Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki

Co do efektów wizualnych to (za przeproszeniem) pieprzę to

4 posty, no i juz zaczynam cie lubic Thaala 8) :lol: Precz z estetyka w aikido !
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki
taa.. przecież w aikido liczy się tylko skuteczność...

sorry za sarkazm ale odwracacie kota ogonem. Akurat aikido, może podobnie capoeira opiera się właśnie na estetyce.
poza tym moje zarzuty odnośnie padów akurat tej estetyki się nie tyczyły.
To że ktoś nie panuje nad kierunkiem padu świadczy, że nie upada bezpiecznie. Przecież właśnie po to uczy się określonego sposobu upadania bo ten sposób zapewnia amortyzację upadku. I nie ma tu chyba miejsca na pluralizm.
to chyba normalne, że po pierwszej lekcji padów się nikt nie nauczy.-trzeba chyba ze dwóch miesięcy. Ja po moich pierwszych padach miałem trzy dni zakwasów-podświadomie opierałem się upadkowi i usztywniałem.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki

podświadomie opierałem się upadkowi i usztywniałem

Taak. A mnie takie sztywnienie członków ciągle zbliża do upadku moralnego. :oops: :idea:
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki


Co do efektów wizualnych to (za przeproszeniem) pieprzę to

4 posty, no i juz zaczynam cie lubic Thaala 8) :lol: Precz z estetyka w aikido !

Cóż! Piękne dziewczęta nie muszą się martwić estetyką, bo i tak wokoło na macie sami obleśni spoceni faceci, którzy nawet choćby bardzo chcieli, to i tak już z żadną estetyką nie mają nic wspólnego. :twisted: :idea:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki

To że ktoś nie panuje nad kierunkiem padu świadczy, że nie upada bezpiecznie.

AAAAAAAAAAAAAAA.........mort, co to za herezje!!!!!!! Jak uke moze panowac nad swoim padem, skoro to tori go rzuca?Moze jak zaczynasz, i jak uke za ciebie robi technike to moze byc to prawda, ale normalnie, powtarzam, normalnie, to po ataku, nastepna rzecza ktora pamietasz jest nieublagane zetniecie sie z tatami.
Uke pada jak go tori rzuci. Padow uczysz sie aby uwarunkowac cialo, zeby reagowalo same, bez udzialu mozgu. Celem padow nie jest estetyka, ale zeby upasc bezpiecznie. Pad jest piekny jesli spelnil swoja role.

Podobnie jest z technika - jest piekna BO jest skuteczna a nie odwrotnie :wink:
  • 0

budo_duduś131
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki

to chyba normalne, że po pierwszej lekcji padów się nikt nie nauczy.-trzeba chyba ze dwóch miesięcy.

Gratuluję byłbyś chyba pierwszym czlowiekiem na świecie.
A tak z ciekawości Mort to powiedziałeś że naoglądałeś się aikido na bardzo wysokim poziomie, to co oglądałeś filmy czy byłeś gdzieś na treningu, jeśli to nie wstyd się przyznać to gdzie i z kim.
O od moich kolegów z sekcji radomskiej masz zaproszenie na trening czekają na ciebie z niecierpliwością.
  • 0

budo_duduś131
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki
mort, a właściwie to jak to jest z tobą, w jednym miejscu piszesz, że "nie kontynuowałeś nauki aikido" (z powodu nieestetycznych padów), w innym piszesz"mój poziom w aikido nigdy nie był wysoki miałem jednak okazję napatrzeć się na b.zaawansowanych, dlatego dostrzegam tę różnicę"
to co ćwiczyłeś cokolwiek i kiedykolwiek, oczywiście poza ćwiczeniem aikido przez dwa miesiace(bo w końcu nauczyłeś się padać, która to umiejętność uratowała twoje kości)
  • 0

budo_maya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki

Brednie, brednie i jeszcze raz brednie...
(...) Co do efektów wizualnych to (za przeproszeniem) pieprzę to czy pad w moim wykonaniu komuś się podoba czy nie. Jak się nie podoba to niech na mnie nie patrzy i finał.

tak jest :!: :!: :!: :twisted: tak trzymać :!: :!: :!: mogę się pod tym też podpisać :?: :-) :wink:
  • 0

budo_maya
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki


Co do efektów wizualnych to (za przeproszeniem) pieprzę to

4 posty, no i juz zaczynam cie lubic Thaala 8) :lol: Precz z estetyka w aikido !

Cóż! Piękne dziewczęta nie muszą się martwić estetyką, bo i tak wokoło na macie sami obleśni spoceni faceci, którzy nawet choćby bardzo chcieli, to i tak już z żadną estetyką nie mają nic wspólnego. :twisted: :idea:

ja nie rozumiem w czym problem, przecież spoceni faceci to to, co dziewczynki lubią najbardziej :!: :!: :!: :twisted: :) :wink:
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki
Czytajcie zanim skomentujecie!!
do Szczepana: Ci osobnicy, których ja widziałem padali przez partnera, nie byli przez nikogo rzucani-czytać posty!!!

Duduś: nigdzie nie napisałem, że zaprzestałem aikido z powodu nieestetycznych padów. Na podstawie obserwacji zwątpiłem, że te w waszym wykonaniu spełnią swoją funkcję, czyli osłabią impet upadku.

głównym powodem rezygnacji z A.- jeśli cię to ciekawi był brak wiary, że nauczy mnie walczyć.

po Lublinie natomiast wiedziałem, że umiem upadać tak by nie zrobić sobie krzywdy- na tamtejszej sekcji tego akurat mnie nauczono

co do mojego aikido-chodziłem do p. Ireneusza Kołodziejaka na Lubliniankę, od marca 99 r. do listopada 2000 r. z przerwami. Po zliczeniu miesięcy to wyjdzie jakieś 10-12 m-cy.Zdałem nawet jeden egzamin.
widywałem pady chociażby w wykonaniu wyżej wymienionego albo Fiodora.
co do mojej umiejetnosci padania to np po trzech miesiącach aikido spadłem z roweru na asfalt przy całkiem szybkiej jeździe i nawet nie miałem otarć a rower miał :D , Raz nawet robiłem przewrót na tłuczonym szkle- nie wiedziałem że tam było-było ciemno .

Duduś jeśli jesteś ciekaw co ćwiczyłem to zajrzyj do tematu "co kto ćwiczył"- czy coś podobnego a wtedy się dowiesz, i blady strach na Cię padnie, albowiem moja lewica kruszy mur...
a prawicy sam się lękam...
pa...
:twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki

Czytajcie zanim skomentujecie!!
do Szczepana: Ci osobnicy, których ja widziałem padali przez partnera, nie byli przez nikogo rzucani-czytać posty!!!

a to co za horror...jak to sami z siebie??? a co, tam przeciag byl? :roll: :wink:
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki
nawaleni byli oczywiście - przynajmniej dwa promile krwi w alkoholu.

A duduś mi wmawia, że to dziesięcioletnie dzieci były...
albo to Duduś jakoś odkręcisz, albo się tobą prokurator zajmie za rozpijanie nielatów.
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki
Osobiście uważam, że padów (tak naprawdę dobrze) można się nauczyć w trzy cztery lata...
Nie żebym kogoś zniechęcała ale napatrzyłam się na tyle połamanych obojczyków i wyłamanych barków u ludzi, którzy zarzekali się, że z Aikido nigdy nie zrezygnują i ... znikali.
Dużą rzecz w padach robi doświadczenie. Co innego kiedy ćwiczy się pady przez partnera na rozgrzewce: wtedy można się starać żeby wyglądały ładnie, estetycznie bla bla bla bla, titu-titu...
Ale w przypadku robienia padów podczas gdy tori wykonuje technikę i nagle gwałtownie zmienia tempo czy kierunek rzutu nie ma nic wspólnego z estetyką :!: W takiej sytuacji pad ma cię uratować przed połamaniem sobie gnatów...
A co do tego, że Aikido opiera się głównie na estetyce to w pełni się zgadzam, ale na litość boską chodzi tu precież o estetykę TORI. To na niego się głównie patrzy gdy wykonuje technikę. I to właśnie on musi być elegancki, prosty (broń Boże garbaty) i musi być widać, że panuje nad linią centralną uke :!:
A jeżeli ktoś upiera się, że jest inaczej to proponuję zastanowić się nad sensem trenowania Aikido i zapisać się np. na balet...
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki
A! I jeszcze jedno a propo tych połamanych obojczyków i wyłamanych barków.
Największą głupotą jaką robią ludzie, ćwiczący pół roku czy nawet rok jest SZARŻOWANIE. Wydaje im się, że tak fantastycznie umieją padać, że zapominają o tak banalnej rzeczy jak podłożenie ręki przy ukemi. Następnie walą barkiem w matę (oczywiście z pełnego rozpędu bo przecież fantastycznie umieją padać) a w 10 minut później siedzą w karetce odstawiającej ich na pogotowie ze względu na poważne kontuzje.

I niestety przykro przyznać, ale 99% tych ludzi już nie wraca do Aikido. Leczą się z tego w bardzo szybki i nieprzyjemny sposób.
Ci którzy jednak wracają prawie zawsze już mają lęki przed padami...

SZCZEPAN: Dziękuję, dziękuję, dziękuję. Staram się jak mogę. Tylko 4 posty ale dziesięcioletnia praktyka... :)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki

A! I jeszcze jedno a propo tych połamanych obojczyków i wyłamanych barków.
Największą głupotą jaką robią ludzie, ćwiczący pół roku czy nawet rok jest SZARŻOWANIE


Ja szarżowałem juz po trzecim treningu, i to przy zempo kaiten ukemi, przez partnera z różnych wysokości, co do "szybkiego yoko" to gdzies po dwóch tygodniach i szarzuje dalej, dlaczego, bo uważam że padanie byle jakie bez szybkości i zaangazowania,niczego mnie nie nauczy, i dlatego że atemi na twarz wykonywane przez tori, jest takie że zeby można pogubić jak nie uważasz co robisz.
  • 0

budo_duduś131
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki
mort muszę cię przeprosić - masz fenomenalny wzrok!!!- widzisz szkło, a nie widzisz ciemności.
Poza tym ogromnie mi zaimponowałeś - 12 miesięcy treningów, no no.
co do twojej prawicy to mam dreszcze (ale zawsze tak mam przy wybuchach śmiechu) - upiłeś się czy z natury jesteś głupi?
no ale nie obrażaj się i nie pozwól by "zaślepiła cię furia" bo przecież mamy wolność słowa i każdy ma prawo do własnego zdania(nie?) :)

  • 0

budo_duduś131
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki
Mortuś a czy jak tupiesz to ziemia drży? (błagam tylko nie padaj to chyba by był koniec świata)
  • 0

budo_thaala
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki

...dlatego że atemi na twarz wykonywane przez tori, jest takie że zeby można pogubić jak nie uważasz co robisz.


Zębów nie pogubisz jeśli zasłonisz je drugą ręką.
A poza tym szarżowanie ma naprawdę krótkie nogi. Nikt nie mówi że masz robić ukemi jak rozlazła mamzia, ale nie wolno zapominać o pewnych podstawowych elementach padu, bo właśnie to gubi...
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki
Duduś
akurat w tym momencie udowodniłeś, że jesteś totalnym burakiem koleś a o wolności słowa masz pojęcie jak świnia o balecie

obdarzył bym Cię większą ilością epitetów ale mam szacunek do innych użytkowników.
  • 0

budo_mort
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki
w twoim wypadku "cię" powinno być z małej litery
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024