Skocz do zawartości


Zdjęcie

40 lecie shihana Słopeckiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
W punktach:
1. zdjecia robie z biegu bez ustawiania aby byly naturalne - wybierane do pokazania nie sa tylko te najlepsze i pokazowe ale najczesciej wszystkie nie wazne czy jest na nich cos poprawnie czy nie poprawnie czy jest ostr czy nie - zdjecie to wspomnienie a nie szkoleniowka - moze ktos jeszcze pozosatl na etapie uczenia sie ze zdjec i kaset ale ja z tego wyroslem ;)

2. Wydobylem to co chcialem czyli ze za ocene osob na podstawie zdjec i to osob ktore cwicza od malego dziecka ponad 20 lat (tak ci mlodzi niemcy zaczynali jako male dzieci) zabieraja sie osoby ktore zapewne cwicza z dwa razy krocej (nie mowi o Szczepanie bo to stary pryk jest ;) jak i ja ;) ) i nawet nie cwicza tego dzieki czemu ju-jitsu jest przodkiem wielu innych systemow czyli walki a skupiaja sie na technice ;)

3. Co do hakamowcow nie to nie brak argumentow tylko denerwuja mnie osoby ktore zapominaja do czego sztuka walki tak naprawde byla stworzona - i robia przerost formy nad trescia.

Szanuje ludzi cwiczacych sztuke dla sztuki ale taki czlowiek zajmuje sie sztuka i tym tylko a nie krytykowaniem innych na podstawie zdjec. Taki moze z duma nosic hakame.
Ale ludzie ktorzy sami nie walcza - zakladaja hakame i zamykaja sie we wlasnym swiatku nieomylnosci to sa wlasnie hakamowcy ktorzy traktuja hakame jako dodatkowy stroj upiekszajacy ich EGO.

Co do sportu - ogladac a startowac to dwie inne rzeczy ja osobiscie tez ogladalem wiele filmow z klatek ale to nie znaczy ze tam bym sobie postartowal.
Chcac pisac o przepisach trzeba je najpierw poznac - niektore organizacje dopuszczaja dzwignie nadgarstowe i sprowadzenia za pomoca nich ale np zabraniaja rzutow na dzwigniach.

Osoba ktora walczy inaczej odnosi sie do innych - niz osoba ktora mysli ze umie walczyc. I aby krytykowac trzeba poznac dany styl i danych ludzi przynajmniej troche wiecej niz na podstawie kilku zdjec.

Gdy krytyka by byla z ust osoby ktora widziala to na zywo to wtedy moglbym sie z wieloma slowami zgodzic ale nie gdy krytykuje osoba ktora nawet nie umie rozpoznac techniki na zdjeciu ;)

Zycze dalszego teoretycznego cwiczenia ju-jitsu
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
I jeszcze jedno w ju-jitsu nie jest az tak wazny wyglad a liczy sie skutecznosc - a to tak jak wczesniej napisalem rozwiazuje mata o czym Dwoch Panow w hakamach chyba nie pamieta ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Mursi,
siem nie denerwuj.Ja nie krytykuje calej imprezy, tylko wyrazam swoje opinie o gosciach na zdjeciu. Wiesz, tu jest forum dyskusyjne :wink: Aczkolwiek, jako dyletant w jj ,moze moja opinia nie jest trafna. Zamiast oburzac sie, pokaz zdjecia, gdzie i jak sa zachowane zasady efektywnosci tej techniki, wykaz ze nie mam racji i bedziemy w zgodzie zyli :peace:

Co do zdjecia Uszatka w hakamie ktore zapodales, widac ze uke prawidlowo wychylony z rownowagi, wiec o co ci chodzi? :lol: :lol: :lol:

Martius,
Poniewaz i aikido i jj maja wspolne korzenie, to zachowuja tym samym podstawowe , wspolne zasady, dzieki ktorym techniki dzialaja.
Np. Jak wychylisz goscia z rownowagi, to ma mniejsze szanse na kontre, nieprawdaz. A jak nie wychylisz, to moze kontratakowac, jak mu sie zywnie podoba. To nie zalezy od stylu, ani od przepisow.
Ja pisze tu o pryncypiach, glownych zasadach, a nie o regulaminie zawodow w Siemiatyczach, jakiejs tam federacji.
Co to ma do doswiadczenia w biciu sie? ta zasade mozna sprawdzic w kazdej chwili, w kazdym dojo, bez zadnej walki.

Z czego bierze sie owa slynna skutecznosc o ktorej tak ciekawie prawisz? Ano wlasnie z przestrzegania tych ZASAD. Oczywiste jest ze w sparringu zachowanie ich jest niezmiernie utrudnione i ja o tym w ogole nie dyskutuje, tylko sie z toba zgadzam.

Ale na zdjeciach, to nie byl sparring, czy walka. Tylko statyczne wyjasnianie detali technicznych. A mimo to , nie widze zeby goscie zachowywali te zasady.

No, ale moze ja mam slaby wzrok, jako stary dziad :lol:
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
a tam, wogole to ju jitsu jest durne :P
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego

Co do zdjecia Uszatka w hakamie ktore zapodales, widac ze uke prawidlowo wychylony z rownowagi, wiec o co ci chodzi?

Jak najbardziej, w pełni się zgadzam, ale nie wstrzymasz takiej akcji, żeby poprowadzić dłuższy monolog wyjaśnień, nie "niwecząc" tego wychylenia. Albo zrobi się to dynamicznie, albo przerywa się akcję, i wtedy już nie ma takiego wychylenia - a wtedy właśnie poszła fotka.

Zamiast oburzac sie, pokaz zdjecia


Żadnych zdjęć Ci nie będę pokazywał :twisted: :wink:
Żart, ale sam nie robiłem żadnych :cry:

(...) bedziemy w zgodzie zyli

- z tym nie ma problemu :)

Wiesz, tu jest forum dyskusyjne ;-)

- wiem ;-)

Jak zwykle, wieczornie... ;-)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Skutecznosc sie bierze z przestrzegania zasad ale nie wystarczy ich przestrzegac tylko umiec je dopasowac do sytuacji w konkretnym momencie walki ktora za kazdym razem jest inna.
Zasada sprawdzana na sucho pozostanie tylko zasada sprawdzana na sucho. Walka nam mowi ze zasady mozna naginac jesli cos przynosi skutek. Czucie przeciwnika nam mowi ze nieraz trzeba zaczac robic zle aby przeciwnik kontrowal dac mu zludzenie przewagi aby nadzial sie na rekontre w ktorej sie lepiej czujemy. Rob blad aby wciagnac w pulapke przeciwnika tego bez walki sie nie nauczysz. A to jedna z podstawowych zasad.
Jesli ktos Ci zrobi zdjecie kiedy mowisz - mozna zrobic tak - mozna tak i mozna tak to kiedy bedzie zdjecie prawidlowo zrobione ??? - moze byc w kazdym momencie tylko ze w kazdym bedzie co innego pokazywac raz bedzie pokazywac jak sie powinno robic w innym momencie gdzie jest blad itp.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
oll rajt, powiedzmy, ze ci niemieccy mistrzowie pokazywali jak NIE nalezy robic :wink: :) :)
A macie jakies zdjecia gdzie pokazywali prawidlowe techniki? :lol:

.........no dobra, juz sia zamykam....i zmykam... 8) :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego

oll rajt, powiedzmy, ze ci niemieccy mistrzowie pokazywali jak NIE nalezy robic :wink: :) :)
A macie jakies zdjecia gdzie pokazywali prawidlowe techniki? :lol:

.........no dobra, juz sia zamykam....i zmykam... 8) :)


Chcesz wiedziec jak powinny wygladac prawidlowe techniki ??
- obejrz sobie stare filmiki z "Dziadkiem" i wyobraz sobie co by się stalo gdyby chcial tak techniki robic na kadrowiczu boksu ;)
Czasy sie zmieniaja a niektorzy nadal w swiecie bajek beda zyc ;)

Jak napisalem niezgodnosc co do technik w JJ mozna wyjasniac na macie w sparringach jesli sztuka co niektorym pozwala na nia wyjsc ;)

A cala dyskusja jest nie na temat czy robili cos prawidlowo czy nie (bo ja swoje zdanie na to mam i nie jest ono wspaniale ;) ) ale na temat tego ze jacys znawcy potrafia oceniac techniki na podstawie zdjec (nawet nie filmow)
I ciekaw jestem jak Wy po zdjeciu mozecie odroznic co to za technika byla ? - Koledze z Okuyama-ryu sie nie dziwie bo tam jest okolo 5 technik na 5 dana wiec zbyt duzo sie ich nie zna, no ale Ty Szczepan ?? - aikido ma wiekszy wybor ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego

I ciekaw jestem jak Wy po zdjeciu mozecie odroznic co to za technika byla ? -


Wiesz jak to jest Martius, jak zawsze, kwestia treningu :wink:

Koledze z Okuyama-ryu sie nie dziwie bo tam jest okolo 5 technik na 5 dana wiec zbyt duzo sie ich nie zna, no ale Ty Szczepan ?? - aikido ma wiekszy wybor ;)

Nooo...powiedzmy ze moge zapamietac wiecej niz piec technik :lol: Taki juz jest moj mozg, to nie moja wina!!!!! :twisted: :P

To mowisz, ze 5 technik na 5 dan - szokujace 8O 8O 8O
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Martius

I ciekaw jestem jak Wy po zdjeciu mozecie odroznic co to za technika byla ? - Koledze z Okuyama-ryu sie nie dziwie bo tam jest okolo 5 technik na 5 dana wiec zbyt duzo sie ich nie zna, no ale Ty Szczepan ?? - aikido ma wiekszy wybor


:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
gratuluje doskonałej znajomości koryu
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
i dlatego że to takie proste mamy w całej Polsce tylko jednego 5 dana :idea: :idea: :idea:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego

Martius

I ciekaw jestem jak Wy po zdjeciu mozecie odroznic co to za technika byla ? - Koledze z Okuyama-ryu sie nie dziwie bo tam jest okolo 5 technik na 5 dana wiec zbyt duzo sie ich nie zna, no ale Ty Szczepan ?? - aikido ma wiekszy wybor


:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)
gratuluje doskonałej znajomości koryu
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
i dlatego że to takie proste mamy w całej Polsce tylko jednego 5 dana :idea: :idea: :idea:


Zgadza sie jednego i to prawdziwego ??
Chodzi Ci o tego ktory go mial w wieku ponizej 25 lat ?? 8)
Bo w Krakostanie macie ich dwoch podobno ? :)
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Martius

Koledze z Okuyama-ryu sie nie dziwie bo tam jest okolo 5 technik na 5 dana wiec zbyt duzo sie ich nie zna


wiesz jak sie tak zastanowić to wszystko sprowadza sie do jednej techniki :!:
o rany to taki shihan i zna tylko jedną technikę 8O 8O 8O
żenada- jakie to proste- w maju będziemy gościć głównego sensei, a ja znam tyle technik, duzo więcej niż shihani(bo oni znają tylko pięć) wię wystartuje na 6 dana- e co tam 7 :!: :!: :!: :wink: :D
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego

w maju będziemy gościć głównego sensei,



Jak Was znowu nie wystawi do wiatru ;) z czego jest znany ;) i w ostatniej chwili nie dojedzie 8)
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Martius napisał

Jak Was znowu nie wystawi do wiatru z czego jest znany i w ostatniej chwili nie dojedzie


no tylko raz mu się zdarzyło, chyba z 5 lat temu...

a tak przy okazji, to kiedy Ty bedziesz prowadził jakiś staz w K-owie- chętnie się zjawię, chyba raz byłem na starzu z wieloma Wielkimi Mistrzami jj :wink: organizowanym przez innego wielkiego mistrza miecza :lol: z fotki 6 lub 7 , shihana Mariusza B. (tak na marginesie ćwiczył u nas i doszedł do 2 kyu, na 1 nie zdał- zmienił szkołę i juz ma 6dana, a może więcej, 6 miał jak ostatnio z nim rozmawiałem :) ) na którym demonstrowałeś soją znakomita technikę 8O 8O 8O .
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Martius napisał

Zgadza sie jednego i to prawdziwego ??
Chodzi Ci o tego ktory go mial w wieku ponizej 25 lat ??
Bo w Krakostanie macie ich dwoch podobno ?


no wiesz
miał ich troszke więcej
po prawie dwudziestoletnim stażu jj
po 2 latach jako uchidechi u Okuyama sensei

ale to i tak duzo jak na nauczenie się 5 technik :wink: może nie jest tak zdolny jak Ty :lol: :) :lol:
a przy okazji ciekaw jestem jaką starą i cenioną szkołę Ty reprezentujesz, kto jest Twoim mistrzem, kto nadał Ci stopień który masz,
bo wiesz ja mam staz dużo mniejszy niz Ty, stopień na pewno też, ale nadał mi go Okuyama sensei (podobnie jak mojemu nauczycielowi o którym pisałeś), bardzo bliski, może najbliższy uczeń (w końcu jako jedynemu nadał mu swoje rodowe nazwisko chociaż nie był jego synem) Okuyama Ryuho siodai soke Hakko Ryu JJ, chyba najbardziej znanego ucznia Sokaku Takedy- po Dziadku oczywiście.

Bardzo proszę napisz, bo jestem ciekaw jaka jest genealoogia Twojej szkoły :?: :?: :?: :lol: :lol: :) :lol:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Zaznacz jedno ze Okuyama ( dla niezorientowanych) nie jest nawet japonczykiem a francuzem ( zreszta bardzo zmanierowanym) ktory nie jest nawet uznany w Hakko - ryu dlatego teraz system jest nazywany Okuyama-ryu.
Szczycisz sie ze masz stopien od Okuyamy ? i bardzo dobrze - ja osobiscie wcale bym nie chcial - nie jest to dla mnie autorytet. Dla mnie jest wazny nauczyciel od ktorego moge czerpac wieloletnia wiedze praktyczna zebrana z maty a nie z parzenia herbaty.

A stopien mam od znakomitego swego czasu sportowca chociaz nie byl od ktoryms tam nieslubnym synem wielkiego Mistrza ;)
Co jest wart w kazdej chwili moze mata wykazac i chociazby przyjacielski sportowy sparring ;) - nie ukrywanm sie za tradycja i superskutecznoscia ktorej nie mozna sprawdzac ;)
A genealogia stopnia i stylu typowo polska z czego jestem dumny ;) - przynajjmniej mozg mi jeszcze na zoltaczke nie zachorowal ;)
  • 0

budo_pierre
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
[quote name="Marcin_kr"]taaaaaaa nieźli Ci niemieccy instruktorzy!!!!!!!!!!!

koleś robi, chyba shiho nage a uke se stoi i prawie ziewa!!!! pięć razy by go zabił zanimby dokończył technikę!!!

ludzie! a gdzie kontrola, agdzie wychylenie....[/quote

Nie byłem na tym spektaklu ale w Niemczech widziałem "cyrk" i z całym szacunkiem dla trudu wielu osób nie chciałbym aby tego uczono ludzi, którzy chca poznać SW. :) :) :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego

Nie byłem na tym spektaklu ale w Niemczech widziałem "cyrk" i z całym szacunkiem dla trudu wielu osób nie chciałbym aby tego uczono ludzi, którzy chca poznać SW. :) :) :)

Zgadza sie ja sie zawsze po wyjazdach zagranicznych odstresowuje i stwierdzam ze poziom w polsce jest naprawde wysoki.
to sa robione pokazy pod publike typowe show i zreszta to byly uklady do show pokazywane a nie do walki zreszta wczesniej sie zapytali czy ludzie chca do show czy cos praktyczniejszego i to ludzie wybrali show bo praktyczne maja na codzien.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
oki jestem choć jeszcze kłopoty z siedzeniem mam ;)
STO Lat dla mistrza Słopeckiego mam nadzieje że był ktoś ode mnie w moim imieniu zebranie z kadrą mam dopiero 1 grudnia
pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Martius napisał

Zaznacz jedno ze Okuyama ( dla niezorientowanych) nie jest nawet japonczykiem a francuzem ( zreszta bardzo zmanierowanym)


A czy nie sądzisz że to tym lepiej o nim świadczy że jako niejapończyk dostąpił takiego zaszczytu jak przyjęcie go jako oficialego członka rodu Okuyama :?: :?: :?: Tym bardziej znając nacjonalizm japończyków, wiesz tam w odróżnieniu przy herbacie stopni sie nie nadaje jak w waszym jj

Martius napisał

...ktory nie jest nawet uznany w Hakko - ryu dlatego teraz system jest nazywany Okuyama-ryu

to co napisałeś jest kompletną bzdurą i jak nie masz oczymś pojęcia to proszę nie pisz o tym
jesli chciałbyś poczytać- polecam: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


A stopien mam od znakomitego swego czasu sportowca chociaz nie byl od ktoryms tam nieslubnym synem wielkiego Mistrza

... może podasz nazwisko tego Wielkiego Mistrza :?: , chyba się nie wstydzisz :wink: :) , a kto był jego mistrzem itd.
:idea: :idea: :idea: a to pewnie samorodny geniusz jakich niestety u nas w Polszcze dostatek :cry:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024