Skocz do zawartości


Zdjęcie

Idealny trening


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Idealny trening
No właśnie. Jak wg was powinien wyglądać taki trening idealny? Żeby był dobry i dla tych, co lubią się prać i dla tych co lubią doskonalić się w technice jak i dla tych co chcą się podciągnąć kondycyjnie itp.
  • 0

budo_valkyria
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kendo

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening

No właśnie. Jak wg was powinien wyglądać taki trening idealny? Żeby był dobry i dla tych, co lubią się prać i dla tych co lubią doskonalić się w technice jak i dla tych co chcą się podciągnąć kondycyjnie itp.

U naszego senseja jest zawsze *bardzo* porządna rozgrzewka. To jeden z elementow dobrego treningu IMHO :)
A jak dalej powinno być, to może wypowiedzą się ci co dłużej trenuja..
  • 0

budo_kurt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skalbmierz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening
Uwazam, ze wiekszosc nauczycieli tak organizuje treningi, aby wszystkiego bylo w odpowiednich proporcjach. Kazda z tych rzeczy, ktore wymieniles, jest tak samo wazna jak pozostale, gdyz bez jednego nie ma drugiego i trzeciego. Stosunek tych czynnikow do siebie bedzie sie rowniez zmienial w zaleznosci od poziomu wyszkolenia sempai.
Pozdrawiam.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening

No właśnie. Jak wg was powinien wyglądać taki trening idealny? Żeby był dobry i dla tych, co lubią się prać i dla tych co lubią doskonalić się w technice jak i dla tych co chcą się podciągnąć kondycyjnie itp.


Wszystkiego na jednym treningu nie zrobisz. Trzeba to rozplanować w jakimś dłuższym terminie...
  • 0

budo_wargrim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 262 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bydgoszcz

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening
Dokladnie
Co za duzo to niezdrowo.

Najlepiej skoncentrowac sie na kilku rzeczach i przez kilka tygodni czy miesiecy pracowac nad nimi i je doskonalic. A oprocz tego oczywiscie cwiczyc wszystko, tylko ze ze szczegolnym uwzglednieniem wszesniej wybranych technik, kombinacji itp. jezeli chodzi oczywiscie o kumite.

Przynajmniej tak u nas w klubie to wyglada.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening
Hmm... w ciągu jednego treningu wszystkiego zrobić się nie da. Trzeba robi po prostu porządne treningi walki, porządne treningi techniki i solidny wycisk kondycyjny.

Dla mnie idealny trening to dwugodzinny skropiony krwią i potem przedsionek piekła. :twisted:
Cóż - póki co ucy mnie człowiek, który ów "przedsionek piekła" potrafi skompresować do 1,5 h . :)
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening
1. kazdy szanujacy sie (a przede wszystkim uczniow) instruktor/trener planuje sobie roczny cykl treningowy tak aby osiagnac zalozone cele - jesli jestescie dobrymi obserwatorami (a wasz trener nie robi treningow 'z przypadku') to zauwazycie posczegolne fazy tego cyklu (akcentowanie nacisku na pewne elementy (np. szybkosc, technika, wytrzymalosc, taktyka - wymieniona przeze mnie kolejnosc przypadkowa))...

2. duzo zalezy rowniez od charyzmy prowadzacego
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening
za szybko mi sie wyslalo :wink: :

a dla mnie idealny trening to taki ktory:

1. prowadzi do wyznaczonego celu (a ja widze do jakiego)

2. dobry trening osobiscie poznaje po tym (oczywiscie musza byc zachowane postulaty z poprzedniego posta) , ze pomimo ogromnego zmaczenia wychodze z sali z przeswiadczeniem ze mimo wszystko pocwiczylbym jescze z 5 minut...
  • 0

budo_kurt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skalbmierz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening
Zlotego srodka nigdy sie nie znajdzie. Poza tym biorac pod uwage zroznicowanie upodoban grupy prowadzonej, sensei bedzie chcial wszystkim "dogodzic", i w danym okresie czasu znajdzie sie czas na poszczegolne elementy. Zreszta osoby, ktore chca przede wszystkim cwiczyc technike, czy tez podkrecic kondycje, moga to robic poza dojo i codziennie... :wink:
  • 0

budo_kurt
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 71 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skalbmierz, Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening

za szybko mi sie wyslalo :wink: :

a dla mnie idealny trening to taki ktory:

1. prowadzi do wyznaczonego celu (a ja widze do jakiego)

2. dobry trening osobiscie poznaje po tym (oczywiscie musza byc zachowane postulaty z poprzedniego posta) , ze pomimo ogromnego zmaczenia wychodze z sali z przeswiadczeniem ze mimo wszystko pocwiczylbym jescze z 5 minut...


Racja w 100% :D
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening

za szybko mi sie wyslalo :wink: :

a dla mnie idealny trening to taki ktory:

1. prowadzi do wyznaczonego celu (a ja widze do jakiego)

2. dobry trening osobiscie poznaje po tym (oczywiscie musza byc zachowane postulaty z poprzedniego posta) , ze pomimo ogromnego zmaczenia wychodze z sali z przeswiadczeniem ze mimo wszystko pocwiczylbym jescze z 5 minut...

No cóż - dla mnie dobry trening to taki, po którym nie mam juz siły na nic mam za to wrażenie, żę dobrze przepracowałem ostatnią 1,5 h.
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening
Ogólnie to bym się z Tobą Kirin zgodził. Mam jednak małe pytanie: Na jednym treningu pracujesz nad kondycją i doskonalisz daną kombinację technik, ich szybkość, precyzję. Na drugim właściwie poza siłówką i połączeniem np. "sierpa i prostego" nie ma nic. Tu i tu po 1,5 godz. padasz na pysk. Pytanie: który trening jest bardziej wartościowy?

Pozdrowienia.
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening
Dobre pytanie...
Wydaje mi sie, żę to zależy od podejścia samego ćwiczącego i od celu, który chce poprzez trening osiągnąć.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening

Ogólnie to bym się z Tobą Kirin zgodził. Mam jednak małe pytanie: Na jednym treningu pracujesz nad kondycją i doskonalisz daną kombinację technik, ich szybkość, precyzję. Na drugim właściwie poza siłówką i połączeniem np. "sierpa i prostego" nie ma nic. Tu i tu po 1,5 godz. padasz na pysk. Pytanie: który trening jest bardziej wartościowy?

Oba są wartościowe. Każdy ma swój cel. Chyba nie myślisz, że dobry trening to taki, po którym nie masz siły się ruszyć? Każdy trening nie może być taki. Kiedy jesteś zmęczony, techniki nie poćwiczysz - organizm ma swoje prawa.
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening
No i tu dochodzimy do sedna. Czy dobry trening to taki, po którym nie bardzo wie sie, że żyje? Oczywiście, że nie. Bo w ten sposób bardzo szybko się zajedziemy. Trzeba umieć wyczuć możliwości swoje i grupy. Pytanie tylko jak to zrobić?
  • 0

budo_marcin954
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2861 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Manchester UK
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening
nie ma tyreningu idealnego, no ale to moje zdanie :-) :-)
  • 0

budo_shorty
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 53 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Żory

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening
Dobry trening to taki gdzie jest dobra rozgrzewa na nogi pozniej solidny naciag "pare" kapniec technik recznik a pozniej tarcze i cos w parach a na koniec kazdy sie dojezdza pompkami czampingi itp :D oczywiscie to jest trening dobry dla zaawansowanych ale mi najbardziej takie cos odpowiada .
  • 0

budo_freestyler
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 378 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening
to czy treningi sa dobre widac po cwiczacych, sa kluby gdzie ludzie schodza z sali na rzesach a nedza techniczna az razi w oczy...
trzeba sie tez zastanowic czy mowimy o rekreacji czy wynikach sportowych...w drugim przypadku cykle treningowe sa rzecza niezbedana w pierwszym niekonieczna...
  • 0

budo_pokorny
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening
A tu ośmieliłbym się polemizować bo nawet najlepszy trening nic nie da jak sie komuś nie chce cwiczyc i sie op......
  • 0

budo_amator
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomża

Napisano Ponad rok temu

Re: Idealny trening
Witam
Każdy trenning powinien mieć kilka stałych elementów bez względu na sztukę jaką się ćwiczy.
1. ceremonie (każdy powienien wiedzieć, że przychodzi do dojo a nie do stodoły).
2. rozgrzewka 15-20 min a nie jakaś 30-45 min jak słyszałem od niektórych kolegów.
Następny etap zajęć to ćwiczenia technik
3. ćwiczenie technik pojedyńczych
4. ćwiczenie kombinacji technik
5. ćwiczenie kata (układów)
Następny etap
6. kumite
i na koniec zajęć
7. ceremonie
To tak z grubsza bo każdy etap można podzielić na kilka punktów i w zależności od tego jaki materiał chce się przećwiczyć na zajęciach modyfikuje się ten plan.
Można skrócić lub wydłużyć któryś etap aby np zadbać bardziej o kondycje lub nastawić się na nogi bądź kumite.
Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024