Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trądzik pospolity


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

EXPERTO

EXPERTO
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 14273 postów
  • Pomógł: 5
  • Lokalizacja:P.O.T.C.O.A.W.M.B.W.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:- Śliczne Panny.
    - Przyroda.
    - Kulturystyka.
    - Sztuki Walki.
    - Forum.
    - Samochody.
  • Staż [miesiące]:od 2003
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:100-102

Napisano Ponad rok temu

Trądzik pospolity
Dotyczy prawie wszystkich, zwłaszcza osoby młode, w wieku 12-30 lat. Najczęściej przebiega łagodnie, dając niewielki tylko defekt kosmetyczny. Czasami przydaje się pomoc kosmetyczki, a niekiedy nieodzowna pozostaje wizyta u dermatologa specjalisty. Choroba powstaje w wyniku wzmożonej czynności gruczołów łojowych.

Mechanizm tworzenia się zmian polega na zaczopowaniu przez masy rogowe ujść gruczołów łojowych. Wskutek nagromadzenia się i zalegania łoju tworzą się grudki, które ulegają wtórnemu zakażeniu, najczęściej gronkowcem białym i innymi mikroorganizmami. Poważny wpływ na występowanie objawów chorobowych wywierają gruczoły płciowe, zwłaszcza związki androgenne i progesteron oraz hormony nadnerczy. Również związki jodu i bromu mogą nasilać objawy chorobowe.

Wykwity chorobowe stwierdza się głównie w tzw. łojotokowych okolicach ciała, tj. na twarzy, klatce piersiowej, plecach i okolicy międzyłopatkowej. Przebieg choroby jest najczęściej łagodny. Zwykle zdarzają się tylko okresowe zaostrzenia. Bywają one związane z przyjmowaniem leków o charakterze anabolicznym. Tak dzieje się często w przypadku osób, które uciekają się do ich zażywania w celu szybkiego zwiększenia przyrostu masy mięśniowej. Natomiast zdecydowanie demonizowana jest rola diety. Praktycznie tylko niektórym szkodzą ostre przyprawy i czekolada. Żadna drakoąska dieta praktycznie nigdy nie jest zalecana. Często stosowane są "parówki" z naparu rumianku w celu zmiękczenia skóry i ułatwienia mechanicznego usunięcia zaskórników. Do oczyszczania skóry zajętej przez trądzik, stosuje się mleczko do czyszczenia twarzy oraz bezpośrednio po nim toniku do cery tłustej. Warto też pamiętać, że wolno stosować jedynie kremy nawilżające, nigdy tłuste.

Leczenie trądziku zwykłego wymaga ogromnej cierpliwości ze strony pacjenta i uwagi ze strony lekarza. Często dobierać je trzeba indywidualnie dla danego pacjenta.

Nie udzielam pomocy na PW / PM / Priv. Wszelkie pytania proszę pisać na forum, w temacie otrzymasz więcej opinii.


damiannuna
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik pospolity
niestety trądzik jest strasznie uciążliwy kiedyś miałem trądzik tylko na twarzy ale gdy zaczołem ćwiczyć i kupiłem gainera to ojebało mnie na plecach.. ;/ ale coś za coś wiem że jak będę ćwiczył będzie widać rezultaty a trądizik i tak kiedyś zniknie {SMILIES_PATH}/icon_e_smile.gif
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

2 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024