Skocz do zawartości


Zdjęcie

jak zostac trenerem muay-thai?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
47 odpowiedzi w tym temacie

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zostac trenerem muay-thai?
prowadzac trening dla dzieciu musisz miec swiadomosc tego co wolno a co nie aby nie zaburzyc ich rozwoju. i tak dziecko ktore regularnie trenuje pod okiem kompetentnego trenera jak przestanie byc dzieckiem i dalej bedize trenowalo bedzie na wyzszym poziomie niz ktos z ulicy kto zaczyna swoja przygode w wieku 20 lat. nie wiem w czym widzisz problem. ten sam czlowiek moze prowadzic trenigni dla dzieci dla doroslych
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zostac trenerem muay-thai?

1) Jakie sa egzaminy? Wymagania? Ile kosztuje kurs instruktorski?

2) Z tego co czytałem na jednej stronie nie potrzeba mieć kwalifikacji jeśli ktoś jest dobrym fighterem?!

Np. Piotr Ochniowski - Ukończył kursy instruktorskie World Muay Thai Council oraz International Federation of Muay Thai Amateur w Tajlandii.

Jak ktoś wie - proszę o info.

skomentuje pkt 2. idac tym tropem myslenia przykladowe Rickson Gracie jako dobry fighter moglby byc bez problemu trenerem muay thaia?!? bzdura ktos kto to pisal byl chyba pijany albo bardzo bardzo glupi ( no ewentualnie mogl miec problemy z rozumieniem tego co pisze)...mysle ze problem thai boxingu ( nie tylko zreszta) tkwi w tym ze wilu jest samozwanczych "instruktorow" co naprawde maja nikle pojecie o thaiu...moze i dobrzy sa czasem w mordobiciu ale daleko od tego co robia do muay thai...kolejna sprawa to naduzycia jesli idzie o thai boxing wiele szkol co ma w swoim "asortymencie" jakies kolana i lokcie ewentualnie lowkicki chwli sie ze ucza elementow thaiboxingu walki w tym systemie i inne tego typu sytuacje...rozniaca miedzy tym co robia a czystym muaythai jest taka jak pomiedzy puszczaniem latawca a lotem w kosmos...ale tak jak mowie problem ten nie dotyczy tylko muay thai ale rownierz wielu innych ciekawych i modnych sztuk badz sportow walki jak np. bjj czy kraw maga.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zostac trenerem muay-thai?
[quote name="budo_.]skomentuje pkt 2. idac tym tropem myslenia przykladowe Rickson Gracie jako dobry fighter moglby byc bez problemu trenerem muay thaia?!? bzdura ktos kto to pisal byl chyba pijany albo bardzo bardzo glupi ( no ewentualnie mogl miec problemy z rozumieniem tego co pisze)...[/quote]

O rany - nie czytałeś strony do której dałem linka? FIGHTEREM MUAY-THAI!

[quote name="budo_.]
mysle ze problem thai boxingu ( nie tylko zreszta) tkwi w tym ze wilu jest samozwanczych "instruktorow" co naprawde maja nikle pojecie o thaiu...moze i dobrzy sa czasem w mordobiciu ale daleko od tego co robia do muay thai...[/quote]

No i właśnie określałem drogę do weryfikacji instruktorów... Bo wielu: TKD, KM, KICK, BOKS - potrafię zweryfikować...

[quote name="budo_.]
kolejna sprawa to naduzycia jesli idzie o thai boxing wiele szkol co ma w swoim "asortymencie" jakies kolana i lokcie ewentualnie lowkicki chwli sie ze ucza elementow thaiboxingu walki w tym systemie i inne tego typu sytuacje...rozniaca miedzy tym co robia a czystym muaythai jest taka jak pomiedzy puszczaniem latawca a lotem w kosmos...ale tak jak mowie problem ten nie dotyczy tylko muay thai ale rownierz wielu innych ciekawych i modnych sztuk badz sportow walki jak np. bjj czy kraw maga.[/quote]

Oczywiście 100% racji, ale KM to nie sztuka ani sport walki! To COMBAT - czyli system. W krav-maga weryfikacja to BANAŁ - nie ma o czym mówić - w 5 minut powiem kto jest autoryzowanym instruktorem, a kto nie jest...

Różnorakich combatów podróbek bez liku (patrz chociażby PASZW, combat karate etc. ... )
  • 0

budo_telex
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 676 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznan

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zostac trenerem muay-thai?

kolejna sprawa to naduzycia jesli idzie o thai boxing wiele szkol co ma w swoim "asortymencie" jakies kolana i lokcie ewentualnie lowkicki chwli sie ze ucza elementow thaiboxingu walki w tym systemie i inne tego typu sytuacje...rozniaca miedzy tym co robia a czystym muaythai jest taka jak pomiedzy puszczaniem latawca a lotem w kosmos...


A na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Zwlaszcza chodzi mi o to obrazowe porownanie z kosmosem :D
Idac za Twoim pogladem to w Polsce w ogole nie powinno sie nauczac Muay Thai bo przeciez nie ma trenerow z Tajlandii a wiec wszycy nauczaja "nieczystego" thaia.
Jesli prowadzi to czlowiek z duzym doswiadczeniem w sztukach walki, to dlaczego nie ? Polskie lokcie sa gorsze od tajlandzkich ? :wink: :D
Czy nie przywiazujesz zbyt wielkiej wagi do otoczki ? "czyste muay thai"... ... "nieczyste muay thai"... raczej wazne zeby dzialalo :D a to duzo latwiej sprawdzic niz rodowod :D
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zostac trenerem muay-thai?
odpowiem ci tak jak kiedys odpowiedzial mi na moje pytanie sensei Mariusz Radliński; dołączenie do walki lokci i kopniec kolanami nie robi z tego co cwiczymy muay thai...aqrat sa u nas ludzi i powowli sie to zmienia ze pojawiaja sie goscie co rzeczywiscie ucza jak ja to nazywam "czytego thaia" ( zreszta powstala nawet federacja muay thai czy cós takiego)...a naduzycia -hmm chodzi mi glownie o oyama karate ktore zreszta sam trenowalem kiedys i gdzie sie reklamuja ze robia kick i thai boxing choc tak naprawde niewiele to ma wspolnego z thaiem ( ze o kwalifikacjach instruktorow juz nie wspomne )...podobnie jest we wszelkiego rodzaju sekcjach typu mixfightingu :(
  • 0

budo_sally
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4333 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Południe
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zostac trenerem muay-thai?
"czyste muay thai....?" muay thai dopiero pojawia sie w Polsce, i oczywiscie ze

dołączenie do walki lokci i kopniec kolanami nie robi z tego co cwiczymy muay thai...

bo mt to nie tylko lokcie i kolana (z tym najczesciej utozsamiaja je osoby dysponujace potoczna wiedza o tym stylu).
mt to przede wszyskim lowkick, wlasciwie po tym mozemy odroznic dobry klub od thaia-kicka tzn urozmaicenia kicka. Zreszta w klubach kicka nie moga uczyc thaia bo to inny styl walki, przystosowany do walki ringowej i tak sie cwiczy. tradycja tego stylu to tradycja niebezpiecznych ringowych walk, a nie kick+cwiczenie niby uderzen lokciem i niby kopniec kolanem.
Jesli w klubie muaythai dobrze kopia lowkcka, to juz cos, nawet jesli boks pozostawia tam wiele do zyczenia....ale boks w thaiu to tez nie jest boks tradycyjny, nie ma w nim az tak subtelnych technik (bo stale trzeba uwazac na nogi). W thaiu wazna jest tez walka w zwarciu, ktorej w kicku przeciez nie ma. Ale bezapelacyjne dobry m-t to dobry lowkick.
jak by jeszcze uderzenia do tego doszly...to bylo by idealnie, ale od razu nie mozna wszystkiego, wiem... :wink:
  • 0

budo_muaythaitoronto
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:toronto,canada

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zostac trenerem muay-thai?
Odpisze wam z tego co wiem o instruktorach Muay Thai ale to nie wiem na 100%....

Nie jestem z Polski ale z Kanady ale chyba to tak bardzo nie powinno zalezec.... a wiec sa 3 fazy instruktorow, KRU(instruktor), AJARN(senior instruktor) i MASTER.... Jedynie master moze przypisac ci tytul KRU i nikt inny.... nie mozesz zrobic kogos KRU jezeli jest sie samemu KRU ...takze jezeli sa szkoly w Polsce uczace MT to ich instruktorzy musieli sie przez jakis czas uczyc w Tajlandii...w Kanadzie tylko klob [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] jest jedynym gdzie uczy master i moze trenowac gosci na instruktorow (KRU) i gdzie organizacja World Muay thai organization te papiery zaakceptuje....inaczej sie nie da a wiec z tym co mi sie wydaje wiekszosc szkol w Polsce to sa jakies mix kombinacje kickboxing + muay thai...ale nie tradycyjne muay thai ktore jest o wiele inne od 'western' muay thai
  • 0

ngolo
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jak zostac trenerem muay-thai?

Pobierz aplikację na swój [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]i zakończ ją ...


  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024