Skocz do zawartości


Zdjęcie

pad przez bark


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_grzesiekm20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

pad przez bark
Witam na poczatek chcialbym sie z wszystkimi przywitac !!! niedawno zaczalem moja przygode z bjj w sekcji w opolu :) mam pytanko co moge robic zle przy padzie w przud bo strasznie mnie bark boli jak zrobie pad ?? moze macie jakies linki do dokladnych opisow jak precyzyjnie zrobic pad ??
pozdrawiam
  • 0

budo_^hast^
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3373 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sopot

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
Ekhm ekhm,
1. Nikt korespondencyjnie nie nauczy Ciebie padac, bic sie, czy rzucac.
2. Jak sie prawidlowo pada winien wiedziec trener i do niego winienes sie zglosic. Jak on tego nie umie a uczy tego to.. cos jest nie tak.
3. Moj kolega mial podobny blad .. zrobil pad z faza lotu .... i skonczyl z wybitym barkiem. Tak wiec podstawy sa wazne i lepiej pod okiem trenera popracuj nad padami.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark

Witam na poczatek chcialbym sie z wszystkimi przywitac !!! niedawno zaczalem moja przygode z bjj w sekcji w opolu :) mam pytanko co moge robic zle przy padzie w przud bo strasznie mnie bark boli jak zrobie pad ?? moze macie jakies linki do dokladnych opisow jak precyzyjnie zrobic pad ??
pozdrawiam


Pad w przod czy przewrot w przod przez bark ?
  • 0

budo_grzesiekm20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
powiem tak trener padac umie i to zjeb.... tego nie ma co podwazac wiekszosc ludzi zalapalo i tez im to wychodzi mi te z pady wychodza tylko ze musze robic jakis maly blod bo bark mnie boli mozliwe ze poprrostu zamiast sie p[rzeturlac przez bark upadam na niego ?? no mozliwe ze raczej chodzi o przewrut przez bark :) a chcem sie dowiedziec bo trening mam dopiero we wtorek i chcialem w domku pocwiczyc :)
pozdrawiam
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
przetocz sie po rece jak po luku - kant reki - przedramie - ramie - bark - zasada kregoslup ani plecy nie dotykaja maty - tylko barki
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
Dołączona grafika
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
fajowy rysunek marta
chyba nawet wiem z jakiej książeczki
pozdrawiam
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
tak sobie pomyslalam ze lepiej bedzie "zobaczyc" niz slowami wytlumaczyc :)
Przynajmniej tak to wyglada w aikido :) a przynajmniej do tego dazymy ;)
  • 0

budo_yamabushi fighter
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
TAAAAAAAA jest ja uważam że aikidocy padają najlepiej, przynajmniej tych co ja znam
  • 0

budo_grzesiekm20
  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
a wiec tak bylem dzis pocwiczyn cwiczylem pdy na boisku pilkarskim i takie spostrzezenie : jak robie przez prawy bark wszystko oki ale jak przez lewy to zaczyna mnie kolc od srodka czy jest mozliwe ze sobie nadciagnalem bark i tera nawet przy prawidlowym wykonaniu moze mnie bolec??
  • 0

budo_marta-ika
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 501 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
Yama powiedzmy sobie szczerze ze ty swietnie padasz :)
do tej pory jestem pod wrazeniem i wlasnie dlatego musialam ciagle koshi robic bo sie senseiowi podobalo ;)
co do ciebie Grzesiu to dopoki boli to do tego momentu robisz zle...powinienes miec na barkach tych doleczkach na pleckach lub na biodrach siniaki przynajmniej wiekszosc poczatqujacych tak ma... i dopoki masz mozliwosc to kozystaj z maty i naucz sie podstaw padania na niej a przynajmniej na klepkach...nie radze na twardszych powierzchniach bo mozesz sobie zrobic krzyyywde...
to tyle z rad malego poczatqjacego robaczka...
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
Zgadza się nikt nie pada tak dobrze jak aikidoka, plus dla nich.
  • 0

budo_combo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
mnie na przyklad miekkie padanie a la aikido kosztowalo kontuzje ramienia na modernJJ...nie moglem sie odpowiednio przestawic na twarde pady. uwazam ze pady judo ze duzo lepsze, bo sprawdzone w trudnych warunkach. za to pady miekkie aikido swietne sa jak lecisz na beton nie bedadz rzucanym..np z roweru spadniesz itp:))

pozdrawiam
combo
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark

mnie na przyklad miekkie padanie a la aikido kosztowalo kontuzje ramienia na modernJJ...

Słuchaj combo, w aikido są pady twarde i miękkie, ty użyłeś złego padu to miej do siebie pretensję i nie pisz bzdur.

nie moglem sie odpowiednio przestawic na twarde pady. uwazam ze pady judo ze duzo lepsze

A ja wręcz przeciwnie, nikt tak nie ma bogatego repertuaru padów jak aikidocy. To jest jeden z kilku plusów tej sztuki walki.
  • 0

budo_combo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
dlaczego bzdur?
pisze przeciez wyraznie "miekkie pady" gdzie pad nie jest amortyzowany calym cialem, jak w judo.
co z tego ze sa tez twarde pady..jesli ja pisze o miekkich?
chodzi mi o zle nawyki nabyte na aikido wlasnie odnosnie padow miekkich. jesli nie masz takich doswiadczen to tym lepiej dla ciebie.

kwestia szkoly aikido, jakie pady sie glownie cwiczy, ja nauczylem sie padac glownie miekko, twarde pady stosowalo sie niemal tylko przy koshi nage...i nie powiedzialbym ze mozna to porownac do rzutu judo z cala predkoscia i sila.
zle nawyki miekkich padow, gdzie reka wyprzeda przy upadku cialo i amortyzuje jako pierwsza, a nie rownoczesnie moze prowadzic do kontuzji jesli cwiczy sie judo itp.

combo
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
Ach jak to aikido edukuje.
Chyba sie zapisze, bo mi sie te pady do bjjprzydadza.

Como : szybko tam sie naucze padow twardych/miekkich??

Dziekuje za odpowiedz
Przepraszam za OT

Pozdrawiam i szacuneczek
Niedziel
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark

dlaczego bzdur?
pisze przeciez wyraznie "miekkie pady" gdzie pad nie jest amortyzowany calym cialem, jak w judo.

Bo bzdur, używasz miękkiego padu jak powinienieś użyć twardego i masz pretensję że coś jest nie tak, to że cię nie nauczyli w twojej szkole aikido nie oznacza że w aikido są tylko miękkie pady, też mogę pierdolić że w judo jest tylko pad boczny i co? Aikido nie jest super hiper skuteczne ale nie róbmy już totalnego ch... z tej sztuki walki. Zrób na judoce shiho nage wysokie i niech padnie twardy z tej pozycji.
  • 0

budo_combo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 21 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
fiodor, na aikido to uzywaj roznych padow..miekkich, twardych , skosnych..jakich chcesz, masz na to wiecej czasu. na judo nie bedziesz mial na to czasu..
licza sie nawyki, i jesli masz je takie a nie inne, np padales glownie MIEKKO...to odruchowo popelniasz bledy, ktore prowadzic moga do kontuzji.
co maja pady do skutecznosci aikido ??
gdzie napisalem ze na aikido sa tylko miekkie pady?
i jak zrobic na judoce shiho nage?:))

podkreslanie ze glownie pady w aikido sa najlepsze robi z aikido wlasnie byle gowno...jakby nie bylo w tym nic innego wartosciowego.

combo
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark

fiodor, na aikido to uzywaj roznych padow..miekkich, twardych , skosnych..jakich chcesz, masz na to wiecej czasu. na judo nie bedziesz mial na to czasu..

No i wreszcie nie gadasz bzdur.
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: pad przez bark
W aikido sa pady twarde i miekkie to prawda zreszta tak jak i JJ czy w judo tylko ze nacisk w tych ostatnich jest na pady twarde a na aikido na miekkie.
Spowodowane jest to tym ze np w judo nie wyprzedzasz padem ruchu aby uciec przed technika tylko po prostu jestes wyrywany technika i niejedokrotnie lecisz razem z partnerem sapodajac mu dodatkowo na klate ;) (stare numerki sportowe dobrze ze chyba teraz zabronione ;) )
Pady sa podobne ale sa inne realia ich przecwiczenia i to jest najwieksza roznica.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024