Skocz do zawartości


Zdjęcie

gdzie można ćwiczyć japońską sztukę walki mieczem we wrocku?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

gdzie można ćwiczyć japońską sztukę walki mieczem we wrocku?
Dobrzy ludzie!

Bardzo bym chciał uczyć się japońskiej sztuki walki mieczem. Czyli mam na myśli walke bokkenem, a później kataną [jak mnie kiedyś będzie stać na takową i będe umiał nią walczyć...]. Jeżeli ktoś z was wie czy istnieje jakieś dojo we Wrocławiu, to uniżenie błagam o namiary. To tak ogólnie... a wdając sie w szczegóły:

-Nie chodzi mi o Kendo, gdyż uwarzam, że Kendo to taka strasznie okrojona i zkomercjalizowana wersja walki mieczem, i nawet te shinai jak miecz nie wyglądają.... wszystko robione pod zawody.... [nie rzucjacie się na mnie, nie krzyczcie - tak wygląda kendo we wrocku, może gdzie indziej jest inaczej... i to jest moja subiektywna opinia o kendo....]
-Aikido również to nie to co chcę - owszem są "elementy" walki mieczem, ale to już samo mówi za siebie - mi chodzi głównie o walke mieczem a nie "elementy"

Czyli tak na dobrą sprawe chodzi mi o nauke Kenjutsu, lub czegoś bardzo zbliżonego. Itto-ryu przede wszystkim :) Ktoś powiedział na jakiś postach że kenjutsu jest za brutalne i że w walce bokkenem łatwo zranic/uszkodić przeciwnika - zgadzam się. Ale dla początkujących [takich jak ja :P ] mogą być używane gumowe bokkeny[które są dostępne w sklepach], a potem po osiągnięciu pewnego stoponia zaawansowania można przejść na bokkeny. Zresztą nie ma sztuki walki której można było by się nauczyć bez ryzyka kontuzji...

Jeżeli ktoś słyszał o jakimś dojo we wrocku jakiejś szkoły kenjutsu, to bardzo bym prosił o podanie namiarów [marzeniem byłaby jedna ze sławnych szkół takich jak Katori Shinto Ryu, Kashima Shinto Ryu czy Kashima Shin Ryu, ale jakaś domorosła grupa ludzi uczących się pod przewodnictwem senseia który ma pojęcie o tym co uczy mi wystarczy]

Póki co jak mam siłe to biegam o 5-6 rano z moim bokkenem i nim dziarsko wymachuje, a sąsiedzi pewnie mają mnie za wariata. Uczę się japońskiego, może kiedyś uda mi się do japoni wyjachać i tam podjąć naukę...

Za wszelaką pomoc dziękuję z góry, arigato gozai mashita!
Michał
  • 0

budo_nembutsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie można ćwiczyć japońską sztukę walki mieczem we wrocku?
Wiesz jak na razie to nie slyszalem o zadnym dojo kejutsu we Wroclawiu. Jak tylko cos uslysze to sam sie tam zapisze. Sam tez chcialbym trenowac walke ostrym mieczem, ale podchodze do tego tematu z wieksza rezerwa niz ty. Ja uwazam, ze cwiczenia takie jak kendo i iaido sa swietnym wstepem do czegos powazniejszego (kenjutsu). To nie takie proste wziasc sie od razu za machanie ostrym mieczykiem. :) Najpierw trzeba sie nauczyc chociazby stawiania krokow, a dopiero potem brac do reki miecz. Male dziecko tez najpierw uczy sie chodzic. Co z tego, ze dostane miecz do reki skoro potkne sie o wlasne nogi. Na razie trenuje kendo i staram sie doskonalic wlasne umiejetnosci. Pozdrawiam.
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie można ćwiczyć japońską sztukę walki mieczem we wrocku?

Sam tez chcialbym trenowac walke ostrym mieczem, ale podchodze do tego tematu z wieksza rezerwa niz ty


Zgadzam się z tobą, ale ja tam chce się uczyć bokkenem a nie "ostrym mieczem", może naweć ten bokken być gumowy.

Nauka sztuki walki to coś wiecej niź takie o tam chodzenie sobie gdzieś - w to trzeba włożyć serce, żeby się nauczyć. I dlatego nie należy zmieniać szkół jak rękawiczek tylko obrać jedną i w niej trwać. Kenjutsu uczy wszystkiego co związane z szermirką japońską, także i kroków. Nie zapomnij że kendo wywodzi sie z kenjutsu.

Co do kendo, to dużo o tym myślałem, kumpel się zdecydował i się uczy. Ale mi się tam wiele rzeczy nie podoba, i jak już mówiłem trzeba włożyć serce w i mieć wiarę w szokłę, której się zdecydowało uczyć. Pozatym odmawiam nauki szermierki japońskiej takim kijem bambusowym... [:P]

Wrocław to duże miasto, i nie wieże aby nie było nikogo kto mógłby lekcji kenjutsu udzielać. Czemu mają oni być w Karakowie i Warszawie a we Wrocławiui nie?
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie można ćwiczyć japońską sztukę walki mieczem we wrocku?
I taka mysl jescze: Jezeli we Wrocku nikt nie slyszal i nikt nic nie wie o sekcji kenjutsu, to moze moznaby taka zalozyc? Spewnoscia znalazloby sie wielu chetnych. Jezeli jest tu ktos kto czulby sie na silach poprowadzenie grupy kenjutsu, to niech powie slowko. A pozniej moznaby napisac do Japoni zeby nam wolontariusza - nauczyciela kenjutsu przyslali :P [tak jak ta nuczycielke kendo wyslali], albo do Wawy lub Krakowa zeby z tamtad jakis sensei do nas co pewien czas na warsztaty przyjezdal.
  • 0

budo_nembutsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie można ćwiczyć japońską sztukę walki mieczem we wrocku?
Masz wiele racji. Prawie calkowicie sie z toba zgadzam. Pokusilbym sie jednak o apologie kendo. Wprawdzie nie ma w tym sporcie takiego "bogactwa" jak w kenjutsu, ale wydaje mi sie, ze kendo moze stanowic istotny wstep do kenjutsu (na pewno umiejetnosci w kendo okaza sie przydatne w kejutsu). Dlatego na razie uprawiam ten sport, choc widze raczej swa przyszlosc w kenjutsu (zdziwiony?). I masz racje mowiac, ze jesli nia ma sie serca i pasji to nie warto brac sie za uprawianie takiej a takiej dyscypliny. Ja na razie odnajduje przyjemnosc w trenowaniu kendo, ale ma madzieje, ze kiedys bedzie nam dane skrzyzowac miecze (nie bambusowe, ale "prawdziwe"). Pozdrawiam :wink:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie można ćwiczyć japońską sztukę walki mieczem we wrocku?
we wrocku jest tylko sekcja iaido i kendo, zobacz na kendo.com.pl tam powinny być jakieś namiary na tę sekcję zacznij od tego, kenjutsu w tej własciwej formie jeszcze do Polski nie dotarło i nieprędko dotrze.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie można ćwiczyć japońską sztukę walki mieczem we wrocku?
aha, jak jesteś zainteresowany to daj mi znać, dam ci namiary do tych ludzi co już ćwiczą w tamtej sekcji, kontakt do mnie w profilu lub na priva :-)
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie można ćwiczyć japońską sztukę walki mieczem we wrocku?
Wyglada na to, ze jedyna mozlliwoscia nauki kenjutsu jest wyjazd do Japonii... ehhh...

wiem ze we wrocku jest sekcja kendo, iaido i aikido - bywam na pokazach, a pozatym kumpel cwiczy kendo. A co do "docierania" kenjutsu do Polski, to jest tragicznie, nawet ksiażki o kenjutsu nie ma. To tak jak we Wrocku nie ma japonistyki, a jest wielu chetnych....

Nembutsu - mam nadzieje że te "prawdziwe miecze" które mam skrzyżować albo będą bokkenami, albo będą krzyżowane przyjaźnie.... :-)

A co do kendo to się musze jescze gleboko zastanowic... Narazie wetuje ksiazke Ozaway "Kendo"....
Masz fjne motto w podpisie Marcin... Ja znam takie "W cuda należy wierzyć, ale na nie nie liczyć" [nie wiem kto to powiedzial]
  • 0

budo_nembutsu
  • Użytkownik
  • Pip
  • 37 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie można ćwiczyć japońską sztukę walki mieczem we wrocku?

A co do "docierania" kenjutsu do Polski, to jest tragicznie, nawet ksiażki o kenjutsu nie ma. To tak jak we Wrocku nie ma japonistyki, a jest wielu chetnych....


Dokładnie, ja bardzo chcialbym studiowac japonistyke, ale nie moge z powyzszych przyczyn.

Nembutsu - mam nadzieje że te "prawdziwe miecze" które mam skrzyżować albo będą bokkenami, albo będą krzyżowane przyjaźnie.... :-)


Oczywiscie. To mialem na mysli :)
No to posluchajcie jeszcze mojego powiedzenia:

"Najlepszą nagrodą za dobrze wykonaną prace jest dobrze wykonana praca"
  • 0

budo_mko_san
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: gdzie można ćwiczyć japońską sztukę walki mieczem we wrocku?
Proszę moderatora o zamknięcie tego tematu, jako ustalon że we Wrocku nie ma sekcji kenjutsu. Zacząłem natomiast nowy temat o kenjutsu [tym razem z konkretami i propozycją :) ] i tam prosze kierować konkretne uwagi.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024