Skocz do zawartości


Zdjęcie

Teakwondo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Teakwondo
Po co sa podzialy na ITF i WTF ,i gadka ze ITF jest lepsza skoro TKD tak czy siak nie jest zbyt skutecznym MA-no coz taka prawda.
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
podzialy ? bo to zycie , polityka , licza sie pieniadze i wplywy , stad podzialy :)
co do skutecznosci sie nie wypowiem , bo to kolejna bylaby kolejna batalia :)
  • 0

budo_pjotrek
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 221 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
podziały są, bo jedni chcieli tak, a drudzy tak, a co do skutecznosci to sam jesteś nieskuteczny
  • 0

budo_picachu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 660 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdańsk megalopolis

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
O braku skuteczności to mówisz chyba z :evil: własnych :evil: przykrych :evil: doświadczeń :evil: , gdyż uważam i napewno większość się ze mną zgodzi, że każdy styl jest skuteczny jak jesteś w nim dobry. Niektórych styli nie można za bardzo porównac, bo jak porównasz np.TKD z Judo hmmmmm :?: :?: :?: . Poza tym w tej chwili nie uczymy się czystych 8) styli. Każdy terener wprowadza elementy z innych szuk walki. Ja np. nauczyłem się rzutów nie na Judo lecz własnie na TKD tak samo jeżeli chodzi o dźwignie. :twisted:
  • 0

budo_dźwiedziu
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 86 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Radom

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
Vovchanczyn a mam Ci synku przytoczyć nazwiska mistrzów kickboxingu którzy przeszli na kicka odnoszać najpierw sukcesy w tkd, he he?? :twisted:
  • 0

budo_dzik
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 173 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:kraków

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo

Po co sa podzialy na ITF i WTF ,i gadka ze ITF jest lepsza skoro TKD tak czy siak nie jest zbyt skutecznym MA-no coz taka prawda.


Hmmmm. Jak sie ma skutecznosc lub nieskutecznosc TKD do podzialu na federacje. Czlowieku wytlumacz mi to jak piecioletniemu dziecku bo doprawdy nie kumam. Chyba ze jestem jakis "a bit slow in a head".
pozdrawiam.
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
no setki razy sie spotakalem z wypowiedziami ze ITF jest "lepsze" od WTF.
wiec to nie jest piepszenie.
nie mow ze nigdy o tym nie slyszales.
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
jeden powie , ze tkd itf jest lepsze , drugi , ze wtf , nie powinienes polegac na tym co slyszales , lepiej sprawdz :)
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo

Po co sa podzialy na ITF i WTF ,i gadka ze ITF jest lepsza skoro TKD tak czy siak nie jest zbyt skutecznym MA-no coz taka prawda.


Nieskuteczna MA- w wykonaniu niektórych sekcji może i OWSZEM. Ale nie uogólniaj!! Wielu takich nieskutecznych zawodników wygrywa w starciach na ulicy...
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
Aha i proszę napisz, CO JEST WG CIEBIE SKUTECZNE...
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
Combat oczywiscie masz racje ze nie w kazdym przypadku,bo wierze i znam ludzi ktorzy dzieki TKD wygrywali starcia na ulicy,ale w porownaniu do innych systemów TKD nie grzeszy skutecznoscia ,dajmy na to BJJ,gdzie kopniaki bede wyłapywane,a co potem wiadomo.Nie zaprzeczaj,bo czytalem twoja strone i wiem jakie Ty masz pogladay do MA.

A wedlug mniei skuteczne sa systemy ,w ktorych nauczaja walki w sposob zblizony do tej jak wyglada na ulicy wiec:
BJJ+Muay Thai - to jest wedlug mnie skuteczne.
  • 0

budo_mafox_
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 746 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
otoz chodzi o to ze faktycznie taekwondo w przecietnym wydaniu skuteczne nie jest za wiele,
ale Ci co mowia ze ITF jest bardziej skuteczne niz WTF maja na mysli fakt operowania rowniez rekami podczas treningow i sparingow
  • 0

budo_greed
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1188 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Trójmiasto

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
topic mial dotyczyc glownie chyba podzialu w tkd , a rozmowa nasza schodzi na skutecznosc , ktora juz byla omawiana i ma osobny topic :)
  • 0

budo_egor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
Jesli chodzi o porownanie TKD do BJJ to napisze tylko tyle. Otoz moj kolega trenowal kilka lat TKD ITF, potem GTF, a potem poszedl na BJJ. Trenowal troche czasu nie wiem ile dokladnie.
Pewnego dnia spotkalem go na ulicy, zauwazylem szrame na jego glowie i pytam co sie stalo a on na to ze starl sie na ulicy z kolesiem, chcial zastosowac technike z BJJ i sprowadzic go do parteru chwytajac ponizej pasa, niestety dla mojego kolegi koles utrzymal sie na nogach na tyle dlugo ze pociagnal mu po glowie kranikiem. Zgadnij co zrobil moj kumpel, po prostu zastosowal kilka podstawowych kopniec i zniszczyl napastnika. Mysle ze teraz juz nie bedzie mial watpliwosci co zrobic na ulicy.
Nie che sie zprzeczac ktory styl jest lepszy bo naleze do grona osob ktore uwazaja ze styl to tylko narzedzie a od czlowieka zalezy czy potrafi je wykorzystac ale wkurza mnie ciagle pieprzenie ze TKD jest nieskuteczne.
PS. Wielokrotnie sparowalem z ludzmi z innych styli i zastanawiam sie dlaczego nie przychodzili drugi raz pomimo zaproszenia. I nie dogaduj ze pewnie trenowali od miesiaca
  • 0

budo_egor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
PS
Zawsze probuje wyobrazic sobie walke adepta BJJ z 2 napastnikami i widze jak lezac na ziemi jedna reka dusi jednego napastnika a druga blokuje kopniecia drugiego ktory stoi a ktorym OCZYWISCIE zajmie sie jak skonczy z pierwszym. :wink:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
Co do tematu BJJ- to schodzenie do parteru na ulicy to GŁUPOTA. CZEMU? Bo nigdy nie wiadomo czy to 1/1 czy więcej /1
:X :(

WNIOSEK: BJJ na ulicę - ale TYLKO 1/1, a w ogóle to lepiej nie schodzić - bo to nie zabawa czy kulanie na sali! Dobre TKD jest w tym przypadku kilka razy lepsze! (co nie zmienia faktu, że co jak co - ale dobry parter znać trzeba - nigdy nie wiadomo co się zdarzy).

2) Jak już na ulicę to vale tudo, NIE BJJ!!

OBSZERNIE w dziale ulica...

PODSUMOWANIE - i koniec tematu BJJ lepsze od TKD... :roll: :lol:

Fragment wypowiedzi Seikena: "Postanowilem popytac moich mistrzow co na ten temat sadza i stad ta zwloka.
No oczywiście, czy przy większej ilości ludziów klaść się na plecy???

Pan od Thai : powiedzial , to znaczy nawet nie powiedzial , tylko sie spojrzal i wyslal mnie na "stacyjki" ....
Kolega od Judo ( grube dany ): " czy ciebie pojebalo Seiken , do parteru z 3-trzema , ja kurwa adwokatem jestem i ten standard zycia mam zamiar utrzymac"

Carols Newton ( kumpel z maty , i chyba master z UFC) , " wybij to sobie ze łba , Seiken , mam jeszcze blizny na plecach jak mnie 3 braci ( Albanczykow) potraktowalo nozami".

Marcus Soares ( 6 w BJJ) : "nigdy na ziemie,Steve ty penteho ( strasznie brzydkie okreslenie) przy 3 i wiecej ludziach , klincz , backup , na sciane czy rog pokoju, duś , łam ręce ale nigdy nie idz do parteru"

Combative , manual Matta LArsena , " przy walce i kilkoma przeciwnikami , nigdy nie daj sie sprowadzic do parteru , klinczuj i kontratakuj".

Swoje przezycia , BJJ uratowalo mi dupe kilkanascie razy ( bramka w "Small Bigest city" ,2 lata, bar dla HArley boys), co prawda w parterze bylem tylko 2 razy , ale MAta Leo na 400 brodaczu , poswiadcza ze jest to technika skuteczna i po tym ciebie szanuja , albo niestety chca sprawdzic. Generalnie , obecnie nie obawiam sie walczyc z kimkolwiek , ale jak widze kilka osob to siegam po sprzet ( rodzine mam)".
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
Co do stlu to nie prawda ze styl nie jest wazny.
Pomysl sobie o 2 pilotach ,jeden wskakuje do Messerschmita ,drugi wskauje do F-18 Hornet,i powiedz mi czy ich umiejetnosci cos znacza ? czy tylko maszyna ktora beda latac?
Oczywiscie maszyna,tak sie ma to ze stylem walki.
  • 0

budo_egor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo

Pomysl sobie o 2 pilotach ,jeden wskakuje do Messerschmita ,drugi wskauje do F-18 Hornet,i powiedz mi czy ich umiejetnosci cos znacza ? czy tylko maszyna ktora beda latac?

Boze co za porownanie, moze porownaj dwoch kierowcow Formylu 1 ktorzy startuja w swoich bolidach. Porownujac samoloty z roznych epok chcesz powiedziec ze kolesie sprzed kilkuset lat nie umieli sie lac a dzisiejsi macho tworzacy stule ktore i tak opieraja sie na tym "kto pierwszy da w ryj ten lepszy" sa wojownikami wszechczasow??? Kolego idz pracowac do muzeum lotnictwa (sory za zlosliwosc)
PS Ludzie o co wam chodzi z tym porownywaniem styli? Jakies kompleksy macie czy co?
  • 0

budo_egor
  • Użytkownik
  • Pip
  • 43 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Rybnik

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
PS Jak przegram z jakims kolesiem w walce to nigdy nie bede uwazal ze styl jest do bani, po prostu musze jeszcze potrenowac.
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: Teakwondo
To porownanie jest bardzo dobre.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024