Skocz do zawartości


Zdjęcie

Hiroshi Isoyama


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
Np w technice kata guruma tori musi sie wslizgnac POD UKE po uprzednim wychyleniu go z rownowagi. Inaczej jest niemozliwe fizycznie zaladowac atakujacego na wlasne ramiona. Czy sensei Isoyama sie tak wslizguje? Jak wyglada u niego wychylenie z rownowagi? Ci ktorzy maja te video moga sie dokladnie przyjrzec. I sami ocenic czy to badziewie czy nie :) Mozna tez zapytac judokow o prawidlowe wykonanie, to u nich standardowa technika zdaje sie na niebieski pas :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_paweł b.
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 77 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
Randori, które wykonujesz w swoim dojo Szczepanie przez ostatnie 10 - 15 minut treningu przypomina mi randorii uczniów Seagala. Oni też atakują zawzięcie, dochodzi do szarpaniny po czym lądują w parterze. Widać to w filmie biograficznym Stefana. Ciekawy jestem, gdzie jeszcze ćwiczą w ten sposób :?:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
Take, ja po prostu umiem doskonale odrozniac ziarno od plew :wink: - kwestia wytrenowania :)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
Pawel, u nas nie jest az tak zle :lol:

Randori a raczej jiu-waza(zeby sie odroznialo od wspolzawodnictwa z judo) musi miec strukture, zeby sie ludzie z tego cos nauczyli, inaczej to nie ma sensu i wychodzi zwykly chaos. Przewaznie cwiczymy w parach, czasem w 3 osoby. Jak ktos nie lubi to cwiczy po prostu regularne techniki, z tym, ze sa zroznicowane ataki i staramy sie nie powtarzac tej samej techniki. Techniki koncza sie w znacznej wiekszosci rzutami przypominajacymi koshinage rzadziej duszeniem.
Jest grupa ludzi ktorzy umieja niezwykle urozmaicic takie cwiczenie wprowadzajac zmylki w atakowaniu(Claude tego nie lubi ) , zmiana rytmu ataku, serie uderzen - to ja. To co wiekszosc zaawansowanych robi to proby kontratakow, nie dajemy sie wychylac z rownowagi(wiec jakakolwiek technika jest niemozliwa do wykonania).

To wszystko jest aczkolwiek robione z glowa i bez zlosliwosci, znaczy ataki sa w miare czyste zeby tori mogl cokolwiek zrobic - tak sie dzieje bo nie uderzamy atemi naprawde. No i jak technika jednak wejdzie(rzadko, bo rzadko, ale czasem wchodzi) to trzeba sie blyskawicznie zbierac a nie oporowac do konca jak debil, bo kontuzja gwarantowana.
  • 0

budo_redakcja budojo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 857 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
Szczepan, Isoyama sensei ma prawą nogę niesprawną, wszystkie techniki robi w pozycji przypominającej nieco zenkutsu dachi. :idea:
  • 0

budo_take
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 434 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Slask

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
Jestem ciekaw czy Sensei Isoyama wystapi na tegorocznym AikiExpo w Las Vegas z tego co wiem w tamtym roku mial jakas operacje na oczy o ile dobrze pamietam
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

takie cwiczenie wprowadzajac zmylki w atakowaniu(Claude tego nie lubi ) , zmiana rytmu ataku, serie uderzen - to ja.


Szczepan,
nikt jak ty nie potrafi mnie rozbawić :) :) :) .

Nie rozumiem, o czym ta dyskusja - to jest pokaz i robi się techniki tak by wszytko ładnie wyglądało :) :wink: .

Pancer (nie występujący na pokazach od wielu, wielu lat)
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

Pancer (nie występujący na pokazach od wielu, wielu lat)

No i baaaaardzo dooooobrze! :)
  • 0

budo_combol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
szczepciu a jak to wyjasnisz

Dołączona grafika

pozdrawiam tomcio :wink: :!:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
Combol, ale o co ci chodzi?? 8O :)
To jest ostatnia faza shihonage, kiedy tori(Claude) wypycha uke, zeby odlecial w sina dal, zamiast go sciagnac pionowo w dol. Calkiem standardowy sposob wykonczenia shihonage u nas.
Masz z tym jakies problemy?
  • 0

budo_combol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
8) Niepotrafie sprawic by uke tak wysoko unosil nogi.... 8O

moze musze to z nim ustalic przed technika.... :wink:
a moze pan Chmura robi to tylko na pokaz do zdjecia na strone. :wink: :P :P :)

ciiiii probuje sie z nim droczyc za Isoyame
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
Combol, to przeciez dziecinnie proste :) Zakladasz dzwignie na reke uke - zadzwigniowane sa 3 stawy - naggarstek, lokiec i ramie. POwoduje to pewna sztywnosc reki jako takiej :wink: , ta sztywnosc sie wykorzystuje do podniesienia uke na palce stop co powoduje wychylenie z rownowagi. W tym samym momencie, skrecasz biodra w strone tam gdzie nie ma uke - to powoduje ze obie nogi uke sie odrywaja od tatmi. w momencie jak uke traci lacznosc z tatami wypychasz goscia na zewnatrz linii ataku, ten skret bioder i pchniecie powoduja, ze glowa uke znajduje w dole a stopy sa w gorze. Oczywiscie nic nie zmusza uke zeby potem robil takiego fiflaka jak na zdjeciu, ale jesli chce pozwolic dla tori na rozwiniecie duzej mocy w technice, to taki fiflak pozwala odebrac calkiem mocna technike.
Jesli uke nie ma ochoty robic fiflaka to aplikuje sie versje light, coby sie uke nie polamal i nie ladowal za kazdym razem plasko na plecach jak jakas koza.
Jak widzisz zadnej wielkiej magii tu NIET, uke skakac nie musi bo jest wyniesiony w gore zwykla fizyczna dzwignia oraz odpowiednia praca bioder :rofl: :rofl: :rofl:
  • 0

budo_combol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
No terazki wsio jasna. dzieki. to ide cwiczyc :!: :lol: ,

karowa drzyj 8O ! mam nadzieje ze wszyscy z karowej przeczytali i przyjzeli sie zdjeciu i wiedza jak maja padac :wink: (to jak by mi nie wychodzilo :oops: ) 8)

myslales kiedys o kursie aikido on line
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama
Nie da sie online. Trza to cwiczyc fizycznie z kims kto umie, oraz duzo razy odbierac co nie jest specjalnie konfortowe na poczatku. Ale z czasem to jak bulka z maslem.
  • 0

budo_combol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

myslales kiedys o kursie aikido on line

:wink:
zarcik mialbyc taki sobie

Napisz cos wiecej o panu Chmurze. 8)

Nie myslales zeby go kiedys sprowadzic na dziki, rownie smiercionosny wschod , do Polski znaczy.

moze wielki redaktor zaprosi go na otwarcie nowego dojo :wink:
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

Combol, to przeciez dziecinnie proste :) Zakladasz dzwignie na reke uke - zadzwigniowane sa 3 stawy - naggarstek, lokiec i ramie. POwoduje to pewna sztywnosc reki jako takiej :wink: , ta sztywnosc sie wykorzystuje do podniesienia uke na palce stop co powoduje wychylenie z rownowagi. W tym samym momencie, skrecasz biodra w strone tam gdzie nie ma uke - to powoduje ze obie nogi uke sie odrywaja od tatmi. w momencie jak uke traci lacznosc z tatami wypychasz goscia na zewnatrz linii ataku, ten skret bioder i pchniecie powoduja, ze glowa uke znajduje w dole a stopy sa w gorze. Oczywiscie nic nie zmusza uke zeby potem robil takiego fiflaka jak na zdjeciu, ale jesli chce pozwolic dla tori na rozwiniecie duzej mocy w technice, to taki fiflak pozwala odebrac calkiem mocna technike.
Jesli uke nie ma ochoty robic fiflaka to aplikuje sie versje light, coby sie uke nie polamal i nie ladowal za kazdym razem plasko na plecach jak jakas koza.
Jak widzisz zadnej wielkiej magii tu NIET, uke skakac nie musi bo jest wyniesiony w gore zwykla fizyczna dzwignia oraz odpowiednia praca bioder :rofl: :rofl: :rofl:


no to już będę umiał zrobić shiho nage skoro to jest dziecinnie proste, musszę tylko znaleźć takiego gostka co będzie chciał tak fruwać, bo ci moi kumple to jakoś nie latają przy shiho nage, może ja coś źle robie, może inni źle robią bo ja też nigdy tak nie latałem. :)

Walnąłeś taki opis że już teraz shiho nage dla wszystkich będzie proste, zapomniałeś tylko o jednej rzeczy, że każdy jest inny i wykonuję tę technikę nieco inaczej, ja bynajmniej zawsze odnosłem shiho nage do cięcia mieczem.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

ja bynajmniej zawsze odnosłem shiho nage do cięcia mieczem.


no i tutaj jest pies pogrzebany. Techniki miecza nie przekladaja sie wprost na techniki reczne 8) To tylko zludzenie tych pionierow aikido, co nie mieli bladego pojecia o mieczu. No i takie plotki pokutuja do tej pory wsrod braci cwiczacej unifikacje z Universum. :wink:

Istota shihonage polega na takim odwroceniu bioder uke zeby nie mogl przeprowadzic kontrtechniki. W zamierzchlej przeszlosci nie towarzyszyl temu zaden rzut, po prostu reka atakujacego byla lamana, a podstawa do lamania bylo ramie tori.

Obecna, zmodyfikowana przez Dziadka wersja pozwala na w miare bezpieczne odebranie tej techniki, ale zeby fizycznie byla skuteczna, dzwignia na 3 stawy musi byc utrzymywana przez caly czas trwania techniki - inaczej uke odkreci sie, albo wykona kontratak.
Powiedzialem ze fruwanie nie jest konieczne, nie znaczy to ze to jest jedynie sluszna metoda. Fiflak pozwala jedynie na to, zeby tori przypakowal bardzo mocno technike, oraz uzyl calego swojego ciala w sposob zunifikonay do wykonania rzutu, a uke nie bedzie kontuzjowany. Czyli tori moze rozwijac moc rowniez podczas rzucania uke.
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

Napisz cos wiecej o panu Chmurze. 8)

Nie myslales zeby go kiedys sprowadzic na dziki, rownie smiercionosny wschod , do Polski znaczy.

moze wielki redaktor zaprosi go na otwarcie nowego dojo :wink:


Claude jest jednoczesnie niezwykle tradycyjnym instruktorem, ale dzieki temu ze jest powiedzmy usynowiony przez Kanai sensei, ma niezwykle dobrze poukladane w glowie. Jak cwiczy, wszystko robi na czucie, na intuicje, nie teoretyzuje. Wyjasnia akurat, nie za duzo i raczej indywidualnie. Malo slowami, duzo robiac na tobie technike. Te podejscie kompletnie go odroznia od wszystkich instruktorow w Europie. Na treningach nie ma zadnego gadania, same fizolstwo. Technicznie ma wszystko poukladane i usystematyzowane, z jednej strony dzieki pracy z Kanai sensei przez 30 lat, z drugiej, jako pedagog wychowania fizycznego po studiach z ponad 20 letnim stazem.
Doskonale wie kiedy i komu przypakowac, a kiedy odpuscic. Jest niezwykle skromnym, szczerym i bezposrednim, szczodrym czlowiekiem.Jezdzi co najmniej 2 razy w miesiacu na staze z shihanami. Zaczal ostanio prowadzic staze zamiast senseia, kiedy sensei mial operacje na kolano.
Ma swoje wady, ale nie bede tego poruszal publicznie,nieprawdaz :wink: Ma 5 czy 6 dan iaido Muso Shinden Ryu. Bardzo duzo cwiczymy z nim bronia.

Mysle ze jego przyjazd do Polski to doskonaly pomysl, aczkolwiek on normalnie pracuje jako nauczyciel w szkole na pelnym etacie. W kazdym razie, bylaby to dla nas okazje zeby mu pokazac Polske i aikido w Polsce.

ps acha, bardzo lubi dobre piwo :lol:
  • 0

budo_combol
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 169 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

wszystko robi na czucie, na intuicje, nie teoretyzuje. Wyjasnia akurat, nie za duzo i raczej indywidualnie. Malo slowami, duzo robiac na tobie technike.


wiem co masz na mysli i bardzo mi sie to podoba :D

Na treningach nie ma zadnego gadania, same fizolstwo. Technicznie ma wszystko poukladane i usystematyzowane,



nie no trochu tzreba powyjasniac, denerwuja mnie istrukt. ktorzy wchodza na sale i robia wszystko bez jednego slowa. Jest to dobre od czasu do czasu , poniewaz zmusza do skupienia i wiekrzej orientacji w tym co sie dzieje na okolo (patrz. BUDOJO nr.1 art. o kunii zanya) ale caly czas, to przegiecie a aikido jak wiadomo nie lubi przegiec :wink:

Doskonale wie kiedy i komu przypakowac, a kiedy odpuscic.

znaczy czlowiek ulicy :wink: :)

Mysle ze jego przyjazd do Polski to doskonaly pomysl, aczkolwiek on normalnie pracuje jako nauczyciel w szkole na pelnym etacie. W kazdym razie, bylaby to dla nas okazje zeby mu pokazac Polske i aikido w Polsce.


ale miewa jakies wakacje? moze w przyszlym roku? pewnie tyle bedzie trwalo namawianie Redaktora :wink:

ps acha, bardzo lubi dobre piwo :lol

to Polske napewno pokocha
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Hiroshi Isoyama

ale miewa jakies wakacje? moze w przyszlym roku? pewnie tyle bedzie trwalo namawianie Redaktora :wink:

Claude prowadzi sporo stazy w roku (w USA, Argentynie, i Kanadzie) oprocz tych na ktore jezdzi zeby samemu cwiczyc. Ale mysle ze da sie znalesc jakis dogodny dla wszystkich termin.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024