Skocz do zawartości


Zdjęcie

Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )

A Chris Reve ma noże do dupy poza jednym może Green Beretem.

I o to chodzi, masz jasno wyrobioną opinię i to jest OK. A wracając do kilku przemyśleń w tego wątku... moim zdaniem CRKT ma dobre noże, Emerson, Benchmade, Spyderco czy MOD także. Reeve wg mnie też chyba nie najgorsze (czy są do dupy? - tego nie wiem, na szczęście nie widziałem takowych przymiarek). Ale na szczęście jest w czym wybierać! Hawg!
  • 0

budo_wojtek22
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 348 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Naszła mnie taka myśl.
Blokada zastosowana w Sebenzie jest skuteczna tego nie kwestionuję. Większość twierdzi że Sebenza to wół roboczy czyli nóż do ciężkiej i długotrwałej pracy. No tak ale ta blokada jest najmiej wygodna dla ręki trzymającej nóż, czy się nie mylę? Mam nóż z blokadą framelok ale nie jest to nóż roboczy więć tam ją akceptuję. Czy napewno framelok - nie kwestionuję jego skuteczności ani wytrzymałości - jest dobrym rozwiązaniem dla noża który ma być naj.....
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Może w wyniku emocji nie odpowiednio wyraziłem sens nurtyjącego mnie problemu.Po prostu:
"Czym jest motywowana wysoka cena Sebenzy na tle innych noży z górnej półki"
Porszę o racjonalne dowody jak dla kogoś kto jak widać wątpi.
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Wojtek22 wrote:

Czy napewno framelok - nie kwestionuję jego skuteczności ani wytrzymałości - jest dobrym rozwiązaniem dla noża który ma być naj.....


Mnie sie wydaje, ze jest to najprostsza blokada, nie wymagajaca "mnozenia bytow". Liner-lock wymaga dodatkowej czesci skladowej a AXIS jest juz na tym tle dosc zlozonym mechanizmem.
Frame-lock najlepiej pasuje do Sebenzy, ktora jest prosta jak ten moj nieszczesny olowek i tak samo niezawodna.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
Ooo... poczytałem. Właśnie się wczoraj jak znalazł zastanawiałem trochę nad tematem: czy warto zacząć składać pieniądze na jakiś nóż z Bardzo Wysokiej Półki, jak bym określił te z zakresu 300 - 400$. I doszedłem do wniosku że raczej kupię sobie jakąś inną zabawkę, bo nóż ... też kupuję noże po to, żeby ich używać. Mam TSEK'a, który działa i robi to, czego od niego wymagam. Może inne byłyby lepsze - ale ten jest wystarczający. I jak go kiedyś złamię, to nie będę płakał (choć pewnie solidnie poprzeklinam) tylko sobie kupię następnego. A gdybym miał tak zgubić czy zepsuć Sebenzę, która w naszej smutnej rzeczywistości cenowej kosztowałaby mnie jakieś (ugh 8O ) 2000 Polskich Nowych... no nie stać mnie na to, niestety. I obawiam się że większości z tak forumowiczów, jak i rodaków w ogóle też. Więc kombinuję tak: z jednej strony linia Sebenzy jest dla mnie urzekająca. Wiem, że świetne materiały, że precyzja wykonania, że rewelacyjny nóż. Ale z drugiej strony - nóż roboczy. I sobie myślę - do ciężkiej cholery, scyzoryk na codzień za 2k PLN?!? Litości :?

Pozdrawiam,
AdamD

PS: Mit, pranie mózgu? Z TSEK'a jestem po dłuższym używaniu zadowolony, to piszę że jest git (choć nie bez wad). Z CRKT nie byłem zadowolony, to pisałem że trzy paczki jak psu w dupę wsadziłem. Mózgu nikomu nie piorę, piszę jak jest, a nie jak chciałbym, żeby było.
  • 0

budo_-war-
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 535 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )

Z TSEK'a jestem po dłuższym używaniu zadowolony, to piszę że jest git (choć nie bez wad).


Widzisz Adam, chodzi o to, ze z Sebenzy jestes zadowolonu juz PRZED uzywaniem :wink:
Wojtek
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )

Widzisz Adam, chodzi o to, ze z Sebenzy jestes zadowolonu juz PRZED uzywaniem :wink:
Wojtek


To troche tak jakby mieć orgazm przed rozebraniem partnertki... :)
Jeżeli chce się pobaraszkować to raczej nie kupuje się obrazów Rubensa za ciężkie pieniądze....
  • 0

budo_dark
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2517 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Foty ogólnie i Sebenza (ale nie tylko )
to tez chcialem powiedziec - jesli twoim zamiarem jest posiadanie noza do ciezkich prac, to sebezne kupujesz tylko wtedy gdy masz na to forse!

Poza tym czy kazdy noz okreslany jako 'utility folder' musi koniecznie przechodzic przez testy wywazania drzwi, zrzucania z 5 pietra, wrzucania do lawy itp itd, no moze przesadzilem nieco :wink: to jest tak ze zajechac noz mozna kazdy - szczegolnie jak sie ma podejscie destruktywne :D

Tu chodzi o przyjemnosc pracy, latwosc w operowaniu, imponujace wlasciwosci stali ---- trzymania ostrej krawedzi, nierdzewnosci a takze wytrzymalsoci ogolnej przy zachowaniu estetyki - sebenzy sa mzoe proste ale jak sie przyjrzec to widac ta precyzje w wykonaniu...akurat dzis mailem okazje po raz kolejny ja potrzymac - ta niezrownana gladkosc mechaniki przy otwieraniu, ktorej nie znajde w zadnym z moich manualnych folderow! Frame lock tak mocno dociska sie ostrza ze nie ma najmniejszych szans odblokowania przy pracy - jak w niektorych cienkich stalowych linerlockach...jednak nie ma problemu w odblokowaniu.

jak to Piter mowil: zeby docenic trzeba pouzywac. Dodam ze przyda sie jeszcze doswiadczenie nabyte w obcowaniu z folderami - docenisz sebezne jak przejdziesz przez inne, gorsze jakosciowo noze! Kropka.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024