Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ken Orion Design


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Ken Orion Design
Najpier muszw wyrazić swoje wkurzenie jakoś
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: GRRRRRRR!!! QWA!

napisałęm cały post i mi go wcieło bo kliknałem nie tam gdzie trzeba!!

no i od nowa...

Czy ktoś zna firmy produkujące seryjnie noże 'fixed' według projektów tego 'knifemakera' ?
Wiem że Kershaw robi 3 modele:

1. Vertigo. Piekny design, wielka szkoda że tylko wersja combo (niecierpie ząbków). Na prawde fajny nóz, dzisiaj miałem go w ręce...

2.Echo. Równie łądny... mniej agresywny, delikatny... troche jak... kobieta :) . dla mnie bomba! Niestety tylko skórzana pochwa (nie żebym takich nie lubiał, ale nie pasuje mi ona do charakteru noża)..

3. RMEF - Rocky Mountains Elk Foundation. Część dochodu z tego modelu idzie na konto tej fundacji - ciekawa akcja. Nóż to w zasadzie echo z innymi (jakże bardzo innymi ;) ) okładzinami i z brzydkim nadrukiem na ostrzu :)

Noże wykonane są w takiej samej technologii...

ostrze: AUS8A i 4" w każdym
rękojeśc: polyamide (zytel?) ukształowana bardzo przyzwoicie, ładna i wygodna.
pochwa: Echo i RMEF - skóra, Vertigo - Kydex

Wszystkie noże są tę w całkiem przyzwoitych cenach... SRP każdego z nich to okło 50$, a na necie można znelźć oferty poniżej 40...

Warto na nie zwrócić uwagę... przyzwoite materiały, bardzo ładne wykonanie, niskie ceny no i... K. O. Design! prawdziwy nockout! ;)

niestety skróciłem post bo mi sie nie chcialo drugi raz tyle pisać :)

no i jeszcze zdęcia...


Vertigo
Dołączona grafika

Echo
Dołączona grafika

RMEF
Dołączona grafika

  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ken Orion Design
Ken Onion projektuje naprawdę świetne noże szczególnie pod względem ergonomii tak się składa że niedawno kupiłem scalliona i jestem z niego bardzo zadowolony zwłaszcza że zapłaciłem za niego 250 zł za taką kasę mam niewielki edc z systemem speed-safe który świetnie układa się w dłoni ostrze jest wykonane ze stali może nie najwyższych lotów tylko 420 ale za to jest ostre jak skalpel jeśli dodamy do tego profil ostrza i obustronny szlif to za dwie i pół stówy mamy naprawdę świetny nóż na codzień.
Apropo Vertigo znalazłem tutaj [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] wersję gładką (ja też nie przepadam za ząbkami)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ken Orion Design
To ja, choć wnosząc niewiele powiem tylko - wybacz - że mamy tu do czynienia z Cebulą, a nie gwiazdozbiorem (temat) :P
Ja także uważam noże Kena za świetne... Z punktu widzenia posiadacza Boa :)

Pozdrawiam
Mithr
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: Ken Orion Design
Apropo cebuli też miałem z tym ubaw kiedy znalazłem opis scalliona gdzieś w czeluściach sieci postanowiłem skopiować go i przepuścić prez translator tekst był po angielsku a ja tolko niemnoga po ruski gawarim :) translator przetłumaczył nazwisko Ken Onion jako Ken Cebula w pierwszej chwili nie zaskoczyłem i pomyślałem kurde czy ten nuż został zaprojektowany do krojenia cebuli o co chodzi :lol:
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Ken Orion Design
Ktos o takim nazwisku musial miec wesole zycie w szkole podstwowej :)
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ken Orion Design
fakt, pomyliłem się... no cóż, mimo że pokrzywdozny nazwiskiem przez los :) , to i tak projektuje świetne noże... naprawde rewelacyjnie leżą w dłoni... od scalliona przez whirlwinda po boa i stałe ostrza...
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ken Orion Design
SUPER że jest wersja plain! w tamtym sklepie nie wysyłają za morze, szukam gdzie indziej...
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Ken Orion Design
Co ciekawe, z nazwisk takich jak Onion (Ken) czy Mayo (Tom) czasem całkiem fajne rzeczy wychodzą...

np. dwie reklamy Kershawa mówią jakoś tak:
"only our onion is sooo sweeet..."
"take a look at our new onions... than pick one, or better the whole bunch of them"

A co do Toma Mayo to poniżej "bologna chees sandwich dressed with the best mayo of Hawaii" :)

Dołączona grafika
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Ken Orion Design
UWAGA!!

Spożywanie kanapek z wyżej wspomnianym MAYOnezem może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. :wink:

To był komunikat!!

:D
  • 0

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Ken Orion Design
Właśnie zanim strzeliło mnie na MT, miałem BARDZO poważny zamiar nabyć Boa wg projektu Kena, i to szczególnie ze względu na design -- drapieżny, piękny nóż z duszą, a w wypadku przeciwnika -- z duszą na ramieniu :D
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Ken Orion Design
te nożyki jakoś niebardzo do mnie przemawiają :? ale wiem że w środowisku są 'BARDZO cenione...

a propos jednego modelu ze zdjęcia... ostatnio zainteresowałem sie ostrzem warncliffe. po przeczytaniu [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] o spyderco ronin zaczęło mi chodzić po głowie bardzo... widzieliście jakieś ciekawe konstrukcje? (zarówno fixed jak i folding)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024