Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wymagania egzaminiacyjne (?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

budo_choong
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 741 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubin

Napisano Ponad rok temu

Wymagania egzaminiacyjne (?)
Znalazłem na stronie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników] Dziwne , moze nowe (?) wymagania egzaminacyjne na stopnie uczniowskie. Tam jest kilka ciekawych pozycji.

2CUP / CZERWONY PAS

Układy:Hwa-Rang Tul.
Matsogi: Ilbo Matsogi (kombinacje nieukładane)
Sparing walka w formule low kick i backfist z kolanami i podcięciami.
Hosin Sul: 15 kombinacji (walka w parterze, duszenia)
Kopnięcia: Twimyo Tora Bituro Chagi, Twimyo Dolmyo Naeryo Chagi (360), Twimyo Dolmyo Goro Chagi (360)
Kopnięcia z wielokrotnym ślizgiem, proste kopnięcia podwójne z wyskoku.
Kombinacje:obrony przed kopnięciami i ciosami z kontratakiem, zwody.
Rozbicia: Sonkal Dung Taerigi (1d), Twimyo Goro Chagi (1d), Twimyo Yop Chagi (2d), Twimyo Bandae Dollyo Chagi (1d).

Kondycja: Test siły – trzymanie uniesionych nóg, test twardości kości.

Teoria:Zasady taekwon-do, komendy, podstawowe powierzchnie blokujące i atakujące.


1 CUP / CZERWONY PAS Z CZARNĄ BELKĄ

Układy:Choong-Moo Tul
Matsogi:Ilbo Matsogi (kombinacje nieukładane)
Sparing ; walka z dwoma przeciwnikami.

Hosin Sul: walka wręcz !!!!! (?), walka z uzbrojonym przeciwnikiem.

Kopnięcia: Twio Dolmyo Bandae Dollyo Chagi (360)

Kopnięcia na głowę z przytrzymaniem (podstawowe i obrotowe).

Kombinacje: obrony przed kopnięciami i ciosami z kontratakiem, zwody.

Rozbicia: Tora Yop Chagi (2d), Twimyo Tora Yop Chagi (1d), Twio Dolmyo Bandae Dollyo Chagi (1d), Twio Dollyo Chagi (1d), Twimyo Nomo Yop Chagi (1d, 6 osóB).

Kondycja: Test siły – trzymanie uniesionych nóg, test twardości kości.

Teoria: Wszystko co ważne,inne sztuki walki pierwsza pomoc


Jak wyglada test twardosci kosci ? 8O
Czy to rzeczywiscie nowe zadania egzaminacyjne ?
Teoria obejmuje tez inne sztuki walki ? 8O
Walka wrecz to nie jest sparing ? 8O

Te sparingi mi sie podobaja
Pzdrawiam
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)
jak dla mnie bomba tylko nie rozumiem testu twardosci kosci 8O nie wiem co konkretnie i jakmi metodami ma byc testowane.
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)
Najprościej zapytać chłopaków z KCT. Zresztą jeden z nich jest tu na forum.

Tak w ogóle to są to wymagania, które na swoich egzaminach stosuje KCT Kraków - klubowe można powiedzieć. Nasze klubowe też się baaaardzo róznią tak od wymogów WTF, jak i PUT (GTF).

Pozdrówka

Gizmo
  • 0

budo_hachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:StargardCity

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)
zara zara bom sie gubie to wymagania dla itf , wtf gtf itd sa takie same? I jak do cholery wyglada test twradosci kosci. Zaczna mi ja lamac i zmierza czas po jakim chrupnie czy co? I siakos to bituro mnie zdziwilo...
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)
Wymagania dla ITF i GTF sa teoretycznie podobne - ostatecznie styl jest zasadniczo ten sam. Te same układy, nazwy technik itp. Wymagania dla WTF są inne, tak jak inne są układy, nazewnictwo, przepisy. Są jednak kluby, które same sobie wzbogacają wymogi, dodają inne elementy.

Gizmo
  • 0

budo_hachi
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:StargardCity

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)
ta wiem tak jak mialam walke w parterze... :twisted:
  • 0

budo_charly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2742 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:3miasto
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)

Sparing walka w formule low kick i backfist z kolanami i podcięciami.
Hosin Sul: 15 kombinacji (walka w parterze, duszenia)

To mi się podoba :twisted: Takie wymagania powinni wprowadzić w całym związku, szczególnie walke w parterze :)
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)

To mi się podoba :twisted: Takie wymagania powinni wprowadzić w całym związku, szczególnie walke w parterze :)


Tak powinni. Ale zeby wymagac trzeba tez uczyc.
Wiekszosc sekcji to sekcje sportowe. To jest niepotrzebne, bo na zawodach nie ma tego elementu. Ja " rozgoryczony tym faktem "
zapisalem sie na bjj :) .
Musze sie troche ograniczyc z tkd ( do 3,4 x tyg ) ale mam parter.
Wolalbym miec wszystko na tkd w parterze na wysokim poziomie. :evil:
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)
Kiedy u nas byl parter to zgrzesze jak powiem, ze pamietam. :evil: Przykra sprawa. :evil:
  • 0

budo_hajo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)

2CUP / CZERWONY PAS
Sparing walka w formule low kick i backfist z kolanami i podcięciami.
Hosin Sul: 15 kombinacji (walka w parterze, duszenia)
Kondycja: Test siły – trzymanie uniesionych nóg, test twardości kości.
1 CUP / CZERWONY PAS Z CZARNĄ BELKĄ
Sparing ; walka z dwoma przeciwnikami.

Hosin Sul: walka wręcz !!!!! (?), walka z uzbrojonym przeciwnikiem

Kondycja: Test siły – trzymanie uniesionych nóg, test twardości kości.

Teoria: Wszystko co ważne,inne sztuki walki pierwsza pomoc


To chyba jekiś żart. Poza tym pierwsza pomoc na egzaminie TKD. 8O myślałem że TKD służy do czegoś troszke innego.
A co inne sztuki walki robią na naszym egzaminie ??
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)
Witam wszystkich,

Dopiero teraz zwrocilem uwage na ten watek :oops: . Od 2 miesiecy trenuje w KCT i szczerze mowiac interesuja mnie na razie wymagania na 10 i 9 kup : ). Nie rozmawialem nigdy z trenerem o szczegołach wymagan egzaminacyjnych na 2 i 1 kup ale na pewno zrobie to przy nastepnej okazji. Jestem pewien, ze juz niedługo wszystkie wyszczegolnione przez Choonga pozycje zostaną wyjaśnione.

Pozdrawiam, Dzik
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)

To chyba jekiś żart. Poza tym pierwsza pomoc na egzaminie TKD. 8O myślałem że TKD służy do czegoś troszke innego.
A co inne sztuki walki robią na naszym egzaminie ??


To nie żart. To są naprawdę wymagania na stopnie KCT Kraków. Pierwsza pomoc chyba się jednak przydaje - i to bardziej niż wiele rzeczy, o które się nieraz pyta na egzaminach. A inne sztuki walki? Miło jest, jak ktoś, kto ma już jakiś poziom w danym systemie, wie co nieco o innych stylach także.

Gizmo
  • 0

budo_hajo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)

Pierwsza pomoc chyba się jednak przydaje - i to bardziej niż wiele rzeczy...
A inne sztuki walki? Miło jest, jak ktoś, kto ma już jakiś poziom w danym systemie, wie co nieco o innych stylach także.


Owszem pierwsza pomoc jest bardzo ważna, ale do szkolenia w tym kierunku są inne instytucje jak np. szkoła lub inne kursy.
A co do innych sztuk walki masz racje. Masz racje miło jest wiedzieć coś o innych sztukach walki.W tym wpisie nie miałem na myśli tego aby nic nie wiedzieć na ten temat . Chodzi mi oto że tego nie powinno być na egzaminie. Egzamin sprawdza Twoje umiejętniści w TKD a nie np. w karate czy innej sztuce.
To tak jakby na biologii czy chemii pytali o postać kanociczną funkcji kwadratowej.
Bez sensu.
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)
Na biologii czy chemii (zwlaszcza na poziomie uniwersyteckim) znajomosc wyzszej matematyki a zwlaszcza analizy matematycznej jest absolutnie niezbedna :) sorry za Off Topic
  • 0

budo_gizmo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2337 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Świdnik/Lublin

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)
Po prostu uważam, że nie powinnismy byc świętsi od papieża. Jak zawodnik zdający na wysoki stopień odpowie na jakieś pytanie z zakresu pierwszej pomocy, albo wykaże się podstawową wiedzą o innych SW, to korona mu z głowy nie spadnie. O karate też warto co nieco wiedzieć, bo jest wszak źródłem taekwondo. Są kraje, gdzie w ramach wymagań egzaminacyjnych masz np. pytanie o przepisy prawne dotyczące obrony koniecznej. Uważam, że nie ma też np. nic złego w tym, żeby zdającemu na wyższy stopień kazać poprowadzić powiedzmy prawidłową rozgrzewkę. Są to rzeczy może poboczne w stosunku do czystego taekwondo, ale na pewno nie zaszkodzą. Jeśli w danym klubie jest to nauczane, to nie widzę problemu.

Gizmo
  • 0

budo_hajo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 49 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lubartów

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)

Po prostu uważam, że nie powinnismy byc świętsi od papieża. Jak zawodnik zdający na wysoki stopień odpowie na jakieś pytanie z zakresu pierwszej pomocy, albo wykaże się podstawową wiedzą o innych SW, to korona mu z głowy nie spadnie. O karate też warto co nieco wiedzieć, bo jest wszak źródłem taekwondo. Są kraje, gdzie w ramach wymagań egzaminacyjnych masz np. pytanie o przepisy prawne dotyczące obrony koniecznej. Uważam, że nie ma też np. nic złego w tym, żeby zdającemu na wyższy stopień kazać poprowadzić powiedzmy prawidłową rozgrzewkę. Są to rzeczy może poboczne w stosunku do czystego taekwondo, ale na pewno nie zaszkodzą. Jeśli w danym klubie jest to nauczane, to nie widzę problemu.


Zgadzam się z tobą w 99% . Powinniśmy mieć wiedze na temat innych sztuk walki myśle tu o podstawach jak np. twórca, kolory pasów ew. zarys historyczny , ale wg mnie tego nie powinno być na egzaminie TKD

Pozdro 4 all
  • 0

budo_cookkie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)
Pierwsza pomoc to rzecz bardzo wazna w treningu TKD (takie jest moje zdanie). Np dla tego, ze jest sport urazowy i kontaktowy, wiec nauczanie pierwszej pomocy jak najbardziej do niego pasuje (nie wspominajac o idei z jakią był tworzony ten sport, do ktorej to pasuje jeszcze bardziej, ale o tym nikt nie lubi mowic). Nie mowiac o ideach uzasadniam to tym ze mozna kiedys uszkodzic kumpla na treningu i wtedy, znaim przyjedzie pogotowie, moznaby wiedziec co z tym zrobic (mimo to ze zwykle jest trener jest przeszkolony pod tym katem).
Jest jednak oczywiscie ten sam klopot co z walka w parterze - nie mozna wymagac tego czego sie nie uczy.
W zakresie pierwszej pomocy wiedza ksiązkowa jest malo uzyteczna, a jakos nie widze nikogo kto by przeprowadzał treningi TKD z pierwszej pomocy np.: na fantomie, albo z uzyciem bandazy (nie mowiac juz o tym ze potrzebny jest specjalista zeby tego nauczyc).

cookkie

PS.:
pozdrawiam wszystkich, to moj pierwszy post na tym forum
  • 0

budo_cookkie
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)
Co do innych SW tojest to w ogole smieszne, ze nie uczy sie o nich na treningu TKD. Jest to troche podobne do tego, ze nie uczy sie o innych religiach a lekcji religii (madrzejsze porownanie nie przychodzimi do glowy ;)). Sportowcom to nie jest potrzebne - oki, ale tak ogolnie, jesli ktos chcialby sie kiedys bronic to moglby wiedziec w jaki sposob moze zostac zaatakowany. Przynajmniej trochę wiedzy powinnobyc wymagane.
  • 0

budo_moro
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4585 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Noresund/ Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)

. Jest to troche podobne do tego, ze nie uczy sie o innych religiach a lekcji religii (madrzejsze porownanie nie przychodzimi do glowy ;) ).

OT ale... uczy sie. :)
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Wymagania egzaminiacyjne (?)

A inne sztuki walki? Miło jest, jak ktoś, kto ma już jakiś poziom w danym systemie, wie co nieco o innych stylach także.

Gizmo

no wlasnie,
Mnie strasznie irytuje fakt,ze wielu moich znajomych majacych mistrzowskie stopnie nie ma bladego pojecia o "innych" sztukach walki :(
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024