Skocz do zawartości


Zdjęcie

Karategi-kimona


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Karategi-kimona
Jak oceniacie polskich producentów karategi ?
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona
Ja mam Kaminari "Top-Master" od chyba 6 czy 7 lat i jak do tej pory nie wykazuje oznak zużycia. Może jedynie trochę poszarzało, ale nie pruje się i nie przeciera. Podstawa to nie prać w wybielaczach, bo mój kolega tak robił (ma karategi podobne do mojego) i po 2, 3 latach zaczęło się rozlatywać.
  • 0

budo_whitenoise
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 88 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona
Taa, moje Kaminari ma już chyba z 10 latek i też trzyma się dzielnie. Ale przyznać muszę, że ostatnie 5 lat nie eksploatowałem nadmiernie intensywnie... (oj wstyd! ;) ) Generalnie jakość bez zarzutu.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona
hm a może ktoś ma kimono od sportów kontaktówych ,gdzie robi się z nim to i owo ? 8)
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona
Polecam firmę Maturo - najcięższy rodzaj zwykłego karategi albo plecionki.
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona

hm a może ktoś ma kimono od sportów kontaktówych ,gdzie robi się z nim to i owo ? 8)

z tego co sie orientuje to kwon robbi jakies specjalne karategi do full contactu ( szerokie spodnie i krotkie rekawy cena chyba nie az tak wysoka z tego co pamietam a jakosc dobra - wiele osob poleca sprzet tej firmy)...zreszta wiecej na ich stronce ( a asortyment maja naprawde ciekawy )
  • 0

budo_raben
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 382 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Częstochowa

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona
Właśnie moglibyście podawać strony producektów jak macie bo właśnie planuje zakupienie jakiegoś konkretnego kimonka.
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona

hm a może ktoś ma kimono od sportów kontaktówych ,gdzie robi się z nim to i owo ? 8)

Ach, cóż takiego robi się w sportach kontaktowych, że używanie karategi tak bardzo się różni? :)

Zużywać się może bardziej przy rzucaniu, szarpaniu i tarzaniu po glebie, a nie od knockdownu. :D
  • 0

budo_misman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 629 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto, Dybowo, Knurów, inne... ;)

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona

hm a może ktoś ma kimono od sportów kontaktówych ,gdzie robi się z nim to i owo ? 8)

Ach, cóż takiego robi się w sportach kontaktowych, że używanie karategi tak bardzo się różni? :)

Zużywać się może bardziej przy rzucaniu, szarpaniu i tarzaniu po glebie, a nie od knockdownu. :D


Nie wiedziales, ze w dojo kyokushin nawet pszczoly sa 100x wieksze... ? :)
:wink:
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona

Nie wiedziales, ze w dojo kyokushin nawet pszczoly sa 100x wieksze... ? :)
:wink:

Gdzieniegdzie klapki na oczy też dużo większe niż przeciętne. Może promocja była przy zapisach do klubu?
  • 0

budo_raphael
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 315 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Małopolska

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona
Ja mam kimonko z Huntera. To zdaje się jest firma z Gdańska. Męczę je juz któryś rok i jest dobre. Tylko cholernie ciężko jest je doprać. :D
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona

hm a może ktoś ma kimono od sportów kontaktówych ,gdzie robi się z nim to i owo ? 8)


Kup se plecionkie takom cienżkom, bo jo słyszoł, co to w karate kjokuszin to takie same chachary som, ze rwom szmaty na cłowieku jak Gustlik przy wyżymaniu.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona

hm a może ktoś ma kimono od sportów kontaktówych ,gdzie robi się z nim to i owo ? 8)

Ach, cóż takiego robi się w sportach kontaktowych, że używanie karategi tak bardzo się różni? :)

Zużywać się może bardziej przy rzucaniu, szarpaniu i tarzaniu po glebie, a nie od knockdownu. :D

A co ty myślałes ,że niby walka przez szybe jak .............. U nas w dojo robimy rózne rzeczy aby byc gotowym an wszystko , a nie kata do baletu. :)
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona

A co ty myślałes ,że niby walka przez szybe jak .............. U nas w dojo robimy rózne rzeczy aby byc gotowym an wszystko , a nie kata do baletu. :)

My też robimy różne rzeczy, ale jeszcze jakoś nikt nie porwał mi "zwykłej" karategi.
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona


A co ty myślałes ,że niby walka przez szybe jak .............. U nas w dojo robimy rózne rzeczy aby byc gotowym an wszystko , a nie kata do baletu. :)

My też robimy różne rzeczy, ale jeszcze jakoś nikt nie porwał mi "zwykłej" karategi.

Czyli nie robicie tych rzeczy co my i po sprawie.Ale zapewanim Cie ,że od czasu do czasu warto poszaleć jak np.kosztkówka kK do której z kipeskim kimonem nie masz po co podchodzic..
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona

Czyli nie robicie tych rzeczy co my i po sprawie.Ale zapewanim Cie ,że od czasu do czasu warto poszaleć jak np.kosztkówka kK do której z kipeskim kimonem nie masz po co podchodzic..

U was co tydzień wymiana kimon? :lol:
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona

My też robimy różne rzeczy, ale jeszcze jakoś nikt nie porwał mi "zwykłej" karategi.


Sławek, wierz mi - np. na Shidokan zwykłe karategi rwie się szybko. :)
Z tego co ja przerobiłem to tylko te trudy zmęczyło gi z Maturo (model 14 oz.), a i tak w tamtym roku na Litwie puściło w szwie. :)
Zależy chyba zresztą co i jak i z kim ćwiczysz. Ale tam gdzie faktycznie używasz gi w walce (chwytasz za nie) zwykłe karategi nie daje rady.

Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona
Zgadzam się z Tobą,Mariusz.Sam mam karate-gi firmy Maturo,co prawda tylko "dwunastkę",ale sprawdza się znakomicie.Twarda,mocna,wytrzymała.
A to,co robi Kwon,to jest bodajże 10 oz.Ale podobno nie jest to najlepszy wyrób tej firmy-ale jeżeli chodzi o taekwondo,są najlepsi.
  • 0

budo_]aszczur
  • Użytkownik
  • Pip
  • 40 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona

taekwondo

Apropos właśnie taekwondo - widziałem takie ich wdzianko, w którym
był zamek. I nic nie byłoby w tym strasznego gdyby nie to, że zapięty zamek znajdował się w okolicy splotu słonecznego i mostka. A że był dość duży i masywny to IMO każde kopnięcie/uderzenie w to miejsce kończyłoby się wbiciem tego zamka w splot/mostek... brrr!
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Karategi-kimona
Primo-WTF to sport olimpijski,do którego wdzianka mają ładnie i efektownie wyglądać.Stąd coraz to nowe cuda-tak jak piłkarze i biegacze mają coraz bardziej futurystyczne buty...
Secundo-oni i tak walczą w hogach (protektorach) na korpus,więc ten zamek nie ma większego znaczenia.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024