Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uzyskanie zezwolenia na trening.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Uzyskanie zezwolenia na trening.
Kurwa jak nie jedno to drugie.

Skombinowałem kasę i liczyłem że pójdę podbije mi lekarz na karcie zgodę na pozwolenie na udział w rekreacyjnych zajęciach Aikido. Nic z tego mmoja internistka czy lekarka rodzinna odesłała mnie do przychodzni sportowej, a tam nie dość że za badanie muszę zapłacić, niewiele - ale i tak mnie juz nie stać, to jeszcze kurwa trzeba biegać za EKG badaniem krwi moczu i chyba kału jeszcze, co samo w sobie jest wielkim gównem tym bardziej że dowiaduje się zę kumple z sekcji załatwili to sobie bez takich dupereli u internistów. Co za popierdolone przepisy wprowadzone zostały w tym kraju. Wygląda na to że nie dość że musisz zapłacić za trening to jeszcze jak chcesz uprawiać sport do dojębia Cię opłątami za badania, na które normalnie nie stac mnie w tym momencie.
Teraz prośba do tych co trenują w Lublinie, czy macie znajomych lekarzy którzy bez zbędych dupereli mogą podbić mi taką rzecz. Jestem w pizdu całkiem zdrowy w tamtym roku przechodziłem operacje i wróciłem na treningi, na które uczęszczałem bez żadnych problemów, ja chce trenować a nie chodzić z badania na badanie. Będę wdzięczny za jakies pokierowanie, w razie czego piszczie na priva.
Żeby było smieszniej dwa lata na uczelni chodziłem na basen, nikt tam ode mnie nie wymagał żadnych świstków i zaświadczeń.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
Co prawda popieram Twoją lekarkę ale...
Zgodnie z polskim prawem do udziału w zajeciach rekreacyjnych nie potrzebna jest zgoda lekarza (co prawda ja jej wymagam :evil: ) tylko Twój podpis, że bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność i jesteś całkowicie zdrowy (jeśli nie jesteś pełnoletni- to podpisy Twych prawnych opiekunów)...

Ale jak już napisałem, wiekszość instruktorów wymaga poświadczenia lekarskiego- ubezpieczalnie nie mogą się wtedy czepiać... :evil:

R.

PS. Nie pytajcie mnie gdzie szukać tego bo nie pamiętam- może w Ustawie o KF... albo w którymś w wymienionych tam rozporządzeń...
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
No cóż byc może dogadam się jakoś bo jestem człowiek pełnoletni więc wrazie czego odpowiedzialność weżmę na siebie, ale poprostu wkurwia mnie juz ta sytuacja totalnie, bo chce trenować a przez tą gówniana sytuacje nie mogę.
  • 0

budo_lbartekl
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 637 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3city

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
Ej, jeśli Twoja lekarka ot tak podpisałaby Ci zgodę, a po roku ćwiczeń okazało się, że masz wadę serca czy coś i padasz na treningu, to ona by za to odpowiadała. Swoją drogą- ja poszedłem do lekarza prywatnego i podpisał mi ot tak... :)
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
Dlatego podpisują bo nie orientują się w obciążeniach jakie znosi organizm.
Jakby chodź raz przyszli do mnie na trening to nie podpisywali by tak beztrosko... :?

R.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
Nie mówię jeszcze hop, ale sprawa wygląda na załatwioną, no i chyba nie będę musiał udowadniac że nie jestem wielbładem.
Swoją drogą ciekawe jest jak wygladałaby sytuacja, kiedy chory człowiek- mimo naprzykład braku zgody lekarza- chodzi na treningi, po wzięciu na siebie pełnej odpowiedzialnośći w razie jakiegoś nieszcześliwego zdarzenia i nagle umiera. Ktoś orientuje się jak normuje to polskie prawo??????
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
W sądzie nie rządzi prawo, tylko prawnicy.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.

W sądzie nie rządzi prawo, tylko prawnicy.

Czytaj: "pieniądze"...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
Mi lekarz dal rok temu ten papier, gdy potrzebowalem na tkd, tyklo mi cisnienie zmierzyc.
Dal na kurs mlodego ratownika wopr, bez mrugniecia okiem.
Tydzien temu Dudu mnie dojechal o kwitek od lekarza.
Ide o on mi mowi "Ja nie moge tego napisac, trzeba isc do lekarza sportowego". :evil:
Gdzie tu sens??
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
BJJ to sport a więc musi być od lekarza sportowego, a dlaczego na Taekwondo nie chciał?

Indolencja instruktora, czy tylko niedopatrzenie?
Ty to wiesz...
R.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
BTW
Zgodnie z ostatnimi znanymi mi przepisami (mogły się już zmienić) młodzież ucząca się powinna mieć możliwość bezpłatnych badań sportowych raz na pół roku.
Chyba tylko potrzebne jest skierowanie z klubu sportowego, np. UKSu...

R.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
nie, powiedzialem, ze papierek na tkd lekarz podpisl mi mierzac tylko cisnienie.

No to powiem zeby mi Marcin dal skierowanie - ale bedzie mial mine jak sie dowie :P :)

Szacuneczek
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.

nie, powiedzialem, ze papierek na tkd lekarz podpisl mi mierzac tylko cisnienie.

No to powiem zeby mi Marcin dal skierowanie - ale bedzie mial mine jak sie dowie :P :)

Skierowanie ma być od lekarza rodzinnego - jak i w innych przypadkach. Dla młodzieży do lat 21 - bezpłatnie.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
Badanie u lekarza ?
  • 0

budo_dr prozac
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1492 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Planet Earth

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
powiem szczerze - moze i to na sens, ale tez uwazam to za niepotrzebne zawracanie dupy. Biegac po lekarzach, jeszcze biorac pod uwage poziom sluzby zdrowia w anszym pojebanym kraju, chyba nikomu sie nie chce :X
  • 0

budo_krzyst
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.

W sądzie nie rządzi prawo, tylko prawnicy.

Czytaj: "pieniądze"...


:)

O, to ja mam pytanie z zupełnie innej beczki, ale prawa i MA dotyczące - zgodnie z nowym rozporządzeniem powinnismy się ubezpieczyć od trenowania MA. Ubezpieczał się ktoś? Gdzie, za ile? Wdzięczny za info będę.

K.
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.

O, to ja mam pytanie z zupełnie innej beczki, ale prawa i MA dotyczące - zgodnie z nowym rozporządzeniem powinnismy się ubezpieczyć od trenowania MA. Ubezpieczał się ktoś? Gdzie, za ile?

U nas ubezpieczenie zostało załatwione zbiorowo, na imienna listę, ciężko mi powiedziec u jakiego agenta bo się nie zainteresowałam :( W każdym razie kosztowało to 15 zł na rok, i padło zdanie, że jak ktoś pojdzie indywidualnie to wyniesie go to 30 zł. Nie znam warunków tego ubezpieczenia, potraktowałam to jako formalnośc - jak chcesz to moge się bliżej zainteresować... również i we własnym dobrze pojętym interesie :roll:
W każdym razie z tego wynika, że taniej i wygodniej jest namówić na to klub żeby to załatwił zbiorowo.
  • 0

budo_roslon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 801 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Legionowo

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
To było NNW?

OC możesz mieć w jednej z ubezpieczalni od 20 zł...

R.
  • 0

budo_gambit
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:bardzo dziki wschód

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
Heh u nas jest ubezpiecznienie w tym roku zbiorowe i obowiązkowe dla wszystkich, jakoś forsę spod ziemi wygrzebię (znaczy będę musiał ograbic kilku nieboszczyków :) )
  • 0

budo_francos
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 247 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Uzyskanie zezwolenia na trening.
wyrwiesz im pare zlotych zebow i po krzyku 8)

A w koncu dostales te zezwolenie czy raczej musiales sie posilkowac koperta pod stolem :wink: :?:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024