Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ju-jitsu. Apel.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_mefistofeles
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Ju-jitsu. Apel.
Mój apel kieruję do wszystkich osób mających wpływ na wymagania egzaminacyjne, przynależność do federacji czy nadawanie stopnii. Na początku lat 80' mój klub- TKKF "Stadion" i związana z nim federacja- Polski Związek Sportu Budo próbował ujednolicić Ju-jitsu w Polsce i stworzyć jeden związek Ju-jitsu. Jako że znakomita większość mistrzów Ju-jitsu, lub ich uczniów ma dostęp do internetu, a zatem do tego forum apeluję o ujednolicenie i uporządkowanie tego stylu w Polsce. Proszę o wszelkie pomysły i propozycje.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.
:?:


R.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.
To wtedy okazalo sie niemozliwe jak i teraz jest utopia.
Kazdy ma rozne kontakty cwiczy rozne odmiany. Nie jest mozliwa jedna organizacja z jednym ujednoliconym proframem nauczania.
Mozliwa by byla tylko federacja niezaleznych szkol z roznymi programami wpelni autonomicznymi. Ktore wspolpracuja tylko do roznych zawodow seminariow itp.
Ale nawet to wydaje mi sie niemozliwe tak naprawde.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.

Ale nawet to wydaje mi sie niemozliwe tak naprawde.


Za dużo sfrustrowanych, zakompleksionych "Mistrzów" z których każdy jest szefem "jedynej słusznej" federacji. Każdy z nich by starał sią bycć na czele stawiając swoje cele przed celami organizacji.

...nie zapominając oczywiście o naszych kochanych przepisach dotyczących kultury fizycznej, które wszystkie Kluby i Organizecje obowiązują, a których nikt nie przestrzega... :?


R.


PS.
Ty też w pracy?
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.
Napisales dokladnie to czego juz mi sie nie chcialo pisac :)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.
W JJ od dawna tak było i długo tak bedzie bo jest najtrudniejsze do zweryfikowania- zbyt duza ilość szkół i odmian- każdy może udawać, że jest od tego wujka z wioski za rzeką... :?
R.
  • 0

budo_mefistofeles
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.
Słuchajcie. Możliwe więc by było stworzenie federacji Ju-jitsu pod które podlegałyby różne style. Aczkolwiek zauważcie- ile różnic może być pomiędzy różnymi odmianami. To w niektórych przypadkach tylko kwestia nazwy, a w innych różnych interpretacji niektórych technik. Stworzenie takiej federacji pod jednym szyldem byłoby bardzo przydatne i napewno wzmocniłoby pozycję Ju-jitsu, i potwiedzało solidość sekcji będącej w federacji. Byłyby jedne mistrzostwa Polski, ujednolicony system nadawania stopinii, wbrew pozorom rozwiązanie przyniosłoby dużo korzyści. Możnaby też ustalić rejonowe komisje egzaminacyjne, także stopnii nie nadawałby jakiś mistrz z I danem zawsze kiedy wiatr zawieje, przez co byłoby wiadome że I kyu w krakowskim to to samo co I kyu w mazowieckim itp.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.
Ależ już od 1993 roku jest coś takiego i polskie przepisy zalegalizowały ta instytucję.
Możesz sprawdzić w Ministerstwie Edukacji i Sportu...


NAPRAWDĘ O TYM NIE WIESZ?
8O


R.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.
Daj przyklad "Mistrzow" z wyzszym stopniem do ktorych nie mozna sie przyczepic jak ten stopien zdobyli.

Duzo tych pierwszych danow ma wyzsze kwalifikacje moralne i techniczne niz wiekszosc powyzej 5 Dana ;)

I chcialbys aby te osoby egzaminowaly ? - duza ilosc z nich nawet na mate nie chce wyjsc posparowac troche ;)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.

Ależ już od 1993 roku jest coś takiego i polskie przepisy zalegalizowały ta instytucję.
Możesz sprawdzić w Ministerstwie Edukacji i Sportu...


NAPRAWDĘ O TYM NIE WIESZ?
8O


R.


Ale zajmujaca sie tylko sportem ;) - bo jak chcielismy zmienic statut aby zwiazek tez wzial pod opieke style niesportowe to jakos po wyborach co niektorzy raczkiem sie wycofywali ;)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.

duza ilosc z nich nawet na mate nie chce wyjsc posparowac troche ;)


:(

A szkoda....



R.
  • 0

budo_mefistofeles
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.
Nie rzuciłem sobie tego tematu od tak sobie żeby zwiększyć procentowy udział moich postów w forum,ale żeby zaproponować konkretne rozwiązania. Na świecie powstało już kilka takich federacji. A pisanie

Duzo tych pierwszych danow ma wyzsze kwalifikacje moralne i techniczne niz wiekszosc powyzej 5 Dana ;)

I chcialbys aby te osoby egzaminowaly ?

generalnie nic nie wnosi, ponieważ równie dobrze mogę powiedzieć na odwrót i nikt nie zaprzeczy, bo nie jesteś w stanie tego zweryfikować. I to właśnie chcemy zmienić. Nie bawi mnie czytanie waszych uogólnień, proszę albo o współpracę, albo o wpis "nie bawi mnie to". Uważam jednak że naszemu stylowi unifikacja się należy.
  • 0

budo_spajk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 830 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraj Teutonow

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.
to dlaczego udalo sie w Niemczech stworzyc jednolita federacje DJJV ze spojnym programem i cala masa madrych organizacyjnych przepisow ?
Czy to juz taka poska tradycja ze zjednoczyc potrafimy sie tylko wtedy gdy jest naprawde zle ?
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.

I to właśnie chcemy zmienić. (..)Uważam jednak że naszemu stylowi unifikacja się należy.


My to znaczy kto?
Mefistofeles? To mi nic nie mówi...

A ja uważam, że z unifikacją Ju-Jitsu to będzie dokładnie tak jak z kolektywizacja rolnictwa...

Wg mnie są to prymitywne próby przejęcia władzy nad środowiskiem.
Nie macie najmniejszych szans.
Jeśli u Ciebie nie uczyłem się JJ to nie mam zamiaru słuchac Twoich nakazów/zakazów/ itp.
Mogę najwyżej posłuchać Twojej prośby...

Posłuchałem i nie widzę żadnego sposobu abyście mogli weryfikować stopnie w np. Fudo Ryu- nie ma w Polsce nikogo, kto by ten system znał, (przynajmniej ja nic o nim nie wiem) a jak sie ktos znajdzie to jak inni go zweryfikują?
Nawet nazewnictwo technik jest odmienne.

Wystarczą mi istniejące organizacje i przepisy...
I tak jest ich za dużo...

R.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.

to dlaczego udalo sie w Niemczech stworzyc jednolita federacje DJJV ze spojnym programem i cala masa madrych organizacyjnych przepisow ?
Czy to juz taka poska tradycja ze zjednoczyc potrafimy sie tylko wtedy gdy jest naprawde zle ?


W Polsce jest PZJJ i spełnia podobną rolę...
A w Niemczesz jest duuużo organizacji JJ ne mających nic wspólnego z DJJV...


R.
  • 0

budo_mefistofeles
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.
Mówiąc szczerze nie widzę potrzeby żeby się unosić, i nie wiem czemu moja propozycja powoduje u ciebie taką wrogość. Przez my rozumiem Ciebie, Martiusa i innych mistrzów. I nie wiem czemu sugerujesz tu jakiś spisek, i próbę przejęcia zwierzchnictwa nad Ju-jitsu w Polsce. Ja rzuciłem temat, i część moich przemyśleń. Spodziewałem się krytyki i sceptycyzmu, ale nie wrogości i całkowitego braku poparcia. I pokarz mi jeszcze w którym miejscu ja Ci coś każę. Ja tylko apeluję
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.
Ależ w moich postach nie ma żadnej wrogości!!!
:oops:
Po prostu jestem na "nie" ale szanuję Twoją opinię i Twoje zdanie.
Przepraszam że odniosłeś takie wrażenie...

R.
  • 0

budo_mefistofeles
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 62 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.
Miło mi, ja również przepraszam za nieporozumienie. Mi również zależy na opinii innych i jak już wspomniałem zarówno na krytyce jak i propozycjach. I za krytykę szczerze dziękuję, dzięki temu poznaję nastawienie do pomysłu części odbiorców.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.

generalnie nic nie wnosi, ponieważ równie dobrze mogę powiedzieć na odwrót i nikt nie zaprzeczy, bo nie jesteś w stanie tego zweryfikować.


Mylisz sie jestem w stanie zweryfikowac stopien kazdego kto dziala przy ju-jitsu ;)
Nawet z dowodami ;)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Ju-jitsu. Apel.

to dlaczego udalo sie w Niemczech stworzyc jednolita federacje DJJV ze spojnym programem i cala masa madrych organizacyjnych przepisow ?
Czy to juz taka poska tradycja ze zjednoczyc potrafimy sie tylko wtedy gdy jest naprawde zle ?


W Polsce jest PZJJ i spełnia podobną rolę...
A w Niemczesz jest duuużo organizacji JJ ne mających nic wspólnego z DJJV...


R.


No tylko ze PZJJ zrzesza mniej klubow niz niektore pozosatle organizacje ;)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024