Skocz do zawartości


Zdjęcie

Duży Format w GW 29.09.03


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
126 odpowiedzi w tym temacie

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
Co do możliwości zapobieżenia zjawisku drobnej przestępczości, która jest tak uciążliwa dla ludzi i powoduje u nich strach to na początku roku ukazał sie cykl artykułów w Polityce pod hasłem: 'Zero pobłażania'.

Oto linki:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Warto poczytać.
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
Hmm, wybacz punisher, ale nie sadze zeby ten cykl wiele zmienil... :?
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
Zmieni czy nie zmieni - nie mnie to osądzać. Warto sobie jednak uświadomic jakie czynniki mogą spowodować wzrost poczucia bezpieczeństwa.
  • 0

budo_lea
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z południa

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03

lepiej zeby popracowal zarobil 600 niz kradl 10 razy dziennie i zarobil 200zł miesiecznie :|


Ale sorata - oni nie chcą zarabiać 600zł. A ci co miesięcznie wyciagną 200 złotych, to te szczyle, co napadaja na 12-13 latków. Już raz dałam ten cytat, ale wkleje go raz jeszcze, bo chyba nie przeczytałeś zbyt uważnie:

Kroiłem do dziesięciu osób dziennie. Wiedziałem, że kiedyś wpadnę, ale to się opłacało. Teraz za dychę z dwóją groziłoby mi od pięciu do 15 lat, bo jestem pełnoletni, ale jak nie byłem, to nie mogli mi dać większego wyroku jak do 21. roku życia. Dziennie zarabiałem tyle co pan przez miesiąc


Sam koleś przyznawał, że dziennie jak trafił na dzianego biznesmenka, to zarabiał ok 9 000zł. Więc im nie w głowie robota za "marne 6 stów".

Zgadzam się z Mateuszem - jesli komuś grożą, to przeważnie dotrzymują słowa... Przykład? Prosze bardzo - opisywany przez gazety pan Paweł W., który poprzez wystapienie przeciwko sąsiadom - bandytom stracił normalne, spokojne życie. Mogłabym dac linka do ciekawego artykułu na ten temat, niestety juz jest do niego dostęp zakodowany i płatny. Mam tylko dwa cytaty:

W 2001 r. świadczył w sądzie grodzkim przeciw młodym sąsiadom. Odtąd bandyci próbują go zastraszyć. Pogróżki, niszczenie auta, oblewanie drzwi farbą.


Właściciel twierdzi, że zna swoich prześladowców. Niektórzy to jego sąsiedzi. Młodzi, wygoleni, pewni siebie, często po wyrokach. Regularnie dewastują klatkę schodową, urządzają burdy, niszczą auta zaparkowane na ulicy. Mszczą się po każdym wezwaniu na policję.


Więc mówienie, że to co robią ci uliczni bandyci, to tylko czcze pogróżki mija sie z prawdą. Znam kilka sytuacji z mojego osiedla i w ogóle z miasta, które dobitnie mogą świadczyć o tym, że te d...ki nie boją się nikogo i niczego!

Herostates napisał:

Zamiast demoralizować dzieciaka więzieniem czy placówką wychowawczą mozna czegoś nauczyć.


Ok, zgodzę się, że kilku takich typów ma jeszcze jakąś szansę, żeby stać się porządnym człowiekiem. Ale niestety - taka jest prawda - jest to znikomy procent tych zwyrodnialców. Reszta nie chce się nawet poddawać resocjalizacji. A jeśli nie chcą się zmienić, to siła, prośbą, ani błaganiem ich do tego nie zmusisz. Żeby coś ze sobą zrobić, coś zmienić, muszą sami tego chcieć i do tego dążyć. Ale im jest dobrze tak jak jest. I to jest właśnie to - im się podoba styl życia jaki prowadzą. Napisałeś przedtem bardzo ciekawą rzecz:

zachowania przestępcze są atrakcyjne. Nikt nie zachowywałby się w ten sposób gdyby to nie było atrakcyjne.
Im bardziej jesteś brutalny, im więcej ludzi skroiłeś, tym lepszą pozycję w grupie zajmujesz. Oni nie okradają i biją ludzi po to aby o tym milczeć, ale po to aby opowiedzieć o tym kolegom.


Zgadzam się z tym. Oni czują się kimś gdy kogoś obiją, uważają to za jakiś wyznacznik siły i pozycji wśród kumpli. Pokazuja jacy to z nich twardziele, jakie hojraki! Dzięki temu czują się ważni, dla nich jest to wyznacznikiem własnej wartości. I tak jak piszesz - oni przenoszą to wszędzie - dlatego, resocjalizacja takich osobników jest praktycznie niemozliwa. Oni mają skrzywiona psychikę, łagodnością i dobrocią nic nie wskórasz... Po prostu oleją osobe tak ich traktującą sikiem skośnym. I jeszcze spróbują ją zdominować. Tak samo jak możliwe iż brutalność i jakieś ostre restrykcje też nie przyniosą żadnych efektów, co najwyżej skrzywią ich jeszcze bardziej. I doszlismy do martwego punktu... Czy nie ma na takich sposobów? Nie wiem - na pewno są... Choćby :2gunfire: W końcu "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie"...
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
niechce mi sie wierzyc z tymi bizmesmenami :|
przeciez jak idzie bizmesmen ma w portwelu ok 1000zł to albo jedzie samochodem albo idzie z ochroniazem a napewno nie chodzi przez takie osiedla
jeszcze raz pisze ze tak mi sie wydaje ...
  • 0

budo_punisher
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 760 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZN/BLN
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03

niechce mi sie wierzyc z tymi bizmesmenami :|
przeciez jak idzie bizmesmen ma w portwelu ok 1000zł to albo jedzie samochodem albo idzie z ochroniazem a napewno nie chodzi przez takie osiedla


I tu się mylisz niestety.

Dziennie zarabiałem tyle co pan przez miesiąc. Staruszek i małolatów nie ruszaliśmy. Mój rewir był na rondzie Babka. Pod biurami we dwóch-trzech na bezczela kroiliśmy biznesmenom laptopy. Ostatniego skroiłem 17 maja zeszłego roku. 16 maja wyszedłem na przepustkę, a następnego dnia miałem urodziny i byłem bez pieniędzy, to musiałem zarobić. Trafiłem dziewięć tysięcy.


Nie chodziło o gotówkę, ale o rzeczy które można bardzo łatwo sprzedać.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
laptopy,komorki,nawet garnitur mu wezmie i dobrze sprzeda :) noi zegarki bransolety....lol chyba ze to tez kosza :|
  • 0

budo_lea
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z południa

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
Punisher, wiem, że chodziło o sprzet :D Mi wyjaśniać tego nie musisz :lol: - ale sprzęt = sprzedaż = gotówka. Proste równanie. Niestety, biorą wszystko co ma jakąkolwiek wartość. No bo wybaczcie, ale np. tak jak zrywaja łańcuszki i biorą kolczyki dziewczynom - to ogólnie rzecz biorąc, to są grosze :wink: W brylantach raczej nastolatki i kobiety nie chodzą, a jak już sie ma lepszą bizuterie, to i tak uzywa się jej "od święta" - przynajmniej większość tak robi. A jednak kuszą się te wstretne złodziejaszki nawet na to. Wszystko co mozna "opylic" to się bierze. Kurcze, nawet nie wiadomo co się takiemu akurat spodoba!
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
chocby nawet buty... jak firmowe sam zacznie nosic albo sprzeda
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
Bardzo tez popularna jest kradziez zwykla, czyli wchodza do biura, nikogo nie ma w pokoju to kradna wszystko i dluga. To samo na zapleczu sklepu/hurtowni.

Liczy sie pieniadz. A jak ten typ kiedys trafil 9000 to nie trafil bog wie ile. Taki aparat cannon z objektywem (turysci z Japonii maja) to mozna za ponad 10000 sprzedac.

Pozdrawiam wszystkich.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
a w sprawie kradziezy
u nas w miesicie okradli kafejke internetowa (duzo otym mowili na podkarpaciu moze cos slyszeliscie)
przyjechali busem wzieli wszystkie kompy i monitory , nawet gry itp i wywiezli :]
  • 0

budo_herostrates
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 265 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skądinąd (Gdańsk)

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
Lea, widzisz w ten oto sposób nasze stanowiska się zblizyły.
Pozostaje zatem bezsilność i wśiekłość

Pozdrowienia
  • 0

budo_overlord
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
czytaja ten artykół z Gazety Wyborczej doszedłem do wisku że dobrzeże mieszkam w Słupsku na ulicy na ktorej jest w miare spokojnie.

Takie są uroki dużych miast w ktorych na osiedlach jak są blokersi to jestes albo z nimi albo przeciwko nim. Dlatego też KIJ IM W OCZY (chopdzi mi o tych co napadaja, bija, rabuja, bo nie wszyscy blokersi są źli)
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
Overlord: sluchaj w malych miastach jest to samo a nawet gorzej
:|
  • 0

budo_badboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
ja wojny nie wypowiadam.ale nie umiem przepuscic takiemu zeby szedł po ulicy. nie umiem. widac po nich ze to ludzie ktorzy kradną małolatów.
pare minut temu przed zabawa z dwoma uratował mi dupe moj pies. owczarek niemiecki. mądrze zrobili ze nie podeszli:)
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03

Overlord: sluchaj w malych miastach jest to samo a nawet gorzej
:|


Dokladnie.....bo tam jak ktos bedzie chcial ci wpiepszyć to zawsze cie dorwie,w malych miastach kazdy zna kazdego,wiem bo sam jestem z nieduzego miasta.
  • 0

budo_flametong
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 146 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
ciekawe czy nasza wspaniala policja raczy sie bardziej zajac tematem czy dalej beda to olewac i mowic ze nic sie ne da zrobic.....
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
U nas policja widząc zadyme nie robi nic,za to na przerwach w szkole,scigaja ludzi palacych fajki za winklem,wtedy sa odwazni,kumpla straszyli sprawa w sadzie za to ze sie smial gdy pytali go o dane osobowe :X :X :X
  • 0

budo_badboy
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 67 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
he he dane osobowe.... mnie za to chcieli na 48:)
mam numer mieszkania tysiąc pięćset pięć...
he he każ pale to zapisać cyframi:)
wiecie ze na 4 zaden nie umiał. moi qmple to juz sie smieją jak tylko usłyszą ze policja sie mnie chce o to spytac.
ostatnio mi nawet gamonia szkoda było, az czerwony sie zrobił. powiedziałem zeby sie nie martwił, że ja tez nie umiem tego zapisac:)
  • 0

budo_overlord
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Słupsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Duży Format w GW 29.09.03
tzn może i macie racje, ale ja jestem w na tyle dogodnej sytuacji, że nasi (chodzi o dresy oczywiscie) swoich nie bija (poważnie, jeszcze sie z tym nie spotkałem)

ok pozdrowienia i szacunek 3majcie się
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024