Skocz do zawartości


Zdjęcie

WYBITY BARK A TRENINGI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

WYBITY BARK A TRENINGI
Witam wszystkich, jakieś 3 tygodnie temu przytrafił mi się wypadek, akurat nie na macie tylko na rowerku sobie szalałem no i pech chciał że tak niefortunnie poleciałem że przypieprzyłem barkiem w glebę i wyskoczył z zawiasów, o padzie mowy nie było bo mam spd w rowerze więc nie zdąrzyłem się wypiąć :? .
Mam rękę unieruchomioną już 3 tydzień (1 tydzień w gipsie) i jeszcze tak 3 tygodnie, a na treningi najwcześniej wg lekarza za 3 miechy. Pytanie moje jest następujące, czy rzeczywiście muszę odczekać te 3 miechy i czy wogóle powrót na aikido wchodzi w grę po takiej kontuzji, pytanie kieruję głównie do tych co wiedzą coś na ten temat z praktyki.
Dziękuję
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYBITY BARK A TRENINGI
cwiczyc..w miare mozliwosci
  • 0

budo_greebo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WYBITY BARK A TRENINGI
Poczekaj lepiej te 3 miesiące. Znam pare osób które odczekały i teraz mogą spokojnie ćwiczyć. Znam też gościa któremu nie chciało się czekać i teraz ma jakieś powikłania, czasami ręki nie może nad głowe unieść tak go boli :(
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: WYBITY BARK A TRENINGI
Przede wszystkim współczuję. :( Choć nie miałem barku i obojczyka w gipsie jednak wiem ze to nieprzyjemna i bolesnna kontuzja. :? Kiedyś jako początkującemy aikidoce zaaplikował mi ją Mr Redakcja Budojo. :roll: :cry: Ja nie byłem w stanie przez 2-3 miesiące zrobić przewrotu nawet jak mnie nie bolało przy innych codziennych ruchach i zwykłej aktywności. Zalecam spokój i całe mnóstwo cierpliwości. Aby nie marnować czasu warto chodzić co jakiś czas przynajmniej popatrzeć na treningi, no i to znakomity czas na intelektualną (tfu) :oops: refleksję i oglądanie materiałów wideo :idea: :idea: :idea: . Jasne ze to nie to samo ale lepszy rydz niż nic. Powodzenia :wink: :!:
  • 0

budo_nix
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 621 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Racibórz - Rybnik - Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: WYBITY BARK A TRENINGI
Ja co prawda nie mialem takl powaznej kontuzji, bo raptem naderwalem sciegna, ale o malo i by nie wyskoczyl... ale darowalem sobie treningi na jakies 2 miesiace.... i teraz juz bark sie juz nie oddzywa... takze ja radze poczekac.. oczywiscie warto robic tam jakies cwiczenia aby nie odwyknac, ale na pewno nie od razu....
  • 0

budo_nana
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 112 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wawa

Napisano Ponad rok temu

Re: WYBITY BARK A TRENINGI

oczywiscie warto robic tam jakies cwiczenia aby nie odwyknac, ale na pewno nie od razu....

hmm... z tymi cwiczeniami to naprawde trzeba zaczekac, bo jak jestes jeszcze unieruchomiony to pewnie zwykle sznurowanie butow jest problemem :? Jak juz ci zdejma ten temblak popros lekarza o skierowanie na rehabilitacje, to ci sie nalezy. Wtedy sie okaze, jaki masz zakres ruchu i pod fachowa opieka szybciej wrocisz do pelnej sprawnosci, czego Ci zycze.
Topiki o podobnych kontuzjach znajdziesz na "sport, zdrowie, odzywianie", gdzies tam sa.
Bardzo wspolczuje, bo niestety w tym roku tez mi sie zdazyla przykra kontuzja.
  • 0

budo_pio
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 243 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: WYBITY BARK A TRENINGI
Przede wszytskim postaraj się dostać do dobrego lekarza od rehabilitacji, takiego co ma coś wspólnego ze sportem. On zapoda Ci drogę dojścia do formy. Znam z autopsji bo dwa latatemu miałem zerwany mięsień w udzie. Grunt to wczesna konsultacja gdy kontuzja jest świeża.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: WYBITY BARK A TRENINGI
Moj kolega Krzysiek, jak jeszcze cwiczylismy w Belgii mial wybity bark na stazu. prowadzacy japonczyk(zdaje sie Yasuno lub Yokota sensei) wstawil mu na poczekaniu i Krzycho zaczal cwiczyc po 2-3 tyg. Po jakims miesiacu bum - znow mu bark wypadl. Tym razem potrzeba byla operacja, wymiana 11 sciegien...itd....rok przerwy.

Tak ze nienerwowo z wybitym barkiem.
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: WYBITY BARK A TRENINGI
Lepiej zaczekać :/
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: WYBITY BARK A TRENINGI

Tym razem potrzeba byla operacja, wymiana 11 sciegien...itd....rok przerwy.

Fakt-sam mu pizamke kupowałem do tego szpitala jak sie kładł :cry: :(
  • 0

budo_mahakala
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 76 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: WYBITY BARK A TRENINGI
widzę że wybity bark to nie przelewki, cholera wie kiedy co komu dane, dlatego uważajcie na siebie, sekunda nieuwagi a potem "dupa mokra"
  • 0

budo_eax
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Krakow
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: WYBITY BARK A TRENINGI
mialem wybity bark jakies dwa lata temu. poczekalem 3,4 tyg. a potem zaczalem cwiczyc ale bardzo ostroznie tzn. zadnych rzutow i wszystko pomalu. ale lapiej oczywiscie odczekac, natomiast nie wiem czy akurat 3 miesiace. lekarze z reguly najchetniej takiej osobie wogole zakazaliby treningow - moj trener od jj jak mial zlamana noge to sie dowiedzial ze z mata to sie moze kompletnie pozegnac :) ale wszystko zalezy czy lekarz zna sie na tym co robi
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024