Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_zahariusz
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:O-Pole :)

Napisano Ponad rok temu

Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...
Witam.
Potrzebuje porady. Szukam dla siebie jakiejs ciekawej sztuki walki ale mam spory problem. Wtym roku przeszedlem dwie skaplikowane operacje lewej dloni (kontuzja, nowotwor) i mam dosc ostro pocharatane sciagna, pare miesni wycietych, panewek i innych rzeczy ktore nawet nie wiem jak wygladaja :P reke mam prawie w pelni sprawna ale jest bardzo slaba i jest duze prawdopodobienstwo zerwania sciegna podczas wiekszego obciazenia. Ale znowu bardzo bym chcial jakas sztuke walki uprawiac. Polecie cos gdzie sa male obciazenia na wewnetrzna czesc dloni i na palce, jesli takie sztuki walki wogle sa :] z gory dziekuje za pomoc.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...

Witam.
Potrzebuje porady. Szukam dla siebie jakiejs ciekawej sztuki walki ale mam spory problem. Wtym roku przeszedlem dwie skaplikowane operacje lewej dloni (kontuzja, nowotwor) i mam dosc ostro pocharatane sciagna, pare miesni wycietych, panewek i innych rzeczy ktore nawet nie wiem jak wygladaja :P reke mam prawie w pelni sprawna ale jest bardzo slaba i jest duze prawdopodobienstwo zerwania sciegna podczas wiekszego obciazenia. Ale znowu bardzo bym chcial jakas sztuke walki uprawiac. Polecie cos gdzie sa male obciazenia na wewnetrzna czesc dloni i na palce, jesli takie sztuki walki wogle sa :] z gory dziekuje za pomoc.


Ze swojej strony moge powiedziec, ze sztuki walki sa generalnie " kontaktowe " i nie nadaja sie do uprawiania przez osoby majace problemy z konczynami.
Z tego co piszesz nie moglbys np. brac udzialu w sparingach, w robieniu katy ( trzeba dynamicznych uderzen ), treningu kondycyjnym ( pompki itd), a bez tego nic z sw nie zostaje :cry: .

Ale nie mozna tego przesadzac. Nie wiem w jakim stopniu jestes podatny na kontuzje. Ale wszystko da sie wycwiczyc!!!!
Idz na cos i zadecyduj, moze nie bedziesz najlepszy, ale na poczatku " oszczedzajac sie " mozesz sie wyrobic. Sprobuj.
Polecam jak najmniejszy kontakt

Pozdro :twisted:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...
Możesz spróbować taekwondo WTF, tam masz full contact i bardzo mało używane ręce. Co do pompek i innych ćwiczeń obciążających dłonie to można się dogadać z trenerem żeby takich ćwiczeń nie robić, a robić inne w zastępstwie.
  • 0

budo_sorata
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1768 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Tomb Of The Mind

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...
narazie to trening\rehabilitacja kontuzji
  • 0

budo_anjin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 600 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...
Mysle, ze raczej cos uderzanego, nie wiem, w jakim stanie masz dlon, ale moze da sie troche ja ochronic - rekawica, bandazami etc.
Raczej odpada aikido i jj - ze wzgledu na dzwignie nadgarstkowe i generalnie bardziej skomplikowane uzywanie dloni.
A moze taijiquan, jesli jest jakas dobra sekcja?

Pozdrawiam,
  • 0

budo_zahariusz
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:O-Pole :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...
Nie co do pompek to luzik ;] robie w domku w ramach rechabilitacji sily lewej reki :) to samo jak wezne obandazuje to chantelka 10kg tez spokojnie lata wiec nie jest najgorzej. To glownie chodzi o palce i ich wyginanie wiej bjj odpada zastanawialem sie nad krava maga popularne strasznie co o tym sadzicie ?
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...
Hmmm ... cięzka sprawa.

W sumie to Ty jesteś na miejscu i najlepiej zansz swoją dłoń i to co możesz z nią robić ,a co nie.

Uprawianie jakiejkolwiek sztuki walki wiąże się niestety z zaangażowaniem ruchowym przeważnie całego ciałka, więc istnieje duża szansa, że na treningu zrobisz sobie krzywdę nawet niechcący.

Kurcze, myślę i myślę i nic mi nie przychodzi do łba :roll:

Pytanko : a co chcesz osiągnąć ?

Samoobrona ?
Ulica ?
Sztuka dla sztuki ?
Zabawa ?
Miło spędzić czas ?
Ogólnorozwojówka ?
Wszystko to naraz ?

A może poczekać i z ręką będzie lepiej ???
Hmmm... skoro grapping i uderzanie nie wchodzi w grę, to może właśnie elementy KM ... albo ... sztuka posługiwania się nożem :? Do tego wystarczy generalnie jedna dłoń (choć nie jedna ręka już , jak sie niedawno dowiedziałem) ew. inną bronią np. samurajskim mieczem :wink: (to ma ponoć wiele wspólnego z aikido) :wink:

A może coś zupełnie, zupełnie innego ? (np. tango argentyńskie :) :wink: ja to piszę poważnie !)

Zdrófka życzę :wink:
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...
Ja powiem tylko ze Ci współczuje. Lecz tą dłoń, pogadaj z lekarzem co bedzie dalej, co będziesz mógl robic a co nie. Oczywiście on nie bedzie wiedział ze TKD WTF może byc akurat ok ale będziesz wiedział co nam powiedzieć. A zaczać ćwiczyć i znowu sobie coś schrzanić to nie problem
  • 0

budo_zahariusz
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:O-Pole :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...
Nie no tango argentynskie spoko rzecz no ale nie teraz matura wtym roku :/ nie znajde czasu :(
A co do tego co chce osiagnac to w sumie wszystko co wymieniles.
Chodz chyba samoobrona to najbardziej bo sie moze w zyciu przydac.
A jak narazie to sie wybiore na trening KM popatrze co i jak i sie zobaczy. Co sadzicie o KM ? bez jednej silnej reki sie da ? :P dzieki za wspolczucia all :)
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...
Oki ... to z tangiem argentyńskim to taki mały żart (OFF-TOPIC : ale bardzo polecam , super sprawa, najprzyjemniejsze wspomnienie to taniec z diabelnie wysoką partnerką, chyba ze 190 cm miała jeśli nie więcej, moja twarz wylądowała niemal na jej klatce ... tango argentyńskie to full-contact sport, uchwyt prawie jak do rzutu w judo :wink: )

A co do SW dla Ciebie : naprawdę przemyśl sprawę, a mnie przychodzi właśnie tylko walka jakąś bronią, ...
jest jeszcze coś takiego jak tai-chi i tym podobne rzeczy, gdzie właściwie prawie nie ma walki z przeciwnikiem (sparingów) - może to, może aikido w wersji bardzo delikatnej.

Jeśli nóż to zapytaj samego siebie , czy jesteś na to wystarczająco dojrzały - nóż w rękach amatora to tragedia , a jeszcze większą tragedią jest nóż w rękach człowieczka, który jest nadpobudliwy (to oczywiście nie do Ciebie, ale ogólnie rzecz biorąc).

Dlatego może właśnie miecz (ale to chyba droga zabawka ?) .
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...
Krav Maga nie jest najlepszym pomysłem, bo w zasadzie nie ma sensu bez konfrontacji, sparingów i zadaniówek. Sam jestem po dość ciężkiej kontuzji i musiałem przerwać treningi. Chodzę trochę, ale krawka nie ma sensu jako uczenie się technik, bo opiera się na walce jak najbardziej realnej. Lepiej skupić się na czymś mało kontaktowym i mało siłowym. Ot choćby jakieś karate. Prawdziwej walki i samoobrony i tak się nie nauczysz nie walcząc, a w twojej sytuacji było by to bardziej szkodliwe niż pożyteczne.
  • 0

budo_maj
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...
Zdecydowanie polecam taijiquan. Poczatkowo jako rehabilitacja a potem jako sztuka walki. Przykladowo w Niemczech taiji jest dosc szeroko stosowane wlasnie jako rehabilitacja sportowcow, ktorzy po zakonczeniu wspanialej i bogatej kariery sportowej maja rano problem ze wstaniem z lozka :cry:
  • 0

budo_zahariusz
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:O-Pole :)

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...
Hmm pierwsze slysze o tej Taijiquana jakies linki do stron czy cos :) ucza tego w Opolu ? A co do walki nozem to troszke strach bo jednak tym mozna zabic albo dosc powaznie okaleczyc a takie aikido czy kravka to co najwyzej powaznie otluczenia u wroga :D a zabijac to ja nie chce chodz biala bron kocham :twisted: . A tai-chi hehe to moja mama uprawia ja chce samoobrone a nie medytacje taneczna uspakajaco odstresowujaca :D
A tango...wole salse :) :) taki off-topic :P
pozdrawiam
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Sztuka walki dla kogos po kontuzji ...
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
Tak krawiec kraje jak mu materiału staje.
Przysłowia są mądrością narodu.
A ja bym chciał być miss polonia, ale nie będę.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024