Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak nosic noz survivalowy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

budo_kkamill
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2163 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Praszka

Napisano Ponad rok temu

Jak nosic noz survivalowy?
W jaki sposob nosicie swoje noze survivalowe?

Interesuja mnie szczegolnie te ktore maja pochwe z cordury.

KKamiLL
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosic noz survivalowy?
Wprawdzie nie mam pochwy z Cordury ale nosze w plecaku lub przytroczony gdzies z boku.Jak by nie było to w dżungli ani na wojnie nie jestem. ;)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosic noz survivalowy?
Cóż, ja mało orginalnie...
Pochew z cordury nie posiadam, ale dopóki był nóż w skórzanej, zawsze nosiłem go na pasie z prawej strony...
Teraz zaś, w pochwie z kydexu, nóż jest tamże, albo na przemyślnym systenie pasków zwisa rękojeścią w dół pod lewą pachą...

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosic noz survivalowy?
CS SRK: najczęściej w kieszeni plecaka. Ewentualnie w wewnętrznej kieszeni kamizelki wielokieszeniastej (rękojeść kończy się na wysokości piersi). Bardzo sporadycznie na pasku głownią do dołu. Eksperymentowałem też z głownią do góry ale dyndał a nie chciało mi się robic jakis szelek ...
CS Mini Gurkha Kukri Light: kieszeń plecaka lub wewnętrzna kieszeń kamizelki wielokieszeniastej (po lewo). Jest tak fajnie ułożony, że rękojeść leży dokładnie za najmniejszą, górną kieszonką tuż nad piersią i wogóle nie zawadza i wagi tak nie czuć jak dobrze zaciągnę w pasie kamizelę.
MT Amphibian: najczęściej na pasku, w oryginalnym etui, poziomo po prawej stronie nad wejściem do prawej kieszeni. Czasami "na klipsie" gdzieś pod ręką między guzikami koszuli albo na odcinku przepona-pierś w kamizelce wielokieszeniastej. Zimą będzie też zamieszkiwał czasem kieszeń napoleońską (suchą) w kurtce z membramą, którą zakładam jak dmucha i pada na jakieś polarteck'i.
W planach mam też zakup jakiegoś solidnego, lekkiego paska, który szybko można nakładać i zdejmować na każde wierzchnie ubranko niezależnie od pogody. Mam ze 3 modele wojskowych ale są za ciężkie i za grube i zjeżdzają mi z tyłka jak je czymś obciążę. Coś pośredniego co do grubości i szerokości między tradycyjnymi spodniowymi a wojskowymi.
Tak, żeby założenie pochwy z nożem nie wymagało tak dużej gimnastyki jak w przypadku moich wojskowych. Ale to opcja tylko na las-biwaki. Normalnie wolę nie afiszować się z nożem.
Pozdrawialski
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak nosic noz survivalowy?
emmm... W żebrach przeciwnika ? :)
Ale najlepiej na nodze na biodrze
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024