Skocz do zawartości


Zdjęcie

Klipy yiquan - Yao Chengrong


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

budo_domino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:truskawki w Milanowku

Napisano Ponad rok temu

Klipy yiquan - Yao Chengrong
Klipy yiquan z Yao Chengrong'iem bratem blizniakiem Yao Chengguang'a
Na klipach to co w nazwie pliku oczywiscie...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


zainteresowani tematem pewnie juz widzieli ale na forum jeszcze nie bylo wiec...milego ogladania
  • 0

budo_whitenoise
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
Powiedzcie pls czy to co Mr.Yao prezentuje na tych filmikach to jest jakiś top of the top w kung fu?.. bo na moje (być może niewprawne) oko, to niezbyt imponujące ruchy...... (oj te kopnięcie...)
  • 0

budo_domino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:truskawki w Milanowku

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong

Powiedzcie pls czy to co Mr.Yao prezentuje na tych filmikach to jest jakiś top of the top w kung fu?..


pierwsze primo :D : tzw. kung fu to bardzo duzo bardzo roznych rzeczy wiec pytanie jest zbyt ogolnikowe :)
w yiquanie jest niewatpliwie jednym z najlepszych, bardzo scisla czolowka


bo na moje (być może niewprawne) oko, to niezbyt imponujące ruchy...... (oj te kopnięcie...)


drugie primo: imponujace ruchy to mozesz zobaczyc w sprotowym, baletowym wushu...
imponujace ruch (w potocznym rozumieniu)zwykle sie maja nijak do tzw.
praktycznej wartosci, tak wiec to nie ma wygladac "ladnie" (znow w potocznym znaczeniu) ale DZIALAC skutecznie, ale tu juz trzeba by to samemu poczuc na wlasnej skorze, mnie naprawde przekonuje to co prezentuje Andrzej, a o braciach Yao to wole nawet nie myslec...


pozdrawiam
Dominik
  • 0

budo_domino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:truskawki w Milanowku

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
cholera cos ten yiquan nie wbudza zbytnich emocji... :)
ani sie nie podoba ani nawet nie objada za bardzo...
:D
  • 0

budo_whitenoise
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
a ja sobie trochę o yiquanie poczytałem i nawet mnie zainteresował. chyba się przejdę na zajęcia zobaczyć jak to wygląda z bliska. tylko czemu w w-wie nie ma sekcji po normalnej stronie wisły????!! :roll: :)
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
Może będzie od października. Na razie zapraszam na niewłaściwą stronę rzeki.
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong

a ja sobie trochę o yiquanie poczytałem i nawet mnie zainteresował. chyba się przejdę na zajęcia zobaczyć jak to wygląda z bliska. tylko czemu w w-wie nie ma sekcji po normalnej stronie wisły????!! :roll: :)


Po twojej stronie Wisły to się tury z niedźwiedziami w berka ganiały jak na moim brzegu już gród stał (obecnie Bródno się to miejsce nazywa) :wink:
  • 0

budo_whitenoise
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
Może i tak, ale widać im się nie spodobało, bo od jakiegoś czasu mieszkają po waszej stronie :wink: :)
  • 0

budo_miłosz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
Jakoś wydaje się, że asystent pomaga nieco mistrzowi w tym co robi. Cofa się, jest bardzo przygotowany do upadku lub drastycznego wycofania.
Te techniki ręczne przy złączonych rękach przypominają mi nieco nieudolne Chi Sao. Wydaje mi się czy Wing Chun'owcy są w tym szybsi?
Na razie
Miłosz
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
To jest tylko pokaz. Ale mało kto chcialby być na miejscu tego asystenta, gdyby się próbowal stawiać :-) Tudno się dziwić, że chce pozostać w jednym kawałku.

Tui shou w yiquan nie ma wiele wspólnego z chi sao w wing chunie (a szczególnie nie z tym z wersji Yip Manowskich). Zupełnie inna konstrukcja systemu i miejsca w nim dla pchających/lepkich rąk.
  • 0

budo_miłosz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
Tak, rozumiem. Mi jednak chodzi o coś z grubsza innego. Każdy filmik promujący jeden określony system prezentuje się nieźle. Wiadomo przecież, że osoba asystentująca będzie robiła wszystko by mistrz prezentował się jak najlepiej tak więc ułatwia mu zadanie, bądź po prostu nie robi nic.
Ja jestem zainteresowany w tym, jak poszczególny system walki wypada w konfrontacji z innym stylem. I wcale nie chodzi mi tu broń Boże o jakieś klatki, K1 czy inne "zawody mutantów". Jednak najlepiej widoczne zalety i wady każdego systemu wychodzą dopiero w realnej konfrontacji dwóch metod walki. Także takie filmiki oglądam z największym zainteresowaniem.
Może to jakieś luzackie wrażenie, bo przecież siedzę sobie teraz w fotelu i nic mi nie grozi ale ruchy tego pana wydają mi się całkiem sygnalizowane. Szczególnie gdybym tam był przed nim, czując się zagrożony w jakiś sposób, reagowałbym na każdy jego ruch rękami czy na te kopnięcia. Wtedy dopiero wychodzi na czym system się opiera, jaka jest reakcja na akcję itp.
Tylko moje dwa grosze, nie ma czym się przejmować.
Pozdrawiam
Miłosz
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
Oczywiście najlepiej byłoby samemu się przekonać, bo oglądając takie klipy pokazowe to mozna sobie gdybać i wyobrażać. Gdybym swojego nauczyciela, czyli brata bliźniaka tego pana z videoklipów widział tylko na video, to pewnie miałbym spore wątpliwości. Ale stanąłem naprzeciw niego i nabrałem lepszej perspektywy :-) Różne jego fajne sytuacje z gościami z różnych styli też widziałem (np. szef jakiejś szkoły choy lee fut z Hongkongu, japoński mistrz shooto itp.). A podobno ten brat z videoklipów jest niemal tak samo dobry w realu. Tak słyszałem, bo sam z nim jeszcze nie miałem okazji sparować. Znam go tylko towarzysko.
Jeśli chodzi o mojego nauczyciela, czyli brata pana z tych videoklipów, to może uda się go w przyszłym roku ściągnąć do Polski, to będzie okazja go sprawdzić na żywo :-) Jak ja lubię te jego pytania: "Czy ktoś może ma jakieś wątpliwości? Chętnie wszystko wytłumaczę."
  • 0

budo_miłosz
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 65 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
Super, jestem bardzo zainteresowany seminarium!
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
Mnie tez osobiscie bardzo zaitersował ten system ,zwaszca jego koncepcjia w ktorej widze troche wspolnego z JDK, wlascwie to kojazy mi sie z tkim mentalnym JKD.... Klipy rzeczwiscie nie wygladaja oboecujaco ,ale bardzo chcialbym poczuc to wszysko na własnej skórze za wiele sie naczytałem i pozniej rozczarywalem roznymi rewalacjiam:))),tak ze teraz chciałyb to sprwdzic Mam jednak pare pytan które zadaje zadaje na forum poniewaz mysle ze nie tylko ja chcialbym znac na nie odowiedzi:))......Czy seminarium z mistrzem YAo bedze otwarte dla wszyskich ???, domyslam sie ze im bardziej osoba zawansowana tym wiecej z takiego semnarium bedzie w stanie wyniesc:))),Czy w olsce Yiqan jest na dobrym pozimie (wiem ze trudno obiektwnie siebie ocenia a tym bardziej mowic o tym publicznie).Jako ze intersuje mnie aspekt bojowy mam pytanie czy ludzie robiacy YIQuan w Polsce sa dobrymi w walce ?:)).......z góry dziekuje za odowiedzi:))
  • 0

budo_piotrb
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
Mi filmiki bardzo sie podobaly. Robia wrazenie. Zwlaszcza ten prezentujacy "pchajace dlonie", dokladnie widac kierunek w ktorym dziala sila i jak asystent "traci przyczepnosc". Oby wiecej takich filmikow.

Jedno mnie tylko zastanawia. Na tym filmiku prezentujacym kopniecie asysten robi cos w rodzaju przytupu. Nie wiem jak to nazwac, ale w pewnym momencie nogi asystenta odrywaja sie od ziemi (jeszcze przed kopnieciem). Tak jakby chcial gwaltownie przyjac bardzej stabilna pozycje, czy cos takiego, no nie wiem :? Jaki jest tego cel? To mi nie daje spokoju.
  • 0

budo_domino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:truskawki w Milanowku

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
Wedlug mnie na filmiku z kopnieciami wyglada to tak: przy pierwszym kopnieciu jest nie to chyba dokladnie przytup tylko asystent probuje zneutralizowac kopniecie(absorbcja) ale mu nie wychodzi i robi to za pozno (pewnie i tak wiedzial ze mu nie wyjdzie... :D ) a przy drugim to faktycznie przytupuje i to juz jest "dramatyczna" i chyba nie do konca kontrolowana proba ratowania sie, zreszta przy takich umiejetnosciach raczej i tak po prostu lecisz i tyle...

a teraz Andrzej niech mnie poprawia... :D


Dominik
  • 0

budo_dacheng
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1401 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
Na moim supernowoczesnym :) kompie te klipy się tak zacinają, że proszę mnie nie pytać o szczegóły :) Ale niewątpliwie asystent cały czas stara się jak może zminimalizować szkody.
  • 0

budo_domino
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:truskawki w Milanowku

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
[quote] Na moim supernowoczesnym kompie te klipy się tak zacinają, że proszę mnie nie pytać o szczegóły [/quote]


no to mam szczescie.... tym razem :) [/quote]
  • 0

budo_fakirsan
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong
a jeszcze sobie pozwole off topic poczesci pojechac za co przepraszam:))
czy na forum jest ktos kto zajmuje sie Yiquanem na slasku??? jesli nie prosze o ewnetualne namiary na takie osoby ,,,, bo z tego co wiem w Gliwacach ktos jest , w Chorzowie ?? czy moze zle informacjie posidam??:)
  • 0

budo_voitaz
  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Klipy yiquan - Yao Chengrong

czy na forum jest ktos kto zajmuje sie Yiquanem na slasku??? jesli nie prosze o ewnetualne namiary na takie osoby ,,,, bo z tego co wiem w Gliwacach ktos jest , w Chorzowie ?? czy moze zle informacjie posidam??:)


Witam!!!

Nie, całkiem dobre info! :-) I w Katowicach też ktoś jest :) , ale najlepiej wyślij na priva. To umówimy się na jakies piwko i pogadamy czy coś :D :D :D Pozbieram resztę ekipy :D

Pozdrowienia

Voitaz

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024