Skocz do zawartości


Zdjęcie

PUSH DAGGER PO POLSKU


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

PUSH DAGGER PO POLSKU
WŁAŚNIE DOTARŁ DO MNIE NOŻYK Z FIRMY KOPROMED (PODAJĘ LINK [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] ) WZÓR 29 JEST TO TZW SZTYLET NACISKOWY JESTEM NAPRAWDĘ MILE ZASKOCZONY JAKOŚCIĄ POLAK POTRAFI STAL PIĘKNIE WYPOLEROWANA NA LUSTRO (JEST TEŻ WERSJA MATOWA WZÓR 29M) PIĘKNA DREWNIANA RĘKOJEŚĆ I CAŁKIEM ZMYŚLNA POCHEWKA ZE SKÓRY NIE JEST O CO PRAWDA MICROTECH CZY COLD STEEL ALE I TAK TO BARDZO POŻĄDNY NÓŻ JEDYNA WADA TO FABRYCZNA OSTROŚĆ ALE WYSTARCZYŁO 5 MINUT I NÓŻ GOLI WŁOSY NAJLEPSZE ZOSTAWIAM NA KONIEC A MIANOWICIE CENĘ KOSZTUJE UWAGA ... 61zł A JA MYŚLAŁEM ŻE ZA TAKĄ KASĘ NIC POŻĄDNEGO SIĘ NIE KUPI SZCZERZE POLECAM BO WARTO
  • 0

budo_shakal
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 83 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU

..UWAGA ... 61zł A JA MYŚLAŁEM ŻE ZA TAKĄ KASĘ NIC POŻĄDNEGO SIĘ NIE KUPI ..


..i tu się z tobą zgadzam, nie kupi się :)

ps. I NIE KRZYCZ TAK BO USZY BOLĄ!

...ale dlaczego akurat push dagger 8O :?:
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU
Już to widzę- za 61pln dostajesz 58hrc "wysoko stopniowej stali nierdzewnej"(pewnie nawet sami nie wiedzą jaka to jest :) ),drewno afrykańskie i pochwę z prawdziwej skóry...Jasne już widze te materiały i jakość wykonania-ale każdy kit jest dobry byle sprzedać
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU
Sorki za krzyki jeśli chodzi o stal to jak mnie poinformowano w firmie Kopromed można ją przyrównać do 440 stki tak też przeczytałem na stronie arsenalik [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] sprawę jakości już omówiłem naprawdę nie ma się czego wstydzić jest poprostu ok różni nas jedno ja mam ten nóż w ręku a wy nie kupiłem go do wypadów za miasto do lasu nad wodę potrzebowałem taniego noża którego bym mógł sponiewierać i naprawdę się nie zawiodłem mam jeszcze dwa inne noże CRKT ,miałem w ręku mnóstwo innych i umiem powiedzieć czy nóż jest dobrze wykonany czy nie jeszcze raz podkreślam porównywanie go do Microtecha MODa czy Coold Steela to nieporozumienie nie ta liga. Nie można za jego pomocą rozpruć dachu samochodu czy wyłamać drzwi z futryną ale pokroić kiełbaskę na grila czy zastugać patyki na ognisko i owszem.
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU
Drobna poprawka: link do artykulu o nozach Kopromed to dokladniej [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników].
Tak na marginesie to mam zamiar nabyc kiedys wz. 8 lub wz. 26 wlasnie do zastosowan typu spacery po lesie, struganie patykow i krojenie kielbaski na grill. Co do jakosci to pewnie jest tak, ze jest ona wprost proporcjonalna do ceny noza. Ogladalem dwa tanie skladaki (wz. 1s oraz wz. 2s) i stwierdzilem, ze zostaly raczej "wystrugane" niz wykonane na jakichs obrabiarkach. Do tych drozszych nozy ze stala glownia nie mam zastrzezen.
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU
Miałem w ręku mniejszy z push daggerów Kopromeda Wzór 17 i muszę przyznać że to totalna tandeta tak się stało że wpadł mi on w łapki w chwili oczekiwania na Wzór 29 i po tym co zobaczyłem plułem sobie w brodę że zamówiłem ten nóż jednak kiedy go dostałem byłem naprawdę mile zaskoczony.
  • 0

budo_jarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Budapest

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU
Gdzieś na Budo są moje refleksje po testach noży Kompromed. Push to porażka, nie wiadomo do czego go używać, ale noże na grilla maja jak najbardziej OK, zwłaszcza w takiej cenie :)
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU
Sztylet Naciskowy :rofl:

Do tematu wracając jednak... moment? Jak to tak? PushDagger? DO LASU? Niech mnie ktoś poprawi, bo może ja ze wsi jestem i się nie znam - czy PushDagger to się nadaje do tego żeby nim coś np. zestrugać?

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_gacman_c
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 661 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Capoeira

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU
No mnie tez to ciekawi ...raz ,ze sama nazwa ...dwa ,ze nawet jak sie tak nad tym zastanowic ,to przeciez paluchy musza cholernie bolec od tego...oczywiscie wtedy kiedy chce sie cos strugac ;)

Pozdrawiam
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU
Zaraz, mówimy o:

Dołączona grafika

dł. ostrza: 13,0 cm
dł. całkowita: 16,0 cm
ostrze: błyszczące
rękojeść: drewno afrykańskie
cena: 70,00 PLN/brutto
cena promocyjna: 61,00 PLN/brutto


Nóż obronny.Stosowany jest również jako nóż myśliwski, a także jako nóż turystyczny.

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Wash & Go???

Ostrze wykonane jest z wysokostopowej stali nierdzewnej.Jego twardość po obróbce cieplnej wynosi 56-58 HRC.

Jasne 8O :lol:

Rękojeści oprawiane są w drewno afrykańskie o nazwie Sapelli.

:rofl:


Do każdego noża dołączony jest (gratis) futerał wykonany z naturalnej skóry: brązowej lub jasnej.

Naturalna skóra - dobre ... W takiej cenie... :lol: 8O :roll:


"ale pokroić kiełbaskę na grila czy zastugać patyki na ognisko i owszem."

Tym??? A nie prościej kupić Victorinoxa?? :roll:
  • 0

budo_quantyzator
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU
Jak już wspomniałem ten nożyk to nie jest mistrzostwo świata ale za tę cenę spodziewałem się czegoś o wiele gorszego zwłaszcza po doświadczenich z wzorem 17 jeśli chodzi o ergonomię to jest ok tym nożem można zrobić w zasadzie wszystko to co zwykłym nożem myśliwskim poniważ rękojeść w porównaniu do ostrza jest dosyć duża i gruba wspaniale trzyma się go w ręku pewnie jest to ocena subiektywna ale ten nóż naprawdę mi pasuje zwłaszcz jeśli weźmie się pod uwagę że kosztował jedyne 61 zł. Jeśl chodzi o Victorinoxa to mam już taki nożyk ja poprostu chciałem coś innego niż mają wszyscy i prawdę mówiąc nie zawiodłem się.
Z ostatniej chwili właśnie zauważyłem że wzór 29 świetnie nadaje się do smarowania kanapek. :lol: jeśli chodzi o struganie i bolące paluchy :) struga się znakomicie paluchy wcale nie bolą wystarczy pożądnie zacisnąć palec wskazujący iśrodkowy na rękojeści i to cała filozofia.
  • 0

budo_adamd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3411 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU
No, o gustach się nie dyskutuje 8)

Pozdrówka,
AdamD
  • 0

budo_lo-han
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 544 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU
Gdyby byl krotszy to jako push dagger powinien sie sprawdzac.
Ale do krojenia chyba byle scyzoryk jest lepszy.
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU
juz ja widze jakie to 440 :lol: no ale czego oczekiwac po polskiej knife production ... auta tez robimy badziewne :twisted:
  • 0

budo_asaroth
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 283 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU
a ty xarr nie powinienes na wakacjach byc???
  • 0

budo_tloluvin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 124 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU

Sztylet Naciskowy :rofl:


z takim okresleniem sie nie spotkalem nigdy. W polskiej terminologii nazywa sie to dźgacz...

Naturalna skóra - dobre ... W takiej cenie...


wlasnie mam ten noz przed oczyma i pochwa jest rzeczywiscie z naturalnej skory (dziwny zwrot - skora jest tylko naturalna)...

Co do samego noza - rzeczywiscie ciezko znalezc dla niego zastosowanie... Na typowy noz obronny jest za dlugi, na uzytkowy nie ta rekojesc... jedyne zastosowanie jakie widze to noz typu skinner, ale tu powinni sie wypowiedziec Ci ktorzy choc raz oprawiali zwierzyne czy tego typu klinga sie do tego nada...
ja po prostu lubie tego typu noze i dla mnie to nozyk do kolekcji... i tyle :-)
  • 0

budo_xarr
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 409 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU

a ty xarr nie powinienes na wakacjach byc???


jestem :P ale trza budo czasem odwiedzac nie ? :twisted:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: PUSH DAGGER PO POLSKU

wlasnie mam ten noz przed oczyma i pochwa jest rzeczywiscie z naturalnej skory (dziwny zwrot - skora jest tylko naturalna)...:


Są też podróby i to się określa: sztuczna skóra czyli skaj. Ja przymajmniej spotkałem się z takim określeniem.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024