Skocz do zawartości


Zdjęcie

Cravka jako podrzedny system walki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
203 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki

1.Yak- jak smiales nie podac linka do tego trenera!
2.Przeciez jesli nie ma linka to nie jest to prawda.
3.No comments


No jak nie rozumiesz, że jest wielu gości wywyższających to co trenują - a zwłaszcza trenerzy (trudno, żeby mówili co innego).
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki

Ray uderzyl w rekawicy bokserskiej Cartera w szyje- o to mi chodzilo.


No i co z tego?? :roll:

Fachowiec uderzacz (np. gość z K1) - TRAFIA gdzie chce (pisałem o tym). Czasem przez przypadek wejdzie jakaś nie tak technika - norma. W przypadku gości z KM po tak małej ilości treningów to może być trudne...

Aha czy na sparingach trafia się w krtań - nie - prawda? Ciekawe czemu? (pomijam efekt uderzenia). Na ulicy może być różnie - ja tam wybieram inne techniki. Róbcie co uważacie.


puk puk jest tam kto?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Jak mówimy o totalnych leszczach - stojących w miejscu - szantaż to racja - w ma się ogromne szanse. W przypadku walki - śmiem wątpić. Ziemia do JanuszaP :)
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki

Jak mówimy o totalnych leszczach - stojących w miejscu - szantaż to racja - w ma się ogromne szanse. W przypadku walki - śmiem wątpić. Ziemia do JanuszaP :)


Powiedz to Carterowi i sproboj ustac kolejne 5 sekund w ringu z nim.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Nie mówimy o starciach zawodowców. Oni mają: setki godzin ćwiczeń i sparingów za sobą, ustalony dystans, idealny timing i dokładność. W przypadku takiego człowieka - trafienie przeciwnika dowolną techniką to nie problem. A leszczyka na ulicy - może i się trafi - jak sytuacja sprzyjająca. Nie wiem.Gorzej jakby trafił się kompetentny gość.
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
caly czas wychodzi z ciebie combat nieumiejetnosc nawet podstawowych technik kravmagi, ba powiem wiecej realiow ulicznych. oczywiste jest to ze uderzasz tak jak ci wychodzi i tam gdzie ci wychodzi. idea jest a) starac sie atakowac miejsca wrazliwe na bol. b)odblokowujesz psychike na ataki "nieczyste". skuteczne ale nie ladne lub obrzydliwe (lapanie reka za wory to chyba najjaskrawszy przyklad). tu nie ma naprawde poc o rozwazac czy uderzenie w krtan ma racje bytu. to dyskusja studencka. chodzi o to ze konkretne techniki (np. uwalnianie sie z popularnego na ulicy zlapania glowa pod pache (nie wiem jak to sie nazywa w grapplingu-sorry :) ) za pomoca ataku na twarz a najlepiej na spod nosa-co wbrew pozorom samo po prostu wchodzi) sa stworzone zgodnie z t ymi ideami, dzieki czemu sa niezwykle skuteczny przy jednoczesnej prostocie. mnie to smieszy combat twoja krytyka kopa w jaja. bo z twoich slow wynika ze cwiczysz(les) taekwon-do i boks tajski. i teraz przez sekunde sie zastanow: czy trudniej kogos (mowie o klasycznej ulicy-buty, ubrania, nawierzchnia taka a nie inna, woklo otoczenie (sciany, autobus, przystanek itp) kopnac w jaja czy wyprowadzic okrezne na palnik tak jak to bardzo lubia wlasnie zawodnicy sportow uprawianych przez ciebie. i naprawde nie ma tu nic do rzeczy ze mirko crocop pieknie w ten sposob nokautuje raz po razie swoich ringowych przeciwnikow. :)

ps. spajk: krotko i na temat: wali mnie to czy ci sie podoba co ja pisze. napisalesz ze ktostam cos twierdzi. zadalem ci KONKRETNE pytanie: kto i gdzie. bo ja uwazam ze na potrzebe swojego postu stworzyles sobie sztuczny byt. wiesz kto tak robi? wariaci.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Yak "caly czas wychodzi z ciebie combat nieumiejetnosc nawet podstawowych technik kravmagi, ba powiem wiecej realiow ulicznych."

Co Ty bredzisz?! Kop na krocze to jedna z moich najlepiej opracowanych technik. Ja trafię, koleś po 2 x 1.5 h w tygodniu i paru miesiącach - wątpię. Realia uliczne - leszcze - ale nie tylko.

A na ulicy NAJPIERW ręce, długo potem nic ... lowkick, kop w goleń, ew. kop w krocze - jak jest dobrze opracowany. A powyżej pasa się praktycznie nie kopie - sorry.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Aha i był pewien koleś po kravce, dokładnie po 3 latach - niestety w krocze mnie nie kopnął - w ogóle mnie niczym nie trafił walkę szybko przegrał. Przykład 2: dzisiaj dwa czy trzy razy w czasie sparingów trafiłem partnera w krocze - przez przypadek - celowo dałoby się - ale nie byłoby to łatwe (obiekt ruchomy, atakujący i agresywny).
  • 0

budo_thufir hawat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 736 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Witam wszystkich miłosników i przeciwników kravki,

Jeśli chodzi o porównanie KM i kickboxingu to wypwiadałem się już na ten temat pod [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] . Jak ktoś chce, to może przeczytac i zgodzić się lub nie :)

IMO główna siła kravki nie tkwi w stosowaniu jakichś cudownych technik. W końcu w innych stylach (np. w kung fu) też są dźgniecia palcami w oczy czy kopnięcia w krocze. Główną zaletą KM jest całościowe przygotowanie do przetrwania w róznych sytuacjach knajpiano-ulicznych.

Już na pierwszym treningu KM trener powiedział nam, na czym polega Krav maga:
1) przewiduj i unikaj niebezpiecznych sytuacji
2) jeśli nie uda ci się uniknąć- uciekaj
3) jeśli nie mozesz uciec- użyj znajdujacych się w poblizu przedmiotów jako broni
4) jeśli nie ma takich przedmiotów lub nie zdążysz ich użyć- użyj swoich naturalnych broni.

Tak wiec umiejętność walki wręcz to tylko JEDEN z elementów Krav maga. KM to również umiejętność przewidywania mozliwych zagrożeń, zwracanie uwagi na to, co się znajduje wokół ciebie, szybka orientacja w sytuacjach nieoczekiwanego stresu itd. I co najważniejsze- TRENOWANIE tych wszystkich umiejetności, tak by stosować je odruchowo w sytuacji zagrożenia.

Pozdrawiam, Thufir
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki

Aha i był pewien koleś po kravce, dokładnie po 3 latach - niestety w krocze mnie nie kopnął - w ogóle mnie niczym nie trafił walkę szybko przegrał.

ten przyklad nic nie udowadnia. dokladnie nic.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Wiem :) (goście nie powinni mieć takich umiejętności) - ale spokojnie teraz co do Twojego twierdzenia: na ulicy same lamy, z jednej strony racja, a z drugiej... Sam przeczytaj

Expect the average asshole
Does this mean the guy you will be facing will be an unstoppable juggernaut? No far from it. You do need to realize, however, there is a hierarchy of toughness; there are some people who are tougher than others. The higher up someone is on this hierarchy, the more dangerous and difficult he will be.

Unfortunately, most martial arts training masquerading as self-defense doesn't take this into account. Instructors either assume that the person you or they will be facing will immediately roll up in shock at the first sign of resistance. Equally dangerously and unrealistically they assume that every person they face will require a total blitzkrieg counterattack. That sort of counterattack will put you far over the legal standards of justifiable use of force. Thereby putting you in either prison or serious civil legal trouble

There is no "you just do this" answer when it comes to self-defense. That is because you *never* know where on the hierarchy your opponent will be *until* you have actually engaged!
You must judge the appropriate use of force on the fly! Not enough and you will be hurt; too much and you are legally defined as the aggressor!

Nor will you know to what extreme he is willing to go in order to *win* until he has done it!

There are cues that such a person will give, but it requires a lifetime of experience and training to be able to see them, recognize their significance and react appropriately and in time. Even by people whose job it is to regularly confront such assholes, mistakes are made and sometimes there is too much force, and sometimes not enough. When the former happens the perp dies or is injured. When the latter happens the professional dies or is injured. Either way someone is hurt or dead.

So let's assume that you are not in a profession where you regularly have to confront troublemakers. What should you train for in self-defense?

Train for the "average asshole."

That means you should assume the guy you will be face will be a bullying, half-drunk, construction worker -- who is about your size or slightly larger. He'll be someone who is physically tough enough to take some punishment (hell, his work will abuse him more than most punches by martial artists). He isn't smart enough (or is too drunk) to realize that his course of action is going to have long-term repercussions. All he is concerned with are his immediate feelings of anger, frustration and wanting to take things out on your face. He wants to win, and, if he has to use your ass as a mop, he will gladly do so. The longer this goes on, the more extreme he is going to get. If he doesn't get his way, there is a good chance he is going to escalate the confrontation - often by using a tool, like a gun or a knife.

This isn't your worst case scenario. In fact, far from it. It is, however, a pretty typical asshole.

And that is who you better assume you are going to be facing. With this in mind, you might want to go back and re-examine your training thus far to see if what you are being taught would work against such a person. Because if it won't work on this guy, it sure as hell isn't going to work on a real bad ass.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

a takze polecam:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Statystyka wygranych:

Start by accepting the fact, that at least 50 percent of the people who engage in fighting lose.

oraz ciekawostka:

On the Stigma of Being Tough page, I mentioned the 90/10 rule. You won't be facing anybody from the 90 percent. You will be facing someone from that 10 percent who causes 90 percent of the trouble.

And that means odds are you will be facing a tough, experienced troublemaker. He's someone who probably has something up his sleeve that *will* hurt you if he gets a chance to use it. And the chances are *damn* good that he will figure out how to use it.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_smk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki

On the Stigma of Being Tough page, I mentioned the 90/10 rule. You won't be facing anybody from the 90 percent. You will be facing someone from that 10 percent who causes 90 percent of the trouble.


tak na marginesie to powinno byc 80/20, jest to zasada ze statystycznej analizy Pareto, pozwala ona okreslic 20% czynnikow ktore sa odpowiedzialne za 80% skutkow :D :)
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
combat robnisz kolejny blad: zakladasz ze jak cos jest w internecie to sam ten fakt znaczy cokolwiek. wedlug mnie to co tu wkleiles to w duzej czesci bzdury. zeby nie szukac dlugo na przyklad fragment o przekroczeniu granic obrony koniecznej. bzdury.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Bzdury. Wszyscy wygadują i piszą bzdury. Rację ma tylko IMI o nieustalonych walkach, doświadczeniu czy trenerzy KM :wink:

To także jest produkt, on się świetnie sprzedaje - to taka mała dygresja.

Jasne yaku- wiesz w ogole co to jest za koles, ten Marc Animal MacYoung?! Jakoś dziwnym trafem WSZYSTKO co napisał o nożu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] popieram w 100%. To też wydaje mi się logiczne i spójne. To jest PRAKTYK - nie zapominaj. Na gruncie amerykańskim - ale jednak.

Tak się składa że jak kogoś OKALECZYSZ - np. szybkie wejście w oczy czy za mocny kop w jaja - będziesz miał nieszczęście i Cię znajdą - no to sorry... Jak myślisz - nie ma sprawy?! Jak w USA przekroczysz owe granice, to co dopiero w PL? :roll: 8O
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki

Statystyka którą wcześniej podałem jest na [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Statystyka ZABOJSTW, my dyskutujemy o:

- szantażu i rabunku,
- pobiciu (bo to chyba 2 najczęstsze warianty)
  • 0

budo_lifefighter
  • Użytkownik
  • Pip
  • 42 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dęblin

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
to co powiecie na cos takiego:

cwicze obecnie wlasnie KM 2 x w tygodniu po min 1,5h do 2 place 55 zl , ale naleze do klubu. Ten klub zrzesza judo i KM. Wiec trener powiedzial ze moge sobie przychodzic na judo, wiec jezeli chce mam 2xkravka i 2x judo w tygodniu czyli 4 x za 55zl. I co wy na to :) Super sprawa. NIestety nie wyrabialbym z nauka wiec zamiast na judo chodze na silownie.

Do Combata moj trener na AWF trenowal judo siedzi w tym ok dlugiego czasu, zna sue tez na KM. Na naszych treningach czesto sie boksujemy unikamy itp - elementy boksu. Gosc stara sie wprowadzac jak najwiecej tylko moze, pokazuje nam tez wersje wojskowa KM, jest spoko, chodze juz rok i jako takie odruchy juz mam. Mysle ze w KM licza sie dwie rzeczy zdecydowanie i przejęcie inicjatywy to jest potzrebne do osiagniecia sukcesu.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
Ho ho - a co to za wersja wojskowa? :roll:

Oferte masz świetną - ale 99.9% trenująych ma co innego...
  • 0

budo_yak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1087 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
mysle ze o zabojstwach tez warto podyskutowac, nie mozemy zapominac o tej blahej grozbie :)
combat: gewarantuje ci na 1000% jesli ktos mnie napadnie i ja broniac sie zlamie mu noge, reke, uszkodze jadra czy oczy to do wiezienia nie pojde. sprawe pewnie bede mial, czemu nie. sprawe mozesz ty miec jesli bedzie mi sie np chcialo oskarzyc cie o gadanie glupot na forum :wink: nie chodzi o sprawe tylko o wyrok. agresywny atak nie jest przekroczeniem obrony koniecznej. jedno z zadan domowych na kravmadze bylo DOKLADNE zapoznanie sie z ta ustawa, potem trener omowil jak to wyglada w praktyce (co robic po tym jak komus cos zrobimy broniac sie). ja wiem co robic i ja do wiezienia nie pojde. stawiam dolary przeciwko orzechom :P
  • 0

budo_smk
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Cravka jako podrzedny system walki
ja poradzilem sie kumpla po prawie, wyjasnil mi jak zachowac sie bezposrednio po napadzie, na komendzie, jak gadac z policjantami itp

mysle ze kazdy z cwiczacych cokolwiek powinien sie w tym kierunku doksztalcic dla wlasnego dobra
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024