Skocz do zawartości


Zdjęcie

Kreatyna cuchnie?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_silmeor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Witkowo/Swarzędz

Napisano Ponad rok temu

Kreatyna cuchnie?
W jednej z gazetek wyczytałem, że kreatyna rzeczywiście wpływa dodatnio na przyrost mięśni ale ma pewien nieciekawy skutek uboczny: ponoć ciało zażywającego cuchnie. Czy to prawda? Brał ktoś i może potwierdzić lub zaprzeczyć?
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?
:) Gzdie to wyczytałeś? 8O
Ja nie zauważyłem :)
  • 0

budo_silmeor
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 60 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Witkowo/Swarzędz

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?
Wyczytałem to w październikowym numerze "Wiedzy i Życia". Napisano tam, że australijscy naukowcy stwierdzili, cytuję: " kreatyna ma wyjątkowo nieprzyjemny skutek uboczny- sprawia, że zażywająca go osoba po prostu cuchnie".
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?
Nie wiem po jakich dawkach ,można uzyskać taki efekt uboczny...
Ja żarłem kreatyne i nic takiego nie zauważyłem.
  • 0

budo_rabi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 597 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Elbląg

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?
Ja tez nie. Chociaz jak wcinam jakies suplementy to strasznie smierdzace baki wale :) Ale to nie o to chodzi chyba :idea: :?: :wink:
  • 0

budo_marti
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?

Ja tez nie. Chociaz jak wcinam jakies suplementy to strasznie smierdzace baki wale :) Ale to nie o to chodzi chyba :idea: :?: :wink:


chyba nie... :lol: :lol:
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?
Ja tez wcinam Kreatyne: i wlasnie sie obwonchałem dokładnie. Werdykt: Zadnych nieprzyjemnych zapachów. Wniosek: Człowiek jedzący kreatyne nie cuchnie(przynajmniej ja) :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?
A moze zapytac sie kogos innego, bo swojego zapachu zazwyczaj sie nie czuje.

Pozdrawiam.

PS: Rabi :rofl: poklon
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?
Może przeczytał to w "Skandalach"?Dawno takiej bredni nie słyszałem...... :roll:
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?
Wiedza i Zycie to jedno z ostatnich pism, ktore mozna posadzic o brak rzetelnosci. Tez to czytalem. Tyczylo sie to kulturystow [tych najbardziej, co tu duzo mowic - bo na pewno nie wyrzezbionych - zdeformowanych]. Oni pewnie wcinaja tego 10x wiecej niz wynosi smiertelna dawka :wink:
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?
Ja z koleji wiem że przekroczenie normalnej dawki wywołuje efekt laksacyjny, a nie śmierć :wink:
  • 0

budo_tora
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 833 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Calimshanu

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?

Ja z koleji wiem że przekroczenie normalnej dawki wywołuje efekt laksacyjny, a nie śmierć :wink:

A co to jest ten efekt laksacyjny?? I kiedy on powstaje gdy ile sie spozyje kreatyny?? :?:
  • 0

budo_randori
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 552 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?
Efekt laksacyjny to inaczej biegunka :wink: Powstaje gdy spożyjesz za dużo za jednym razem :lol:
  • 0

budo_nishruu
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 220 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?
Hmm taki efekt sie chyba tyczy wszystkiego, jesli jemy to w ilosciach uber-normalnych ;]
  • 0

budo_druid
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 995 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?
ja też nie smierdzę, poprosiłem żone żeby mnie obwachała, no ale ja biore normalne dawki :-)
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?

Wiedza i Zycie to jedno z ostatnich pism, ktore mozna posadzic o brak rzetelnosci.


ta, opieraja sie przeciez na scisle naukowych doniesieniach:
kiedys przeprowadzono scisle kontrolowany naukowy eksperyment nad przyczynami stanu zaburzen swiadomosci u osob spozywajacych pewna substancje: eksperyment z grubsza wygladal tak:
do szklanki nalano wyborowej z mineralna-efekty zaobserwowano..., nastepnie nalano dzinu z mineralna- u wiekszosci badanych ponownie zaobserwowano-objawy zmiennej zaleznej, dla uwienczenia statystycznej poprawnosci zmieszano jeszcze likier z mineralna-wszyscy badani wykazali oczekiwane zmiany. Wynik (doktorze wynik...!) wyprowadzony na bazie rozumowania statystycznego
BADANI OPILI SIE WODĄ MINERALNĄ ,
dlaczego: Bo wszystkie inne zmienne niezalezne ulegaly zmianie, z wyjatkiem jednej : mineralnej, a wiec logicznie rozumujac ona powodowala wciaz ten sam i niezmienny skutek...

Eksperymentowi w sensie jego "naukowosci" rowniez nie mozna miec nic do zarzucenia....
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?

BADANI OPILI SIE WODĄ MINERALNĄ ,
dlaczego: Bo wszystkie inne zmienne niezalezne ulegaly zmianie, z wyjatkiem jednej : mineralnej, a wiec logicznie rozumujac ona powodowala wciaz ten sam i niezmienny skutek...
Eksperymentowi w sensie jego "naukowosci" rowniez nie mozna miec nic do zarzucenia....


Pewnie ze masz racje. :wink: Treaz prosze o link na potwierdzenie, tych "rewelacji" :) .

Bo wszystkie inne zmienne niezalezne ulegaly zmianie

Podaj ten link, bo jesli tylko zmieniali wlewany "pradzik" to zmienne niezalezne byly stale.

Pozdrawiam i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?
zmienne niezalezne (przyczyny zmian) to byly pradzik i woda,ale nie jeden pradzik (poniewaz nie wygrzebiesz procentow z napoju) to podawali rozne, zmieniali wciaz a efekt byl ten sam, no to nic innego jak woda....
linka nie mam bo mi to ktos opowiadal...i to wlasnie mysle o wielu "naukowych czasopismach"- czytał ktos Tomka Sawyera ? tam byla ciocia co uwielbiala takie naukowe medyczne nowinki...wiedze i zycie tez by polubila ..napewno :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?

zmienne niezalezne (przyczyny zmian) to byly pradzik i woda,ale nie jeden pradzik (poniewaz nie wygrzebiesz procentow z napoju) to podawali rozne, zmieniali wciaz a efekt byl ten sam, no to nic innego jak woda....

Tak pradzik jak i woda to zmienne zalezne.
Zmienna niezalezna mogla byc temperatura pomieszczenia, osoby biorace udzial w experymecie itd.

linka nie mam bo mi to ktos opowiadal

No wiec wlasnie.

...i to wlasnie mysle o wielu "naukowych czasopismach"- czytał ktos Tomka Sawyera ? tam byla ciocia co uwielbiala takie naukowe medyczne nowinki...wiedze i zycie tez by polubila ..napewno :)

Ja czytalem "Przygody Tomka Sawyera" i nie wiem co cicia by polubila, co nie bo to postac fikcyjna i pewnie nie lubila by nic co autor nie napisalb, ze lubi. To tak OT.

pozdrawiam
Niedziel
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Kreatyna cuchnie?

Eksperymentowi w sensie jego "naukowosci" rowniez nie mozna miec nic do zarzucenia....


Sally, zanim zaczniesz pierdzielić podobne głupoty przeprowadź chociaż jeden eksperyment naukowy. Taki, żeby jego wyniki przyjęli Ci do publikacji, razem z wnioskami. Bo to, co napisałeś jest niewarte komentowania.

K.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024