Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak wyszczuplić uda


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_senior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak wyszczuplić uda
Proszę o pomoc !!!
Czy wiecie jakie są ćwiczenia na wyszczuplenie ud u kobiet ?
Proszę odpowiedzcie.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda
Kobieta jako gatunek jest tworem niecharakterystycznym, odużej zmienności, co tworzy znaczną ilość zmiennych uniemożliwiających precyzyjną odpowiedź.
A po ludzku mówiąc, ważne są: wiek, wzrost, budowa, stopień otłuszczenia, współistniejące schorzenia, dieta, możliwości zdrowotne i wydolnościowe etc. Można sobie pogawędzić ale potępowanie dobiera się zawsze indywidualnie. Rady ogólne (czasem całkiem niegłupie, choć ogólnikowe) publikuje każda gazeta z nurtu tzw. "prasy kobiecej".
  • 0

budo_jeszcze_nieumarly
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda
chyba najlepsze jest chodzenie po schodach, rowerek no i jakies aeroby
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda

chyba najlepsze jest chodzenie po schodach, rowerek no i jakies aeroby

Cóż bardziej błędnego :)
Schody świetne ćwiczenie na rozwijanie masy ud i łydki - tłuszczyk zastąpimy mięśniami
rowerek - spójrz na uda i łydkę osób dużo jeżdżących na rowerach - mięsiory że chey :) wpływ na rozwój ud ma wysokośc siodełka im wyżej tym bardziej pracuje łydka, im niżej bardziej pracuje udo - więc też trzeba uważać
aeroby ogólnorozwojowe - Ok tylko uwaga na wszelkie odmiany aerobiku, stepu, BPU, breaka i inne - jak ktoś ma tendencje do dużych ud to niech spojrzy na panie instruktorki i ich uda/łydki - pewnie też tak będzie wyglądać - trzeba do tych ćwiczeń podchodzić ostrożnie i obserwowoać co i jak się dzieje z nóżkami
siłownia wszelkie ćwiczenia ukierunkowane rodzajem/ilością powtórzeń na rzeźbę - ale też uwaga czasem i tak człowiek rośnie - genetyka
ale najlepsze jest bieganie - im dłuższe dystanse tym lepiej - jeszcze nie widziałem biegaczki długodystansowej z dużymi udami :) (co innego sprint-strikte siłowy)
no i oczywiście mniej jeść szczególnie węglowodanów i tłuszczy
ale i tak wszystko zależy od budowy/typu ciała
ktoś może być szczupły z dyżymi udami
ktoś może być ogólnie otyły
ktoś może być grubokościsty itd.
do każdego trzeba podejść indywidualnie...
  • 0

budo_stando
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1196 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:okolice Warszawy
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda

Kobieta jako gatunek jest tworem niecharakterystycznym, odużej zmienności, co tworzy znaczną ilość zmiennych uniemożliwiających precyzyjną odpowiedź.
A po ludzku mówiąc, ważne są: wiek, wzrost, budowa, stopień otłuszczenia, współistniejące schorzenia, dieta, możliwości zdrowotne i wydolnościowe etc. Można sobie pogawędzić ale potępowanie dobiera się zawsze indywidualnie. Rady ogólne (czasem całkiem niegłupie, choć ogólnikowe) publikuje każda gazeta z nurtu tzw. "prasy kobiecej".


ale powiedziałeś :) nikt Cię nie pytał co piszą w gazetach
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda

rowerek - spójrz na uda i łydkę osób dużo jeżdżących na rowerach - mięsiory że chey :) wpływ na rozwój ud ma wysokośc siodełka im wyżej tym bardziej pracuje łydka, im niżej bardziej pracuje udo - więc też trzeba uważać


A właśnie tu się mylisz. Mówisz chyba o udach sprinterów torowych. Popatrz na nogi kolarzy szosowych, to chuderlaki.
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda

A właśnie tu się mylisz. Mówisz chyba o udach sprinterów torowych. Popatrz na nogi kolarzy szosowych, to chuderlaki.

Mam pytanie za 100pkt. a czy osoba która chce zmniejszyć obwód uda bedzie trenować jak kolarz szosowy 200 km dziennie na rowerze?! 8O podejrzewam że będzie jeździć rekreacyjnie, a nie zawodowo! Więc popatrz na ludzi, którzy jeżdżą po parkach na rowerach i nie na tych niedzielnych rowerzystów tylko na takich co w miarę regularni kręcą korbami i kosztuje ich to rochę wysiłku i systematyczności - spójrz na ich łydki i uda :!: może zmienisz zdanie
Kolarzy szosowych mozna porównać się do sprinterów czysto siłowa dyscyplina :!:
  • 0

budo_lord von banan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2917 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda
Podczas lata jeździłem jakieś 60-70 km dziennie i wiem, co mówię. Obwód uda bardzo mi się zmniejszył.
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda
he he chcesz powiedzieć że ta kobieta zacznie dziennie jeździć 60-70km :twisted:
Lord piszesz tylko o swoich doznaniach i tak możemy pisać kto? co? kiedy? jak? bez końca. Ja napiszę: moja siostra jak jeździ na rowerze to właśnie rosną jej uda Ty napiszesz że tobie wręcz przeciwnie...
jak napisałem i to podtrzymuję

ale i tak wszystko zależy od budowy/typu ciała
ktoś może być szczupły z dyżymi udami
ktoś może być ogólnie otyły
ktoś może być grubokościsty itd.
do każdego trzeba podejść indywidualnie...

i Ty właśnie tak podszedłeś do tematu, podejżewa, że ta kobieta nie chce mieć dużych lub umięśnionych nóg (do czego jazda na rowerze predysponuje) lecz wręcz przeciwnie smukłe, zgrabne, delikatne - kobiece. Jak pewnie wiesz generalnie kobiety tyją na udach, biodrach, pasie dlatego powstały takie systemy jak BPU (ew. PBU to jest to samo) ukierunkowane jest to na poprawienie właśnie tych części ciała. Nie chcę być wyrocznią ale jeżeli kobieta ma tendencję do dużych ud to jest wielce prawdopodobne, że właśnie na udach (pewnie wiesz że czworogłowy uda ma wpływ na metabolizm całego ciała) wykształcą się piękne, zarysowane -podejrzewam że również duże mięśnie
ale jak już pisałem patrz wyżej ramka
o rowerku też napisałem

rowerek - spójrz na uda i łydkę osób dużo jeżdżących na rowerach - mięsiory że chey wpływ na rozwój ud ma wysokośc siodełka im wyżej tym bardziej pracuje łydka, im niżej bardziej pracuje udo - więc też trzeba uważać

co nie znaczy że rower został skreślony jako zły sposób - tak jak wchodzenie po schodach :!: :)
wszystko trzeba robić z głową i się obserwować, mierzyć
nie ma złotych środków i nie zawsze co jest dobre dla kogoś będzie dobre dla mnie, choć bieganie w tym przypadku jest najmniej kolizyjne z oczekiwaniami, a sprawa roweru jest wielce dyskusyjna
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda
Lord von Banan ma w pewnym sensie racje - cwiczenia o charakterze wytrzymalosciowo-silowym, a do takich nalezy jazda na rowerze - wyszczuplaja.
Rzeczywiscie z kobietami sa problemy. Wiekszosc sie leka, ze zaraz nabierze nie wiadomo jakiej masy miesniowej, co jest po prostu niemozliwe bez wspomagania farmakologicznego. Z drugiej strony dziewczyny grubiutkie i generalnie o proporcjach zaprzeczajacych mozliowsci wypracowania sylwetki modelki, oczekuja nie wiadomo czego... To te najczesciej o wrodzonej masywnej budowie, boja sie przyrostow. Ale wg mnie zamiana jakosciowa tluszcz na miesnie jest zdecydowanie korzystniejsza, mimo, ze centymetr, czy waga moga tego nie wykazac.
K_P
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda
Niestety mięśnie ważą wiecej niż tłuszcz i jeżeli kobiecie waga się nie zmieni, a wręcz przeciwnie pójdzie troszeczkę do góry to depresja gotowa :cry: Kobietą trudno wytłumaczyć że waga zostanie np. ta sama a miara chudnięcia będą obwody :D Moja siostra w końcu to zrozumiała ale i tak kobiety porównują się po rozmiarze ubran w stylu ja noszę 40 a ja 44 i wagi ja ważę 58 a ja 64, a nie ja mam w udzie 47 a ja 53 :) Ponieważ w wiekszości są fankami odchudzania waga waga i tylko waga.
Też się zgadzam w pewnym sensie z Lordem von Bananem i tobą Kubusiu Puchatku wszystko zależy od treningu, genetyki, diety
Tylko ile taka kobieta na tym rowerze zrobi km (żeby to było wytrzymałościowe ćwiczenie, a nie potraktowane jak rozgrzewaka) jeżeli podejrzewam nic nie ćwiczy i w jakim tempie? przyjęto optymalnie,że spalanie tłuszczy zaczyna się dopiero powyżej - 20 minutek (czas w zależności od ilości zmagazynowanego glikogenu w wątrobie (ATP), spożytych posiłków przed itd) ćwiczeń przy pulsie w granicach 120
dużo by o tym pisać....
p.s.
jak przygotuje materiły to coś wrzucę jako temat możemy sobie podyskutowac o spalaniu tłuszczy, dietach stosowanych przez forumowiczów i ich uwagach :)
  • 0

budo_silvio
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 829 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Anglia

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda

Proszę o pomoc !!!
Czy wiecie jakie są ćwiczenia na wyszczuplenie ud u kobiet ?
Proszę odpowiedzcie.


Nie wiem, jak zostanie przyjęta tutaj ta informacja, ale słyszałem że uda stają się grube z powodu lęku. Czyli inaczej mówiąc tycie ma podłoże psychologiczne.
Tyle tu poradziliście ciekawych rzeczy, a nikt nie wspomniał o seksie. Przecież seks też wyszczupla!
Silvio
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda
:) :) fakt :!: ale z nas ciapy :wink: podeszliśmy do tematy strikte siłowo/wytrzymałościowo, a to przecież jest takie proste i przyjemne :) :) zachęcam wszsytkich (tak pro forma)
przecież i tak Was nie trzeba zachęcać :) :)
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda

....zależności od ilości zmagazynowanego glikogenu w wątrobie (ATP), o


Dla Ciebie glikogen w wątrobie to ATP?
Sięgnij może faktycznie po te materiały. :wink:


Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_jacatb
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 177 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda
hi hi fajnie to sobie napisałem :lol:

....zależności od ilości zmagazynowanego glikogenu w wątrobie (ATP)


no cóż rozpędziłem się w tych wiązaniach energetycznych i się pokiełbasiło... sam się zastanawiam jak to zrobiłem 8O
glikogen to nie ATP fakt !!!
Co nie zmienia faktu do czego w organizmie słyży ATP i glikogen
Dzięki za sprostowanie
poddanie krytyce i dyskusji jest konstruktywne
jak również przyznnie się do błedu :D
proszę o więcej, to mobilizuje
pozdrowionka
  • 0

budo_mariusz radliński
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 921 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda
Krytyce? Proszę bardzo ;)

Jak sam wspomniałeś w poście, w którym zaczepiłeś się o fizjologię, że tłuszcze zaczynają się spalać w określonych warunkach.

Tak więc nie rozumiem krytyki jazdy na rowerze. Jeżeli bowiem to co napisałeś przyłożysz do powiedzmy 45cio minutowej jazdy na rowerze o umierkowanej intensywności to wyjdzie Ci podręcznikowe ćwiczenie aerobowe, w którym świetnie będzie spalał się tłuszcz z okolic tych mięśni, które pracują najwięcej. Czyli rowerek jak najbardziej pasuje do celu, który pojawił się w tym temacie.
Jak już wchodzisz na fizjologię to wiesz na pewno, że praca tlenowa z takim obiążeniem nie ma wysokich właściwości anabolicznych, więc nie trzeba się martwić o przyrost mięśnia przy spokojnej długiej jeździe na rowerze. Szczególnie u kobiet, których mięśnie mają dużo mniejsze zdolności anaboliczne, niż mężczyźni.

Tyle z mojej strony.

Pozdrowienia,
MR.
  • 0

budo_amha
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:gdańsk

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda
Rolki (ewentualnie łyżwy jako suplement) polecam jakieś dobre ochraniacze, bo nasze chodniki niestety nie są specjalnie "user friendly"
wiem z własnego doświadczenia, które właśnie unieruchomiło mi kolano na następny tydzień. Poza tym pływanie wpław (a nie np. na żaglówce z piwkiem chociaż tak na pewno też jest fajnie). Co do żagli to są niezłe na wzmocnienie mięśni brzucha jeśli lubisz dużo balastować (tylko musi to być na prawdę chwiejna jednostka a nie jacht pełnomorski), no i oczywiście wzmacniają się więzi międzyludzkie :D
Poza tym polecam przysiady jakie robią baletnice - stajesz w rozkroku i napinając pośladki wolno schodzisz w dół, stopy powinny być rozstawione.
Poza tym chodzenie po schodach zawsze gdy masz po temu okazję. I to by było tyle.
  • 0

budo_kubuś puchatek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4530 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Skadinad

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda
Dzieki Mariusz za tekst. Jak zwykle kompetentnie.
Pozdrawiam
K_P
  • 0

budo_taxx
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 687 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łomianki

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda
a co z męskimi udami? Odchudzałem sie przez ostatnie 2 miesiące - zgubiłem ze 6 kg ale z ud mi nie odeszło... jestem chyba z grubej kości zbudowany. Jakieś rady?
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak wyszczuplić uda
Ja mam tez problemy z duzymi udami : bieganie, tkd.
Nie moge teraz trójkata na bjj zalozyc :evil:
Ale te nogi mam napakowane miesniami i nie da sie nic zrobic. :? :| :?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024