Skocz do zawartości


Zdjęcie

Oczekiwania wobec treningow


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

budo_combol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Oczekiwania wobec treningow
Jakie treningi preferujecie.

8) - Czy medytacyjne, gdzie ruch studiujemy sobie w spokoju i bez stresu?

:lol: - Czy lubicie przyczadzic , w tempie ale technicznie, technika za technika tak ze po chwili nie wiecie jak sie nazywacie?

:) - Czy zupelny hard core, bitwa z przewracankami , technikami barowymi itp.?
  • 0

budo_sapo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wars i Sawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow

Jakie treningi preferujecie?


ja preferuję, jeśli można tak powiedzieć, wariant pierwszy i drugi.

hard core itp, czasami po treningu :drinking:
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow
Ja wybieram bramkę numer 2^^
  • 0

budo_sid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1086 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow
8) :lol: :)
  • 0

budo_greebo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow
Najbardziej mi się podoba wariant nr 2 i 3.
Ale pierwszy też trzeba robić żeby się najpierw jakoś tych technik nauczyć.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow
jakies nieporozumienie..
trenieng to normalna lekcja . idac na lekcej matemtyki nie oczekuj ,ze bedziesz dlubal w nosie i gapil sie na panienki.. a aikido, karate itd. jest tak samo.. idziesz po to by cos wyniesc z trenengu ( w sensie czegos sie nauczyc- bo jakis balwan zacznie sie pytac czy wyniesc mozna kawalek maty).
A to czy trenieng byl ciezki czy lekki to sprawa drugorzedna.. i tak ty o tym decydujesz.. nikt nie bedzie stal nad toba i kopa w dupe jak sie ociagasz w cwiczeniach.. to proste i jasne..
  • 0

budo_sapo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wars i Sawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow

jakies nieporozumienie..
trenieng to normalna lekcja . idac na lekcej matemtyki nie oczekuj ,ze bedziesz dlubal w nosie i gapil sie na panienki..


dobrze, że chociaż nie zadają prac domowych ani nie robią klasówek :roll: :) :lol: :rofl:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow
gownoprawda jak nie pojdziesz we wlasnym zakresie na silownie, nie pobiegasz, nie pocwiczysz kata z jo czy bokkenem w samotnosci to pragres jest o wiele wolnieszy.. jasne ,ze o tym sie nie mowi bo i po co..
niektorym wystracza pojscie po najmniejszej linii oporu
  • 0

budo_combol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow
AIKI: nieporozumieniem jest twoja postawa, wyluzuj :wink: trochu bo siejesz swad. :?

pytanie bylo o preferencje pojedynczych osob a nie oto ktora metoda jest lepsza czy gorsza.

i nie jest to miejsce do krytyki kogos i uzywania slow :evil: tylko wyrazania wlasnych upodoban, ot tak dla wiedzy ogolnej. :lol:

luz stary, luz 8)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow
a tam.. gówno nie luz.. albo jestes powazny gosc i chceswz konkrety od zycia ,albo niepowazny balwan ktoryu nie wie czegio chce i sie zastanawia jak to sie dochrapac 1 dana i sie nie spocic..
  • 0

budo_combol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow
AIKI idz do konta przemyslec swoje zycie albo zmien nick, albo zmien forum na inne np.: zfrustrowani aikidocy albo hara kiri team.

I uwazaj co piszesz kiedy nie wiesz do kogo piszesz.
:P
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow
COMBOL Aiki był tu dawno przed Tobą i pewnie jeszcze długo po Tobie zostanie, a to że ma taki styl pisania to jego prywatna sprawa, więc odpuśc sobie te moralizatorskie opinie wobec niego, tym bradziej że żadna z jego wypowiedzi nie była skierowana przeciwko Tobie.
Osobiście zgadzam się z tym co napisał, samo chodzenie na treningi może nie wystarczyć a nawet jak chodzisz, to to jaki będzie to trening zależy w dużej mierze od Ciebie- no chyba poza pierwszym wariantem który przytaczasz - w którym trudno się spocić medytując.
  • 0

budo_sapo
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wars i Sawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow
To GAMBIT: tu nie chodzi o to, że AIKI nie ma racji, ale o ton w jaki wypowiada swoje zdanie. Jest to tzw. "ton nieznoszący sprzeciwu"

To AIKI: cytat z jakiegoś hip-hopowego kawałka: "...nie wiesz co mówić, to mów niewyraźnie" :peace:

Pozdrawiam :roll:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow

I uwazaj co piszesz kiedy nie wiesz do kogo piszesz.

wali mnie to:-)
jak sie czepiasz slownictwa to :" ...są [prawdy, ółprawdy i gównoprawdy..." ks.prof. J. Tischener .
any question?

a co do mojego tonu..mowie tak bo wiem co mowie.Mam za sobą 18 lat na tatami . Masz wiecej? Zdaleś pytanie na forum publicznym - odpowiedzialem . Jasne i proste.. i co? mialem pisdac w stylu " a mnie sie wydaje.." albo " ja nie wiem ale u nas sekcji".
smiechu warte.. :-)))))
ps .
Gambit - dzieki :-)
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow

To GAMBIT: tu nie chodzi o to, że AIKI nie ma racji, ale o ton w jaki wypowiada swoje zdanie. Jest to tzw. "ton nieznoszący sprzeciwu"

To AIKI: cytat z jakiegoś hip-hopowego kawałka: "...nie wiesz co mówić, to mów niewyraźnie" :peace:

Pozdrawiam :roll:

Dajcie spokój Aikiemu. Jak byście byli webmajstrami Dobrej Wiadomości, jak on, to też byście wszystkim wokoło joby słali. :twisted: :lol: 8O
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow
Zabiorę głos mimo to,że nie mam hakamy,ani też tylu lat doświadczeń co Wy.Każdy ma swoje zdanie,i swoje podejście.Pewnie niektóre z nich są lepsze od innych.Z biegiem czasu się przekonamy.Ale jestem pewna,że Aiki ze stwierdzeniem,iż nie powinno się trenować jedynie na treningach,ale i poza nimi ma naprawdę 100% racje.Ale nie krzyczcie na Combola.Bo on jednak zna się trochę na aikido.I jest super :P (Oczywiście nie wątpię że inni też są super :) )
Pozdrawiam wszystkich
  • 0

budo_greebo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow
Może nie powinienem, w koncu nie napisałem jeszcze 1000 postów, ale:

trenieng to normalna lekcja . idac na lekcej matemtyki nie oczekuj ,ze bedziesz dlubal w nosie i gapil sie na panienki.. a aikido, karate itd. jest tak samo..


Ale na lekcji matematyki można rozwiązywać zadania, albo tylko uczyć się teori i udowadniać twierdzenia, albo jeszcze coś innego. I tak samo jest z treningiem może być prowadzony w różnym stylu, a nadal będzie to trening Aikido. I nie ma co gadać że sam decydujesz jak ćwiczysz bo to nie do końca jest prawda, od tego jest trener żeby powiedział ci co masz robić, a ty masz to wykonywać.
  • 0

budo_combol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow
oki,oki,oki
breco
jescze raz.....:

jakies nieporozumienie..
trenieng to normalna lekcja . idac na lekcej matemtyki nie oczekuj ,ze bedziesz dlubal w nosie i gapil sie na panienki.. a aikido, karate itd. jest tak samo.. idziesz po to by cos wyniesc z trenengu ( w sensie czegos sie nauczyc- bo jakis balwan zacznie sie pytac czy wyniesc mozna kawalek maty).
A to czy trenieng byl ciezki czy lekki to sprawa drugorzedna.. i tak ty o tym decydujesz.. nikt nie bedzie stal nad toba i kopa w dupe jak sie ociagasz w cwiczeniach.. to proste i jasne..


Lekcje bywaja rozne i w rozny sposob prowadzone. jedni lubieja jak sie na nich wrzeszczy i kopie po dupach bo dobrze im to robi na motywacje inni lubia sluchac prowadzacego a pozniej przemysliwac zaslyszane rzeczy.
Jedni lepiej przyswajaja kiedy maja czas pomyslec nad ruchem inni musza sie duzo poruszac zeby cos przyswoic. Ludzie sa rozni. Moje podejscie do tego forum rozni sie od podejscia AIKI i to tez jest ok. Nie ok jest wtedy gdy ktos przestaje szanowac te roznice....

idziesz po to by cos wyniesc z trenengu ( w sensie czegos sie nauczyc


A to czy trenieng byl ciezki czy lekki to sprawa drugorzedna.. i tak ty o tym decydujesz..


zgadzam sie calkowicie.

Odpowiadam na wlasne Topikowe pytanie:

Sam osobiscie preferuje trening na wysokich obrotach najlepiej z "przepychankami" ale.... trzeba umiec cwiczyc wszystko i w kazdy sposob.

A jakie sa wasze upodobania, w czym sie lepiej czujecie?
AIKI?
Gambit?
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow
Ja powiedziałbym że preferuje interwałowy styl treningu, to znaczy raz wolno raz szybko, jedno tempo szybko może człowieka znudzić.
Na treningu nikt nie ustala nam czy szybko czy wolno, pada komenda "hajime" i ćwiczymy. Jak mam uke czy tori z którym moge robić szybko - choć w sumie nie powinienem to robię szybko. Jak potrzebuje powoli dokładnie o powoli i dokładnie. Ale ogólnie rzecz biorąc lubię po treningu czuć że nie zmarnowałem czasu na macie. Tak na prawde szybkie ćwiczenie zdarzyło mi się tylko raz, robiliśmy kaiten-nage w wersji omote. Dla mnie było na tyle proste, i dla kolegi z którym ćiwiczyłem też że aż furaczało jak wykonywaliśmy i w penym momencie trzeba było przestac bo byliśmy bez sił.
Wczoraj wykonywaliśmy nikkyo z ataky ryote tori - chyba dobrze piszę :wink: , przy ostatnich wymianach zaatakowałem szybko, a kumpel szybko wykonał, na szczęście mocno nie kląłem, ale przekonaliśmy się że technika wchodzi, a czasu na reakcje uke brak. Choć swoja drogą na samym początku mieliśmy problem żeby poprawnie wykonać. :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Oczekiwania wobec treningow

od tego jest trener żeby powiedział ci co masz robić, a ty masz to wykonywać.

hehe trener jeedtynie pokazuje rodzaj cwiczenia.. a od ciebie zalezy intensywnosc i zaangazowanie

jedni lubieja jak sie na nich wrzeszczy i kopie po dupach bo dobrze im to robi na motywacje

jak sie ma ochote bycie popychadlem to juz inna bajka. Nic przyjemnego dla trenera poganiac uke na treningu. To po prostu wykazuje ,ze uke nie sa specjalnie zainteresowani treniengiem. Nie dosc ,ze przychodza, placa ciezko zarobione pieniadze (przez siebie lub rodzicow) to jeszcze trzeba ich poganiac.. i gdzie tu sens? Kupy sie to nie trzyma.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024