Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spyderco Military - mini recenzja :D


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Spyderco Military - mini recenzja :D
Minal juz prawie tydzien od kiedy dostalem od WAR'a paczke z tym nozem i postanowilem napisac co nieco o jego uzytkowaniu :wink:

Dane techniczne:
Blade Steel CPM S30V
Blade Thickness 5/32" 4mm
Clip Stainless steel/black
Diam. Blade Hole 9/16" 14mm
Edge Type: PlainEdge
Handle Material G-10
Length Blade 4" 102mm
Length Closed 5 1/2" 139mm
Length Overall 9 1/2" 242mm
Weight 4oz 113g
Dołączona grafika

Sam noz po wyjeciu z pudelka oczywiscie golil ...naturalnie na dzien dobry ogolilem przedramie i nacialem mnostwo karteczek :) samo G-10 mnie totalnie zaskoczylo ...tekstury sa na tyle "chropowate" ze raczka przypomina tarke ;) ...wystarczy mocniej docisnac kciuk i przejechac nim w dol by na okladzinie zostal slad z skory :) ...plusy tego sa takie ze noz swietnie tzyma sie lapy i mozna sie nim podrapac ;) ...minusy sa takie ze strasznie lapie sie tego G-10 syf ...zeby to zczyscic poswiecilem szczoteczke do zebow(calkiem ladnie zchodzi po bierzaca woda :) ).
Wg. model tego noza wraz z biegiem lat przechodzil cala mase drobnych kosmetycznych zmian ...i wydaje mi sie ,ze i moj model takie wlasnie zmiany przeszedl....mianowicie zdaje mi sie ze LinerLock zostal "odchudzony"
Dołączona grafika
Dołączona grafika
widzialem kiedys zdjecia military Pitera i liners wydawal mi sie duzo grubszy od obecnego ,rowniez naciecia w miejscu ,w ktorym liner styka sie z ostrzem byly inne...oczywiscie moge sie mylic bo zdjecia nie zawsze oddaja rzeczywisty obraz ;) .
Inny jest tez niestety napis na ostrzu....czarne nie za bardzo pasujace "military" osobiscie wolalbym model w ktorym napisy te byly wyryte jak w niesmiertelniku...ale jest to kwestia gustu :)
Nie jest to tez zadnym mankamentem i zupelnie w niczym nie przeszkadza ;)
Ale jesli juz szukac bledow to jest nim napweno klips...nie wiem po jaka cholere spyderco maluje je na czarno ...wystarczylo ze troche go ponosilem i ze srubek i niektorych miejsc na klipsie zeszla czarna farba :/

Dołączona grafika
Nie wyglada to zbyt estetycznie i pewnie niedlugo bede mosial zrobic to co kazdy uzytkownik Spyderco robi po jakims czasie....wziasc papierek scierny i zetrzec klips z farby -_-; No nic w ramach integracji z nozem to bedzie czysta przyjemnosc :)

W samym nozu ,czubek moze sie wydawac "lamliwy" jednak sa to tylko obawy (dopoki nie bedziesz nim odkrecac duzyych srub np. w samochodzie ,nic sie nie powinno stac :) zalatwilem tak Delice :/ )
Noz byl wbijany w drzewo i w panorame firm z tego roku , ostrze doszlo gdzies do 500 strony ;) a w drzewo na jakies 3cm ;)
Takze......patrzac na Spyderco Military w calosci jest to kawal swietnego noza ....po tygodniowym cieciu papierkow,drewna,plastikowych butelek i pudelek noz dalej spokojnie goli :) .... jesli ktos szuka naprawde solidnego noza na EDC to z czystym sumieniem polecam ten wlasnie model...super stal(CPM S30V) w stosunku do: okazyjna cena i dlugosc ostrza ;) Naprawde kawal solidnego EDC :)

Jeszcze kilka zdjec na koniec:
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika


Pozdrawiam!
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D
recencja spox ale fotki zajebiste :) :) :)
  • 0

budo_fiodor
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3675 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:BJJ/MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D
Masz dryg do fotek koluniu, bardzo dobrze ujęty nóż zwłaszcza ta pierwsza fotka.
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D
Muchos gracjas Panowie ;) staralem sie jak moglem ;)
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D
Chciałbym tu dopisać ze owe widoczne na zdjęciu military bylo PIEKIELNIE ostre.Dosłownie-nie jeden producent żyletek mógłby się czegoś nauczyć...A po za tym ja wbilem je w panorame firm do 670 strony 8) :)
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D
witam
Aalbo mnie wzrok myli albo tam nie ma linersów 8O
  • 0

budo_desmo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 396 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mikołów

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D
:?: :?: :?:
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D

witam
Aalbo mnie wzrok myli albo tam nie ma linersów 8O


Moze ci sie uda zobaczyc na tym zdjeciu ....nie moglem ustawic wiekszego swiatla ale widac tam linersa i jest prawie na calej dlugosci rekojesci ....w dol zchodzi troche po skosie..

Dołączona grafika

Pozdrawiam
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D
Dzięki

wiadomo coś podpierać musi
ale chodzi mi o to czy jest jakiś metal po przeciwnej stronie blokady
coś tak jak w SnG 8)
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D
witam

żeby niejasności nie było, w SnG nie ma stali pod linersem
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D
A to nie pomyslalem o tym tak odrazu ;) z drugiej strony jest tylko G10

Pozdrawiam
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D
Super zdjeciowki! jako szczesliwy uzytkownik tego noza zgadzam sie w pelni z Twoja ocena. Klips moglby byc lepiej dopracowany - a. nie wycierac sie, b. miec troche lepiej obrobione krawedzie... moj samochod ma calkiem zacne krechy na wysokosci tylnej kieszeni moich spodni, jedna z marynarek dziure w podszewce. Tez cos czuje ze go odkrece i obrobie.

Pozdrowionka
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D

Super zdjeciowki! jako szczesliwy uzytkownik tego noza zgadzam sie w pelni z Twoja ocena. Klips moglby byc lepiej dopracowany - a. nie wycierac sie, b. miec troche lepiej obrobione krawedzie... moj samochod ma calkiem zacne krechy na wysokosci tylnej kieszeni moich spodni, jedna z marynarek dziure w podszewce. Tez cos czuje ze go odkrece i obrobie.


Dokladnie ;) ja tez niedlugo bede mosial :P z dnia na dzien coraz gorzej ;) masz PE,CE,SE? bardzo jestem ciekawy uzytkowania tych zabkowanych kobinacji mimo to wybralem plain (nie wiem jakos bardziej mi odpowiada mimo ze serrated ma przewage ;) )

Pozdrawiam
  • 0

budo_f'yoda
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D
Ja tez wybralem PE - jakos nie mam natchnienia do serrated - moze za malo ekstremalnie przecinam :D albo po prostu uzywam nozy w mniej dramatycznych okolicznosciach. Military i tak tnie jak wsciekly.
Ale wracajac do klipsa postanowilem nie czekac na nastepne dziury. srubokret, kamien od triangla, silikon na sruby i srubokret. Po jablkach. ogradowalem krawedzie i troszke zaokraglilem narozniki. efekt osiagniety przy minimalnej roznicy w wygladzie(samego klipsa oczywiscie). w zasadzie wyglada na minimalnie bardziej "znoszony" (+3 miesiace :) ) co mu nie szkodzi.

Jesli by Cie korcilo do czego nie namawiam - w koncu Twoj noz, to uwazaj na przy wkrecaniu - ida w samo g10 i maja bardzo drobny gwint.

Pozdrawiam
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D
nie wiem ja tez jakos mam slabosc do ostrzy plain :wink: ostrza typu serrated sa dla mnie jakos zbyt brutalne - ale wiadomo :wink: moc przy cieciu maja na bank ....
  • 0

budo_mati wawa
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 70 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D

jesli ktos szuka naprawde solidnego noza na EDC to z czystym sumieniem polecam ten wlasnie model...super stal(CPM S30V) w stosunku do: okazyjna cena i dlugosc ostrza ;) Naprawde kawal solidnego EDC :)



Pozdrawiam!

a gdzie i za ile można kupić ten nożyk?
  • 0

budo_spuud
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 716 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D
....np. [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ...
spuud
pozdrawia
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: Spyderco Military - mini recenzja :D
albo u War'a ;) [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ...a o ceny to sie popytaj droga emailowa :) ...nie bedziemy robic bazaru na forum ....mozesz tez poszukac na www ,sa wyszukiwarki ;)


Pozdrawiam
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024