Skocz do zawartości


Zdjęcie

sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
56 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??

Może jednak rzeczywiście powrót do "pozycji pokora" byłby najwłaściwszy... :wink:

pozdrawiam


Oj wieeeeluuuuuu by bylo to na reke i duma by nie cierpiala i czuli by sie dowartosciowani - samuraj w dawnej Japonii mial znacznie lepiej niz "samuraje" w nowoczesnej Polsce - taki wiesniak spokojnie stal z pokora i pozwalal sie nawet samurajowi sciac a u nas co - pyskuje sie, pokory sie nie pokazuje co za czasy :wink:

Ps. choc jak legenda glosi jeden ze skazancow tez sie nazarl kamieni zeby miecz samuraja wyszczerbic a wiec juz wtedy zalazki niepokory byly 8) :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??
Trochę może zmienie temat i naruszę nieco spokój. Dlaczego tak najeżdżacie na Polaków, że tacy siecy i owacy ? Sam Takeuchi zachowywał nie po samurajsku że tak powiem i sam stworzył wokół siebie taką a nie inną atmosferę. Nie był to aniołek, co to to nie. Co nieco do mnie doszło od różnych ludzi o tym co wyprawiał i jak sie zachowywał.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??
wiesz Marcinie, nigdy nie ukrywalem ze nie przepadalem za panem T. kiedy zyl; nie odpowiadal mi sposob prowadzenia przez niego zajec, i nie odpowiadalo mi to co robil w kwestii nadawania stopni
i nie mialem oporow zeby o tym glosno mowic/pisac
i nie sadze zebym zmienial poglady tylko dlatego ze soke nie zyje (wiadomo o zmarlych albo dobrze albo wcale)
ale Martius zwrocil uwage na jedna rzecz ktorej nie bralem do tej pory pod uwage: byc moze cale to zamieszanie wokol stopni nadawanych przez Takeuchiego faktycznie wzielo sie z jego, czy ja wiem, naiwnosci? bo ze w pewnym okresie krazylo wokol niego jak sepy cale stado "lowcow danow" to wiedza wszyscy zainteresowani, i moze rzeczywiscie gosc dzialal w dobrej wierze, a zostal wykorzystany
nie wiem, nie podejmuje sie jednoznacznej oceny, moze sie mylilem, w tej chwili nie potrafie sie ustosunkowac do pewnych incydentow ktore mialy miejsce kilka lat temu
i mysle ze moglibysmy temat zamknac
co nie zmienia faktu ze nadal czekam (i mysle ze jednak sie pojawia) na wyplyniecie conajmniej dwoch "wybitnych uczniow" ś.p. Takeuchiego - daje im tak z pol roku...
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??
Sepy pojawily sie bo sam dal impuls rozdawajac stopnie na lewo i prawo. Nie tylko w kenjutsu. Wszedzie by tak sie stalo. W manchesterze tez jest pelno mistrzow miecza, jeden mi nawet powiedzial, ze ma piaty dana jak zapytalem od kogo to mi podal jakies nazwisko "nieznanego mistrza, ktory ma tylko kilku uczniow". :D
  • 0

budo_jodan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 775 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:zależy od punktu odniesienia

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??
chorzy na stopnie są wszędzie. po 11 danie Kondratowicza myslałem, że nic już mnie nie zaskoczy. myliłem się [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
w ten sposób tworzy się wielką organizację. mały klub i jego trener zyskują oparcie w organizacji zrzeszającej takich samych jak on, a w zamian dostają papiery na co tylko chcą.
chore ambicje, chciwość i cuchnące bagno wzajemnej adoracji.
  • 0

GośćGuest_budo_Gość_*

Guest_budo_Gość_*
  • Guests

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??
[quote name="marcin954"] Sam Takeuchi zachowywał nie po samurajsku że tak powiem


------- Czyli jak ?

- Ty za to jesteś rycerzem Bushido plując na Niego be żadnej argumentacji - czyste BO-CH-ATERSTWO - gratulacje



i sam stworzył wokół siebie taką a nie inną atmosferę.

--- Czyli jaką ?? taką jak twoja - opartą na pluciu cichcem ?


Nie był to aniołek, co to to nie.


--- Jasne - ty zaś jesteś MI-SZCZEM BUJUTSU



Co nieco do mnie doszło od różnych ludzi o tym co wyprawiał i jak sie zachowywał


--- Czyli co ?, Z jakich źródeł ?



Plucie, plucie, plucie - ZERO ARGUMENTACJI

To mój ostatni wpis na "VORTALU NR 1" , wortalu niedowartosciowanych frustratów dodajmy

Żegnam

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??

To mój ostatni wpis na "VORTALU NR 1" , wortalu niedowartosciowanych frustratów dodajmy

Żegnam



hm ten temat dawno już nie jest o Krzyśku więc może go zamkniemy ? ;)

Spokoju wojownika mistrzu, to Ty raczej nie masz.
Uważam, iż nie potrzebnie się unosisz i bardzo generalizujesz, nie czuję się niedowartościowanym flustratem i pewnie wiele osób na tym forum, nie przystoi tak zazywać
pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??

To mój ostatni wpis na "VORTALU NR 1" , wortalu niedowartosciowanych frustratów dodajmy

Żegnam


Nikt nie będzie nawet żałował takiej decyzji.

Na 3 posty napisane na forum zadnego merytorycznego i cokolwiek wnoszacego do tego czy innego tematu.

Marcin954 mimo ze nieraz uzywa dosadnych slow i mowi co mysli to napisal juz troche na tym forum i nieraz nawet udawalo mu sie cos merytorycznie skrobnac ;)
Druga sprawa nie ukrywa sie pod anonimem i wiekszosc na forum zna jego prawdziwa tozszamosc wiec tym bardziej ma prawo wyrazic swoja opinie nawet jesli jest ostra.

Zawsze mozna przedstawic merytorycznie swoja opinie o innych osobach bo moze we Wroclawiu pewne osoby mialy ja dobra 8)
Ale nie kazdy musi byc psychologiem aby jej sie domyslil bez wypowiedzi ;)
Jak sie nie potrafi wypowiedziec slowem i podac przykladow na korzysc to najlepiej zawsze wyzwac innych od frustratow i odejsc.

A tak na koniec - Marcin954 - cwiczyl rowniez osobiscie z panem T. i nie ma opinii wyrobionej tylko na podstawie informacji od innych wiec ma prawo wyrazic co mysli nawet jesli wielu to nie jest w smak.

z powazaniem
Moderator na Vortalu Frustratow
  • 0

budo_akutosoto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??
To na koniec mój ideologiczny post
Wypowiadając się na temat który denerwować już mnie przestał dawno, teraz tylko irytuje…
…jako osoba zupełnie nie związana... na temat zupełnie nie związany...?


Wiem jak powstawało ju-jitsu w Polsce , jakie proste było zorganizowanie
36 materacy, kimon, wyjazdy za granice, wymiana zawodników…
Ci którzy wtedy znaleźli w sobie tyle determinacji aby utworzyć szkoły i osiągnąć mistrzostwo mają prawo mówić o sobie Soke Dai ,
są wśród nich tacy którzy pozostali „samurajami” zachowując pokorę
np. Soke noszący nadal czarny pas i który znajduje czas aby poprowadzi trening z dziesiątką dzieci mając trzy tysiące zawodników…
Soke do którego można przyjść i powiedzieć że chcesz być mistrzem a on odpowie ci co musisz zrobić…
Innych bardziej interesuje opcja Dai…
Bo bez tłumaczenia , wyjaśnia o co chodzi…Tak jest łatwiej…„Dai” to znajdzie się czas…
chcesz zostać mistrzem , „Dai” to usłyszysz wymagania…
Ja osobiście wyróżniam jeszcze trzecią grupę to Trenerzy i instruktorzy którzy w tym co robią odnaleźli swoje DO…oni nigdy nie otrzymają 5 tego i 7 tamtego…
ponieważ mają własne zdanie , nie boją się mówić prawdy , i co najgorsze nie robią tego dla pieniędzy… ci są najgorsi :twisted: .
Trzeba mówić o tym co dobre i pamiętać o tym co złe,
z mistrzami jest tak że są tacy jacy są bo innych po prostu nie ma.

Do grona frustratów przyłączam się kiedy mowa jest o coraz większej grupie nowych Wielkich mistrzów… To są kosmici w kimonach !!!
Posiadający kosmiczne stopnie w systemie nie z tej ziemi , to oni osiągnęli prawdziwe mistrzostwo. I dlatego mogą nosić tytuł „Dai Kaiden” lub „Lord Wader”.

Można tak…
Kiedyś otrzymałem propozycje przystąpienia do pewnej federacji JJ… Mniej więcej…
Ponieważ nasza siedziba jest na filipinach przyślemy panu kasetę instruktażową z technikami po opanowaniu, nagra pan to samo we własnym wykonaniu i przyśle nam powrotem a my nadamy panu stopień… i poniżej 2dan 100eu 3dan 200eu 4dan 300eu… pytania?

Albo tak…
1.Aby utworzyć Federacje czyli związek 3 organizacji sportowych potrzebne są trzy organizacje sportowe mające statut osobne zarządy krs itd. 80% tz. Federacji to stowarzyszenia lub działalności gospodarcze…
otwierając nową federacje jesteś jej twórcą i założycielem czyli w terminologii – Soke – a to jest 8dan przecież… to co innym zajmuje 40 lat , tobie zajmuje trzy dni a to już jest tytuł
„lord Vader”
2.Posiadając np. uprawnienia instruktora rekreacji ruchowej ze specjalizacją gimnastyka korekcyjna – można bez wielkiego stresu otworzyć sekcje Jujitsu i samoobronę dla kobiet
Z pełną akceptacją środowiska…
3.mnogość styli bierze się z stąd że jeżeli charakter twoich działań nie jest regulowany prawnie oznacza to ze wszystkie twoje działania mieszczą się w normach i są wykonywane dobrze. (bo w tym stylu też chodzi aby edukować i dla tego chodzi się w zimie na boso aby pamiętać że się nie powinno… )
4. Prawo tworzą politycy którzy jako odrębna grupa kosmitów… zamyka koło.


Dla zwykłego obywatela o są sprawy dalece nie istotne.. dopóki taki ktoś nie zaczyna zajmować się twoimi dziećmi … Lub tobą …
Działalność takiego forum jest często ostatnią linią mogącą zatrzymać lub ograniczyć
Tego typu rzeczy… Jeżeli powstają wątpliwości …to prawdopodobnie dla tego ze informacje o danej osobie i jej kwalifikacjach nie są podane do publicznej wiadomości…czemu?
Jako spadkobiercy samurajskich tradycji powinniśmy być otwarci na dialog i pomagać w docieraniu do informacji tym którzy chcą je uzyskać zakładając stopień mistrzowski jest to częścią etykiety… jeżeli pytanie o jakiegoś trenera… to osobie której dotyczy sprawa powinno zależeć na udostępnieniu do weryfikacji posiadanych uprawnień aby uciąć wszystkie insynuacje, jeżeli to się nie dzieje nie zależnie od powodu wszyscy mają prawo poddawać wszystko pod wątpliwość…
Jestem zwykłym adeptem i chce mieć pewność ze mój mistrz to prawdziwy mistrz o jakich często jest tu mowa. Tym bardziej że spodziewamy się inwazji kosmitów.
Nie przekona mnie informacja „To ja Zbyszek znam go, jest git”
Tym bardziej utrudnia bo teraz jeszcze musze się dowiedzie kim jest pan Zbyszek…
(ale kimkolwiek jest serdecznie go pozdrawiam )
Szybki i przejrzysty dostęp do tego typu informacji leży w interesie wszystkich z JJ.


Fajnie że są ludzie którzy znajdują czas na to aby dbać o wizerunek JJ…
ze mają na tyle zrozumienia aby odpowiadać każdemu kosmicie po raz setny na to samo pytanie i są na tyle twardzi ze nie uginając się pod naporem głupot i niedorzeczności znajdują siłę aby pisać dalej… - REI -
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??

------- Czyli jak ?

- Ty za to jesteś rycerzem Bushido plując na Niego be żadnej argumentacji - czyste BO-CH-ATERSTWO - gratulacje


Tak sie skłąda kolego, że nie mam wielkiego doświadczenia w sztukach walki, raptem jakieś 14 lat :?: Coś koło tego, z czego miecz od 10. Wydałem mnóstwo kasy na wyjazdy, i wylałem mnóstwo potu na treningach. Zatem potrafię odróżnić szarlatana od zawodowca że tak powiem, autorytet od oszołoma. Więc nie prowokuj mnie bo zacznę pisać szczerze co wiem a wtedy będzie smutniej. Tyle w temacie pan Takeuchi. Koniec.

Co do tego co napisał przedmówca to napracowałeś sie kolego i to doceniam. Myślisz samodzielnie co sie rzadko dzisiaj zdarza. Ale mam takie małe pytando - czy jak ja zaczynałem jakąś sztukę walki w moim mieście (iaido - było nas 4, którzy dotrwali) to mam być soke czy jakiś tam dai ? Dla mnie bzdet. Soke czy jakiś inny to jesteś jak dizedziczysz tradycję i przy okazji jej nie ośmieszasz. A niestety pan Kondratowicz robi wszystko aby było śmieszniej, pan Takeuchi wyprzedził go na całej linii. Ośmieszył kenjutsu, tak jak inny polski soke ośmieszył swój własny styl...
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??
ehh chłopaki, nie szkoda zdrowia ??
ja tam już wymiękam - wczoraja poczytałam stronkę federacji młodych mistrzów ehh, powiedzmy swoje zdanie bo mamy do niego prawo, ale tłumaczyć i "dyskutować" to mnie się już nie chce.
  • 0

budo_akutosoto
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 63 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z zaskoczenia

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??

Ale mam takie małe pytando - czy jak ja zaczynałem jakąś sztukę walki w moim mieście (iaido - było nas 4, którzy dotrwali) to mam być soke czy jakiś tam dai ? Dla mnie bzdet.

Ty otworzyłeś sekcje iaido w swoim mieście...
Ale jak byś na przykład doszedł do wniosku że dostrzegasz więcej i umiesz lepiej
więc tworzysz "Super iaido taifun" ...
no to stworzyłeś nową sztukę walki jesteś Dai czyli wielki ,Soke czyli twórca...
to nie jest bzdet to jest masakra!!! Dla większości to jest nie do pomyślenia ale sa ludzie którzy nie mają z tym problemów...w jaki sposób można w wieku 30lat mieć 8 dana?
w wieku 12lat 3dana? 11 dan Kondratowicza to nie jest aż taka wielka sprawa niech ma nawet 12 jeżeli dzięki temu będzie bardziej szczęśliwy… nic to przecież nie zmienia…

Ale mniejsza o to my mali i pokorni mistrzowie nie powinniśmy dyskutować na takie tematy… ja ide na trening a jak się wytrenuje to odwiedzę wszystkich mistrzów i tych którzy nimi nie są roz…łoże .
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??
Wiecie co - tu nawet nie chodzi o te wysokie dany itp., ale o to że w kenjutsu generalnie nie ma stopni, są tylko tytuły jak np. menkyo kaiden, które obrazują poziom zaawansowania. Problem tylko "miściowie" mają taki, że nie znają ich kolejności i znaczenia. Jeszcze raz w kenjutsu nie ma DANÓW ! Nie wiem dlaczego taka masa ludzi pisała straszne kocopoły, nie zajrzawszy do książęk, zresz\tą wydawanych także w Polsce - np. Sekrety samurajów, aut: O. Ratti, A. Westbrook.

Jak pierwszy raz zobaczyłem ósmy dan takeuchiego to mnie uderzyło, gdzie dany w koryu bujutsu jakim było to jego kenjutsu, jakieś tam podobno dziedziczone z dziada prawdziada ? Więc już macie pojęcia co to dla mnie znaczyło, tym bardziej że sie nie pomyliłem.

A co do Krzysztyofa, to myślałem to jest poważniejszy. On chyba nie zdaje sobie sprawy, że te wszystkie dany to o kant dupy potłuc, bo technikę to widać od razu. I od razu sie wie czy warto marnować czas. Powinien być jak dla mnie rozsądniejszy i brać wszystkiego tak na serio, skupić sie na jednym i robić to porządnie. Wszystko to po łebkach.

Znawu sie powtórzę - wiecie co panowie i panie, oglądałem kiedyś program o egzaminach na ósmy dan w kendo. Zdawało kilkuset zdających, zdało kilkunastu, komisja sędziowska, częśc teoretyczna i praktyczna itp. Nie nadawanie sobie stopni po kumpelsku. Te Ósme dany w kendo są bardzo wiele warte i wzbudzają szacunek, byle frajer z czymś takim po ulicy nie chodzi, pokory zanim zda nabierze, to i potem przekaz ma inny.

ps: nie otwierzałem sekcji iaido w moim mieści, tylko kumpel, który prowadzi treningi. Ja tam tylko jestem od początku, sprzątam sale i takie tam. Nie doszedł bym do takowego wniosku, żem już jest wielki. Im dłużej trenuję, tym bardziej się skłaniam do poglądu, że moim zadaniem jest pomagać innym i doskonalić siebie. W Szwecji jak byłem na stażu z Ishido sensei, to 2, 3 i 4 dany szorowały podłogi, zamiatały szatnie, wynosiły śmieci i wogóle robili wszystko, ja mało co bo byłem gościem z zagranicy. To mi dało do myślenia, dużo do myślenia, czego nie ma u tych wszystkich miściów naćpanych danami.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??
Wczoraj poznalem Krzyska Jankowiaka osobiscie, wrazenie jako o osobie bardzo pozytywne. Normalny czlowiek ktory normalnie sie zachowuje i oddany temu co robi.
Nie wstydzi sie pokazywac tego czego sie nauczyl a to duzy plus.
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??
no i kurde chyba sie zajme przewidywaniem przyszlosci, albo wyglaszaniem proroctw
jak ktos ogladal w ostatnia sobote tv regionalna to byc moze obejrzal sobie reprtaz o pewnym wybitnym podkrakowski shihanie
ot taki programik pelen uroczej autoreklamy, i powyzalania sie na innych (zapewne zawistnych frustratow)
ale jedna rzecz wsrod wypowiedzi owego shihana byla ciekawa wielce: otoz przedstawial sie ow pewien shihan (zlosliwie przezywany "Grobokopem") jako spadkobierca szkoly, tradycji i wogole jedyny prawdziwy samuraj dzierzacy schede po soke Takeuchim
lacznie z historia jak to zapraszany do Japonii byl ow shihan bo taki wybitny byl...
ot moje przypuszczenia z wrzesnia sie powoli spelniaja
jeszcze na drugiego malopolskiego shihana czeka az podobne oswiadczenia zacznie wyglaszac
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??
Prorok jaki czy cus .... :)
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: sihan Krzysztof Jankowiak - zna Go ktoś z Was ??

Prorok jaki czy cus .... :)


eee tam od razu prorok
po prostu powtarza sie schemat wydarzen jakie mialy miejsce po wizycie Smitha w Polsce (doszlo do tego ze jak potem pol roku siedzial w Krakowie i prowadzil zajecia, to kategorycznie zabronil informowania o swoim pobycie w Kraku, kilku shihanow), powtorka tego co bylo bodajze w 2000ym po wizycie Bernaschewicze
ci sami ludzie, te same zachowania
sa po prostu przewidywalni az do bolu, wbrew swietemu oburzeniu niektorych co mlodszych uzytkownikow Vortalu, niektore szychany od kilkunastu lat sie nie zmieniaja (oczywiscie poza doczepianiem kolejnych belek na pasach)
ot taki lokalny malopolski koloryt...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024