Skocz do zawartości


Zdjęcie

BJJ a JJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
38 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ

Czy na temat czyjejś moralności albo wytykać kogoś palcem mówiąc "to bandyckie środowisko" powinna wypowiadać się osoba ktora trudni się procederem pisania prac licencjackich i magisterskich za pieniądze? Czy to Marcinie nie jest przypadkiem przestępstwo, a przynajmniej fakt wysoce naganny właśnie moralnie? Jeśli uważasz inaczej to wskazuj dalej innych mówiąc że są "be" a sam pozostań w dobrym samopoczuciu


nie wytykam nikogo jako bandyty, tylko piszę to co do mnie dochodzi, a dochodzi to co czytałes w tamtym poście, ludzie źle kojarzą bjj, przynajmniej niektórzy, jest szansa by to zmienic, co do tekstów boruty czy karola, to musieli w końcu zacząć inaczej pisać bo tamto co wypisywali już byłó nudne, po za tym red nacz chcę żeby ta gazeta się sprzedawała, coś o tym wiem bo sam tam co numer coś piszę...

Co do prac to trzeba sobie radzić, mam do spłacenia dwa kredyty, mój i rodziców i szczerze mówiąc mało mnie obchodzi czy to jest uczciwe czy nie , nikt przeze mnie nie płacze, ludzie są zadowoleni, a to najważniejsze, państwo na tym nie traci ani grosza, podatki płacę i niewiele z tego mam, a coś mi się niewątpliwie należy. Spróbuj przeżyć za 1200 zeta miesięcznie mając na utrzymaniu 4 osoby, nieprzeżyjesz i zaczniesz szukać dodatkowego zajęcia, nieważne jakiego, tylko zajęcia, ja nie jestem z tych ci siedzą na tapczanie i płaczą jak im źle, tylko biorę się do roboty i tyle. Trochę się tłumaczę, ale tak w tym kraju jest, że jak nie kombinujesz to cienko żyjesz, każdy kombinuje i znajdź mi takiego co dom postawił nie kombinując.
  • 0

budo_kotolator
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ

nie wytykam nikogo jako bandyty, tylko piszę to co do mnie dochodzi, a dochodzi to co czytałes w tamtym poście, ludzie źle kojarzą bjj, przynajmniej niektórzy, jest szansa by to zmienic, co do tekstów boruty czy karola, to musieli w końcu zacząć inaczej pisać bo tamto co wypisywali już byłó nudne, po za tym red nacz chcę żeby ta gazeta się sprzedawała,


A moglbys podac w stosunku do jakich artykulow z ktorych numerow zaczeli inaczej pisac? Bo mi sie zdaje ze zawsze tak pisali.

Co do prac to trzeba sobie radzić, mam do spłacenia dwa kredyty, mój i rodziców


A nie myslales o uczciwej pracy? Albo o tym zeby nie brac kredytow ktorych nie jestes w stanie uczciwa praca splacic?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ
co do tamtych tekstów to stare dzieje, pooglądaj stare budokana itp...poczytaj w internecie gdzieniegdzie coś jeszcze zachowało
co do pisania prac to to nie jest nielegalne, napisać mogę, mogę to komuś dac lub sprzedać a co on z tym zrobi to już jego sprawa, ja p[lagiatu nie popełniam, on zresztą też nie, bo plagiat to co innego. Na całym świecie tak jest, że ktoś za kogoś coś robi. Jeżeli to jest nieuczciwe to podaj mi jakis paragraf gdzie tak napisane.
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ
zresztą temat jest na temat bjj a jj a nie pisania za kogaś prac. :-)
  • 0

budo_kotolator
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ
Budokan czytam od poczatku i nigdzie niczego takiego o czym mowisz nie bylo w nim. Czyli jest to zwykle pomowienie majace zdyskredytowac autorow. Prosze zacytowac artykul i numer, albo wypadaloby przeprosic.
A co do falszowania prac magisterskich, bo tym to jest, to powiem tylko tyle ze takie usprawiedliwianie sie jest po prostu niesmaczne. Zaloz sobie stronke: "Narkotyki dla dzieci', czy "Handel uranem z krajami muzulmanskimi" i tlumacz ze to co one z nimi robia to juz ich sprawa. Mozesz tez produkowac bomby i tlumaczys ze to fajerwerki i nie Twoja wina jak za ich pomoca kogos wysadza.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ
O ile się nie mylę, ani doradztwo czy korepetycje, ani komputeropisanie nie są jeszcze w Polsce zabronione - to w kwestii tego, co robi Marcin.

Proponuję jednak wrócić do tematu albo nie pisać o innych sprawach, bo to forum tematyczne.

Pozdr., M.
  • 0

budo_kotolator
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ

O ile się nie mylę, ani doradztwo czy korepetycje, ani komputeropisanie nie są jeszcze w Polsce zabronione - to w kwestii tego, co robi Marcin.

Proponuję jednak wrócić do tematu albo nie pisać o innych sprawach, bo to forum tematyczne.

Pozdr., M.


To chyba na temat?:

Prosze zacytowac artykul i numer, albo wypadaloby przeprosic.


A z tymi pracami nie badz smieszny, to nie sa korepetycje.
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ
[quote"kotolator"]A z tymi pracami nie badz smieszny, to nie sa korepetycje.[/quote]
- nie wiem, co to jest, i w sumie guzik mnie to obchodzi. Finito :!:

Odnośnie artów w Budokanie nie wypowiadam się, bo nie czytam :oops: .
Temat otwarty :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ
to dobrze bo własnie w weekend ustawiłem się z dwoma kolezkami by omówić tę kwestię jak to jest z bjj i jj, jeden z nas treenuje bjj, drugi czyli ja jj, a trzeci aikido, będzie mocno bo ten z aikido ma zabrać ze sobą kilkanaście chmielowych. O wynikachnegocjacji i stratach w ludziach napisze! :-)
bjj pochodziz jjto niewatpliwe, będę forsował ten pogląd, wszakMaeda, który uczył Graciech znał własnie jakąś szkołę jiu-jitsu tylko cholerka juz nie pamietam jaką. :?
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ

(........) wszakMaeda, który uczył Graciech znał własnie jakąś szkołę jiu-jitsu tylko cholerka juz nie pamietam jaką. :?

:oops:
Nie Kano Ryu Ju-Jitsu przypadkiem?
:twisted:

Roslon
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ
nie wiem, teraz to mnie nieco zagiąłeś, nie wiem dokładnie co to jest Kano Ryu Jiu-jitsu, czyżby to z tej szkoły Jigoro Kano stworzył potem Kodokan Judo??
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ
Krótko tak nazywano jego szkołę... :-)

R
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ
aha,to by się zgadzało, bo z tego cozaobaserwowałem to bjj zdadza duże podobienstwa do judo, ale ja się nie znam zabardzo na tym także niech nikt się złości że tak powiedziałem :-) :D
  • 0

budo_eaquer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ

:oops:
Nie Kano Ryu Ju-Jitsu przypadkiem?
:twisted:


Czyli krótko mówiąc Judo jeśli dobrze rozumiem? :roll:
  • 0

budo_eaquer
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ

:oops:
Nie Kano Ryu Ju-Jitsu przypadkiem?
:twisted:


Czyli krótko mówiąc Judo jeśli dobrze rozumiem? :roll:
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ


:oops:
Nie Kano Ryu Ju-Jitsu przypadkiem?
:twisted:


Czyli krótko mówiąc Judo jeśli dobrze rozumiem? :roll:

Brawo!! :wink:
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ
Korzeni BJJ, leżących oczywiście w Kodokan Judo (czy też Kano Ryu Jujitsu), można szukać nawet nieco dalej.

W roku 1900 odbył się turniej między adeptami bardzo respektowanego już wówczas Kodokan Judo a szkołą Fusen-Ryu Jujitsu. W owym czasie Kodokan specjalizował się głównie w rzutach (to zwłaszcza za sprawą Kito Ryu Jujitsu, którego Jigoro Kano uczył się wcześniej u Tsunetoshiego Iikubo), a także w uderzeniach, ale miał bardzo ograniczoną liczbę technik w parterze. Natomiast szkoła Fusen-Ryu miała bardzo nietypową jak na ówczesne Jujitsu strategię walki, polegającą na sprowadzaniu przeciwnika do parteru - np. do tak dobrze znanej gardy, i tam pokonywaniu go za pomocą technik kończących (dźwigni i duszeń). Efekt tego spotkania był zaskakujący - Kodokan podobno przegrał wszystkie z dziesięciu pojedynków.

Ta porażka uświadomiła Kano, że walka w parterze ma olbrzymie znaczenie strategiczne i nie została przez niego dotąd doceniona. Jigoro Kano zwrócił się do mistrza Fusen-Ryu, Mataemon Tanabe, z prośbą o nauczanie technik jego stylu. W ten sposób do Judo przedostały się techniki walki w parterze, zwane ne-waza.

Sporo o tym jest w sieci, ja rzucam jednym linkiem:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Można wspomnieć również o Kosen Judo, które nie tyle było odrębnym stylem Judo (bo cały czas było to w końcu Kodokan Judo), ile programem treningowym ropowszechnionym głównie na japońskich uniwersytetach i koncentrującym się na technikach ne-waza.

Fajny art:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Koniec końców dochodzimy do Mitsuyo Maedy, zwanego później "Conte Comte" - czyli "baronem brutalem", jednego z czołowych judoków Kodokanu, świetnie zaprawionego właśnie w technikach walki parterowej. O tym, jak bardzo ważną był on postacią w Kodokanie, może świadczyć choćby fakt, że to właśnie jego Jigoro Kano wydelegował w podróż do Stanów Zjednoczonych w towarzystwie Jojiro Tomity. Obaj panowie wybrali się tam na zaproszenie prezydenta Roosvelta i propagowali Judo, będąc "ambasadorami łagodnej drogi" Jigoro Kano.

To właśnie Maeda, gdy osiadł na brazylijskiej ziemi, stał się nauczycielem Graciech. Związek BJJ z Judo (zwłaszcza Kosen Judo) jest więc oczywisty. Historycznie rzecz ujmując można mówić również o relacji między BJJ a Fusen Ryu Jujitsu, aczkolwiek nie byłaby ona bezpośrednia - po prostu techniki Fusen Ryu wniosły do Judo parter, a ten z kolei stworzył podwaliny BJJ.

Żeby jednak być sprawiedliwym, należy podkreślić ogromną pracę Helio Gracie i członków jego rodziny w rozwoju BJJ. Nie była to tylko popularyzacja stylu, ale jego techniczne doskonalenie. Dzisiaj jest to odrębny styl, mający własne organizacje, przepisy, zawody. Aczkolwiek są tacy, co mówią wręcz:

But lets just say a prayer of thanks to (...) every Gracie from Helio on down, across, and every other way their family tree goes... THEY are the ones keeping the real Judo alive!

(cytat z artykułu linkowanego powyżej)

Pozdrawiam,
M.
  • 0

budo_kazama
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 473 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia/Warszawa/Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ
Ladny post Mursi dzieki za przyblizenie tematu :wink:
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: BJJ a JJ
Aa, tak już mnie naszło, to się sprodukowałem ;-)

Pozdrowienia, M.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024