Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pozycja boczna


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja boczna
I tak oto Jeż zajeżył się na Jerzego (zwanego Redakcją) a Jerzy nie wierzy, że Jeżyk już nie zdzierżył. :) :) :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja boczna
ale jaki ubaw dla postronnych kmieci... :)
  • 0

budo_kurm28
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1261 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław i okolice, ale bardziej okolice

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja boczna

ale jaki ubaw dla postronnych kmieci... :)


czy kmiecie równają się kmiotom.....? jak tak to ja się nie śmiałem wcale.

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Pozycja boczna
Wracając po chwili do tematu topicu - ogladałem w weekend bardzo ciekawy programik na Discovery który niejako podrzucił materiał do przemysleń w sprawie pozycji bocznej.
Dokładniej rzecz biorąc chodziło o pole widzenia człowieka (vide zażarta dyskusja Garrego i Szczepcia). Program dotyczył badań nad "widzeniem bezwzrocznym" jesli dobrze zapamiętałem termin i roli intuicji u człowieka w kwestii odbierania trajektori i sekwencji ruchu. Naukowcy robili doświadczenia na gosciu, który w młodosci uległ wypadkowi samochodowemu i w wyniku tego miał zawęzone pole widzenia (widział jakgdyby od czubka nosa przestrzań w kierunku jedneg ucha - czyli jakby nie widział na jedno oko - choć ono nie było uszkodzone, ale miało zablokowane przekazywanie sygnałów wzrokowych do odpowiedniej partii mózgu) I wyobraźcie sobie, że gościu potrafił w przestrzeni, której fizycznie nie widział ( co wielkokrotnie sprawdzono) odgadnąć kierunek wyślwietlanych na ekranie przelatujących pasków ( czy z prawa na lewo czy z lewa na prawo czy z dołu do góry etc.) I robił to 100 razy poprawnie na sto prób. To dało asumpt to dyskusji nad mozliwosciami ludzkiego umysłu oraz do snucia refleksji o widzeniu bezwzrokowym i postrzeganiu intuicyjnym oraz o innych niż wzrok możliwościach odbierania przez człowieka ruchu. Np w zawodowym teniesie udowadniano, że piłka leci tak szybko ze ludzki wzrok nie jest w stanie odgadnąć trajektorii lotu (ok 150 -200 km/h) a jednak większośc z nas potrafi trafić rakieta w środek piłki i przyjąć odpowiednią pozycję :) 8)
No cóż - kolejny dowód na to ze są rzeczy na świecie, o których się fizjologom nie śniło ( nie mówiąc o fizolach :) :) :) :oops: 8) )
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024