Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trądzik różowaty


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

maartyna
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trądzik różowaty
Choroba dotyka osoby w wieku 25-35 lat i później 45-55 lat (trądzik różowaty występuje u ok.2 % populacji. Zdarza się ,że pierwsze objawy występują u osób młodszych (ok. 25 r.ż.), ale nigdy trądzik różowaty nie pojawia się przed okresem pokwitania. Niekiedy trądzik występuje rodzinnie.
W zaawansowanych postaciach występuje przerost gruczołów łojowych, zwóknienia, obrzęki limfatyczne. Jako izolowany objaw głównie u mężczyzn występuje Rhinophyma – kalafiorowaty przerost skóry nosa. Podstawową dolegliwością jest stałe oraz napadowe czerwienienie się twarzy – może mieć ono związek ze zmianami temperatur, spożywanymi potrawami (gorące napoje, alkohol, przyprawy). zdenerwowaniem, stresem. Zmiany najczęściej obejmują centralną część twarzy – czoło, nos policzki i brodę. Łagodne objawy zaczerwienienia twarzy występują już w wieku młodzieńczym, są przypisywane nadwrażliwości na temperaturę i alkohol czy nawet nieśmiałości. Z czasem dolegliwości nasilają się i poważnie utrudniają życie.

Mogą pojawić się również zmiany na dekolcie, skórze głowy, w okolicach zausznych i na plecach.

* zaburzenia hormonalne,
* zaburzenia naczynioruchowe związane z układem nerwowym wegetatywnym (polegające na łatwym czerwienieniu się pod wpływem bodźców emocjonalnych i fizycznych),
* zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego (niedokwasota soku żołądkowego, nieżyt żołądka, zapalenie żołądka spowodowane obecnością bakterii helicobacter pylori, przewlekłe zaparcia, stany zapalne dróg żółciowych),
* stosowanie maści i kremów sterydowych na skórę twarzy powoduje występowanie zmian typu trądziku różowatego (określane jako dermatitis perioralis - gł. wokół ust i oczu),
* nadkażenia skóry pasożytami - nużeńcami (nużyca) lub drożdżakami.

Jest trudny do leczenia, nie zawsze wyleczenie jest możliwe.




<Vadamecum chorób: Świat ksiązki>
  • 0

Janina2020
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gorzów Wielkopolski
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Trójbój siłowy, biotechnologia.

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik różowaty

Hej, ja ze swojej strony polecam kosmetyki z serii Acnerose. Męczyłam się z tym przez kilka miesięcy. Już nie wiedziałam, co mam robić. Przetestowałam kilka kremów - jednak najlepszy okazał się ten z Acnerose. Być może chodzi o skład - kosmetyki z Acnerose są w 100% naturalne, a moja skóra jest dosyć wrażliwa i skłonna do podrażnień.


  • 0

glodar
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik różowaty

No niestety to zagadnienie z jakim spotykamy się coraz częściej. Warto jednak zagłębić się w sam temat. 


  • 0

A potem stało się teraz.


Mazarka22
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Kobieta

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik różowaty

U mnie też pojawił się trądzik różowaty rok temu i próbowałam zbadać przyczynę. Hormony są w porządku. Dietę zmieniłam ale odkryłam, że tylko od niektórych produktów wyskakuje mi więcej trądziku. Nie wiedziałam czym już się leczyć i też zakupiłam zestaw Acnerose bo słyszałam, że pomógł wielu ludziom. Stosuję go już od miesiąca i wyglądam znacznie lepiej niż jak stosowałam inne preparaty :)


  • 0

mikaa123
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik różowaty

Hej :) mnie na szczeście ten problem nie dotyczy, ale moja siostra ma problemy skórne, właśnie ma ten trądzik różowaty. Wszystkie te objawy o których poiszecie, też miała na początku moja siostra. Dermatolog zalecił jej na początek zastosowanie dermokosmetyków cetaphil. Wiem Ze smaruje się balsamem do twarzy iciala Cetaphil MD Dermoprotektor, a og,ólnie przemywa twarz emulsją micelarną z tej samej serii Cetaphil EM Do mycia. Jej buzia wyglada znacznie lepiej, nie ma już zaczerwień ani żadnych rumieni, a skórę ma delikatną i mocno nawilżoną. W ogóle uważam, że w przyp[adku problemow skórnych warto udać się najpierw do specjalisty, ktory swym profesjonalnym okiem oceni co się dzieje, i wg mnie bardziej pomoże niż np internet. 


  • 0

Bembas
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik różowaty

Myślę, że warto się w tym temacie doradzić znajomych. Na pewno bedą w stanie pomóc ;)


  • 0

Jeśli chcesz kogoś zaskoczyć, gadaj do niego cały czas. Niech ci się gęba nie zamyka, dopóki nie spełnisz, co sobie zamierzyłeś.


MarcixM
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trądzik różowaty

Bezpieczne organiczne kosmetyki dla Ciebie i Twojego maluszka znajdziesz na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].


Użytkownik MarcixM edytował ten post Ponad rok temu

  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024