Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dlaczego akurat jj??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
No wlasnie 90 % nie ma nic wspolnego z tradycyjnym a jest tylko na jego bazie. Nawet osoby cwiczace tzw tradycyjne nie wiedza ze z tradycji pozostalo w nim niewiele ;)
Japonskie tez niekoniecznie ;)
  • 0

budo_magdalena
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
Praktyczni, merytoryczni, technokratyczni,- panowie, pytanie w poscie brzmiało "dlaczego" a nie "co to jest i skąd pochodzi" więc pozwoliłam sobie zaprezentować subiektywny, może nieco "new age' owy, zestaw motywacji, więc proszę z łaski swojej ignorantki nie czynić :wink:
  • 0

budo_endr'u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
hmm... zawsze chciałem uprawiać jakąć SW. jednak do pewnego czasu w mojej miejscowości nie było takiej możliwości. Kiedyś usłyszałem, że rozpoczynają się zapisy do sekcji JJ. Nie wiedziałem za bardzo wtedy co to jest JJ, ale zapisałem się.
Teraz nie żałuję, że się zapisałem, JJ daje możliwość rozwijania się zarówno na podłożu fizycznym jak i duchowym (poprzez medytację i naukę opanowania). JJ łączy w sobie elementy różnych stylów jak judo, aikido itp. dzięki temu mamy możliwość kształcenia się w wielu kierunkach jednocześnie. Dodatkowo techniki JJ (prawie) zawsze sa doskonale przemyślane i realne, niektóre bez problemu można wykorzystać np. na ulicy, jest to przecież sztuka bardzo dobże ucząca samoobrony...

Myślę, że nie muszę nic dodawać...
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??

(...)JJ łączy w sobie elementy różnych stylów jak judo, aikido itp. (...)

:oops:

Oto co oznacza dogłębna znajomość systemu którego się uczymy!!!

Brawo!
Więcej takich tekstów!
Nie będe musiał czytać Rzeczpospolitej... :twisted:
  • 0

budo_endr'u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??

Oto co oznacza dogłębna znajomość systemu którego się uczymy!!!


...to tylko moja opinia...
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
Ależ przecież nic nie pisze złego...

Każdy ma prawo do własnej opinii... :?
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
jęlsi chodzi o aikido ...to za duzo prócz korzeni nie ma wspólnego..
tak mi się wydaje...owszem kilka dźwignii, ale rzuty?!podcinki?!
ech raczej nie,choć to moja subiektywna opiniaa..pozdrawiam all
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
A u mnie to się zaczęło dawno temu od Seagala hehe. W karate jakoś nie widziałem żadnego pomyślunku i miałem je w "poważaniu" za prymitywność. Uważałem, że taka wymiana ciosów "ja ci raz, ty mi raz i od nowa - i tak wygra wytrzymalszy" jest stanowczo nie dla mnie :) . Seagal mi otworzył oczy na inne sposoby walki. Miałem też takie fajne wojskowe książeczki do samoobrony i tam były techniki ju-jitsu. Na szczęście w moim mieście nie było sekcji aikido :) - więc poszedłem na ju-jitsu - i to było to.
W JJ nabardziej mi się podoba swoboda. Nie ma żadnych ograniczeń - jeśli uważasz, że lepiej gościowi przwalić to mu przywalasz, jeśli lepiej rzucić, to rzucasz, jeśli podkłada się pod dźwignię czy duszenie - to działasz. Ważny jest pomyslunek i taktyka - a przeciwnik nigdy nie wie, co możesz i chcesz mu zrobić. Można też uznać, że jj jest najskuteczniejszą z tradycyjnych SW, bo wszystkie systemy skutecznej walki się z niej wywodzą - combat, systemy policyjne itd.
BJJ to też nadal JJ.

SW takie, jak karate, tkd, aikido, judo, czy kb (choć to nie SW) są jak dla mnie zbyt ograniczone - wpajają bardzo zgubny nawyk ograniczonego myślenia i planowania walki. Życie (czyli UFC) właśnie to pokazało.

Pozdro!
  • 0

budo_endr'u
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??

jęlsi chodzi o aikido ...to za duzo prócz korzeni nie ma wspólnego..
tak mi się wydaje...owszem kilka dźwignii, ale rzuty?!podcinki?!


oki... troszkę przesadziłem... I'm sorry poklon


Podzrowionka
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??

AMożna też uznać, że jj jest najskuteczniejszą z tradycyjnych SW, bo wszystkie systemy skutecznej walki się z niej wywodzą - combat, systemy policyjne itd


Tak? Naprawdę? Uważasz za takie skuteczne? Bez bazy w SW? A ja uważam za mało skuteczne. I taki "combatowiec" bez podstaw dostanie od ... sportowca.

BJJ to też nadal JJ


Strasznie upraszczasz.

SW takie, jak karate, tkd, aikido, judo, czy kb (choć to nie SW) są jak dla mnie zbyt ograniczone - wpajają bardzo zgubny nawyk ograniczonego myślenia i planowania walki. Życie (czyli UFC) właśnie to pokazało.


W UFC pojedyncze style się ogólnie słabo sprawdzają. Teraz każdy trenuje MIX. A wiele styli okazało się mniej lub bardziej skutecznych - wskutek nie "ograniczonia myśleniem" - a technikami i zakresem trenowania. Zapasy nie są ograniczone? Są. BJJ - jest? Tak. I co? Sprawdzają się? TAK. Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi.

Idąc tym tokiem rozumowania wrzucamy wszystko na łapu capu i zawodnik przegrywa - bo nie jest dobry.... w niczym.
  • 0

budo_singlaub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1465 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Dlaczego akurat jj??
"Tak? Naprawdę? Uważasz za takie skuteczne? Bez bazy w SW? A ja uważam za mało skuteczne. I taki "combatowiec" bez podstaw dostanie od ... sportowca."

- Co znaczy "bez bazy w SW" ? Uważasz, że jj jest mało skuteczne, czy że combat jest mało skuteczny, bo nie rozumiem? I co znaczy combatowiec bez podstaw? Jak nie ma podstaw to co z niego za cokmbatowiec? Może jeszcze dasz dziecko z przedszkola jako jakiś przykład nieskuteczności jakiegos SW?
A co do sportowców ... to co, w jj nie ma sportowców? Są i to nieźli. I mówię głównie o nich a nie o jakichś ludziach "bez podstaw".

"

BJJ to też nadal JJ


Strasznie upraszczasz."

-No OK, upraszczam, ale czy tak strasznie? Może jeszcze będziesz udawadniać, że bjj to jest bardziej judo niż jj, jak co niektórzy. JJ posiada bardzo różne techniki, w dobrym dojo ćwiczy się elementy freestyle, combat, mix, i techniki parterowe - a to wszystko się nazywa po prostu jj czy też modern jj. I to chyba jest mniej więcej to, co bjj.Więc gdzie tu takie straszne uproszczenie?


"W UFC pojedyncze style się ogólnie słabo sprawdzają. Teraz każdy trenuje MIX. A wiele styli okazało się mniej lub bardziej skutecznych - wskutek nie "ograniczonia myśleniem" - a technikami i zakresem trenowania. Zapasy nie są ograniczone? Są. BJJ - jest? Tak. I co? Sprawdzają się? TAK. Nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi."

- Ale ja nic nie mówię o tym, czy pojedyńcze style się sprawdzają - chociaż jiu-jitsu jako takie się sprawdza całkiem nieźle - a to właśnie dlatego, że jj samo w sobie jest mixem. Ja mówię TYLKO, że te ograniczone SW uczą złych nawyków i statystyka UFC to potwierdza.
Co do tego sposobu myslenia, to wg mnie techniki są jego pochodną, no ale to rzecz zbyt abstrakcyjna, żeby się o to kłócić (wg mnie "nawyki myśleniowe" -> taktyka -> techniki).
Zapasy oczywiście, że są ograniczone - sprawdzają sie? hmmm mają wysoki współczynnik wygranych ale walk zapasami było malutko (opieram się na tej tabeli, która nawet Ty często przytaczasz) - nie znam się na tym, ale podejrzewam że ma to związek z ogromną siłą fizyczną i wytrzymałością na ciosy zapaśników - nie zdążysz im ciosami nic zrobić zanim cię nie dopadną.
BJJ jest ograniczone?? A to się zdziwiłem - nie ćwiczę tego, może ktoś kto ćwiczy się wypowie. Wg mnie nie jest - są wszystkie techniki z jj - parter, rzuty, dźwignie, uderzenia ... jeśli tak nie jest to się NAPRAWDĘ zdziwię.


"Idąc tym tokiem rozumowania wrzucamy wszystko na łapu capu i zawodnik przegrywa - bo nie jest dobry.... w niczym."
- No tutaj wychodzi Twoja skłonnośc do przesadyzmu. Wczesniej "zawodnik bez bazy" teraz "łapu capu" - jj nie jest żadnym łapu capu. To, że jest chwytane i uderzane jednocześnie nie znaczy, że nie da się jej dobrze nauczyć - to kompletnie bzdurny wniosek.
Ja rozumiem, że jako miłośnik tkd możesz uważać, że żaden leszcz z jj cie nie pokona na uderzanie (a zapaśnik czy bjjowiec wie, że w zwarciu nikt mu nie da rady) i będziesz miał rację - ale zaqwodnik jj wykorzysta słabośc zawodnika tkd i będzie szedł z nim do zwarcia (nie mówię tu o Tobie, bo wiem że ćwiczysz różne fajne rzeczy i zwarcia się nie boisz).

Na każdego jest sposób. A jj dostarcza większość z nich.
Pozdro :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024