Skocz do zawartości


Zdjęcie

ciekawa historia mi sie przypomniała...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

ciekawa historia mi sie przypomniała...
Znajomy mojego ojca (obaj rzeźbiarze) wyjechał do niemiec ozdabiać bauerowi dom ;) ... w każdym razie siedział tam ponad tydzień i pracował sobie spokojnie, aż pewnogo razu bauer powiedział że chce z nim pogadać... co miał mu do powiedzienia? pochwalił sie że od wielu (kilkudziesięciu) lat uprawia walke mieczem japońskim. zaprosił go na wieczorny pokaz... Kiedy przyszedł wieczór, bauer był ubrany w jakieś tradycyjny strój i miał przypasaną katane... Zrobił poważną minę wyciągnął miecz (ponoć byłskawicznie to zrobił, zdecydowanie COŚ ćwiczył...) i zaczał nim wymachiwać, ciach! trach! gwizd! ;) no i tak wyma.chuj.ąc cały czas zbliżał sie do tego znajomego - chciał go postraszyć i pokazać jaki precyzyjny jest jego miecz (tzn że nie trafi go mimo że macha blisko niego).
Ale niestety kilkadziesiąt lat treningu (taa, mhm... :? ) nie wyrobiły jego precyzji wystarczająco dobrze i ciachnął rzeźbiarza mieczem prosto w przedramie (!!!)... Ręką w sumie cudem została na swoim miejscu, a i rekonwalescencja bardzo długo nie trwała, bo cięcie bylo czyste i łatwo go bylo poskladać. Lekarz stwierdził,że zważywszy na to jak wyglądały te obrażenia gość mia łduże szczęście, że nie stracił ręki albo wogóle nie został przecięty na pół...
  • 0

budo_uwak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 574 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:outlander

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawa historia mi sie przypomniała...
ja bym go za taki pokaz dłutem do marmuru albo najcięższym młotkiem posiadanym potraktował równie precyzyjnie ....(po mlotku nie ma co składać ...)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawa historia mi sie przypomniała...
Ja p.....ę! Gość powinien dostać od tego frajera (bauera) ze 250 tys. DM odszkodowania... Bezmyślność.
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawa historia mi sie przypomniała...
tak powinien ale... ON NIE MA DO NIEGO ŻALU 8O bauer mu proponował samochód nawet, zdaje sie... ale tamten stwierdził, że to był przecież wypadek... zgodził sie na pokrycie kosztów leczenia w niemczech tylko...
osobiście orżnąłbym go do zera, jak prawdziwy polak :D
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawa historia mi sie przypomniała...
kurde kasa mi sie przyda, ktos z Was koledzy cwiczy moze iaido kento, ostatecznie kobudo ? Slyszalem ze to ogolnie ssie i ze tym krzywdy czlowiekowi nie mozna zrobic... :)
  • 0

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawa historia mi sie przypomniała...
8O 8O 8O

Miecz w rękach głupka to jeszcze większa profanacja niż miecz w rękach szaleńca...

Nie wiem tylko, czy trzeba mieć wielką duszę, żeby się o coś takiego "nie gniewać" czy po prostu być jeszcze w stanie szoku... Ja bym... :evil:

pozdrawiam,
DomR
  • 0

budo__zar_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Suwałki - dzika północ

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawa historia mi sie przypomniała...
DomR: to zależy co uważasz za szaleństwo... Błysk ognia w oczach? Dziką radość czerpaną z walki? To przecież też szaleństwo... :twisted:
  • 0

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: ciekawa historia mi sie przypomniała...
Zgadzam się... Myślałem raczej o furiacie, szaleństwo rzeczywiście może mieć znaczenie pozytywne. Wiem coś o tym :D

respect
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024