Skocz do zawartości


Zdjęcie

Do rzeczy!!!


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do rzeczy!!!

Jeśli chodzi o porównanie karate do kick-boxingu: rozpatrywałem je jako sztuki walki, a nie jako nośnik jakiejś filozofii. Wolę już poczytać Kanta. Efektowne kopanie w powietrze też mnie nie interesuje. Jest to jakaś umiejętność - ale nie umiejętność walki.


Halo! ! Proszę, NIE generalizuj. Nie jestem specem od karate - ale nawet ja wiem - że karate nie równa się karate :!: Ot shidokan, ot oyama - a shotokan...

Poczytaj o shidokanie - i pomyśl, czy rzeczywiście ci trenujący przegrają z kick-boxerem... I nie zapominaj o lowkicku... (który występuje w paru stylach karate, a w kicku nie zawsze). Więcej w dziale karate...

Jak mówisz o karate- określ O KTORYM, jak mówisz o combatach - określ o których (bo jest ich masa: lepsze, gorsze, skuteczne i udziwnione - a także podróbki).
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Do rzeczy!!!

Twój brak zrozumienia świadczy jedynie o dużych lukach w wiedzy o rozciąganiu.

Nie jestes w stanie znac mojej wiedzy o rozciaganiu.
Ja widze jak perzychodza nowe osoby do sekcji i juz po najwyzej roku kopia dosc dobrze na wys. glowy.
A moze to brak konsekwencji w rozciaganiu. Bo u mnie sa tacy :
nogi w konanach ugiete, palce nie odgiete itd.
Wysokosc glowy nie jest jakas oblednie duzo wysokoscia.

Jeśli chodzi o porównanie karate do kick-boxingu: rozpatrywałem je jako sztuki walki

Karate to sztuka walki, wlasnie z filozofia.
KBox to sport walki.
To tak OT.

Efektowne kopanie w powietrze też mnie nie interesuje. Jest to jakaś umiejętność - ale nie umiejętność walki. A co do tych "innych rzeczy" - walki między kick-boxerami i karatekami z reguły kończą się wygraną tych pierwszych. Czyli "inne rzeczy" to ciągle za mało.

A nie wiem jak sie koncza zazwyczaj, bo nie mam statystyk.
Moglbys jakies linki dac, albo zrodla?

Kick-boxingu można nauczyć się o wiele szybciej niż judo i to jego przewaga. Pierwszy rok kick-boxingu to już ciosy na tarczki worek, praca nad szybkością i siłą uderzenia, sparingi. Pierwszy rok judo to z reguły pady i inne ćwiczenia przygotowujące do wykonywania rzutów itp. Co innego, gdy staje naprzeciwko siebie dwóch doświadczonych wojowników - wtedy szanse mają równe.

Wiesz jestem wrecz pewien, ze judoka ze stazem 1 rok, zmasakruje kboxera, przy podobnych warunkach fizycznych.

Idz na judo, zapasy, bjj i sprawdz ile ktos umie po roku.
Judo, bjj, zapasy wymiataja w walce. Ogladnales to ufc?
Albo lepiej idz na te sparingi do innych sekcji, takze karate, to nabierzesz troche dystansu do tego co robisz, szacunku do innych MA. Czego Ci zycze.

Pozdrawiam
Niedziel
  • 0

budo_john echevarria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 482 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do rzeczy!!!
^ Combat, nie mogę nie generalizować, bo gdybym wchodził w szczegóły, uwzględniał wszystkie istniejące wyjątki, musielibyśmy założyć nowy temat. A tematy o takiej tematyce już były.
^ Niedziel, rzeczywiście nie wiem, jaką masz więdzę, ale wiem, że masz w niej luki. Poczytaj o rozciąganiu, może je uzupełnisz i dowiesz się, dlaczego nie każdy może kopać tak wysoko, jak wszyscy dookoła.
^ Sport, czy sztuka walki. Ja podczas sparingów kopię i schodzę do parteru. Dla mnie kick-boxing to sztuka walki, nie sport. Tematy o takiej tematyce tez już były.
^ Też nie prowadzę statystyk, ale spróbuj poczytać fora o sztuakch walki, pewnie znajdziesz parę przykładów.
^ A ja nie jestem pewien wygranej judoki. Po prostu. Tak bardzo Cię to bulwersuje? Widzę, że strasznie się zaangażowałeś w walkę z przeciwnikami grapplingu... Ja nim nie jestem, jak będę miał okazję, zapiszę się na bjj, więc możesz sobie odpuścić. A UFC 1 oglądałem. Przypomnij mi, bo nie pamiętam, który z występujących tam fighterów reprezentował ten piękny styl, jakim jest judo?
  • 0

budo_bfree
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 122 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Do rzeczy!!!
Eshhh i znowu sie zaczyna ze styl A jest lepszy niz styl B. ...
A kogo to obchodzi :| ?? Kazdy ma swoje doswiadczenia i watpie zeby po notce na forum nagle zmienil swoje zdanie :| ...
Raz moze wygrac kolo po roku judo z kolesiem po roku kickboxu a raz koles z kickboxu zada szybkiego prostego centralnie w czubek brody i judoka odplynie roznie moze byc nei ma regoly :| ...
  • 0

budo_motyllek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mega wieś zachodniopomorskiego :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Do rzeczy!!!

Eshhh i znowu sie zaczyna ze styl A jest lepszy niz styl B.

No właśnie !!!!!

Proszę się trzymać tematu!
Wr.....

Dziękuje :D
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Do rzeczy!!!
Wiem, ze nie kazdy moze mykac szpagaty. Ale nie spotkalem sie jeczsze z ani jedna osoba, ktora przy regularnym streczingu nie mogly by kopac na glowe. A moge dac przyklad 40-60 osob (pisze o moim klubie MA).

Co do wygranej judoki/jego przegranj:
po pierwszym treningu bjj (chodze tez na tkd i box) zmienilem zdanie na temat walki. I wiem teraz MMA rzadzi !!!
Nie walcze z nikim jak takie odniosles wrazenie, to sorka, nie tak chcialem, po prostu idz i zobacz. Nie jest problemem sprowadzic do parteru dobrze sie kulac :wink: .

Pozdraiwam i szacuneczek
Niedziel

Motylek: Jaka ty jestes grozna :roll: :wink: :twisted:
[/u]
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do rzeczy!!!

Wiem, ze nie kazdy moze mykac szpagaty. Ale nie spotkalem sie jeczsze z ani jedna osoba,

To swiadczy tylko o jednym - spotkales tych osob za malo Dołączona grafika
I o niczym wiecej.

Kiedy dawno temu cwiczylem kyokushin - koniec lat 80-tych - mialem dwoch kolegow, ktorzy nie byli w stanie kopnac powyzej watroby.

Obaj mieli cos z biodrami. Nie przeszkadzalo im to bynajmniej w treningu, ani kumite ;)
  • 0

budo_scoti
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 144 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Puszcza Kozienicka

Napisano Ponad rok temu

Re: Do rzeczy!!!
Dajcie spokój z tym kopaniem w głowę. Trenowałem ponad 5 lat Kyokushin i spotkałem się z osobami które miały problemy z tak wysokim kopnięciem, ale było to spowodowane jakimiś anomaliami w układzie ruchu, w każdym razie nie to jest tematem postu.
Ćwiczcie uczciwie dalej to co uważacie za skuteczne!
  • 0

budo_madhornet
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 394 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Do rzeczy!!!
osoby w wieku podeszłym nie kopią na głowe jeśli natomiast chodzi o ludzi młodych to ja nikogo takiego nie spotkałem i wydaje mi sie to jakies dziwne żeby ktoś mimo ciężkiej pracy nie mógł tego osiągnąć
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Do rzeczy!!!
robię szpagat bez problemu, ale na łeb nie kopię, wolę kopać po nogach, jak dla mnie wygodniej, po za tym mało kto się tego spodziewa, no i te kopnięcia moga byc naprawdę strzaszne w skutkach.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024