Skocz do zawartości


Zdjęcie

Nice & Gentle


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Nice & Gentle
no to jest tak...
W Dublinie jest najwieksze zgęszczenie pubów na glowe mieszkańca na swiecie.Podaja głownie Guinnessa.. Pije sie tradycyjnie.. to znaczy, że pic wypada. Jak ktos nie idzie wpiatek do pubu to znaczy ,ze chory.
Ogolnie jest tu wszystko przejrzyste. od systemu podatkowago po pogode..aż po kiecki tubylek.. ale wracajac do tematu.. znalazlem jedno dojo w Dublinie .. sa podobno 4ale to jest najblizej mnie. Jakies 20 min na butach.
Napoczatku obbejrzalem sobie trening dzieciakow.. jakies 20 szt.. rozbiegane i niesforne.. z aikido to ni mialo wiele wspolnego.. jakies pady( raz czy dwa) i kilka tae sabaki.. i to wsztstko.. reszta to glownie zabawa..
dowiedzialem sie w miedzyczasie ,ze nie musze zaplacic za trenieng jak sie zapisze do klubu.. no i sie zapisalem..
Potem bylo juz tylko smiesznie.. jeden tubylec to sie nawet nie obrazil jak mu powiedzialem ,ze to co robi to bullshit-nage a nie shiho-nage..
Aikido tu takie jak w Pl przed 16 laty.. jak pokazalme swoje to sie na mnie wytrzeszczyli i powiedzieli ,ze tu ma byc nice &gentle.. yeah.. right.. :-))
Revelka dla mnie to baniaczek z woda w dojo.. co chwila ktos sie tam poił.. i zadnego buczenia ,ze sie ma być twardym i że nie wolno bo jakaś tam tradycja..
No tyle narazie.. jak sie cos wydarzy to napisze..
  • 0

budo_uchideshi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 881 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle

No tyle narazie.. jak sie cos wydarzy to napisze..


No to widze że nieźle się tam bawisz.. :) Jak obejmiesz dowódctwo w Dojo to rzuc zaproszonkiem a wpadnę poćwiczyć.. ;)

Kto prowadzi treningi i jaki poziom reprezentują yudansha?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle
Ano, niejaki Brandon.. co do dana to bym mu nie dal 2 kyu.. tu sie po prostu widocznie tak cwiczy.. nice&gentle.. :-).
A jak sie rozbujam to dojo otworze.. a co..:-)) niech se bedzie piate dojo w Dublinie.. i już nie bedzie "nice&gentle.
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle
Aiki,
ale podaj całą otoczkę - tzn. na ten przykład u kogo sie rzeczony Brandon uczy......
No i coś o tych spódniczkach więcej.... :) :wink:

Pancer (wolący polskie piwo niż irlandzkie)
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle
no jak to u kogo? u Tissier rzecz jasna.. jak i reszta Irlandii..
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle

jak pokazalem swoje to sie na mnie wytrzeszczyli i powiedzieli ,ze tu ma byc nice &gentle.. yeah.. right.. :-) )

hehe... skad ja to znam...? Sorry ze wtrace swoje mimo iz Aikido to nie moja brocha.
Widocznie na Zachodzie robia ludziom 'sieczke z mozgu' w sztukach walki, gdziekolwiek nie pojdziesz, tam luz i mila atmosfera, kadzidelka i te sprawy czy Nice&Gentle [!!!] skad ja to znam ???

W NY jest podobnie, chodzilem po kilku klubach Wing Chun, bylem i na Chinatown, klapalem miski niejednemu i za kazdym razem slyszalem to samo: 'Sorry, we don't training like that...'

Najgorsze jest to, ze jak wyczuja ze jestes z branzy i na wyzszym poziomie niz oni to masz problem. Jesli chcesz z nimi cwiczyc, musisz robic to co oni i tak jak oni, jesli jestes lepszy od szefa poprostu wylatujesz z grupy. Tak wiec Aiki zbieraj kase, sily i zakladaj piate dojo
bo warto !!!

Pozdrawiam
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle
juz to czuje przez skore ,ze wylece z dojo.. nie po raz pierwszy i pewnie nie ostatni :-)
  • 0

budo_jusi
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1499 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa-Tarchomin

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle
Aiki będziemy Ciebie bronić :balisong:
  • 0

budo_komban
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 327 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle
A sprawdzałeś pozostałe 3 dojo w Dabline, może w którymś ćwiczą mniej delikatnie?
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle
nie... bardziej (delikatnie)
  • 0

budo_fertesz
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 137 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle
Wspułczuję, to musi być frustrujące :(
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle
Rany :!: Same kiziory na tym forum, ale jak się potem - przynajmniej z niektórymi - cwiczy to jakoś tego na macie nie widac :) :lol: 8) Zwykły cud, jak mawia Szczepan 8O :shocked!: :wink: :rofl:
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle
no popatrz...:-))
nie dosc ,ze cwicza aikido to maja jeszcze wymagania. :-)0
  • 0

budo_maciek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 875 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle
Wlasnie wrocilem z tego pieknego kraiku i mam podobne doswiadczenia. Niby bylem w najostrzejszej sekcji jj w Irlandii i.. dwa treningi po 1h 15min tygodniowo, po ktorych w zasadzie nie bylem zmeczony.
Nice&Gentle ma ta zalete, ze kontuzje byly tam niespotykane ( troszke koloryzuje ). Darmowa woda w rogu dojo bardzo mi sie spodobala :-)

Powodzenia i byc moze do zobaczenia w marcu :-D
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle

jak pokazalem swoje to sie na mnie wytrzeszczyli i powiedzieli ,ze tu ma byc nice &gentle.. yeah.. right.. :-) )

hehe... skad ja to znam...? Sorry ze wtrace swoje mimo iz Aikido to nie moja brocha.
Widocznie na Zachodzie robia ludziom 'sieczke z mozgu' w sztukach walki, gdziekolwiek nie pojdziesz, tam luz i mila atmosfera, kadzidelka i te sprawy czy Nice&Gentle [!!!] skad ja to znam ???

W NY jest podobnie, chodzilem po kilku klubach Wing Chun, bylem i na Chinatown, klapalem miski niejednemu i za kazdym razem slyszalem to samo: 'Sorry, we don't training like that...'

Najgorsze jest to, ze jak wyczuja ze jestes z branzy i na wyzszym poziomie niz oni to masz problem. Jesli chcesz z nimi cwiczyc, musisz robic to co oni i tak jak oni, jesli jestes lepszy od szefa poprostu wylatujesz z grupy. Tak wiec Aiki zbieraj kase, sily i zakladaj piate dojo
bo warto !!!

Pozdrawiam


miałem podobne doświadczenia do Twoich we Francji i Belgii, szkoda gadac do tam się działo, połowa ludków leżała przez dłuższy czas na macie, kolczyki w uszach no i my, szalejący Polacy przed którymi próbowali uciekac, mielismy taką zabawę - traf Francuza, - po prostu rzucało sie kumpla ta leżące coś, tak aby trafił np. pietą w noge czy brzuch tamtego, wiem że to trochę może makabryczne ale nigdy nic się zadnemu nie stało, dla niektórych z nich to była najbardziej dynamiczna część treningu jak uciekali przed takim lecącym gostkiem :-)
  • 0

budo_rybak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4174 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle
aikido cwiczylem co prawda dawno temu, w Polsce i nie mam z tym juz nic wspolnego, ale temat "nice&gentle" - nie tylko w odniesieniu do aikido - pojawia sie w roznych miejscach co jakis czas.

swoje trzy grosze wtracilem juz kiedys [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] , wiec nie bede pisal jeszcze raz, tylko wrzuce linka.

pozdrawiam
  • 0

budo_aniol
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 956 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków/Tomaszów Mazowiecki
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle
no to ja dorzucę ze swojego podwórka. mamy w jj też takich miłych i przyjemnych mistszuf którzy strasznie nie lubią chłopaków od nas z dojo bo ci się nie podkładają przy technikach "a ihc uczniowie to wolą się wybić" cytat oryginalny
i ja też doczekałem się opinii że jestem brutal i barbarzyńca po osobistym treningu z jednym z shihanów...
a ja taki miły jestem...
  • 0

budo_aiki
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Nice & Gentle
just angel.. no saint
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024