Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
Chciałem poruszyć temat bardzo istotny dla klubowiczów w zasadzie różnych klubów, więc jeśli moderatorzy uznają że warto uczynić go globalnym to bardzo proszę!!!

Do rzeczy:

Co jakiś czas zdarza się, że jakiś Egzaminator/Instruktor po prostu naciąga klubowiczów - wręcz oszukuje.

Sprawa dotyczy opłat za egzaminy oraz ich UCZCIWE rozliczanie do Federacji.

Tam gdzie zdaję egzaminy, a raczej zdawałem Egzaminator przyjmował wpłatę "na zeszyt" i jak sie później okazało nie rozliczył ostatnich dwóch lub trzech egzaminów do federacji. W konsekfencji tego Nasze egzaminy a co za tym idzie stopnie są nieważne. Nie zależy mi na stopniu, zresztą pisałem już kiedyś na forum o "kolorach pasów"... więc darujmy sobie.

Musimy teraz zdawać egzaminy weryfikacyjne, ale dla mnie to nie problem.

Tutaj po prostu chodzi o KASĘ CZYLI NASZE CIĘŻKO ZAROBIONE PIENIĄDZE!!!

Przecież za weryfikację będziemy oczywiście musieli zapłacić, czyli podwójnie wzięta kasa za to samo!!!

Czekam na Wasze opinie!!!
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
Cześć.widzę żę jesteś mocno "wstrząśnięty"całym zamieszaniem ,ale na spokojnie czy nie możesz wyciągnąć od egzaminatora kasy na opłaty weryfikacyjne? bo za egzamin mu się należy,możeodzyskasz chociaż część pieniędzy.Pozdro Sławek
  • 0

budo_fridek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
niestety takie sytuacje sie zdarzaja i to jet wredne inaczej sie tego nie da nazwac!taki instruktor to zaden instruktor! tez spotkalem sie ztaka sytacja , ludzie wylewali siodme poty , czasem kerew na egzaminach i zduma nosili np 2 kyu poczym niestety dowiadywali sie ze w organizacji widnieja tylko z 4 kyu! pieniedzy nie dalo sie odzyskac i musialo dosc do weryfikacji stopni platnych oczywiscie! mysle ze jesli zdarzaja sie sytuacje platnosci za egzaminy na zeszyt... powinnismy byc czujni!!!
  • 0

budo_gregorm7
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legnica

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
No nie starałem się osobiście, ale egzaminator który był u niego zatrudniony (nie ten naciągacz) sam stracił kilka egzaminów swoich pociech i odszedł z jego sekcji zakładając własną. Oczywiście dla wszystkich oszukanych osób, które się zgłosiły do niego postara się coś zawalczyć w federacji, więc może się uda, ale nic pewnego.
W każdym bądź razie teraz wiem, że jak jest KP (druczek Kasa przyjmie) to jest dowód rzeczowy a jak nie - nie ma podstawy do ewentualnych roszczeń!!!

Najbardziej żal mi kasy bo to będzie ponad 100 zł, jakbym nie miał na co wydać!!! :X Chociażby na pieluchy dla synka :D .
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
A mam pytanie kto prowadzi te egzaminy weryfikujące ?
A po drugie po jaka cholere zdawaliście kolejne egzaminy jak nie dostaliście ceryfikatów za poprzednie -cos mi się zdaje ,że taka sytuacja była dla wszystkich wygodna ,gdyz oszust robi wszystko aby osoba z nim współpracująca czyli zdający był zadowlony , a więc zdał egzamin. :( :)
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
O właśnie, czy dostawaliście certyfikaty za te egzaminy? Bo nie napisałeś o tym nic.
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
Po każdym zdanym egzaminie dostajemy certyfikaty ,gdzie ,kiedy ,które kyu,kto egzaminował.Kto sobie tego życzy otrzymuje egzamin związkowy.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
tak, to się i wielkim zdarza wziął kasę i nawed wydał budo passy i tylko pieniążki nie dotarły nigdy do federacji :(
potem człowiek zdawał egzaminy miał certyfikat tylko federacja otym nie wiedziała :(
TO SIĘ człowiek zirytował poszedł do innych zapłacił zdał egzamin a tu obraza majestatu i podkopywanie repotacji ech bywa i tak :(
ale ludzie świat jest piękny olewajmy takich i innych róbmy swoje :)
  • 0

budo_slawnur
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
TO SIĘ człowiek zirytował poszedł do innych zapłacił zdał egzamin a tu obraza majestatu i podkopywanie repotacji ech bywa i tak :(
ale ludzie świat jest piękny olewajmy takich i innych róbmy swoje

Podoba mi się wypowiedź kolegi ,przecierz pasy stopnie i inne bajery o niczym nie świadczą,to co widać na ubraniu nie świadczy o niczym,najważniejsze jest to co kręci sie w srodku człowieka.Ale z drugiej strony jeśli człowiek ćwiczy i zasługuje,to niech zdaje na kolejne paski,kyu,dany,bo mimo całej filozofi przyjemniej jest zmienić kolor raz na jakiś czas.Pewne jest że młodzi adepci cieszą sie jak nie wiem coooo!
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
Zgadza się a po za tym płace za ten egzamin - certyfikat ichcę go mieć legalnie, czy opłacam składkę członkąwską to miło gdyby coś z tego wynikało - nawed jak dajesz darowiznę to chcesz mieć legalne poświadczenie.
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy

Podoba mi się wypowiedź kolegi ,przecierz pasy stopnie i inne bajery o niczym nie świadczą,to co widać na ubraniu nie świadczy o niczym,najważniejsze jest to co kręci sie w srodku człowieka.


byc moze ale kumpel wlasnie dzieki stopniowi w ma znalazl prace. a jezeli za ten egzamin placisz to chyba mozesz wymagac
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy

A po drugie po jaka cholere zdawaliście kolejne egzaminy jak nie dostaliście ceryfikatów za poprzednie


U nas w federacj było takie zamieszanie, że co niektórzy mają 1, 2 cup, a z federacji dopiero docierają do nich certyfikaty za 7 cup !!! (przynajmniej tak słyszałem :P )
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
Thanes: a w jakiej federacji ćwiczysz? Z własnego doświadczenia bowiem wiem, że certyfikaty uczniowskie tak z PZTkd-WTF, jak i z PUT przychodzą w miarę terminowo, podobnie też nikt ze znajomych z ITF ostatnio mi sie nie uskarżał na opóźnienia. Może też Wasz egzaminator gdzieś hm, hm - pieniądze spożytkował i teraz głupa pali zwalając na federację?

Gizmo
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
Trener jest raczej uczciwy (chociaż nigdy nie patrzyłem gdzie on idzie z kasą zapłaconą :P ) WTF, ale mówię, że to tylko słyszałem, więc nikogo nie oskarżam.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
To od razu powiem, że mimo panującego w PZTkd-WTF bałaganu sprawy certyfikatów na stopnie uczniowskie stoją tam dobrze, i jesli tylko egzaminator spełnił wymogi formalne dotyczące egzaminu (protokół, opłaty) to otrzymanie certyfikatów jest kwestią tygodni. Z tego, co słyszałem od ludzi ze Związku, są jednak osoby, które mają duże zaległości w tym zakresie...

Gizmo
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
kwestia tygodni? i wg ciebie sprawy certyfikatow stoja tam dobrze? no to ja nie wiem co to znaczy zle bo na kicku kilka dni nie minelo jak certyfikat mialem
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
Dopowiedzenie : Mój trener jeśli patrzeć by na certyfikaty to ma 7 CUP :P (naprawdę 1 CUP) Mówił że jest straszne zamieszanie w związku, bo ciągle się zmieniają władze i te nowe nie są wprawione w problemy starych władz i, że wogóle jest bajzel...
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
Kto Was egzaminuje na stopnie? Sorki za ciekawość, ale jesli ktoś zdaje egzaminy u egzaminatora PZTkd-WTF, to po prostu nie ma możliwości, żeby dochodziło do takich numerów. Jesli dochodzi, to znaczy, że ktoś z Ciebie, albo i z Twojego trenera, robi sobie jaja. Sam jestem egzaminatorem od kilku lat i wiem, że są problemy w PZTkd-WTF, ale za opłacone egzaminy certyfikaty są wydawane bez problemu.

Kilkutygodniowe oczekiwanie bierze się stąd, że protokół wraz z pieniędzmi jest przesyłany do biura związku, tam jest sprawdzany, wprowadzany do komputerowej bazy danych, certyfikaty są drukowane i odsyłane organizatorowi egzaminu. Wzór certyfikatu powinien być na stronie związkowej. Sprawdź, bo ta sprawa naprawdę śmierdzi. Jeśli Twój trener naprawdę zdawał egzaminy w taekwondo WTF i nie dostał certyfikatów, to zdawał u oszusta, którego trzeba ścigać.

W razie czego możesz pisać na priv.

Gizmo
  • 0

budo_thanes
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 495 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sigil

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
Nie chodzi tu tylko o teraźniejszego trenera, ale jeszcze kilka osób...na pewno chodzi o związek wtf...ale to raczej zachacza o osoby które dawniej zdaławy...teraz wmiarę na bieżąco są certyfikaty...dziś akurat zdawałem, więc ci powiem kiedy dojdzie.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nieuczciwi Egzaminatorzy/Instruktorzy
U nas certyfikat dostajesz zaraz po zakończonym egzaminie :D
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024