Skocz do zawartości


Zdjęcie

RazorBack


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

RazorBack
witam

Kilka dni temu dotarła do mnie paczka od Pitera
z nożem MOD RazorBack. Warto jeszcze dodać że
u Pitera załatwia się wszystko całkowicie bezproblemowo.
Paczka była dosyć spora, ale zapakowana starannie z dbałością o to aby nóż dotarł w całości. Gdy już udało mi się rozerwać wszystkie „worki” ujrzałem pudełko o wymiarach około 25x17x3 z logiem firmy MOD. Nóż leżał wygodnie we wgłębieniu a obok niego pochwa z kydeksu (bardzo pewnie obejmuje nóż) i co ciekawe latareczka diodowa firmy Swiss Tech
Szkoda że diodę miała spaloną : (( .
Nóż bardzo mi się spodobał i przypadł do gustu. Nóż nosi się sam praktycznie nie czuje się że się go ma ale jest dostępny w ułamku sekundy.
Konstrukcja wydawała się bardzo solidna i taka jest naprawdę.
Wyjąłem z garażu 4cm dechę i walnąłem nożem z całej siły. Rączkę czyma się pewnie, nóż nie ma możliwości skręcania czy przesuwania się w dłoni.
Po kilkudziesięciu takich uderzeniach na jego czubku nie było najmniejszych śladów zużycia 154CM to naprawdę wytrzymała stal !
Z tego zakupu jestem naprawdę bardzo zadowolony: )))
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: RazorBack
Mam pytanie dotyczące tego noża :
posiada on głebokie frezy w górnej częsci ostrsza oraz na grzbiecie
C:\Documents%20and%20Settings\Właściciel\Moje%20dokumenty\Obrazy%20noży\M.O.D\razorback.jpg
czy to tylko do ozdoby czy tez ma to jakąś do spełnienia.
Wiem że w starożytnym Rzymie smarowali takie wgłębienia trucizną.
ale wtedy frez był tyko z jednej strony. Co było przydatne np. przy krojenia jabłka na pół. :P 8O :o
:?: :?: :?: [/img]
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: RazorBack
coś nie dobrze z tym obrazkiem :oops: :oops:
powie mi ktos jak to zrobić żeby działało?

a narazie link
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
(na nie czytam w tym języku)
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: RazorBack
Dość trudno jest wykończyć diodę ... chyba, że się do niej podłączy za duże źródło napięcia. A to raczej nie jest możliwe podczas transportu albo przy używaniu dedykowanych do latarki baterii (dobrej klasy).
O ile mnie pamięć nie myli, to Swiss-Tech ma w ofercie coś ze stajni Photon Light. Jeżeli dioda miała dawać białe światło, to jest zasilana dwoma bateriami litowymi 3V - CR2016.
Wyjmij, przemyj powierzchnie styków baterii i latarki benzyną ekstrakcyjna lub alkoholem izopropylowym i pokombinuj z poprawnym zamknięciem ich w latarce.
Może się okazać, że jednak latarka zadziała po kilku minutach eksperymentów ;) . Mój Photon zyskał po takim zabiegu dodatkowe 100% mocy. Spoczątku świecił dość ospale nawet na najwyższym biegu.
Znałem jakieś testy i porównania z innymi posiadanymi przezemnie latarkami i zacząłem szukać przyczyn takiej różnicy.
Te bateryjki mają ogromną powierzchnię styków i czasem lekkie zatłuszczenie daje w efekcie spadek mocy latarki albo jej całkowitą "niesprawność".
Ale to tylko przypuszczenia ...
Bo może faktycznie masz walniętą latarkę albo samą diodę.
Pozdrawialski
Daj znać czy coś się udało "zreperować"
  • 0

budo_nick
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Libiąż
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: RazorBack
Dzięki za przyjście z odsieczą :)


tak tam są 2 baterie3V
dioda po załączeniu ( zaraz po wyjęciu z pudełka) zaświeciła niebieskim światłem ale co to :o gaśnie ! gdy przyłożyłem diodę od oka widać było że minimalnie świeci.
załączyłem 2 raz - to samo.
wszystko wskazywało na to że baterie słabe więc kupiłem nowe.
Ale niestety nic z tą różnicą że teraz w ogóle nie świeci.
Podłączyłem nawet diodę do prostownika żeby mieć pewność
ale było bez zmian
:cry: :cry:
  • 0

budo_obizon
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 172 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: RazorBack

Mam pytanie dotyczące tego noża :
posiada on głebokie frezy w górnej częsci ostrsza oraz na grzbiecie
czy to tylko do ozdoby czy tez ma to jakąś do spełnienia.
Wiem że w starożytnym Rzymie smarowali takie wgłębienia trucizną.
ale wtedy frez był tyko z jednej strony. Co było przydatne np. przy krojenia jabłka na pół. :P 8O :o
:?: :?: :?: [/img]


Trucizna zawsze mozna posmarowac :wink:
Oprocz trucizny ma to teoretycznie umozliwiac uplyw krwi z rany pomimo wbitego noza ale nie slyszalem zeby ktos to sprawdzil w praktyce.
Zdania co do przydatnosci tych frezow sa podzielone.....
  • 0

budo_tatoine
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 365 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: RazorBack

posiada on głebokie frezy w górnej częsci ostrsza oraz na grzbiecie
czy to tylko do ozdoby czy tez ma to jakąś do spełnienia.


Ja też mam przyjemność używać Razorback`a i moja opinia jest bardzo zbliżona do Twojej - znakomity gwóźdź, który przebije wszystko.
Wydaje mi się jednak, iż frezy na grzbiecie mają za zadanie nieco zmniejszyć wagę noża. A może się mylę?
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: RazorBack
Misiakus wrote:

Wyjmij, przemyj powierzchnie styków baterii i latarki benzyną ekstrakcyjna lub alkoholem izopropylowym i pokombinuj z poprawnym zamknięciem ich w latarce.

Sorki za off topic ale gdzie mozna nabyc alkohol izopropylowy?
  • 0

budo_mithrandir
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 880 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: RazorBack
Odp. na OT: alkohol izopropylowy, tudzież wszelkie inne odczynniki możesz nabyć na fakturę uczelni (np UŁ) na Łąkowej bodaj 11... Tam jest duży magazyn szkła laboratoryjnego i odczynników. Albo na Limanowskiego przy Hipotecznej. Albo w Domu Handlowym Nauki, róg Gdańskiej i 6 sierpnia. Wszędzie trza się podszyć pod uczelnie, ja np. pod Katedrę Zoologii Bezkręgowców, hehe...
  • 0

budo_misiakus
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 422 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: RazorBack
Alkohol izopropylowy - popytaj w firmach zaopatrujących w chemię drukarnie albo odkup flaszkę w drukarni mającej maszyny z nawilżaniem alkoholowym. Przyjdź najlepiej ze swoją ... bo najmniejszy jaki sprzedawaliśmy miał 5 litrów a standardowo pakowane są też w opakowania 20L, 23L, 200L (zależy od firmy i potrzeb drukarni). Doskonale się tym elektronikę czyści i odtłuszcza różne powierzchnie. A więc częściowo nie jest to offtopic, bo można też wykąpać w tym nóż przed jakimś malowaniem albo oklejaniem itp. To 99,9% alkoholu. Są też w sklepach z chemią ale laboratoryjny, w małych opakowaniach może być nawet 100-300% droższy na litrze.
Pozdrawiam
  • 0

budo_jacu$
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 352 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Łódź

Napisano Ponad rok temu

Re: RazorBack
Bardzo Wam dziekuje. Ja poszukuje go wlasnie w zwiazku z elektronika.
  • 0

budo_piterm
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3170 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kto to wie...

Napisano Ponad rok temu

Re: RazorBack

Wydaje mi się jednak, iż frezy na grzbiecie mają za zadanie nieco zmniejszyć wagę noża. A może się mylę?

No, skoro jest "dziura" zamiast metalu to na pewno waga się zmniejsza. Ale poza tym podobnież ułatwia to wbicie, wyjęcie... mam nadzieję, że nikomu z nas nie przyjdzie nigdy tego sprawdzać :?
  • 0

budo_bigmathias
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: RazorBack
Obejrzałem sobie zdjęcia razorback'a i rowki po bokach ostrza wydają sie spełniać role usztywniającą. Moze wydac sie to dziwne zważywszy że stal jest bardzo dobra, ale po krótkich obliczeniach mozna zauwazyc wzrost sztywnosci przekroju na ktorym rowek sie znajduje. A może to tylko dla podniesienia atrakcyjnosci wygladu...
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024