Skocz do zawartości


Zdjęcie

Polska Akademia JJ


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_yawara
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ

(... tutaj było dużo napisane... :oops:


Wiem..stary psot... sorry..post... jakoś go ominąłem..
ale ciekawość mnie taka nawiedza, czy wiecie już coś na temat PJJ ??

ciekawy... :)

odpiszcie i podzielcie się ...informacją !!!
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ
jesli chodzi o pajj jeest jeden mistrz , któremu zawsze chylę czoła..bo to niezwykły człowiek:
mistrz mirek wisniewski...
niski człowiek a wymiata..ma charyzmę,można z nim pogadać jak z normalnym człowiekiem...
  • 0

budo_raion
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ
Uważam, że oprócz mistrza Mirosława Wiśniewskiego są jeszcze inni mistrzowie w PAJJ, którzy zasługują na szacunek. Na pierwszym miejscu wymienię Józefa Leśnickiego (współtwórcę Akademii), Zdzisława Sikorę, Mirosłąwa Glaz, Adama Zagdańskiego, Zbigniewa Lasonia.
Jestem w PAJJ od samego początku. Znam więc dobrze jej sytuację. Bolączką są dla mnie słąbe strony Akademii, które przynoszą jej kompromitację. Są jednak i mocne - wszyscy mistrzowie, którzy z poświęceniem i oddzaniem przekazują wartości i techniki Ju Jitsu. Nazwiska kilku podałem powyżej, choć są też inni. Warto zaznaczyć, że wszyscy oni bezpośrednio lub pośrednio są uczniami mistrza Eugeniusza Sikory i niektórzy nawet z czasów "głogowskich". Jestem przekonany, że każdy z nich w każdej chwili jest w stanie wejść na matę i zejść z niej z podniesioną głową.
PAJJ przeżywa i pewnie przeżywać będzie swoje wzloty i upadki. Myślę że takowe staną się udziałem każdej innej organizacji w różnym czasie. Przecież organizację tworzymy my - ludzie, którzy z natury swojej jesteśmy niedoskonali. Dopiero praca nad sobą - czyli patrzenie na siebie w sposób krytyczny i wyciąganie wniosków, które przekłada się na mozolny wysiłek związany z budowaniem własnej doskonałości - jest w stanie zapewnić nam rozwój. Jeśli jesteśmy członkami organizacji takie nasze podejście do sprawy przełoży się na wzrost jej jakośći, a że najlepszą nauką jest przykład własny warto w ten sposób oddziaływać na całe środowisko Budo. Jestem więc spokojny. System wartości i zasady mistrza można wyraźnie zaobserwować w jego życiu, a technikę na macie. Przecież i tak każdy, kto chce uczciwie trenować i zdobywać prawdziwą wiedzę wybiera ostatecznie człowieka, który może go tego nauczyć, a za którym niekoniecznie musi stać jakaś organizacja.
Życzę wszystkim organizacjom samych dobrych okresów. Mistrzom i nauczycielom roztropności i odpowiedzialności w przekazywaniu sztuki. Adeptom cierpliwości i wytrwałości w doskonaleniu się.

Z pozdrowieniami budo
RAION
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ
Już po loginie (Raion) widać, że jesteś w PAJ od dawna :wink:

Wpewnym momencie byłem w PAJ... Urwało się ale utrzymuję stały kontakt z Mistrzami z tej organizacji.
Mirka Wiśniewskiego gościłem w zeszłym roku na szkoleniu - był to jeden z najlepszych treningów. Jest jeszcze kilku Mistrzów których szanuję. Sama organizacja jest już niestety w rozsypce, a szkoda, bo w latach 90-tych zrzeszała wielu świetnych Mistrzów.
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ
A tak dla niewtajemniczonych - w pewnym momencie Gienek posługiwał się nazwą Raion-ryu
  • 0

budo_raion
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ
Nie jestem Eugeniuszem Sikorą (mimo loginu Raion - to dla niewtajemniczonych: raion jest transkrypcją angielskojęzycznego "lion" czyli lew, ryu oznacza "szkołę", "styl" ) Raion Ryu było nazwą programu egzaminacujnego PAJJ obowiązującego w Akademii na początku lat 90-tych (swoją drogą był to ciekawy program, któy funkcjonował stosunkowo krótko - do wejścia w struktury WJJKO - wtedy zaczął obowiązywać program dostosowany do wymogów WJJKO i taki obowiązuje do dziś). Jeżeli chodzi o rozsypkę Akademii - cóż myślę, że w takim razie należy podejmować próby, by ją "pozbierać". Pozdrawiam Cię Reven i życzę pomyślności.
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ
myślę że tegoroczny jubileusz będzie dobrą okazją do wspomnień i wyciągania wniosków
Życzę Akadamii jak naj lepiej
  • 0

budo_reven
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 222 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Głogów

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ

Jeżeli chodzi o rozsypkę Akademii - cóż myślę, że w takim razie należy podejmować próby, by ją "pozbierać". Pozdrawiam Cię Reven i życzę pomyślności.


Myœlę, że do "pozbierania" Akademii dojdzie wczesniej czy póŸniej.
Na pewno będzie miała na to wpływ osoba Mistrza Eugeniusza Sikory, który był prekursorem Ju Jitsu na ziemiach zachodnich.
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ
A tak to kiedy jest obchodzony jubileusz PAJJ? Naleze do akademi a nie wiem moze dlatego ze od niedawna :wink: . Pozdrowienia dal sensei Kacpra
  • 0

budo_sajan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ
To co odpowie mi ktoś wreszcie?? :wink:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ
zawsze byl w okolicach weekendu majowego
  • 0

budo_kajka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centrum wszechswiata- ZIELONA GÓRA :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ
na poczatku tego temtu oczerniacie sikore
ja wam powiem ze nie jest tak zle, przepraszam kiedys nie bylo z 6 lat temu kiedy zaczynalam u niego trenowac, fakt ze treningi prowadzila sensej marzena, ale i tak bylo fajnie, skiora czasem schodzil i prowadzil treningi, ten czlowiek duzo umiem, jest naprawde dobry w jj, niestety troszke sie rozpil, ale i tak mam do niego szacunek,
teraz duzo sie pozmienialo u niego, treningi nie sa takie jak kiedys, kiedys bylo lepiej od trzech lat trenuje bjj w zielonej gorze ale to nie to samo to tradycyjne, kurcze brakuje mi treningow tradycyjnego jj, to jest chyba najlepsze co do tej pory odkrylam a szlajalam sie prawie po wszystkich sztukach walki
szkoda ze u sikory nie jest juz tak dobrze, moze bym wrocila do niego na treningi ale teraz z tego co wiem jest lipa i najnormalniej w swiecie nie oplaca sie a w zielonej gorze nie ma dobrej sekcji jj pozostaje tylko swiebodzin i krosno w okolicy... musze tam sie kiedys wybrac
  • 0

budo_smoczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ

na poczatku tego temtu oczerniacie sikore
ja wam powiem ze nie jest tak zle, przepraszam kiedys nie bylo z 6 lat temu kiedy zaczynalam u niego trenowac, fakt ze treningi prowadzila sensej marzena, ale i tak bylo fajnie, skiora czasem schodzil i prowadzil treningi, ten czlowiek duzo umiem, jest naprawde dobry w jj, niestety troszke sie rozpil, ale i tak mam do niego szacunek,
teraz duzo sie pozmienialo u niego, treningi nie sa takie jak kiedys, kiedys bylo lepiej od trzech lat trenuje bjj w zielonej gorze ale to nie to samo to tradycyjne, kurcze brakuje mi treningow tradycyjnego jj, to jest chyba najlepsze co do tej pory odkrylam a szlajalam sie prawie po wszystkich sztukach walki
szkoda ze u sikory nie jest juz tak dobrze, moze bym wrocila do niego na treningi ale teraz z tego co wiem jest lipa i najnormalniej w swiecie nie oplaca sie a w zielonej gorze nie ma dobrej sekcji jj pozostaje tylko swiebodzin i krosno w okolicy... musze tam sie kiedys wybrac

Wiesz Kajka naprawde mało wiesz u Snsej Marzeny dobrze sie bawiłas na rozgrzewce bo potem było juz gorzej z tego co pamietam to było paru gosci którzy prubowali to ciagnąs , skoro trenowałas to powiny ci byc takie nawiska bliskie jak Sanowski Panek ci goście prubowali coś zrobis teraz tez cos prubują zrobić zainteresuj sie a twje BJJ w wydaniu Firleja w trujce ,, Spartakus '' jest mało efektowne powinas pojechać na zawady PZJJ tam bys zobaczyła co to jest Ju- Jitsu
  • 0

budo_kajka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centrum wszechswiata- ZIELONA GÓRA :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ

Wiesz Kajka naprawde mało wiesz u Snsej Marzeny dobrze sie bawiłas na rozgrzewce bo potem było juz gorzej z tego co pamietam to było paru gosci którzy prubowali to ciagnąs , skoro trenowałas to powiny ci byc takie nawiska bliskie jak Sanowski Panek ci goście prubowali coś zrobis teraz tez cos prubują zrobić zainteresuj sie a twje BJJ w wydaniu Firleja w trujce ,, Spartakus '' jest mało efektowne powinas pojechać na zawady PZJJ tam bys zobaczyła co to jest Ju- Jitsu


dobrze wiedziec ze tam sie cos dzieje ale jesli panek cos proboje ciagnac... udaje mu sie to?? sensj marzene i tak uwazam za w miare dobra, daje rade jesli chodzi o poczatki w jj to ona wlasnie do tego sie nadaje aby uczyc podstaw. jesli chodzi o zawody w jj na niejednych bylam tak samo na koncultacjach uwiez mi wiem co to jest prawdziwe jj a bjj w spartakucie... zapraszam do nas na trening sam zobacz i ocen a ja sie moze wybiore do sikory, jesli chodzi o Piotra Firleja ten czlowiek uczy sie bjj robi to bo mu sie to podoba, fakt nie ma papierow na to ale daj troszke czasu
  • 0

budo_harley
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zielona Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ
Smoczku,popracuj nad ortografią np.[trujka-trójka]dopiero póżniej czepiaj się Firleja.Pamiętaj że on też próbuje coś robić tak jak wymieniony przez ciebie p.Panek.
  • 0

budo_kajka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centrum wszechswiata- ZIELONA GÓRA :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ

Smoczku,popracuj nad ortografią np.[trujka-trójka]dopiero póżniej czepiaj się Firleja.Pamiętaj że on też próbuje coś robić tak jak wymieniony przez ciebie p.Panek.


popieram w 100 a nawet w 200% :)
pozdro harley
  • 0

budo_smoczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ

Smoczku,popracuj nad ortografią np.[trujka-trójka]dopiero póżniej czepiaj się Firleja.Pamiętaj że on też próbuje coś robić tak jak wymieniony przez ciebie p.Panek.


popieram w 100 a nawet w 200% :)
pozdro harley


za błąd przepraszam macie racje , że Panek coś chciał zrobic z tym wszystkim to fakt tylko jak go obserwuje to chyba facet ma już dosyć ile można walczyć z wiatrakami i blokadą Sikory , a jeśli chodzi o Firleja nieprzekonuje mnie to co robi ale oceniam jego prace wysoko ponieważ robi to bo to lubi zreszta wczesniej wymieniony Panek też
  • 0

budo_kajka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centrum wszechswiata- ZIELONA GÓRA :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ
panek od sikory jest chyba najlepszym gosciem w zielonej, masz racje ile gosc moze walczyc z wiatrakami, nie znam go dobrze tam raz mnie kiedys przygotowywal do zawodow, jesli facet tak kocha to jj to powinien zalozyc sekcje w zg taka osobna moze lekko zalezna od sikory ale sekcje prawdziwego porzadnego ju-jitsu
  • 0

budo_smoczek
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ

panek od sikory jest chyba najlepszym gosciem w zielonej, masz racje ile gosc moze walczyc z wiatrakami, nie znam go dobrze tam raz mnie kiedys przygotowywal do zawodow, jesli facet tak kocha to jj to powinien zalozyc sekcje w zg taka osobna moze lekko zalezna od sikory ale sekcje prawdziwego porzadnego ju-jitsu

masz racje powinien to zrobić żeby przekazać swoją wiedze , zresztą usilnie go do tego namawiam będe pierwszy który zapisze sie do niego z tego co wiem to narazie zasłania sie pracąw PZJJ ale mozna go spotkać w Gwardii i w Lotniku gdzie prowadzi zajecia z agentami ochrony
  • 0

budo_kajka
  • Użytkownik
  • Pip
  • 36 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:centrum wszechswiata- ZIELONA GÓRA :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Polska Akademia JJ
ja z wielka checia pojde do niego na trening :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024