Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hiroshi Isoyama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Hiroshi Isoyama
w ostatnim budojo na jednym z fimików jest pokaz tego pana. Wcześnie już wudziałem co ten człowiek robi i mnie to przekonało że to jest właśnie to czego szukałbym w aikido. Będę wdzieczny za linki do stronek z jego treningami lub pokazami. :-)

pozdrawiam
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
nie ma. On cwiczy wylacznie w Japonii. Jest dosc schorowany, wiec musisz sie pospieszyc zeby do niego pojechac.
Te jego rzuty , gdzie rzuca uke z wlasnych ramion, to oczywiscie sa mozliwe do wykonania, tylko jak uke mu pomaga i wskakuje na ramiona :lol:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

Te jego rzuty , gdzie rzuca uke z wlasnych ramion, to oczywiscie sa mozliwe do wykonania, tylko jak uke mu pomaga i wskakuje na ramiona :lol:


Oj Szczepan, Szczepan - obyś się znalazł w łapach Isoyamy to wyplujesz te słowa ząbkami na miękką matę po tym jak mu nie pomożesz i nie wskoczysz na ramiona :lol: :lol: :lol: :lol: :) :lol: :lol:
Jest takie stare chińskie przekleństwo - OBYŚ UKE ISOYAMY BYŁ :twisted:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
Szanowny Jurku, jak mawia w swej szczodrobliwej wspanialomyslnosci baca Pancer,

Kazde w miare wycwiczone oko widzi, ze mechanika ruchu nie pozwala na realne wykonanie tej techniki. Takie bajki o zebach to mozesz opowiadac poczatkujacym na Karowej, ale dla mnie, to wybacz, ale to mnie nieco obraza. Zakladasz ze przestrasze sie imienia czy co? 8O
Mnie jesli chodzi o aikido to malo co moze przestraszyc :rofl: :peace:

Uke go atakuje w sposob umowny i nierealistyczny, a on mu bedzie zeby wybijal bo nie jest wytresowanyjak nalezy??? I to nazywasz najwyzszej klasy swiatowej aikido???? :roll: :twisted: Ciekawe jakby uke tez mial prawo mu zeby wybijac, czyje zeby by polecialy i ile?

pshaw jak mawiaja Czarne Stopy z Himalajow. I jeszcze raz pshaw. :?

Poza tym sam przyznal, ze ta technika jest wariantem koshinagi, ktorej nie byl w stanie w sposob skuteczny zaaplikowac na amerykanskich zolnierzach, bo go w kolo obchodzili zamiast padac jak nalezy...czyli ma to byc technika na reakcje - nie wchodzi koshinage - robisz kata guruma albo ganseki otoshi. Tymczasem na jego pokazach nic takiego nie ma, od razu uke mu skacze na ramiona, gosciu sie nawet nie raczy schylic :wink: Mi to wyglada raczej na efekciarstwo.

To nie znaczy ze nie lubie tego co robi ogolnie Isoyama sensei. Uwazam ze ma bardzo porzadne aikido. Ale nie lubie efekciarstwa. Ot co :P
  • 0

budo_jeżyk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1211 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:WaWa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

To nie znaczy ze nie lubie tego co robi ogolnie Isoyama sensei. Uwazam ze ma bardzo porzadne aikido. Ale nie lubie efekciarstwa. Ot co :P


Co innego boski Cloude poklon

:lol: :lol: :lol:
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

Co innego boski Cloude poklon

:lol: :lol: :lol:


To juz ustaliliśmy Jeżu :) :) I niech twe niegodne usta wymawiają z większym szacunkiem to czcigodne imę :wink: :) 8)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

nie ma. On cwiczy wylacznie w Japonii. Jest dosc schorowany, wiec musisz sie pospieszyc zeby do niego pojechac.
Te jego rzuty , gdzie rzuca uke z wlasnych ramion, to oczywiscie sa mozliwe do wykonania, tylko jak uke mu pomaga i wskakuje na ramiona :lol:


mimo to jak będę miał czas to poszukam, mam znajomego Japończyka, który zna japoński :) :-) więc mi pomoże :-)
wiesz co do tego coisałeś to nauka aikido generalnie polega na tym że rzut wykonuje sie za przyzwoleniem uke, jeszcze nikt mnie rzucił na treningu jak mu na to nie pozwoliłem, no może poza jednym wyjątkiem, przed tym gościem mam trochę stracha to on mnie zawsze rzuci :-)

Mnie jesli chodzi o aikido to malo co moze przestraszyc


chylę czoła przed Twoją odwagą, widać że jeszcze jesteś początkujący skoro nie zdajesz sobie sprawy z pewnych rzeczy, szczególnie z tego że jak poćwiczyłeś parę lat aikido, to nie jesteś wszechwiedzący.

Kazde w miare wycwiczone oko widzi, ze mechanika ruchu nie pozwala na realne wykonanie tej techniki.


To jest to co mnie odstręcza skutecznie od towarzystwa wielu aikidoków, takie gadanie o dupie maryni. To nierealne, tamto źle wykonane bo inaczej, może faktycznie powinno sie co niektórym przetrzepać skórę by zaczęli więcje ćwiczyć a mniej głupot chrzanić. Po za tym co jest dla Ciebie realne, jaka technika, wykonana po twojemu czy po mojemu dajmy na to. Bo na ulicy wynik może byc zaskujący, ten nierealny będzie jak najbardziej realny.

Po za tym widziałem pokazy Isoyamy z 1983 r. z pokazółw w Las Vegas, ataki bynajmniej nie były nierealne, tylko mocne i dynamiczne, a uke padali bo musieli. Nie chciałbym tak oberwać jak oni, to musiało boleć, dlatego mi się to własnie podobało, nie żadne wirtualne techniki i zapowiedź że to naprawdę działa, tylko że tego działania nikt nigdy nie widział w praktyce. Dla mnie aikido Isoyamy to żywe aikido, takie jakie chciałbym ćwiczyć, :-)
  • 0

budo_soma
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 596 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

To nie znaczy ze nie lubie tego co robi ogolnie Isoyama sensei. Uwazam ze ma bardzo porzadne aikido. Ale nie lubie efekciarstwa. Ot co :P


Co innego boski Cloude poklon

:lol: :lol: :lol:

Może będziecie mogli się przekonać , co robi Cloude . W tym roku , Cloude był w Lesneven i była okazja z Nim ćwiczyć . Może w następnym będzie trochę bliżej .
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

Może będziecie mogli się przekonać , co robi Cloude . W tym roku , Cloude był w Lesneven i była okazja z Nim ćwiczyć . Może w następnym będzie trochę bliżej .

No Soma, nie daj sie prosić skrobnij co myślisz o tym mitycznym władcy Irimmi z krainy klonowego liscia 8) :) Może jest sznsa na spojrzenie na niego z innej pozycji niz na kloanach która preferuje Szczepan :lol: :)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
mieliśmy gadać o Isoyamie, nie o jakiś tam Cloudzie.


cloud to angielsku chmura, :) :) :) hihihihi :) :) :)
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

mieliśmy gadać o Isoyamie, nie o jakiś tam Cloudzie.


cloud to angielsku chmura, :) :) :) hihihihi :) :) :)

Wiesz marcin, ale czasem z dużej chmury mały deszcz :P :) :lol: :wink: 8)
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
lub też odwrotnie :-) :-) :-)
  • 0

budo_pmasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2101 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
- ten rzut z barku wydaje sie okrutnie teatralny i kazdy kto chociaz próbował zrobić koshinage wie jak cholernie trudne musi byc to... i musze powiedziec ze tez mi sie to widzi pod publike....
- Szczepan nie boi sie niczego związanego z Aikido - mamy takiego lesia w młodszej grupie - każdy kto popatrzy na jego aikido jest przerażony, też byś był!!!
- Cloude wdł. moich skromnych informacji jest podobnież szczególnie profesjonalnym, skromnym, zdolnym, uczciwym i poświeconym aikido człowiekiem.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

Co innego boski Cloude poklon

:lol: :lol: :lol:

Wstretny Jezyku!!! pisze sie CLAUDE :roll: :twisted: :wink: :lol: Naucz sie wreszcie porzadnie francuskiego :) Jak mozne pretendowac do bycia cywilizowanym czlowiekiem bez dostatecznej znajomosci francuskiego?? 8O

A jego imie i nazwisko to Claude Berthiaume :P
  • 0

budo_łabędź
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2100 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Swanderful country :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

Naucz sie wreszcie porzadnie francuskiego Jak mozne pretendowac do bycia cywilizowanym czlowiekiem bez dostatecznej znajomosci francuskiego??

Ależ Szczepciu,
Jeżyk wszak świetnie włada językiem francuskim - potwierdzi ci to kazda młoda i chętna adeptka która się zaopiekował.:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: A i żona nie narzeka 8) :) :D :rofl:
Jak to było w tym dowcipie o facecie co tłumaczył w rosyjskim sądzie że chce sie rozwieść bo mu żona seksualno ni podchodzit?? A na to głos z sali:
Intieresno, wsiem podchodzit, a jemu nie podchodzit :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

chylę czoła przed Twoją odwagą, widać że jeszcze jesteś początkujący skoro nie zdajesz sobie sprawy z pewnych rzeczy, szczególnie z tego że jak poćwiczyłeś parę lat aikido, to nie jesteś wszechwiedzący.

........hmhm.....nigdy nie pretendowalem do tego zeby byc wszechwiedzacy, ale moze ktoregos dnia... :lol:
Marcin, wiesz, przez ostatnie pare latek cwiczylem ze spora iloscia roznych jazzmenow. Co jest ciekawe, ze shihani juz dawno przeszli okres robienia rzeczy niebezpiecznych, wiec cwiczenie z nimi jest trudne, ale w miare bezpieczne.
Niebezpieczni sa ludzie niedocwiczeni. Znaczy maja dobra technike i duzo pary, ale w glowie pustawo.Albo maja slaba technike, duzo sily i w glowie tez pustawo. To sie zreszta tyczny nie tylko aikido, ale i innych SW. Cwiczylem z takimi ludzmi, a jakze, swoje kontuzje zaliczylem, nauczylem sie tez z nimi cwiczyc zeby wychodzic w miare calo. Kwestia strategii oraz dobrej pracy jako uke :wink:

To jest to co mnie odstręcza skutecznie od towarzystwa wielu aikidoków, takie gadanie o dupie maryni. To nierealne, tamto źle wykonane bo inaczej, może faktycznie powinno sie co niektórym przetrzepać skórę by zaczęli więcje ćwiczyć a mniej głupot chrzanić. Po za tym co jest dla Ciebie realne, jaka technika, wykonana po twojemu czy po mojemu dajmy na to. Bo na ulicy wynik może byc zaskujący, ten nierealny będzie jak najbardziej realny.

Marcin, ty tez popelniasz ten sam blad co Jurek. Nie wiesz jak my cwiczymy, a wyciagasz wnioski tzw Ogolnowojskowe.
Od jakichs 2 lat, ostatnie 10-15 minut treningu, podczas jiu-waza(dowolny atak, dowolna technika, bez atemi) spora czesc ludzi w dojo lubi sie poszarpac. Powoli wszyscy nauczyli sie, zeby to robic bezpiecznie. TO oznacza, ze mamy okazje wyprobowac jakakolwiek technike w warunkach extremalnie trudnych. To oznacza, ze mozemy wyprobowac zmienianie serii technik w zaleznosci od zmiany ataku, serii atakow, czy oporu w warunkach extremalnie trudnych. Dzieje sie to w dobrej atmosferze wzajemnego szacunku dla zdrowia, ale nikt nikomu nie odpuszcza, bez wzgl na wlasny stopien. Z zewnatrz wyglada to jak bezladna szarpanina, zwykle konczy sie walka w parterze. Oznacza to ze nikt(z 6 danami wlacznie) nie ma latwo, spoko kontratakuje sie kazda technike. Przy takim cwiczeniu, podzial na role uke i tori sie zaciera kompletnie, nikt nie probuje niczego udowadniac, "zabawa" jest doskonala. Oczywiscie, kazdy chetnie ponosi konsekwencje takiego cwiczenia, znaczy jak mimo wszystko technika wejdzie, to musi ja odebrac. Co czasem jest wielce nieprzyjemne fizycznie czy psychicznie. Czasem sa kontuzje - na szczescie nie trwale.
Podczas takiego cwiczenia, nikt nie atakuje rozpedzajac sie 10 metrow, pokazujac jaki bedzie atak, skaczac jako uke zeby tylko technika wyszla najpiekniej...Przeciwnie, robi sie wszytko zeby skontrowac, zadusic, unieruchomic, zaskoczyc, zmylic, ...itd....
Osobiscie uwazam ze jest to fascynujacy sposob treningu. Pokazuje jednak wiele rzeczy, a mianowicie, jak "realnie" dzialaja techniki. Pokazuje ze wychodzi 1 technika na 10 minut - nawet jak jestes 6 dan. Pokazuje slabosci techniczne oraz slabosci ducha, czy charakteru. Pozbywasz sie ego niezwykle szybko, pozbywasz sie zludzen niezwykle szybko. Zaczynasz rozumiec, co technika musi zawierac aby mozna ja bylo wykonac mimo wszystko...

Pokazuje, ze tori w aikido nie ma prawa oporowac :lol:
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
Szczepan pij mleko, będziesz wielki!!!

Mówię ci, że Isoyama jest dobry i nie dyskutuj tylko idź odrabiać słupki. :evil: :wink: :evil:

ps.Panowie moderator chyba nie zna tej reklamy? :) :) :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

nie dyskutuj tylko idź odrabiać słupki.


..hmmhm :?: 8O :? ...........widze ze zbraklo argumentow na magazynie :(
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
to fajnie że tak ćwiczycie, my ćwiczymy podobnie i coś wiem o tym jak techniki wychodzą, czasami wychodzą ale rzadko. Reguły też mamy podobne. Także nie masz o co się obrażać, z twoich postów wynika co wynika, więc taka jest moja reakcja na nie. :-)
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
Zastanawiam sie po co wogole Szczepan cwiczy aikido?Czy ty Szczepan uznajesz tylko O'Senseia a jego ucznoiow uwazasz za lamagi,magikow itd.?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024