Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak zawiesić worek treningowy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

budo_wiary.godny
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

jak zawiesić worek treningowy?
Mam do wszystkich ktorzy umieja i chca mi pomoc kilka pytanek dotyczacych zawieszenia worka treningowego. Worek dopiero zamierzam kupic wiec jeszcze nie znam wymiarow, ale to bedzie raczej jakis maly:
1. Czy istnieja jakiekolwiek wytyczne co do wysokosci na ktorej worek bedzie wisial (np. costam na wysokości głowy, barków itp.) i jezeli tak to jakie?
2. Mam dosyć wysoki sufit (2.78m), czy wobec tego worek zaczepić w więcej niz jednym punkcie żeby się za bardzo nie "huśtał"? Czy to wogóle ma sens? Czy nie ma się o co martwić? Jeżeli jednak to miało by być więcej punktów to ile?

za pomoc z góry serecznie dziękuję i pozdrawiam!!!
wiary.godny
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zawiesić worek treningowy?

Worek dopiero zamierzam kupic wiec jeszcze nie znam wymiarow, ale to bedzie raczej jakis maly:
1. Czy istnieja jakiekolwiek wytyczne co do wysokosci na ktorej worek bedzie wisial (np. costam na wysokości głowy, barków itp.) i jezeli tak to jakie?


Jasne, że instnieją. Worek musi się "kończyć" na poziomie lowkicka, a powyżej linii wzroku powinien mieć ze 15-20 cm zapasu na wysokie uderzenia. Czyli trzeba go tak zawiesić - aby nie był ani za wysoko (bo najniższy kop to będzie np. na wysokość pasa - bez sensu), ani za nisko bo nie będzie się dało trenować wysokich kopnięć i uderzeń.

A jak to zrobić w praktyce? Ano dźwigar przy suficie (montaż z drabinki ew. mini-rusztowanie) + łańcuch. Worek musi być ciężki - bo łańcuch będzie miał luz - żeby za bardzo nie latał.

2. Mam dosyć wysoki sufit (2.78m), czy wobec tego worek zaczepić w więcej niz jednym punkcie żeby się za bardzo nie "huśtał"?
Czy nie ma się o co martwić? Jeżeli jednak to miało by być więcej punktów to ile?


Taka wysokość to PLUS NIE MINUS. Ja mam piwnicę na poziomie 2 metrów i jak dla mnie jest to za mało - można przychaczyć głową przy technikach z wyskoku etc.

Nigdy nie osadzaj na jednej tulei i jednym haku. Najlepiej kup:

Dołączona grafika

4 ZACZEPY JAK WIDAC.

Szczegóły montażu masz tutaj:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Czy to wogóle ma sens?


JASNE!
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024