Skocz do zawartości


Zdjęcie

Benchmade model 43 - pierwsze wrazenie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Benchmade model 43 - pierwsze wrazenie.
To dopiero mila niespodzianka :)
Zamowilem w czwartek o 20:00 mojego drugiego balisonga, a piatek zostal wyslany, a tu dzis rano (wtorek) listonosz zapukal do moich drzwi z paczka - 4 dni z USA, niezle! :)
Za calosc zaplacilem 120$ ([link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]) z czego 12$ poszlo na wysylke, dodatkowo ugadalem sie ze sklepem, zeby papiery wyslali oddzielnie (jeszcze nie doszly, pewnie jutro...) a paczke zadeklarowali jako "gift" o wartosci 45 $, dzieki temu znow uniknalem placenia cla :)
A teraz kwestia samego noza :

Dołączona grafika

Ostrze:440c
Rekojesci: tytan

do tego podkladki dla zmniejszenia tarcia oraz obowiazkowo spring latch.
Roznica pomiedzy modelem 43 oraz 46 (nota bene ktory zakupilem jako pierwszy) tkwi jedynie w odmiennym ostrzu. 43 to slynny amerykanski bowie, podczas gdy 46 to spear. Noz dotarl jak zwykle w stanie idealnym, zadnych luzow czy niedbalosci w wykonaniu nie uswiadczylem. Dolecial naostrzony, ale nie do przesady, wlosow z ramienia nie ogolil :) Podczas manipulacji zachowywal sie - o dziwo - lepiej niz moja "stara" 46`ka. Moze dzieki temu, ze nie klul tak w palce podczas rykoszetow :)

Nie ulega watpliwosci, ze nie zawiodlem sie na tym, co zamowilem :)
Jesli jednak mialbym porownywac oba modele, to napisze tak: jesli chodzi o manipulacje, 43 sprawuje sie o niebo lepiej. Ma ciezsze ostrze, przez co lest doskonale wywazony. 46 z kolei bardziej odpowiada mi "wizualnie" i az strach pomyslec co moznaby przebic tym stylizowanym na wlocznie ostrzem. Moze kiedys wykonam tezt z ksiazka telefoniczna, na razie jednak nie zamierzam katowac swoich 2 najcenniejszych zabawek w domu :)

Podsumowujac, szkoda. naprawde szkoda, ze benchmade zrezygnowalo z kontynuowania produkcji obu modeli. Obecnie znalezc je w jakims internetowym sklepie staje sie naprawde trudne i gdyby nie sklep, ktory wymienilem powyzej, ktory zadeklarowal sie przeytrzymac noz dla mnie, az zbiore pieniadze (jakis miesiac temu) to nie wiem, czy dzis moglbym byc szczesliwym posiadaczem benchmade model 43.

No i z cala powaga polecam [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] bo to drugi po New Graham sklep, ktory wywarl na mnie cholernie pozytywne wrazenie :)
  • 0

budo_szeryf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 43 - pierwsze wrazenie.
Gratulacje Vince!!

Naprawdę fajny bali... Miłej zabawy.

Może zamówie sobie coś na gwiazdkę... ech :roll:
  • 0

budo_tau
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 528 postów
  • Pomógł: 1
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 43 - pierwsze wrazenie.
A jak zamowic z tego sklepu do Polski? :) Bo w Checkout nie ma do wyboru Polski.
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 43 - pierwsze wrazenie.
Szeryf: dzieki, caly czas prawie sie dzis bawilem :) Prawde mowial co tlwczylem komba bo mam 2 ciecia na kciuku a wiec czas na przerwe :)

Tau: A po co Ci checkout ?:) Napisalem do nich malia, zeby przeyrzymali balisonga az bede mial kase, zgodzili sie. Jak zebralem kase, poslalem im swoj numer karty visa oraz jej date wygasniecia (nie wiem po co to...) a oni sciagneli pieniadze i wyslali paczke. Tak wiec wszystko przeszlo via email, bez wypelniania jakichkolwiek formulazy.
  • 0

budo_raf
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sorau

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 43 - pierwsze wrazenie.

Szeryf: dzieki, caly czas prawie sie dzis bawilem :) Prawde mowial co tlwczylem komba bo mam 2 ciecia na kciuku a wiec czas na przerwe :)


Vince .... - nagraj jakiś filmik jak "mieszasz" BenchmadeM i upublicznij :) WoW
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 43 - pierwsze wrazenie.
Myslalem o tym ale nie mam na czym nagrac, kamerki niestety nikt ze znajomych nie posiada. Chociaz moze to i dobrze, bylby to z pewnoscia jeden z bardziej krwawych filmow :)
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 43 - pierwsze wrazenie.
congrats Vince - 43 byla chyba najladniejsza :wink:

ja teraz czekam na balka spyderco jak bedzie dostepny :twisted:
  • 0

budo_ntech
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 263 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 43 - pierwsze wrazenie.
Uważaj na palce :)
Przydadzą Ci się na następne modele.
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 43 - pierwsze wrazenie.

Jak zebralem kase, poslalem im swoj numer karty visa oraz jej date wygasniecia (nie wiem po co to...)


Zeby mieli wieksza pewnosc ze faktycznie masz przed soba ta karte..
  • 0

budo_vince
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4029 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Benchmade model 43 - pierwsze wrazenie.
Xarr: ano spyderfly brzmi zachecajaco (zwlaszcza cena) choc nie moge oprzec sie skojarzeniu z nozyczkami :) A co do bm43 to mnie osobiscie bardziej podoba sie 46, no ale przeciez nie kupowalbym 2 takich samych nozy :)

ntech: oj nie wiem czy beda nastepne modele, wykosztowalem sie i obecnie jestem splukany, a do zaplacenia pare rzeczy jest :/

Lo-han: w sumie logiczne, czemu nie pomyslalem ? :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024