Skocz do zawartości


Zdjęcie

Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_mapet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 475 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )

To samo z Sebenzą.Za 90 $ byłaby tylko wołem roboczym. A tak jest MIT-em. I wszystko ponad te 90$ to opłata za mit jak gwiazda w Mercedesie.
EOT.


Za 90$ to sebenza była by BM pinnacle. Niewątpliwie jest to wół roboczy i naprawdę świetny folder, ale nie przetrwa próby czasu. Po kilku miesiącach blokada się wyrabia, ostrze przestaje chodzić tak płynnie, a plastikowy spacer...

A sebenza jest jak dobry zegarek. Moja Omega cyka już 30 lat.
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Po poogladaniu zdjęć, poczytaniu na temat Sebenzy doszedłem do wniosku, że to pieruńsko wytrzymały nóż. Dodatkowo odpowiedni do moich potrzeb = EDC. Dodatkowo przy nadmiarze gotówki można go dosyć mocno spersonifikować (upersonifikować ... czy jakoś tak ;) ). A wtedy jest do potężny, użytkowy folder na całe życie cieszący dodatkowo oczy właściciela. Przy normalnym używaniu nie do zajeżdzenia i po latach nie traci "parametrów" (luzy itp.). W ekstremalnych sytuacjach może przeżyć sporo większe męczarnie od noży mniej kultowych i tańszych. Więc ma zapas mocy, za co zawsze byłem gotów płacić kupując nawet nóż do krojenia marchewek i cytryny.
Piszę na podstawie różnych recenzji użytkowników.
A kultowość mnie raczej nie rusza ... raczej renoma produktu.
Nie czuję też potrzeby posiadania czegoś na pokaz a nawet odwrotnie. Miałem kiedyś GPS a z etui odprułem logo firmy, z etui Microtecha też chciałem odpruć ale wszyte jest pod taśmę zabezpieczającą boki i nie chciałem ciąć ... no i zastanawiam się nad sprzedaniem jak będę miał różnicę aby dopłacić do Sebenzy.
Masa zadowolonych użytkowników, dobre recenzje z testów użytkowych itp. to jest dla mnie wyznacznik jakości.
Po prostu moc. A cena ... no niestety nie mam na nią za dużego wpływu :( .
Ale na Sebenzę mi nie będzie szkoda :) .
Pozdrawiam
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Pisać tu coś? Chyba nie ma to sensu... bo jak już kiedyś pisałem Sebenza to nie jest nóż, który można zrozumieć po zdjęciach czy opisach. Ona nie błyszczy wśród innych leżących na stole kling. To jest nóż roboczy i właśnie przy robocie lśni. Ale o tym można się przekonać tylko w jeden sposób...
  • 0

budo_slaw
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 437 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Gilotyna....jak zaczynalem przygode z nozami gadalem jak ty....tych co kupowali i gadali o nozach za setki dolarow uwazalem za chorych psychicznie.....mialek 2 CRKT....fakt w tych cenach trudno szukac czegos lepszego....ale jak ponosisz rok na dupie to sie przekonasz ze po pewnym czasie zaczyna cie draznic ze sie tak szybko tepi....ze stal jest jak plastelina....ze liners czasami puszcza etc.....kupisz sobie jakiegos BM'a albo cos innego ze sredniej polki i poczujesz roznice....stal juz trzyma....lekkosc....etc....ponosisz to troche dluzej i zaczniesz sie zastanawiac co takiego jest w tych nozach z najwyszej polki (seryjnych)....kupisz...i juz wiesz....BM....spyderco etc robia swietne noze..nie ma dwoch zdan....ale do MT czy CRK im brakuje....porownanie z zegarkami dobrej marki jest jak najbardziej na miejscu.....a ja naprawde zaluje ze niemozliwe jest dostanie MT czy CRK w cenie CRKT....mialbym wtedy wszystkie modele jak leci a tak sa ciezkie wybory co kupowac... :?
  • 0

budo_roberto
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świecie n/Wisłą

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
ntech

Nie miałem i nie będę miał.

..jeśli więc nie miałeś Sebenzy i nie będziesz miał ..to nigdy się nie dowiesz co to za nóż....koniec gadki !
  • 0

budo_narcyz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1036 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
to że stosunek ceny do jakości spada w dół wprost proporcjonalnie do wzrostu ceny to ogólnie znany fakt i dotyczy praktycznie wszelkich towarów... normalka

a sebenza jesr brzydka...
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Roberto najprawdopodobniej masz racje, ale zwaz na fakt, ze wiekszosc z nas niestety nie ma mozliwosci zobaczenia, sprawdzenia itp. noza przed zakupem, skazani wiec jestesmy na ogladanie obrazkow i zasiegania opinii lepiej obeznanych. Zdaje sobie sprawe ze jest to jak gadanie ze slepym o kolorach ale coz, to chyba naturalne ze czlowiek chce zasiegnac opinii o nozu, ktory sprawia wrazenie ze przy porownaniu go z Microtechami za ta cene zdecydowanie przegrywa.
Ciezkie jest zycie laika :)
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Wszystko to racja... Ale ludzie, którzy znają i używają Sebenzy wiele o niej napisali... Stąd więc jest się na czym opierać w wyborze.
Natomiast twierdzenie, że jest to nóż przereklamowany, czy też że są lepsze od niego wymaga czegoś więcej niż popatrzenie na zdjęcia i przeczyatnie z niesmakiem entuzjastycznych opinii posiadaczy. Tego dotyczą nawoływania, żeby nie sądzić czegoś, czewgo się nie miało w ręce, a tylko wydaje się, że to nic specjalnego.

Notobene, ciężko mi wyobrazić sobie porównanie z Microtechami. To zupełnie inna rzecz... Inna filozofia, inna historia. Choć nie przeczę, że w moim przypadku LCC spełnia w tej chwili rolę Sebenzy, dopóki ta nie zajmie miejsca w mojej kieszeni... Lecz dopiero wtedy będę porównywał.

Pozdrawiam
Mithr
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Slaw ja nie przyrównuję MT do CRKT, tylko mówię, że obie firmy robią noże a CNC, a to jest ponoć największy wydatek - ale różnica w cenie jest horendalna, jasne że są jeszcze materiały i precyzja wykonania i... logo - właśnie o to chodzi. Jak myślisz jak by się sprzedawały noże robione ręcznie przez Tonego, ale nikt by o tym nie wiedział, materiały trzeba by było określać "na czuja" bo nikt by nie powiedział jakie są, z napisem CRKT i ceną 250$? Co CRKT za 250$? Jest fajny, ale za to mam MT czy MOD'a - tak ja bym pomyślał i nie kupił. A co by było gdyby noże miały dagger logo i kosztowały 600$? Zchodziły by jak świeże bułeczki.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Strasznie mylace te skroty i chyba sie Gilotyna pomyliles... CRKT to jesli dobrze pamietam firma od Bearclawa a Ty masz na mysli CRk czyli Chris Reeve Knives :)
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Aprops dokładności produkcji i CNC . Większość producentów jeżeli nie wszyscy używają obrabiarek cyfrowych. Więc nie jest to zaden argument.
Poza tym widzicie jakies sytuacje w ktorych moze to miec znaczenie ?
"Ha moja Sebenza jest wykonana jak prom kosmiczny,dokładność mikronów".A mój Emerson może i nie ,ale czy pokroisz swoją Sebenza wężyki na wodę w oplocie stalowym ? Albo kable elektryczne? Nie sądze.Serducho ci nie pozwoli.Wół roboczy to wół roboczy a nie przedmiot kultu stojący na półeczce na który się chucha i dmucha i smaruje smarami po każdym użyciu.Daj mi swoją Sebenze a ja ci ją w tydzień doprowadze do stanu po ktorym dostaniesz zawału.Kto z posiadaczy Sebenz się na to zgodzi ?
Wybaczcie ale moja definicja "wołu roboczego" to nie przedmiot wartości pensji którego boję się porysowac czy uszkodzić. A Chris Reve ma noże do dupy poza jednym może Green Beretem. Reszta jest przereklamowana i za droga.I nie widzę żadnego rozsądngeo powodu za który mam płacić 300 % normalnego noża.

Ale jest to moje prywatne zdanie i nie musicie starać się go zmieniać
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Nikt tu nie próbuje zmieniać Twojego prywatnego i świętego zdania. Po co te emocje?
Ja tylko na zakończenie pozwolę sobie powiedzieć Ci: daj mi swojego Emersona, a ja w jeden dzień zrobię z nim tak, że żywiej zabije Ci serce.
Nie jest to żaden argument.
Wiem też, że żaden z 95 % posiadaczy Sebenzy nie trzyma jej na półce... I to tyle w skrócie. Każdy pozostaje przy swoim.
Natomiast Twoje zaangażowanie w temat pozwala przypuszczać, że coś Cię w tym nożu drażni, jakbyś chciał go zdyskredytować za wszelką cenę. Po co? Zwłaszcza nie wnosząc do dyskusji nic ponad Twoje wrażenie... Poznaliśmy. Ok. Ale żadnych konkretów.

Tyle

Pozdrawiam
Mithr
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Czy ostatnie zdanie w Twoim poście znaczy, że normalnymi są dla Ciebie jedynie noże kosztujące... niecałe 120 dolarów? Cóż, skoro tak... Ale nawet Emerson, którego noże chętnie porównujesz z tymi Reeva, każe za nie płacić znacznie więcej...

Wszystko zależy od tego, co chcesz nosić w kieszeni. Zgódźmy się, do cięcia drutu niejednemu wystarczy szwajcerski scyzoryk... Lepiej da sobie radę niż Emerson. Nie wspominając o multitoolu.

Pozdr
Mithr
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Fakt troche się uniosłem :oops: .Przepraszam wszystkich zainteresowanych.
Emersona mam i jeżeli go kiedys połamie to stać mnie będzie na kupno nowego.Sebenzy już nie.
Twierdzę tylko że jakość Sebenzy nie tłumaczy jej ceny.
Jej cena wynika tylko ze sposobu produkcji. Wystarczy spojrzeć tylko na ilość możliwych modyfikacji oferowanych przez Ch.R. Krótkie serie dużym nakładem sił.Aby zarobić cena musi być wysoka
Sam jednak nóż nie jest niczym szczególnym.Ani materiałami,ani kształtem ani użytecznością nie wyróżnia się od noży produkowanych na większą skalę.
  • 0

budo_gilotyna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )

Strasznie mylace te skroty i chyba sie Gilotyna pomyliles... CRKT to jesli dobrze pamietam firma od Bearclawa a Ty masz na mysli CRk czyli Chris Reeve Knives :)

Mi chodzi dokladnie o CRKT czyli Columbia River Knife & Tool - wiem co piszę. Mając już tę wiedzę przecyztaj jeszcze raz mój post i powiedz mi czy ma on sens, czy nie.
P.S Wiadomo ile kosztuje przeciętny nóż CRKT
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Ma sens, ma... wybacz za pomylke, to mi sie pomieszalo :)
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
:) po tych ciekawych i wielce pouczających wywodach zapragnełem posiadania Sebenzy. To musi być wielce ciekawe urządzenie. Będę zbierał pewnie tak długo że w między czasie kupię pare innych ale co tam. Na tej samej zasadzie kiedyś nabyłem OSA. Panowie I Panie myślę że nie ma "najlepszego" noż.
Mam nadzieję że Sebenca warta jest tej dyskusji. Mnie boli ryska na nożu za 350 zł, rysa na nożu za 350 $ by mnie zabiła :oops: Nigdy nie kupiłbym noża do gablotki.
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
no wlasnie....to takie cale pieprzone gadanie......

"Jak popsuje sobie emersona to jestem w stanie kupi drugiego, na sebenze mnie nie bedzie stac" - mozemy przedstawic to w takiej sytuacji:


za emersona mozemy wstawic jakiegos CRKT a za sebezne wlasnie emersona...itd itp....ludzie moze troche obiektywnosci: jedni maja wiecej kasy i kupuja drozsze zabawki inni musza zadowolic sie gorszymi lub selekcjonowac zakup. Jak kogos nie stac to niech nie kupuje Microtecha czy Chrisa Reeva! Bo po co? Zeby lament pozniej byl bo sie przez nieumyslnosc szczerbka zrobila?

Masz kase - bierzesz towar z gornej polki, nie masz tyle to i srednia lada bedzie dobra. Jak ktos nie potrafi przelknac goryczy i kupuje noz na ktory go nie stac to coz...pozniej mamy czarne rozpacze gdy sie zgubi czy zepsuje.

Jasne ze za wszystkim tez kryje sie magia marketingu...halo3, MT ltd edition, mechanizmy D/A sa poza moim finansowym zasiegiem...ale ja nie lamentuje ze to zle i nieprzydatne jest.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Racja, tylko zapomniales o fakcie, ze zarowno emerssony, jak i benchmady itp. to jest gorna polka nozy! A kolega ntech jak sadze wyrazil jedynie swoje zaniepokojenie faktem, ze sebenza cholernie wyroznia sie na ich tle cena...
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
To nie całkiem tak. Jeśli już operować półkami, to faktycznie Benchmade i Emerson to Górna półka. Ale Sebenza należy w takim razie do półki Najwyższej. I na swojej półce jej cena nie szokuje.

Pozdr
Mithr
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024