Skocz do zawartości


Zdjęcie

Poziom techniczny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Poziom techniczny
Mam do was małe pytanie. Jak sądzicie jaki jest poziom techniczny polskich aikidoków na tle światowym?
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny
Ja uważam, że poziom polskiego aikido jest dosyć wysoki. Jest jeden 6 dan, pare 5 danów. Kiedyś Jacek Wysocki pisał, że 5 dan odzwierciedla najwyższy stopień techniczny a każdy kolejny dan dostaje się za propagowanie aikido. Ogólnie mówiąc chyba najlepiej rozwinięty jest styl H. Kobayashi aikido, którego reprezentuje np. Jacek Wysocki 6 dan i Robert Gembal 5 dan.
  • 0

budo_ww60
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zabrze
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny

Kiedyś Jacek Wysocki pisał, że 5 dan odzwierciedla najwyższy stopień techniczny a każdy kolejny dan dostaje się za propagowanie aikido.


:lol: :) :lol: :) :lol: jeśli tak to porównajmy jego poziom (może być nawet teraz kiedy ma 6 dana) a np. poziom jakiegoś 9 dana. Stopnie te wyższe może sie nie dostaje akurat za techniki i jiu-wazy czy coś tam, ale i tak poziom musi wzrastać w bardzo wysokim stopniu (o wiele większym niżeli np.1 dana :) )

Śmiałem się z wypowiedzi J.W. a nie twojej 8)
  • 0

budo_bujin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 859 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Berlin

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny
Polskie aikido jest solidne. To chyba najlepsze slowo na okreslenie jego specyfiki. Nie mamy sie czego wstydzic.
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny
jeden z wyzszych w Europie.. czas zaczac urzadzac staze i brac za nuake.. a nie placic innym..
hmm.. biore sie za podboj Irlandii - puby juz podbilem teraz pora na dojo
  • 0

budo_gregos_28
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 238 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny
Polacy jak zreszta wiekszosc Europejczykow uzywaja zbyt duzej sily fizycznej, gdyby tylko mogli bardziej zaufac nie miesniom swoich ramion, a wieksza uwage polozyli na stabilnosc pozycji, a jednoczesnie nie stracili na elastycznosci to z Naszym zapalem bylibysmy zaraz po Japsach...
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny

Polacy jak zreszta wiekszosc Europejczykow uzywaja zbyt duzej sily fizycznej, gdyby tylko mogli bardziej zaufac nie miesniom swoich ramion, a wieksza uwage polozyli na stabilnosc pozycji, a jednoczesnie nie stracili na elastycznosci to z Naszym zapalem bylibysmy zaraz po Japsach...

Hehehe!
To brzmi prawie jak wszystkie komentarze dotyczące naszej reprezentacji piłkarskiej: gdyby tylko nauczyli się grać, to przy ich zapale, byliby mistrzami świata.:) :D :-) 8O :evil: :twisted: :P :lol: :wink:

Trudno się nie zgodzić z przedmówcą. Od siebie mogę dodać, że gdybym mógł zaufać swojej pozycji, sile ramion i w ogóle sobie, to byłbym nawet lepszy od Japsów.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny
A czy pamiętacie artykuł senseia JW pod tytułem "Polskie aikido ekstraklasą Europy"? :wink: 8O :twisted: :roll:
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny

jeden z wyzszych w Europie.. czas zaczac urzadzac staze i brac za nuake.. a nie placic innym..
hmm.. biore sie za podboj Irlandii - puby juz podbilem teraz pora na dojo


:lol: Aiki to jakbys potrzebował jakiego Uchideshi to daj znać, bo tamtych może Ci zabraknąć, przy tym ich "nice and gentle Aikido" :)
  • 0

budo_szalony
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 239 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny
ja natomiast sądze, ze polskie aikido jest na dobrym poziomie. Jednak brakuje nam elastycznśco podchodzimy zbyt siłowo.
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny

ja natomiast sądze, ze polskie aikido jest na dobrym poziomie. Jednak brakuje nam elastycznśco podchodzimy zbyt siłowo.


Nieee.. normalnie szczena mi opada.... Zbyt siłowo... hehehe dobra zamienię te słówko na "podchodzimy zbyt politycznie"

Aiki... do kiedy Ty tam siedzisz? w marcu jade do UK więc... ;) bedzie nas dwóch.. Wtedy pokażemy im Picie.... yyy.... znaczy się trenowanie.. ofkors ;)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny

A czy pamiętacie artykuł senseia JW pod tytułem "Polskie aikido ekstraklasą Europy"?

Czysty narcyzm, prosze pana, czysty narcyzm 8O
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny

ja natomiast sądze, ze polskie aikido jest na dobrym poziomie. Jednak brakuje nam elastycznśco podchodzimy zbyt siłowo.


Nieee.. normalnie szczena mi opada.... Zbyt siłowo... hehehe dobra zamienię te słówko na "podchodzimy zbyt politycznie"

Aiki... do kiedy Ty tam siedzisz? w marcu jade do UK więc... ;) bedzie nas dwóch.. Wtedy pokażemy im Picie.... yyy.... znaczy się trenowanie.. ofkors ;)



:rofl: :rofl: :rofl:

Jedno drugiego nie wyklucza :)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny
Gambit.. zapamietam i zapisalem sobie.. niestety z przykroscia informuje ,ze jestes drugio:-(( pierwszy byl Mr.Smail :-))
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny

Gambit.. zapamietam i zapisalem sobie.. niestety z przykroscia informuje ,ze jestes drugio:-(( pierwszy byl Mr.Smail :-) )


zaraz zataz jakos nie przypominam sobie cobym mial byc Twoim uchideshi :-)
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny
Mr. Smail, a pamiętasz gdzie byłeś jak Cie nie było na forrum tyle czasu. ???? :)
  • 0

budo_mr smail
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3937 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Poziom techniczny
jak to gdzie - w domu :)

Ja owszem mialem jechac do Aikidgo, ale na innych troche zasadach :-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024