Skocz do zawartości


Zdjęcie

Garda na ulicy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy

nie przemawial do ciebie argument, ze capoeira powstala z czystych walk ulicznych, napierdalanek 10v10.


Zwracam honor, wprost tego nie powiedziales.

> Co do skurecznosci capuery to mialem walke z takim co na rekach stawal, to bylo fajne bo lowkicki na pysk siadaly. :twisted: .

Musze wiecej? Jak chcesz to napisze, ale musisz poprosic.

nigdy nie bede sie boksowal w pionie. Rownolegle do podloza jest znacznie wygodniej.

:rofl:
Przepraszam, ale zastanow sie. Boxujesz w poziomie stojac. Lezac boxujesz w pionie to tak na marginesie :wink: .
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy

> Co do skurecznosci capuery to mialem walke z takim co na rekach stawal, to bylo fajne bo lowkicki na pysk siadaly. :twisted: .

Musze wiecej? Jak chcesz to napisze, ale musisz poprosic.

Startowal w UFC czy w Vale Tudo kiedys taki jeden co stawal na jednej rece :) Najbardziej utkwily mi w pamieci te slowa z calego opisu walki: "...a zeby posypaly sie...". :D

Zapodaj wiecej, posmiejemy sie.. a moze i nie :|
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy
EOT. Zastanów się w przyszłości co chcesz powiedzieć i co naprawdę wiesz... :roll: :evil:

BJJ ucze sie dopiero od dwoch miesiecy, ale mimo tak krotkiego stazu juz jakies pojecie mam i wiem, ze juz nigdy nie bede sie boksowal w pionie. Rownolegle do podloza jest znacznie wygodniej


WHAT THE FUCK????? przestraszony :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Nie mam więcej pytań...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy
Co prawda nie prosiles, ale tylko dla ciebie.

Nie podaje jak cie zaczelo, bo to nie wazne. Ja uderzylem pierwszy PP.
Siadlo na twarz, odrzucilo go troche. Nie wiem sak sie to nazywa u was, ale on tak skoczyl na ziemie i sie obrocil plecami, wiec go kopnalem w nery. Wstal. Potem cos jak salto z noga wyciagnieta, ale jak byl w potietrzu to dostal nastepnego kopa.

Zostawilem go bo krwawil mu troche nos, ale on powiedzial zebym zostal, wiec...
Postanowil juz nie stac na rekach, ale gardy to on nie umial trzymac.
Wstyd!!! Dostal pare sierpow ( z 3 ) i low kickow, a ze nie mogl chodzic to juz go nie katowalem .

Ulica to nie Tekkem, capuera ma do powiedzenia tyle co zyd za niemca.
Jesli chodzi o skutecznosc w walce. Sprawnosc wyrabia zaj..., naciag sciegien tez, ale do walki sie nie nadaje.
Nie mowie tego nikomu na zlosc, ale to po prostu nieskuteczne.
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy


> Co do skurecznosci capuery to mialem walke z takim co na rekach stawal, to bylo fajne bo lowkicki na pysk siadaly. :twisted: .

Musze wiecej? Jak chcesz to napisze, ale musisz poprosic.

Startowal w UFC czy w Vale Tudo kiedys taki jeden co stawal na jednej rece :) Najbardziej utkwily mi w pamieci te slowa z calego opisu walki: "...a zeby posypaly sie...". :D

Zapodaj wiecej, posmiejemy sie.. a moze i nie :|



Genki Sudo cos probowal czasem takiego robic. Ale w zeby chyba nie dostal.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy
> JanuszuP chcesz powiedziec, ze to " stanie na rekach z kopnieciami " jest skuteczne :?: :?: :shocked!: :?: :?:
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy
nie
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy
Niedziel: A przytoczona przez Ciebie (o)powiesc potwierdza tylko fakt, ze ludzie cwiczacy capo < rok sa bardzo pewni swoich umjejetnosci. Stado ludzi, ktorzy nie maja pojecia o walce. Co gorsza, gdy juz go nabywaja(zobacza w TV K1 lub nasluchaja sie o wyczynach rodziny Gracie) nagle traca wiare i ida wiadomo gdzie :D

Sproboj zrozumiec to, ze w Polsce capo ludzie cwicza srednio 2-3 lata(dla 80% staje sie ona nudna po 2 latach - strasznie DUZA rotacja skladu :) :lol: ) i nie doszli jeszcze do etpow nauki takich elementow jak rzuty, szerokopojeta skutecznosc uderzen. W dodatku w Polsce nikt nie uczy capo jako czystej sztuki walki. Tutaj trzeba juz pracowac indywidualnie chodzac na treningi np. BJJ czy thai box :) Pozniej jak zmasakruje jakiegos leszcza na ulicy powiem, ze pomogla mi w tym capoeira :)
  • 0

budo_saku
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5219 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy
Dołączona grafika
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy

Niedziel: A przytoczona przez Ciebie (o)powiesc potwierdza tylko fakt, ze ludzie cwiczacy capo < rok sa bardzo pewni swoich umjejetnosci.


Przepraszam ale nie rozumiem. To dobrzeze sa pewni? Tak! Ale jesli nie umieja nic skutecznego to sa samobojcami :evil: .

Niedziel: Stado ludzi, ktorzy nie maja pojecia o walce. Co gorsza, gdy juz go nabywaja(zobacza w TV K1 lub nasluchaja sie o wyczynach rodziny Gracie) nagle traca wiare i ida wiadomo gdzie :D

.

Chodzi ci o bjj? Robia lepiej niz trenujac capuere, to moje zdanie.

Sproboj zrozumiec to, ze w Polsce capo ludzie cwicza srednio 2-3 lata(dla 80% staje sie ona nudna po 2 latach - strasznie DUZA rotacja skladu :) :lol: ) i nie doszli jeszcze do etpow nauki takich elementow jak rzuty, szerokopojeta skutecznosc uderzen.

.

Chcesz zobaczyc czego mozna nauczyc sie w 2-3 lata idz na tkd, bjj, judo, krav mage, thajskibox, kick box, zapasy, box.
3 lata to duzo czasu. U mnie na sekcji tkd rok oznacza ponad 200 treningow ze sparingiem. Podownaj to do " tanca w kregu capuerowych zawodnikow " , bo tak wygladaja u was sparingi? Jest kontakt ? Chodzi o nieprzypadkowy :wink:

nie doszli jeszcze do etpow nauki takich elementow jak rzuty, szerokopojeta skutecznosc uderzen. W dodatku w Polsce nikt nie uczy capo jako czystej sztuki walki.


Nie doszli w 2-3 lata, to ile potrzebuja 5? 10 ? 20?????
I to wszyscy mowia: dobre to do tanca, zmienie zdanie jak zobacze kogos dobrego, wygrywajacego walke z " innostylowcem ".

Tutaj trzeba juz pracowac indywidualnie chodzac na treningi np. BJJ czy thai box :) Pozniej jak zmasakruje jakiegos leszcza na ulicy powiem, ze pomogla mi w tym capoeira :)


Sam sobie odpowiedziales na temat skutecznosci capuery.
  • 0

budo_goliatus_
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 491 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy

Podownaj to do " tanca w kregu capuerowych zawodnikow " , bo tak wygladaja u was sparingi? Jest kontakt ? Chodzi o nieprzypadkowy

Zebys wiedzial, ze moze cie ktos cos zlamac podbic lub wybic! Sam nie raz sprawdzalem zasieg swoich dlugich przeszczepow. To tak jak z pilka nozna. Byles kiedys na meczu szostek i widziales co sie dzieje, gdy komus puszczaja nerwy? :)

dobre to do tanca, zmienie zdanie jak zobacze kogos dobrego, wygrywajacego walke z " innostylowcem ".

Jak go zalatwi w parterze to tez sie bedzie liczylo?
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy
Dołączona grafika
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy
Prozba do saku, lub combat :
Dajcie tez obrazek ode mnie jakis poklon
  • 0

budo_stern
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1194 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:KS DRAGON
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy

No i przecież nigdy nie powiem złego słowa o kimś, kto dopiero zaczyna, ale uczciwie trenuje i skromnie robi swoje (zresztą wystarczy poczytać wywiady z "jakimkolwiek" Gracie albo liczącym się bjj-owcem , oni nie wywyższją swojego bjj ponad inne SW, bo tego nie potrzebują, fakty mówią same za siebie).



khem,
a co mówią?

pozdro.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy
Heh, to ze ludzie zaczynajacy cwiczyc SW - w tym modna ostatnio capoeire [swoja droga Niedziel to chyba nie jest duzy problem nauczyc sie pisac poprawnie to prote osmioliterowe slowo?] - mysla, ze moga sie obronic ledwo co wyuczonym obrotowym kopnieciem to raz. Dwa, nie majac bladego pojecia o czym sie mowi, nie powinno sie zabierac glosu. Sam teraz cwicze bjj i owszem, bjj jest skuteczniejsze od capoeiry. Nikt tego nie neguje. Jednak rece opadaja gdy slysze o stawaniu na rekach czy odwracaniu sie z plecami. To tylko dowodzi ze walczyles z dupa, a nie capoeirista.

W bjj niezly poziom mozna prezentowac w miare szybko, juz po 2-3 latach wielu zawodnikow jest naprawde dobrych. Natomiast nauka capoeiry trwa znacznie dluzej, bo do wyuczenia sie jest jeszcze caly bagaz technik, ktore do walki nie sluza. Co nie znaczy, ze takich nie ma - ciekawe czy wiedzialiscie - mowie do Niedziela i Combata - ze w capoeira sa ciosy lokciami [Combat zdaje sie jest ich zagorzalym milosnikiem :wink: ], niskie kopniecia i niezla praca rak. Tyle, ze to dopiero na bardzo zaawansowanym stadium rozwoju capoeiristy.

No, ale oczywiscie, latwiej rzucic jakims oklepanym stereotypem o stawaniu na rekach i innych pierdolach... :roll:

Nie twierdze, ze chcac sie w miare szybko nauczyc walki nalezy isc na capoeire. Ale teksty o stawaniu na rekach/glowie/dupie czy odwracaniu sie plecami swiadcza tylko o tym, ze walczylo sie z kims bardzo niedoswiadczonym ALBO o tym, ze jedynym zrodlem wiedzy o capoeira dla piszacego takie opinie byl Tekken 3...

Aha, Niedziel. Tak, na capoeira sa sparingi. Zwie sie to jogo duro. Krew sie leje czesto. Tyle ze oczywiscie do jogo duro nie przystepuja gracze z rocznym czy dwuletnim stazem...

Wiec niech sie kazdy trzyma swojej dzialki i nie gada glupot o czyms, o czym nie ma pojecia. Sam cwicze bjj poltora roku, a od swojego trenera capoeiry [ktora tez cwiczylem czas jakis] dostalbym taki lomot, ze dlugo by mnie zbierano z maty...

A swoja droga, to gadacie nie na temat. Jak capoeira ma sie do gardy bjj na ulicy to nie mam pojecia...
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy
Ma sie nijak, ale jak mowia " jak ktos prosi do tanga, to trzeba sie jak najszybciej na parkiecie zjawic " :wink:

Genoshia jade od poczatku :
1. Co do capuery, lub copoeiry, lub kaplery to puki wszyscy wiedza o to chodzi to nie ma problemu.
Mi nie przedszkadza ze ktos mowi teklondo, tekwondo, czy jakos inaczej bo " prawdziwa sztuka krytyki ... "
Ale bu by byc sprawiedliwym to od teraz bedzie tak jak chcesz ( jak ja lubuie sprawiac ludziom przyjemnosc :wink: ).

2.Widzisz tu masz racje co do ich poziomu. Nie byli mocni ( nie powiem ze dupy, bo raz ze nie wysmiewa sie pokonanego, dwa umniejszylbym swoje zaslugi :) ). Bjj jest inne, jesli jest uzupelniane o kbox, tkd, box to jest 200% skuteczniejsze.

3. Co do lokci to wiedzialem. I zobacz mi mie chodzilo ze nauke capoeiry ( :wink: ) mozna wsadzic do d... , tylko ze w czasie 3 lat po ktorych, nie mow ze jest inaczej, jestes praktycznie goly mozesz osiagnac duzo wiece w innym stylu. Dam przyklad twoje 1,5 roku na bjj, teraz idziesz na 1,5 roku na tajski box. Jakie ma szanse ten po capoeirze z toba ?

4. Praca rak. Wcale nie jest dobra. Przepraszam, ze to mowie, ale wcale nie jest dobra, chyba ze gosc cwiczyl np box czy cos takiego.

5. Ja nie rzucilem tym stereotypem, ja sie z nim spotkalem 1:1. Na ulicy byl bardzo niedoswiadczony..

6. Po ilu latach jestes gotowy na pierwsz spating i jak on wyglada ?

7.Dostalbys lomot, ale on cwiczy kilkanascie lat, ma doswiadczenie. Od mojego tez bys dostal i od wiekszosci innych tez ale czy to swiadczy o skutecznosci danego stylu?

6.
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy

Jakie ma szanse ten po capoeirze z toba ?

Duze, ja dupa jestem a nie zawodnik :wink:

4. Praca rak. Wcale nie jest dobra. Przepraszam, ze to mowie, ale wcale nie jest dobra, chyba ze gosc cwiczyl np box czy cos takiego.


Jak mowie, nie oceniaj jej po facecie, z ktorym miales sparing. Oceniaj ja po ludziach, ktorzy na capoeira poswiecili pol zycia. A jesli z takimi nie miales nigdy kontaktu, to musisz uwierzyc mi na slowo. Oczywiscie nie upieram sie, ze robia to lepiej niz bokserzy, bo tak nie jest, ale mimo wszystko.

6. Po ilu latach jestes gotowy na pierwsz spating i jak on wyglada ?


Zalezy jak i po co cwiczysz, w jakiej grupie.. reguly nie ma, ale na pewno nie po roku. Jak to wyglada? Stajesz na przeciwko faceta i zaczynasz sie napieprzac jak idzie :wink: - kopniecia, ciosy rekoma, obalenia, podciecia. Zadnej filozofii...


7.Dostalbys lomot, ale on cwiczy kilkanascie lat, ma doswiadczenie. Od mojego tez bys dostal i od wiekszosci innych tez ale czy to swiadczy o skutecznosci danego stylu?


Dalem to jako przyklad ludziom, ktorzy uwazaja ze capoeira w zadnym wypadku nie moze byc skuteczna. Owszem, w jakiejs tam czesci swiadczy o skutecznosci stylu. Tyle, ze na ta skutecznosc pracuje sie duzo dluzej niz w innych, uznanych za 'realne' stylach.
  • 0

budo_niedziel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2844 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:ze wsi jestem
  • Zainteresowania:Taekwondo

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy
Nie mow tak o sobie :bad-words: .
No do czego to dochodzi :)

Dajac mi przyklad polowy zycia, to porownaj to do kogos kto poswiecil pol zycia na box, kbox, tajbox, tkd, bjj ( mozna jeszcze inne dodac ).

Co do sparingow to musialbym zobaczyc, ale od ziomka ktory cwiczy capoeire ( widzisz umiem jakchce ) wiem ze oni maja " walke z cieniem ".

Co do ostatniej czesci twojego postu to capoeira nie jest skuteczna w porownaniu do nawet KF. O skutecznosci nie tylko o tym, ze 30 letni facet obije nastolatka. A zkad wiesz, ze w parterze bys go nie pokonal ?
  • 0

budo_genosha
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 565 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:inąd

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy
KF to akurat jest tyle odmian ze chyba nie powinno sie trakowac tego jako jednosci.

I specjalnie nie porownuje do kogos, kto rownie dlugo cwiczy np box. Przeciez wyraznie napisalem, ze te sztuki walki jak najbardziej SA skuteczniejsze od capoeiry. Co nie znaczy, ze jest ona w ogole nieprzydatna.

I naprawde masz troche wypaczony obraz tej sztuki... owszem, sa salta, sa akrobacje i stanie na rekach... ale sa tez zwykle kopniecia boczne, okrezne [co nie znaczy obrotowe], frontalne, sa ciosy lokciami, kolanami i glowa. Gdyby ten styl ogolocic ze wszystkiego, co czyni go tak wyjatkowym - to powstalaby kolejna SW podobna do kicka czy savate czy thaia... a ze capoeirista na ogol przegra z thai boxerem? No coz, on ma do opanowania gdzies tak ze trzy razy wiecej technik - wiec i na te najskuteczniejsze mniej czasu. No i oczywiscie inny, bardziej 'pokojowy' sposob nauki.

Doswiadczeni capoeiristas doskonale zdaja sobie sprawe, ze sa SW skuteczniejsze od capoeiry. Ale zapewniam, ze bic sie potrafia - moze nie sa w tym najlepsi, ale odejmowanie im jakichkolwiek umiejetnosci walki to zwykly brak wiedzy w temacie.

A mlodych krzykaczy nalezy ignorowac :wink: [to a propos tych, co po kilku miesiacach mysla, ze juz cokolwiek potrafia]
  • 0

budo_chugaeri
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 85 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Garda na ulicy


No i przecież nigdy nie powiem złego słowa o kimś, kto dopiero zaczyna, ale uczciwie trenuje i skromnie robi swoje (zresztą wystarczy poczytać wywiady z "jakimkolwiek" Gracie albo liczącym się bjj-owcem , oni nie wywyższją swojego bjj ponad inne SW, bo tego nie potrzebują, fakty mówią same za siebie).



khem,
a co mówią?

pozdro.


:) :) :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024