Skocz do zawartości


Zdjęcie

40 lecie shihana Słopeckiego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Ale o co ci chodzi, Marcin? Co ty wymagasz od niemcow? A po drugie to jest jj :lol: , cwicza statycznie i nie zawracaja sobie takim duprelami jak wychylanie czy kontrola, bo i po co? Przeciez oni robia gimnastyke artystyczna, nie widziales jakie figury wala na kilku pierwszych zdjeciach?[/quote]


no tak!!! :idea:
ale ja też ćwicze jj, pewnie ćwicze statycznie (w porównaniu do aikido a zwłaszcza aikikaiowego)
i całe życi myślałem że w jj chodzi o wychylenie i kontrolę nad przeciwnikiem (lub uke na treningu) 8O w każdym momoencie wykonywania techniki, kurcze a tu okazuje sie sie że jestem w błędzie :oops: :oops: :oops:
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego

i całe życi myślałem że w jj chodzi o wychylenie i kontrolę nad przeciwnikiem (lub uke na treningu) 8O w każdym momoencie wykonywania techniki, kurcze a tu okazuje sie sie że jestem w błędzie :oops: :oops: :oops:


Pamiętaj sposób interpretacji różni sie w zależności od miejsca siedzenia w kolejce do koryta...

Przynajmniej tak mi mówił jeden znajomy polityk...

Może polskie MA sa ponad tym?
Pewnie tak...
Nie mi tu dyskutować... za krótko się tego uczę i za niski mam stopień...

:oops:

R.

PS.
Wogóle to mi wstyd, że się odezwałem, przecież tu TYLU wyjątkowych specjalistów od JJ, z wieloletnim stażem i wielkim doświadczeniem, znajacych nie tylko JJ (nie mówię o ogladaniu w telewizorze) i wogóle the best.... :oops: :oops:
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Roslon

no kurcze zerknij na fotki, zwłaszcza te dwie pierwsze i powiedz mi jako fachowiec o znacznie ode mnie większej wiedzy co o tym sądzisz,
bo my szaraczki ze znacznie mniejszym stażem nie mamy prawa głosu i wogóle sie nie znamy i poco wogóle tu piszemy
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego

Roslon

no kurcze zerknij na fotki, zwłaszcza te dwie pierwsze i powiedz mi jako fachowiec o znacznie ode mnie większej wiedzy co o tym sądzisz,
bo my szaraczki ze znacznie mniejszym stażem nie mamy prawa głosu i wogóle sie nie znamy i poco wogóle tu piszemy


Co Ty widzisz po fotkach ??? widze ze jestes tak dobry ze potrafisz po fotce oceniac ? no coz t ogratuluje - napisz tylko jedno ile razy na zawodach weryfikowles poprawnosc tego co robisz a jesli nie na zawodach to ile raz yw tygodniu macie sparringi weryfikujace techniki na zajeciach ???

Fotografia jak wyglada zalezy od robiacego zdjecie w tym przypadku mnie. Fotograf moze zrobic to co chce w szczegolnosci ladne wychodza zdjecia pozowane a nie z biegu ;)

Pytam sie jeszcze raz ile razy weryfikowales to co robisz w walce ???
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego

oj szczepan ,czepiasz sie, na swoich treningach tez tak robia : Dołączona grafika
i dobrze jest :P

btw. a, ze nie widzielismy to nie powinnismy sie tu udzielac ;)


wiesz musiałem filtr rodzinny wyłączyć żeby zobaczyż twoja fotkę :wink:

powinieneś ją zgłosiż\ć do jakiegoś konkursu
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Zd.1
To na pewno nie jest shiho nage, bo by były co najmiej dwa błędy podstawowe, a ten instruktor ma czarny pas, a więc stopień mistrzowski, czyli robi coś całkiem innego.
Zd.2
Jak wyżej.
Zd.3
Jako technika tomoe nage to jest robiona źle , jako pokaz musi być tak robiona aby to widowiskoqwo wygladało.
Wbrew powszechnym mniemaniom rzut t.n. wykonuje sie nisko- tak mnie uczył wieloletni trener Judo, który nie raz uczył się w Kodokanie (TYM Kodokanie)


IMHO.
Co bym nie sądził o tych instruktorach to nie moge w żaden sposób wydawać opinni na podstawie kilku zdjęć- może właśnie pokazywali błedy (przy założeniu, że to było shiho nage), albo cokolwiek innego robili.

Nie widziałem ich na macie, nie wyrażam swojego zdania- moja opinia dotyczy TYLKO zdjęć.

R.
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Martius
"Pytam sie jeszcze raz ile razy weryfikowales to co robisz w walce ???"

a co rozumiesz przez walkę :?:
-walkę na śmierć i życie
-sparingi z kolegami (urzywając tylko bezpiecznych technik aby nie posłać kolege na wózek czy wyeliminować go z treningów na kilka m-cy)
-bójkę z pijaczkami na ulicy
-walkę ze sportowymi regułami i ograniczeniami
- a może jeszcze coś innego
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego

Roslon


Co Ty widzisz po fotkach ??? widze ze jestes tak dobry ze potrafisz po fotce oceniac ? no coz t ogratuluje - napisz tylko jedno ile razy na zawodach weryfikowles poprawnosc tego co robisz a jesli nie na zawodach to ile raz yw tygodniu macie sparringi weryfikujace techniki na zajeciach ???

Pytam sie jeszcze raz ile razy weryfikowales to co robisz w walce ???



Mnie pytasz? :P
AD.1
Tylko raz w tygodniu- pozostałe trzy razy przeznaczam na cechy motoryczne i technikę
AD.2
:roll:
AD zdjęc- tak jak napisałem gdzieś powyżej


R.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego

Martius
"Pytam sie jeszcze raz ile razy weryfikowales to co robisz w walce ???"

a co rozumiesz przez walkę :?:
-walkę na śmierć i życie
-sparingi z kolegami (urzywając tylko bezpiecznych technik aby nie posłać kolege na wózek czy wyeliminować go z treningów na kilka m-cy)
-bójkę z pijaczkami na ulicy
-walkę ze sportowymi regułami i ograniczeniami
- a może jeszcze coś innego


Walka jest dla mnie albo bezpieczna (teoreteycznia ) sportowa albo zajecia majace na celu tez sparringi - bo w duzej ilosci teoretykoww jj nigdy takie nie sa robione a najrzadziej sie zdarza zeby instruktor sparowal tez z uczniami

Pytam sie o sport glownie jako bezpieczna droge rywalizacji - on weryfikuje wiele niedomowien ;)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego

Martius
"Pytam sie jeszcze raz ile razy weryfikowales to co robisz w walce ???"

a co rozumiesz przez walkę :?:
-walkę na śmierć i życie
-sparingi z kolegami (urzywając tylko bezpiecznych technik aby nie posłać kolege na wózek czy wyeliminować go z treningów na kilka m-cy)
-bójkę z pijaczkami na ulicy
-walkę ze sportowymi regułami i ograniczeniami
- a może jeszcze coś innego


?????

Nigdy wcześniej nie umawiałem się, że walka ma byc na śmierć i życie, lub do trafienia w r...twarz... itd...
:o
To tak można?



R.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Zeszlismy z tematu...wyłączam się...


R.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
cos z cytatami bylo nie tak wiec moje pytanie bylo do Marcin_kr

Co do Roberta to wiem ze nawet jak to nie bedzie ladnie wygladalo nadrobi wola walki i zawzietoscia ;)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Miło mi, że tak myślisz...

R.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Robercie nie odchodź!
co do tomoe nage to masz zupełną racje to wersja pokazowa - zwłaszcza że wykonywana przez dwóch(!!!) zawodników jednocześnie, przyjrzyj się uważnie fotce
a co do pierwszych dwóch fotek, jeszcze raz się upieram że na stażu ani razu nie pojawiło się shiho nage, to co jest na fotkach to jest coś co nie wiem jak się nazywa ale jeśli dobrze kojarzę było po serii atemi wejściem do dźwigni na palce i było tam trochę popiep..ych zmian kierunków obrotów ciała chyba trochę nieskładnie to opisałem, ale akurat było to moim zdaniem trochę przekombinowane
natomiast zdjęcia są zrobione chyba jak goście to tłumaczyli więc jak pisałem wcześniej, pojedyńcze zdjęcie wyrwane z kontekstu całej techniki to trochę za mało żeby oceniać całość seminarium
a może się mylę, w końcu co ja wiem o jj?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Panie i panowie,
Nie wszystkie SW pretenduja, jak nowoczesne jj, do smiercionosnej skutecznosci w walce(obojetnie sportowej czy innej) wiec prosze bez docinkow :lol:
Po drugie, z waszych wyjasnien zrozumialem, ze jak sie tlumaczy niektore elementy techniki, jak je wykonywac prawidlowo, to inne mozna wykonywac nieprawidlowo.
Cos to tlumaczenie jest przekombinowane jak na zdrowy rozum.

Ja tez czesto wyjasniam niektore elementy techniki, i choc moje techniki nie sluza do bicia sie na ulicy, zawsze zachowuje pewne podstawowe zasady, jak np. wychylenie PRZEZ CALY CZAS TRWANIA TECHNIKI. Tak ze z wlasnego doswiadczenia wiem ze fizycznie jest to mozliwe do wykonania.
O jakie wyjecie z kontextu tu chodzi? Albo technika jest wykonywana prawidlowo, albo nie. Jesli jest wykonywana prawidlowo(na normalnej szybkosci albo powoli, przy tlumaczeniu detali) to zasada wychylenia atakujacego jest caly czas zachowana. technika to jest CALOSC a nie zbior poszczegolnych , przypadkowych gestow czy pozycji zebranych razem.

W prawidlowej technice, obojetnie w jakim momencie bys nie zrobil zdjecie, atakujacy nie ma miec mozliwosci zrobienia kontry, czy zachowania rownowagi. Bo to znaczy ze sa otwarcia i technika jest do dupy.

To przeciez takie proste :) :) :)
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
ależ Szczepan,

przecież kolesie na fotce 1 i 2 wykonują technikę świetnie tylko ich Martius nieumiejetnie sfotografował, a poza tym ile razy sparujesz w tygodniu, ilu kolesim skopałeś tyłek od wczoraj, a poza tym chodzisz w spudnicy więc nie jestes prawdziwym mężczyzną więc jak możesz tu krytykować prawdziwych macho :wink:
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego

Martius

Walka jest dla mnie albo bezpieczna (teoreteycznia ) sportowa albo zajecia majace na celu tez sparringi - bo w duzej ilosci teoretykoww jj nigdy takie nie sa robione a najrzadziej sie zdarza zeby instruktor sparowal tez z uczniami

Pytam sie o sport glownie jako bezpieczna droge rywalizacji - on weryfikuje wiele niedomowien ;


wiesz widziałem kilka razy jj sportowe i jako laika w tej dziedzinie wyglądało to dla mnie jak kick boxing do momentu kontaktu, czy też chwytu- a od tego momentu było judo- nie można używać atemi i dzwigni(np. kote geasi). moim zdaniem to chybiony pomysł. Sztuki walki i sporty walki to zupełnie inna sprawa- przynajmniej dla mnie.

Zgadzam się ze technika wykonywana, czy też jak to u nas sie określa STUDIOWANA na treningu to zupełnie inna sprawa niż w momencie realnego zagrożenia, adrenaliny etc.
Dla mnie tym czym dla Ciebie jest sparing jest randori- nie raz zdarzyło mi sie wykonywać technike świetnie na treningu, a kiedy doszło do sytuacji kiedy prubuje mnie lać trzech facetów większych ode mnie technika nie była już taka precyzyjna, i zdarzyło sie dostać po łbie 8O - dlatego często, nawet pod koniec każdego treningu staram uczyć sie techniki takze poprzez randori. Ale randori (zwłaszcza niekontrolowane) mozna wykonywać tylko z doświadczonymi studentami- chodzi o bezpieczestwo atakujących.
W każdym razie walka strikte sportowa w systemie w którym ćwiczę jest niemożliwa do przeprowadzenia.

Poza tym formułowanie argumentów odpierających krytykę w postaci "ile razy sparujesz, jak ćwiczysz w hakama a nie wportkach to nie jesteś prawdziwym mężczyzną" mocno mnnie rozbawiają i świadczą o braku argumentów z Twoje strony Martius
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego

ależ Szczepan,

przecież kolesie na fotce 1 i 2 wykonują technikę świetnie tylko ich Martius nieumiejetnie sfotografował,

No to sobie narobiles u Martiusa...ostrzegam cie lojalnie, ze on przyjezdza regularnie do Krakowa :lol: :lol:

Martius jest DOSKONALYM fotografem, i z tej definicji, jest niemozliwe, zeby jego zdjecie byly nieumiejetne :twisted: :twisted:
Dlatego , od poczatku, wybralem inna opcje, piszac ze to wlasnie ci niemcy robili badziewie.

Przynajmniej bede mogl bezpiecznie przyjezdzac do W-wy. A moze kiedy i na Smolna dotre :wink:
  • 0

budo_marcin_kr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
coż może zwalę na kiepski sprzęt, albo światło :wink:
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: 40 lecie shihana Słopeckiego
Drodzy Wszyscy,
zaś zwłaszcza Panowie Szczepan i Marcin_kr:

Po pierwsze, już tak w kwestii formalnej - oczywiście na zdj. 1-2 to nie było shiho nage, jak słusznie napisali Anioł i Roslon.

Po drugie, jeśli na podstawie jedenastu zdjęć potraficie ocenić umiejętności sfotografowanych nań osób (sic!), albo wręcz skonstruować rzeczową krytykę n/t wielogodzinnej imprezy, z jakiej te zdjęcia pochodzą, to dla mnie jesteście po prostu... debeściaki poklon :lol:

Po trzecie, Szczepan:

Ja tez czesto wyjasniam niektore elementy techniki, i choc moje techniki nie sluza do bicia sie na ulicy, zawsze zachowuje pewne podstawowe zasady, jak np. wychylenie PRZEZ CALY CZAS TRWANIA TECHNIKI.


Super. A czy w takiej sytuacji jak choćby ta niżej:
Dołączona grafika
też wstrzymasz akcję i będziesz spokojnie tłumaczył elementy techniki? ;-)
Chyba normalne, że w takiej sytuacji uke nieco się wyprostuje, a demonstrujący technikę tori będzie skupiony w jakimś stopniu na tym, co mówi, oraz na uwadze słuchaczy.

Po czwarte, próbuję dociec, czemu w ogóle się tak przypięliście. To był na prawdę wartościowy trening, a zarazem fajny performance, Wy zaś próbujecie udowodnić, że musiało być wybitnie kiepsko.
O COŚ WAM CHODZI??? :?:

Pozdrawiam,
M.


PS. Szczepan, odnośnie docierania na Smolną - myślę, że dojo Martiusa jest zasadniczo otwarte dla szanownych Gości...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024