Skocz do zawartości


Zdjęcie

WSDP na filmach


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

budo_gorath
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
Witam,
obejrzalem te filmiki. I mam pytania, ktore mi sie nasunely.

Na kazdym z nich napastnik tylko trzymal ew. lekko popychal kobiete. Moim zdaniem to bardzo pasywne zachowanie. Podam przyklad mocno przejaskrawiony, ale niestety rzeczywisty.
W zeszlym tygodniu znajoma kobieta zostala napadnieta znienacka w bialy dzien na chodniku. Atak rozpoczal sie ciosem w twarz a potem tylko kulila sie na ziemi przed butami. Trwalo to pare sekund i skonczylo sie szpitalem, drutowaniem szczeki o kradziezy nie wspomne.
Sytuacja byla wlasciwie nie do obronienia dla kazdego.

Czy ta pelna werwy dziewczyna na filmach jest zdaje sobie sprawe, ze napastnik moze uderzyc? Czy to nie jest zbytnia brawura, zeby w takiej sytuacji sie odslaniala? Czy ta brawura wynika z poczucia, ze facet w zbroi nie uderzy? Czy uderza w innych scenariuszach? Jesli nie, to czy to nie jest zbytnie uproszczenie w metodzie i budowa nadmiernego poczucia bezpieczenstwa/pewnosci siebie?

Zakladajac niewatpliwa roznice wag, jakikolwiek trafiony cios a juz napewno kopniecie 'rycerza w zbroi' moze odmienic sytuacje na filmach.
Nawet przypadkowy blok na piszczel 'w realu' zaboli te dziewczyne.

Zastanawiam sie, czy szkolenie obejmuje sytuacje odwrotna, kiedy to kobieta jest w takiej zbroi i jest atakowana aktywnie, zeby nauczyc nawykow np. ochrony ciala lezac na chodniku (jak w sytuacji rzeczywistej)?

Czy sytuacje, kiedy oboje sa w zbrojach i moga sie atakowac (napastnik wybiera czas i sposob) sa brane pod uwage?

podrawiam
Gorath
  • 0

budo_kasiag
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 130 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
Gorath - postaram Ci się odpowiedzieć z punktu widzenia "pełnej werwy dziewczyny na filmach" - na takim szkoleniu juz zaawansowanym napastnik zaczyna zadawać ciosy. Mamy dużo ćwiczeń ze sobą bez pancerzy doskonalących refleks zasłony przed uderzeniem - hehe i nie raz oberwałam w policzek od instruktora, bo nie zareagowałam odpowiednio szybko.
Zajęcia tego typu budują pewność siebie, ale nie powiedziałabym o niej, że jest nadmierna - raczej motywuje do działania i jest pomocna w tym, żeby w ogóle nie doprowadzać do sytuacji, kiedy musimy bić.
Nie wiem jak bym zareagowała na niespodziewany cios na ulicy - być może byłabym oszołomiona i nie zrobiłabym nic, ale mam nadzieje, że w takim momencie włączą się te wszystkie odruchy obronne- juz wyćwiczone i powoli przechodzące w bezwarunkowe.

Pozdrawiam
KAsiaG
  • 0

budo_pawel drozdziak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 593 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
>Podam przyklad mocno przejaskrawiony, ale niestety rzeczywisty.
>W zeszlym tygodniu znajoma kobieta zostala napadnieta znienacka w >bialy dzien na chodniku. Atak rozpoczal sie ciosem w twarz a potem tylko >kulila sie na ziemi przed butami. Trwalo to pare sekund i skonczylo sie >szpitalem, drutowaniem szczeki o kradziezy nie wspomne.
>Sytuacja byla wlasciwie nie do obronienia dla kazdego.

raczej nie do obronienia

>Czy uderza w innych scenariuszach?

tak

>Zastanawiam sie, czy szkolenie obejmuje sytuacje odwrotna, kiedy to >kobieta jest w takiej zbroi i jest atakowana aktywnie, zeby nauczyc >nawykow np. ochrony ciala lezac na chodniku (jak w sytuacji >rzeczywistej)? Czy sytuacje, kiedy oboje sa w zbrojach i moga sie >atakowac (napastnik wybiera czas i sposob) sa brane pod uwage?

w szkoleniu poczatkowym zalozenie jest takie, ze napastnik nie uderza. Chwyta, szarpie, ciagnie, stara sie przewrocic, krzyczy, wymysla i straszy, ale nie wyprowadza ciosow. W reakcji na jego atak broniaca sie wyprowadza uderzenia i ucieka. Uczestniczki kursu to wiedza i wiedza jakie sa tego logiczne konsekwencje - czyli ze nie sa wstanie sie obronic przed czlowiekiem ktory zacznie od ciosow. Na grupie zaawansowanej zaczyna sie nauka reagowania na ciosy. Wciaz jednak nie jest to nauka sparingu opartego na zasadzie "stajemy naprzeciw siebie i kazde kombinuje jak przeciwnika trafic". Jesli facet stoi naprzeciw kobiety i sie zatrzymal metoda obrony jest ucieczka lub rozmowa, a nie np. podnoszenie rak do gardy. Nie ma w ogole czegos takiego jak ustawienie dwu osob naprzeciw siebie w pozycji bojowej.

Pozdr,
Pawel Drozdziak
Szkola Samoobrony dla Kobiet WSDP
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
I słusznie. Podoba mi się podejście systemu do zagadnienia. Wygląda na porządnie zrobiony i naprawdę przemyślany.
  • 0

budo_pzm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
te wszystkie pokazy, to maja się ni jak do sytuacji w realu,po prostu Bzdury! okładanie gościa który wogóle nie oddaje i w dodatku stoi rozkraczony :) prawdopodobnie wystarczyło by aby facet tylko raz machnął babkę w twarz z filmiku i znalazła by się na ziemi...
  • 0

budo_domr
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach
pzm, Miszczu, przeczytaj sobie jeszcze raz wszystkie posty powyżej, przede wszystkim Pawła, może coś dotrze.

Mnie też założenia systemu wydają się bardzo sensowne. Dobrze, że coraz więcej kobiet ma dostęp do takich rozwiązań, biorąc pod uwagę przysłowiowy "upadek obyczajów" na ulicy.

pozdrav,
Dom
  • 0

budo_pzm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach

pzm, Miszczu, przeczytaj sobie jeszcze raz wszystkie posty powyżej, przede wszystkim Pawła, może coś dotrze.

Mnie też założenia systemu wydają się bardzo sensowne. Dobrze, że coraz więcej kobiet ma dostęp do takich rozwiązań, biorąc pod uwagę przysłowiowy "upadek obyczajów" na ulicy.

pozdrav,
Dom


przeczytałem raz i to wystarczy,pewnie,że lepiej że kobieta trenuje niż gdyby miała siedzieć w domu i nic nie robić,zawsze to zwiększy szansę obrony w razie czego,ale nie należy wierzyć takim durnowatym filmą z pokazów,bo to ma się nijak do realu...
  • 0

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach

Na grupie zaawansowanej zaczyna sie nauka reagowania na ciosy. Wciaz jednak nie jest to nauka sparingu opartego na zasadzie "stajemy naprzeciw siebie i kazde kombinuje jak przeciwnika trafic"

Tak z ciekawości - napastnik tylko "punktuje" kobietę czy na prawdę uderza?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach

te wszystkie pokazy, to maja się ni jak do sytuacji w realu,po prostu Bzdury! okładanie gościa który wogóle nie oddaje i w dodatku stoi rozkraczony :) prawdopodobnie wystarczyło by aby facet tylko raz machnął babkę w twarz z filmiku i znalazła by się na ziemi...


A to już mistrzostwo świata w archeologii. Po co wchodzi się do tematu, w którym nie ma się nic do powiedzenia i na którym się nie zna? Żeby wydać się mądrym i ważnym? Moim zdaniem nie udało się.
  • 0

budo_pzm1
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WSDP na filmach

te wszystkie pokazy, to maja się ni jak do sytuacji w realu,po prostu Bzdury! okładanie gościa który wogóle nie oddaje i w dodatku stoi rozkraczony :) prawdopodobnie wystarczyło by aby facet tylko raz machnął babkę w twarz z filmiku i znalazła by się na ziemi...


A to już mistrzostwo świata w archeologii. Po co wchodzi się do tematu, w którym nie ma się nic do powiedzenia i na którym się nie zna? Żeby wydać się mądrym i ważnym? Moim zdaniem nie udało się.


no to po co wchodzisz? :) Twoje zdanie mało ważne jest,jeśli uważasz,że to co napisałem powyżej jest niemądre,to Ty lepiej zlikwiduj profil na tym portalu,bo tak się znasz i tyle wiesz ile sam zjesz...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024