Skocz do zawartości


Zdjęcie

seria i jak się przed nią obronić


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
487 odpowiedzi w tym temacie

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

W każdym razie gdyby napadł na mnie szalony gej to nie ma ze mną żadnej szansy. ...... uważam, że aikido jest sztuką samoobrony przed atakiem niewyszkolonego przeciwnika. ]


hmm???? a co na to inni cwiczacy :wink:
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

a mnie zastanawia dlaczego niektorzy pieczolowicie omijają ten wątek ...


Aiki,
bo nie mieli dostępu do kompa przez długi weekend.
Z pewnością jest wiele lepszych rzeczy niz aikido by bronić się przed bokserskim tsuki. Zresztą bokserzy (przynajmniej Ci których znam) to fajne chłopaki i nie napadają aikidoków :wink: .

Pancer
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Ja jednak obstaje przy atemi glanem w cojones. Calkowicie zgadzam sie z FAQ, ze to niehonorowe, prostackie i tak dalej... no wlasnie 8)
A co do klinczu... zalozmy, ze ten bokser robiacy serie ma kumpla - z bokserem kulasz sie po betonie, a tymczasem jego kumpel sprzedaje ci low-kicka w twarz 8O Tak ze jednak wole trzymac dystans zeby w razie czego moc zrobic tenkan i nastepnie serie irimi sprintem.
No chyba ze bokserem jest kobieta, bo wtedy pomysl z atemi raczej odpada... i klincz moze byc rzeczywiscie bardziej... no... przyjemny :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

A co do klinczu... zalozmy, ze ten bokser robiacy serie ma kumpla - z bokserem kulasz sie po betonie, a tymczasem jego kumpel sprzedaje ci low-kicka w twarz 8O Tak ze jednak wole trzymac dystans zeby w razie czego moc zrobic tenkan i nastepnie serie irimi sprintem.
No chyba ze bokserem jest kobieta, bo wtedy pomysl z atemi raczej odpada... i klincz moze byc rzeczywiscie bardziej... no... przyjemny :)


W ogóle WIESZ co to jest klincz?

Klincz występuje w stójce (nie parterze) w MUAY-THAI, KRAV-MAGA i DEFENDO:

Dołączona grafika


Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przytrzymanie i atak kolanami, łokciami, głową.

A parter to parter. Nie mieszaj.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
uderz w Pancer(z), a pies zaszczeka, a karawana pojdzie dalej..
takie sobie brednie poobiednie.. btw milo ze sie kolega P. odzewal ale co? Wszystcy instruktorzy nagle mnie mieli dostepu do kompa w Pl ? hehe
cus mi tu nie gra... jak gadka o d.. Maryni to na wyprzódki..
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Ej co za durna dyskusja, Aikido ma po h..ju fest narzedzi dobrych, dobra prace nog ma, np. wejscia ma takie cialem w nogi przeciwnika dobra bardzo.

A dyskusja ze jak juz nam bokser dystans skroci i wypusci serie to wtedy wiece i bjj nie podola, bo jak pamietam to jak Royce do boksera dochodzil na dystans jego ataku to juz przy ziemi poruszal sie bardziej Royce...

Combat nie zebym sie czepial- a jednak znowu offtopic- ten kolo na 3 zdjeciu jak w takiej pozycji kopnie to go mozna przewrocic az milo...wystarczy maly ruch do przodu.

ps. moglem napisac glupoty bo malo spie ostatnio
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

ten kolo na 3 zdjeciu jak w takiej pozycji kopnie to go mozna przewrocic az milo...wystarczy maly ruch do przodu.

Pewnie ze tak :wink:
Napisales troche nie tak jak jest w czasie walki.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Robi się totalny offtopic więc krótko.

Podany fragment to kontra kolanem i jest BŁYSKAWICZNA. Wcześniej było odejście od ściany, zbicie - a to przytrzymanie +kolano (na marginesie identyczne rozwiązanie widziałem w filmach z cyklu "samoobrona w BJJ").

Zdjęcia 1 i 2, gościa też można wywrócić. Ale to NIE JEST zabawa w stylu: ja łapię, a ty wywracasz - to przytrzymanie do ataku (cały czas się tubuje), ew. + ściągnięcie głowy w dół (przy kolanku na głowę). I wtedy to nie jest takie proste - jak się wydaje.
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Fajny temat, ale trzeba sprecyzować ,co to znaczy " obronić się przed serią " . Na jakich zasadach mam się obronić ? Sportowych czy walki na śmierć czy życie ? Z czego mogę korzystać w tej obronie ? Jasne ,z aikido . Ale aikido ma szeroki asortyment z którego mogę korzystać .
W jakim otoczeniu nastąpić ma obrona ? Na ringu , na ulicy ?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Ale aikido ma szeroki asortyment z którego mogę korzystać .

np aikido ma w swoim asortymencie tenkan. Myslisz ze wolno by bylo skorzystac z tak morderczej i smiercionesnej broni? 8O
Ja osobiscie bym sie mocno wahal go zastosowac, zeby atakujacego nie zabic na smierc...
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Znów soę zgadzam ze Szczepanem :? ,
Jak napisałem bokserzy są fajni i nie można być dla nich tak okrutnym i ich bezlitosnie tenkanować :) .
Aikidocy - troche litości....

Pancer
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

ten kolo na 3 zdjeciu jak w takiej pozycji kopnie to go mozna przewrocic az milo...wystarczy maly ruch do przodu.


wystarczyłoby odsunąć szafę..
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Fajny temat, ale trzeba sprecyzować ,co to znaczy " obronić się przed serią "

Chciałem tylko w tej sprawie dodac, że: " Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy" jak pisało na pewnym murze :? 8) :P
  • 0

budo_ukyo78
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1016 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:York UK

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
ej a to prawda ze mozna boksera tak tenkanowac ze w koncu sie zameczy na smierc wlasna seria? Tak mi tu kolega moj podpowiada na gg...

a co do kolana- nie ma jak offtopic- jak tak bylo na kasecie bjj to musi to byc prawda w koncu nie? no. Bo to kolano bylo takie szybkie ze kolesiowi juz wisi ze sie odchylil caly do tylu a kolo jest przed nim pochylony, popatrzcie na te fotki z tego thaia, ze tam pan to raczej sie inaczej ustawia i kierunek kopniecia nie ten jakby...chyba ze to kolanko bylo takie naprawde BLYSKAWICZNE, ze wiece blysk i tego

a czemu jak panowie od combatow sie ubieraja w mundury tylko, to one nie maja na sobie nozy saperek i broni i kaskow ew. chelmow?
I niech mi nikt nie mowi ze combat wojskowy to jest wtedy jak sie naboje skonczyly a noz zgubiony bo wtedy one powiny miec za pasami karabiny bez nabojow, kabury po pistoletach i pokrowce po nozach (zeby nie napisach pochwy...) nawet buty maja jakies takie bardziej w strone mokasyna...moze to ninja sa amerykanscy, oni czasem taki stroj maja...
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

ej a to prawda ze mozna boksera tak tenkanowac ze w koncu sie zameczy na smierc wlasna seria? Tak mi tu kolega moj podpowiada na gg...

No co ty? 8O Przecież Wódz Szczepan już od dawna trąbi, że aikido to głównie irimi, tenkany są dla mięczaków. :wink: :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Prorock, ty sobie tym wodzem kiedys zasluzysz :twisted: :twisted: :twisted:

a oto dlugo oczekiwana odpowiedz, jak sobie poradzic z seria!

Dołączona grafika
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Fajny temat, ale trzeba sprecyzować ,co to znaczy " obronić się przed serią "

Chciałem tylko w tej sprawie dodac, że: " Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy" jak pisało na pewnym murze :? 8) :P


Jeszcze mozesz dodac swoja stopke:

"Zycie to zbyt powazna sprawa, zeby traktowac je serio"

:)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

Fajny temat, ale trzeba sprecyzować ,co to znaczy " obronić się przed serią "

Chciałem tylko w tej sprawie dodac, że: " Nic tak nie cieszy jak seria z pepeszy" jak pisało na pewnym murze :? 8) :P


Jeszcze mozesz dodac swoja stopke:

"Zycie to zbyt powazna sprawa, zeby traktowac je serio"

:)


Życie to zbyt poważna sprawa, żeby traktować je serią. :twisted: :wink:
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić
Tak, Combat, wszyscy juz wiedza, ze masz duzo ladnych zdjec z wysportowanymi facetami... :roll:
ze swojej strony moze po prostu zrobilem za duzy skrot myslowy, sorry za pomylke :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: seria i jak się przed nią obronić

a co do kolana- nie ma jak offtopic- jak tak bylo na kasecie bjj to musi to byc prawda w koncu nie? no. Bo to kolano bylo takie szybkie ze kolesiowi juz wisi ze sie odchylil caly do tylu a kolo jest przed nim pochylony, popatrzcie na te fotki z tego thaia, ze tam pan to raczej sie inaczej ustawia i kierunek kopniecia nie ten jakby...chyba ze to kolanko bylo takie naprawde BLYSKAWICZNE, ze wiece blysk i tego


Cholera tego właśnie nie lubię. Tłumaczyć skomplikowanych akcji komuś kto ich nie zna z treningu. Ten gość - agresor się wcześniej pchał i teraz po odejściu od ściany DALEJ się pcha na Ciebie. Tak się składa że obalenie przy takim okrężnym kolanku jest trudne (wczoraj nie udało się to nikomu ze mną - a klinczu było sporo).

a czemu jak panowie od combatow sie ubieraja w mundury tylko, to one nie maja na sobie nozy saperek i broni i kaskow ew. chelmow?


Co??? Mundury nie mają na sobie noży, saperek i kasków?

1) Jeśli miałeś na myśli trenujących - owszem - są bardziej skomplikowane akcje z bronią etc. Akurat w warstwie unarmed wystarczy zwykły strój. Nie zapominaj że obecnie walka wręcz to tylko DODATEK, kształtowanie ducha - po to. Ew. samoobrona - ale raczej mało prawdp. żeby na polu walki.

2) W ramach treningu wszelkie dodatki i obciążenia które nie są niezbędne bardzo przeszadzają i męczą (waga) - to głupota.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024