Skocz do zawartości


Zdjęcie

shaolin na poczatek?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_young
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

shaolin na poczatek?
Chce rozpoczac trening shaolin kung fu w stylach dlugiej piesci i bialego zurawia ( nigdy wczesniej nie mialem stycznosci ze sztukami walki) czy jest to dobry wybor na poczatek? czy nauka tych styli pozwoli mi na skuteczna samoobrone? ( nie mam zamiary walczyc z tytanami ciezszymi ode mnie o 30kg ani z ludzmi cwiczacymi inne sztuki po prostu ze zwyklymi " zaczepiaczami" bez zadnego treningu jakich pelno w moim miescie), czy posiada ktos adresy stronek z " formami" czy hm ekwencjami uderzen, blokow z tych stylow? ( chcialbym zobaczy jak to wyglada) pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz
  • 0

budo_żwirek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 795 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: shaolin na poczatek?
chyba wiem w jakiej szkole chcesz się uczyć :wink:
Najlepiej udać sie na trening i spróbować samemu...nic Ci tego nie zastąpi.
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: shaolin na poczatek?

Chce rozpoczac trening shaolin kung fu w stylach dlugiej piesci i bialego zurawia ( nigdy wczesniej nie mialem stycznosci ze sztukami walki) czy jest to dobry wybor na poczatek? czy nauka tych styli pozwoli mi na skuteczna samoobrone? ( nie mam zamiary walczyc z tytanami ciezszymi ode mnie o 30kg ani z ludzmi cwiczacymi inne sztuki po prostu ze zwyklymi " zaczepiaczami" bez zadnego treningu jakich pelno w moim miescie), czy posiada ktos adresy stronek z " formami" czy hm ekwencjami uderzen, blokow z tych stylow? ( chcialbym zobaczy jak to wyglada) pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz


A w jakiej miejscowości mieszkasz ?
  • 0

budo_young
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shaolin na poczatek?
Oczywiscie chce zacząc nauke w YMAA a jestem z Sosnowca, tak oczywiscie nic nie zastąpi mi wlasnych doswiadczen na treningu, ale jak to wyglada z perspektywy czasu? czy te style dadzą mi poczucie bezpieczenstwa na ulicy ( no moze nie tylko poczucie:) ) zaznaczam ze nie chce uczyc sie sztuk walki zeby zostac jakims street fighterem , chodzi mi glownie o sprawnosc, sile no ale nie oszukujmy sie ktos kto rozpoczyna trening sztuk WALKI chce umiec w jakims stopniu walczyc. pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi
  • 0

budo_macwar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 35 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk

Napisano Ponad rok temu

Re: shaolin na poczatek?
Witam!!!
Z tego co wiem to jeśli chcesz zająć się Białym Żurawiem i/lub Długą Pięścią, to w Sosnowcu i tak jesteś skazany na treningi w YMAA. Możesz się jeszcze zastanowić nad nauką Choy Lee Fut, którego możesz poszukać w Dąbrowie Górniczej, jeśli nic się nie zmieniło.
i taka drobna rada, nie lekceważ uliczników. Oni nie jednemu oćwiczonemu artyście dalekowschodnich sztuk walki gębę obili i większość z nich coś tam trenowała, a do tego nieustannie weryfikuje swoje "umiejętności" właśnie na ulicy. Normalni ludzie poprostu nie zaczepiają.

Pozdrawiam
  • 0

budo_young
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shaolin na poczatek?
Nie lekcewaze ulicznikow, mysle tylko ze nauka kung-fu moze zwiekszyc moje szanse podczas " napaści" owych ulicznikow. Chodzi mi czy style nauczane w YMAA są stylami skutecznymi ( wiem ze trudno to okreslic), nie chce zeby to byla sztuka dla sztuki... , nie spodziewam sie tez jakichs rewelacyjnych efektow i cudow takich jak w filmach mozna czesto zobaczyc. pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi.
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shaolin na poczatek?
Jeśli chodzi o skuteczność to polecam ten temat:
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_taiger
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: shaolin na poczatek?
moim zdaniem kung fu nie nadaje sie naulice,ruhy sa zbyt skomplikowane
a powiny byc proste i brutalne zeby mogły byc skuteczne.
hociarz sam mam zamiar zapisac sie na treningi
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: shaolin na poczatek?
taiger: kurcze, temat skutecznosci to inna bajka i istnieje do tego osobne podforum. Na marginesie powiem Ci tylko ze kung-fu moze byc skuteczne (wszystko zalezy tylko od sposobu, w jaki zastosujesz wiedze wyniesiona z sali). Poza tym niektore style nie maja nadmiernie skomplikowanych ruchow np. Ving Tsun preferuje prostote. (Tylko nie stawaj w czasie ulicznej bojki w klasycznej pozycji klepsydry :twisted: :) ). Poza tym to, ze w formach wystepuja kwieciste i skomplikowane ruchy nie znaczy, ze nalezy ich uzywac na ulicy.
OK, dla mnie EOT, bo nie chce tu rozpetywac n-tej dyskusji o tym, czy kung-fu jest czy nie jest skuteczne... :wink:
  • 0

budo__samuel_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 111 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa/Sosnowiec

Napisano Ponad rok temu

Re: shaolin na poczatek?
Hehe... cos mnie tknelo juz przy czytaniu pierwszego postu: Bialy ZUraw i Dluga Piesc, oraz "zaczepiacze" jakich pelno w miescie... jasne ze Sosnowiec ;)

Jednak kung-fu to IMHO zabawa na dlugie lata, wiec jesli zaczynasz, i interesuje Cie przede wszystkim podciagniecie kondycji i samoobrona, to chyba najlepszym wyborem bylby klub Kyokushinkai Karate, na Andersa 1a. Zreszta tu masz linka: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Treningi prowadzi s. Eugeniusz Dadzibug, vicemistrz swiata seniorow z 2001 i w ogole wspanialy czlowiek :] Ostrzezenie: oczywiscie treningi sa ciezkie (ale i tak teraz jest lzej niz pare lat temu).

Nom. Nie to zebym tu na forum KF zachwalal inne style walki, ale jesli chodzi o Sosnowiec, to chyba nie ma lepszego klubu pod wzgledem renomy i osoby senseia (ktorego jestem wielkim fanem, jak widac :]).[/url]
  • 0

budo_mateusz wilk
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 722 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Krakow/Paryz

Napisano Ponad rok temu

Re: shaolin na poczatek?
Poza tym jeszcze jedno (to nie bedzie budujace) - Panowie TO jest SOSNOWIEC, przed niektorymi ekipami krecacymi sie na Warszawskiej (chociaz teraz nie wiem, nowa Patelnia tam jest w koncu ale kiedys rozne rzeczy sie potrafily dzic), Sroduli czy Zagorzu po prostu TRZEBA spierniczac, bez wzgledu na opanowanie sztuk walki (za duzo, za dobrze zorganizowani i wyposazeni). Tam jesli nawet zleje sie 3 gosci (co juz samo w sobie jest b. trudne) to nie ma problemu, zeby za moment nie zrobilo sie nawet 10-15 challengerow. :twisted: :twisted: Nie zebym namawial do defetyzmu, ale 20 lat w tym miescie przezylem i swoje wiem (na szczescie juz tam nie mieszkam).

:wink:

A tak w ogole Samuel ma IMHO racje - szkola sensei Dadzibuga to chyba najlepsze co tam mozna znalezc.
  • 0

budo_vingdragon
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2334 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z chinskiej dzielnicy

Napisano Ponad rok temu

Re: shaolin na poczatek?
sorry ale nie mialem pojecia gdzie to wkleic: sa tam klipy alexandra popova ze stylu Hung Gar [chyba?]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024