Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego akurat jj??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Dlaczego akurat jj??
Co was fascynuje w tej SW??
Jak doszło do tego że zaczeliście trenować właśnie jj? Przypadek?? Przemyślana decyzja? A może trenowaliście już coś i dopiero jj do was przemówło??

P.S. Chętnie zrobiłabym z tego ankiete ale nie mogę :cry:
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
No dobra widzę że zaglądacie a pisać nic nie chcecie :(

Może Was trochę ośmielę :)

U mnie to był czysty przypadek :) I nie żałuję (no może tylko nogi w gipsie :D )
Hihi ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło więc i z tego coś wyniosłam 0 troszeczkę cierpliwości :)

Zapraszam do pokoju zwierzeń :lol:
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
w ju jitsu jest po prostu rewelacyjna samoobrona
Wiekszosc samoobron w innych sztukach/systemach walki wrecz jest zaczerpnieta wlasnie z jj. Oczywiscie w jj jest pelno technik bezsensownych, czysto teoretycznych i nie nadajacych sie w zadnym wypadku do realnego zastosowania,ale jednak sa to wyjatki.
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??

Oczywiscie w jj jest pelno technik bezsensownych, czysto teoretycznych i nie nadajacych sie w zadnym wypadku do realnego zastosowania,ale jednak sa to wyjatki.


no coz kazdy ma predyspiozycje do innych technik. ale zgadzam sie ze technik bezsensownych troche jest
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
Czytać pytanie :twisted:
A nie pogaduszki sobie urządzać :D

Pozdrawiam :lol:
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
Dlaczego jj ?

Moze tak:
Dlaczego modern ?
Bo jest to system wszechstronny i w zaleznosci od specjalizacji nauczyciela mozna duzo skorzystac a od innego jeszcze wiecej ;) i nie trzeba ciagle zmieniac stylu ;)

Dlaczego tradycyjne ?:
Bo na jego podstawie sa oparte szkoly modern jj i wiele innych styli- judo, aikido itp
Dodatkowo kazdy prawie styl czy sytem samoobrony ma oparcie na technikach jj.
Jesli tyle styli z niego korzystalo i korzysta to cos w tym musi byc ;)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??

Dlaczego jj ?

Jesli tyle styli z niego korzystalo i korzysta to cos w tym musi byc ;)


Nawet nazwy na to wskazuja:
Brazylijskie Ju-Jitsu
Krav Maga...

no może to nie był najszczęśliwszy przykład, ale w końcu twórca KM to człowiek, który wiele lat trenował JJ.... (co by nie mówili o tym niewiedzący)


R.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
a ja zacząłem przez zupełny przypadek: kolega się zapisał to i ja poszedłem
na początku mi sie nie podobało, same nudy :wink: jakieś chodzenie, jakieś pady żadnego naparzania, co to kurde ma być?
ale odezwała się moja centusiowata, karkowska natura: jak zapłaciłem za 3 miechy z góry to będę chodził, w trakcie tych 3 mies. w dojo poznałem dziewczynę na punkcie której odbiło mi straszliwie więc motywację do treningów miałem dosyć nietypową
a oprócz tego zasługa sensei J.Marchewki i mojego mistrza sensei R.Budkiewicza że zaszczepili we mnie uczucie do tego stylu
z dziewczyną po latach nie mam kontaktu, miłość do jj pozostała
przez te wszystkie lata były inne systemy: judo, karate, kendo ale zawsze byłem wierny jj, zawsze najbardziej mi odpowiadało
dziś sam jestem dziadkiem :wink: i co mógłbym dać narybkowi w jj?
dobrą radę: trenujcie, trenujcie trenujcie
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
jejku przeczytałem to co napisałem wcześniej
ależ ja się tu uzewnętrzniam
ale to może przez tą wczesną godzinę
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
Dzięki Aniol :)
Pięknie to opisałeś aż się łezka w oku kręci :cry:

Pozdrowionka :D

Proszę o więcej uzewnętrzenień :twisted:
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
BO:
-przy moich waunkach fizycznych(186 cm wzrostu,ale..68 kg wagi) karate czy thai mógłby byc nie za dobrym pomysłem :roll:
- jest bardzo realna i nastawiona przedewszystkim na starcie na ulicy a nie na zawody sportowe
-można przy dobrej technice obezwładnić przeciwnika nie robiąc mu zbyt wielkiej krzywdy/przy naszych kodeksach prawnych jest bardzo duzym plusem-z napadnietego nie awansujemy na bandytę który połamał komus żebra
-poza tym w moim przypadku zawdzieczam ju-jitsu poprawę zdrowia:miałem powazne prz kręgosłupem-już po pół miałem efekty większe niz po 3 latach wspólpracy z lekarzami POWAŻNIE!!!
-na zajeciach ju-jitsu poznalem świetnych ludzi,a nie jakiś napakowanych półmózgów..nawet gdy zmieniłem miejsce zamieszkania sensei dał mi namiar na sekcję w poblizu nowego adresu...
-trenuje juz 6 rok...i nie mam zamiaru rezygnować..owszem również sporadycznie poznawałem coś innego(taekwondo,c56),ale jj daje mi wielką satysfakcje..
-każdy kto trenuje jakąkolwiek SW liczy przedewszystkim(w podświadomości,choc może się nie przyznaje)na widoczne wyniki swojej pracy..ja takie dostrzegam..zdarzyło mi się przymusowe uzycie technik jj,które ocaliły mi skóre
-na koniec moge dodać ,że mog e tylko zachecać do spróbowania jj...
POZDRAWIAM WSZYSTKICH...OHHHHZZZSSSS
  • 0

budo_darsit
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
Cześć!

Co was fascynuje w tej SW??
Jak doszło do tego że zaczeliście trenować właśnie jj? Przypadek?? Przemyślana decyzja? A może trenowaliście już coś i dopiero jj do was przemówło??


W moim przypadku byla to decyzja przemyślana. Zawziołem się jednego dnia ,że nauczę sie "zakladać dźwignie". Ponieważ uprawiałem jeszcze przed tym judo nie interesowały mnie techniki judo pochodne... raczej gięło mnie w stronę aikido ,ale ponieważ nie odpowiadało mi w nim kilka spraw szukałem Daitoryu, tyle że znaleźć go ni jak w naszy piekny Polszcze nie mogłem... :cry: Przypadkiem kolega dysponował namiarem na sekcje Hakkoryu w Szczecinie , gdzie z czasem zawitałem... :wink:
Potem juz sie potoczyło i do dziś sobie spokojnie praktykuję 8)
" Co mnie fascynuje ..?" Przede wszystkim to ,że moge poznawać rzeczy , ktore inni sobie kombinowali od dość dawna :wink:
Przestały brzmieć tajemniczo terminy ktore jeszcze pare lat temu pokazywały mi ,ze nie mam pojęcia o tej grupie technik.
Podoba mi się w tym systemie to ,że łączy w sobię filozofię , elementy medycyny orientalnej i techniki zawierajace detale na ktorych samodzielne odkrycie stracilbym wieki...
Pasuje mi to wszystko poprostu , do mojego charakteru, wieku :roll: itd.itp.

Pozdrowionka!

DarSit
  • 0

budo_mursi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 474 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??

Co was fascynuje w tej SW??
Jak doszło do tego że zaczeliście trenować właśnie jj?


Stażowo największe doświadczenie mam w judo, jeszcze w podstawówce zacząłem treningi. Później było trochę przerwy, ale że stara miłość do sztuk/sportów walki nie rdzewieje, później znów podjąłem treningi, tym razem kung-fu. Potem znowu pojawiła się przerwa, niestety długa, i w końcu zdecydowałem się znowu coś ćwiczyć.

Osobiście największy sentyment czuję do judo, które bardzo mi odpowiada, jest skuteczne i kontaktowe. Zawsze irytowały mnie jednak dwie rzeczy:
- ograniczenie judo do technik grapplingowych (i to wybranych), odrealnianiających je od prawdziwej walki na rzecz walki "umownej",
- nastawienie ośrodków szkoleniowych na sport oraz organizacja procesu szkolenia przede wszystkim pod kątem zawodów.

Tymczasem ju-jitsu (modern), mając w swoim arsenale praktycznie niemal wszystkie techniki judo (wszak to jego korzenie), sięga jednocześnie znacznie dalej - uczy wielu innych technik chwytanych, a także technik uderzano-kopanych, dystansu, gardy, czyli tego, czego nie ma w sportowym judo, a co jest istotnym elementem walki/samoobrony. Jednocześnie jest dostępne dla wszystkich chcących ćwiczyć, również tych, których motywacją - z racji choćby wieku, wykonywanego zawodu czy osobistych preferencji - nie są zmagania sportowe. Jest ponadto bardzo kontaktowe (tu przychodzi mi na myśl porównwnie jj choćby z kung-fu, gdzie niestety najwięcej uwagi poświęca się kuen - czyli wykonywaniu form, a brakuje ćwiczenia z partnerem; w praktyce wychodzi z tego bardziej forma gimnastyki).

Reasumując: jj jest programowo bardzo wszechstronne, dostępne właściwie dla każdego, i ma efektywne formy nauczania, a to już całkiem konkretne powody, by się tym bliżej zainteresować ;-) Przy czym nie ogranicza to moich zaingeresowań w zakresie SW tylko do jj - z pewnością jednak jj bardzo mi odpowiada :)

Pozdrowienia,
M.
  • 0

budo_marta
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1028 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wwa
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??

Reasumując: jj jest programowo bardzo wszechstronne, dostępne właściwie dla każdego, i ma efektywne formy nauczania, a to już całkiem konkretne powody, by się tym bliżej zainteresować


Zgadzam sie z przedmowca, dlatego wlasnie JJ jest bardzo wszestronne, mozna znalezc cos dla siebie.
  • 0

budo_sakurai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 34 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gliwice

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
Na poczatku wszyscy qmpel trenowali JJ a ja trenowałem boks, chciałem zacząc trenować JJ ale powiedzieli ze nei am miejsc na sali, przyszedłem na jedne ich trening, porozmawiałem z mistrzem, też trenował boks, kicka itd ci sami trenerzy nawet, no i od następnego treningu już trenowałem też JJ, teraz z moich qmpli zostałem tylko ja, oni poszli na takwondo :cry:

A na JJ zaczołem chodzić bo:

-Wszechstronność technik
-Parter
-Dobry cros z boksem
-Zawsze fascynowały mnie SW
-Chęć osiągnięcia czegoś w życiu nie związanego z pracą,szkołą itd.
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
Bo jest naaaaaajfajniejsze. :wink:
  • 0

budo_mrhole
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 189 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
jj dlatego, ze nic lepszego dla mnie nie ma w moim miasteczku..
no i podoba mi sie. zaczelo sie od artykulow w KOMANDOSIE - techniki interwencyjne, dzwignie..
zajmowalem sie troszke boksem przez ponad rok (w domu i z kumplem ktory mial z tym do czynienia..)
kupilem ksiazke kirbiego o jj. wzialem dziewczyne na boisko i cwiczylismy rzuty (o goshi) i dzwignie kota gaeshi.. momentami nawet wychodzilo... no i poszedlem na zajecia.. i tak zostalo..

aha wczesniej czytalem troche o aikido.. ale do tego to juz trzeba trenera konkretnego... ta cala finezja.. ech..
nie ma to jak jj!!

dlatego!!!
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
u mnie to było zupełnie przypadkowo, szukałem sobie jakiegoś zajęcia, bo mnie nudziło już łażenie po bramach, koleżka, który łaził razem ze mną pozanł innego koleżkę, który ćwiczył Hakko Ryu jiu-jitsu, zabralismy się z nim, do tego poszło jeszcze kilka innych osób z naszej ulicy, po za tym ja chciałem ćwiczyć miecz, a tam też machali mieczem jak m i powiedziano, z tymi mieczami to różnie bywało, ale tam zaczynałem moją przygodę z bokkenami, iaido itp.. nie był to stracony czas, chciałbym to kontynuować, zobaczymy czy się uda, szkoda mi po prostu 6 lat cieżkiej harówy
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
...bo tradycyjne, bo japońskie, bo niekompetetywne, bo skuteczne jak trzeba, bo tanio dużo i dostępnie, bo się zmęczyć mogę, bo się dobrze czuję w kimonie, bo wymaga systematyczności, bo zen'em trąci - ma coś w sobie z medytacji w ruchu, czy medytacji ruchu, jak kto woli, podobnie mam tylko jak biegam długie dystanse, ale to zabiera zbyt dużo czasu w porównaniu z JJ...
  • 0

budo_mkimura
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3116 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??

...bo tradycyjne, bo japońskie

Niekoniecznie. :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024