Skocz do zawartości


Zdjęcie

KARATE KONTAKTOWE W POLSCE


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

budo_karateka 2
  • Użytkownik
  • Pip
  • 38 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

KARATE KONTAKTOWE W POLSCE
I co tu mamy :
1. OYAMA KARATE - silny przywódca , silna organizacja , extra zawody , staże , sukcesy w walkach za granicami i w Polsce.

2. Shorin Ryu - solidna szkoła , dobra organizacja , nie robią zawodów ale podobno dobrze w walce,

3. Seitedo - na świecie nie widoczne , w Polsce nieżle , dobre zawody , dobrzy w walkach .

4. IFK Kyokushin - godne polecenia , można się dogadać ,

5. inne kyokushiny - w stanie rozpadu . Jak za granicami duże to w Polsce małe nic nie znaczące i na odwrót . Awanturują sie ze wszystkimi !!!!

6. Shidokan - jeszcze nic nie zrobili .

7. Ashihara - bez znaczenia .

Szansa dla wszystkich : Polska Federacja Karate - Shihan Jan Dyduch !!![/b]
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE
W ramach scislosci, zapomniales o goju ryu.
  • 0

budo_wesley
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 680 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:SZCZECIN

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE

I
6. Shidokan - jeszcze nic nie zrobili .
[/b]


Co to znaczy, ze nic jeszcze nie zrobili?
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE
Karateka2,ale Ty człowieku nudzisz z tym swoim "Oyama Karate i sihan Dyduch są najlepsze".Osobiście nic do tego stylu nie mam,ale mógłbyś sobie darować zakładanie tematów,żeby napisać "oyama jest super,kyokushin bebe".
Od kiedy w shorin-ryu nie ma zawodów?
I tak,jak napisał wesley,należałoby wspomnieć o goju-ryu:okinawa i goju-kai,a przynajmniej o tym drugiem,bo to przecież pierwszy nowoczesny styl pełnokontaktowy z jiyu-kumite.
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE
Karateka 2
chyba chcesz przegonić karateka 1 w prowadzeniu walk na forum...

zapomnieliście jeszcze o IBF karate, nie lepiej niż Ashihara...
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE
W końcu ma numer "2"-może chce być numerem "1" :wink: :) :lol:
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE
hmmm, shorin ryu?? Według jakich zasad mają walkę? Raczej nie jest to pełnokontaktowe, tylko semi full kontakt ale może czegoś nie wiem
  • 0

budo_death-wish
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2867 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:UK
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE
Na treningach Shorin-Ryu mamy walki w dwóch formułach

1. typowy knockdown
2. full contact w ochraniaczach - kask, pancerz, napięstniki.
  • 0

budo_laser
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3643 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE

Na treningach Shorin-Ryu mamy walki w dwóch formułach

1. typowy knockdown
2. full contact w ochraniaczach - kask, pancerz, napięstniki.


a to sorki, fajnie :) Myślałem ze tak jak na zawodach w japoni, punktowo tylko ze z calej siły. Bogu kumite, ale jesli knock i full to fajnie
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE
A mi się wydawało, że to IKO-1 reprezentowane przez PZK w Polsce jest organizacyjną potęgą... Ci zawodnicy, z ktrymi dane mi było walczyć, dowodzą że w PZK szkolenie jest na solidnym poziomie.

Oyama w Polsce ma dla mnie jeden OGROMNY plus - Krakowski Klub Oyama Karate, z naszym Jedynym I Niepowtarzalnym shihanem :) Choć trzeba przyznać, że Oyama's z Jeleniej Góry też się solidnie piorą - aż miło sie z nimi spotkać na macie...
  • 0

budo_aklaw
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 599 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:krakow

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE
jak bym mial juz chodzic na jakies karate w krakowie to wolal bym do drewniaka
  • 0

budo_.:pitman:.
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 984 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Jelenia Góra

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE

I co tu mamy :
1. OYAMA KARATE - silny przywódca , silna organizacja , extra zawody , staże , sukcesy w walkach za granicami i w Polsce.

2. Shorin Ryu - solidna szkoła , dobra organizacja , nie robią zawodów ale podobno dobrze w walce,

3. Seitedo - na świecie nie widoczne , w Polsce nieżle , dobre zawody , dobrzy w walkach .

4. IFK Kyokushin - godne polecenia , można się dogadać ,

5. inne kyokushiny - w stanie rozpadu . Jak za granicami duże to w Polsce małe nic nie znaczące i na odwrót . Awanturują sie ze wszystkimi !!!!

6. Shidokan - jeszcze nic nie zrobili .

7. Ashihara - bez znaczenia .

Szansa dla wszystkich : Polska Federacja Karate - Shihan Jan Dyduch !!![/b]

gwoli scislosci kolejny panie maniaku swojego stylu:
ad.1.silna organizacja oyama karate- chyba mowisz tylko 0o Polsce bo gdzie indziej oyama karate upada, sukcesy za granica mowisz o slynnych mś z 2 zawodnikami w kategorii ciezkiej? co do reszty moge sie zgodzic
ad.5. co do innych kyokushin : iko1 w polsce i swiecie to potega jaka niestety twoje oyama karate juz nigdy nie bedzie :(
ad.6. qrwa co ty gosciu wiesz o shidokan co? skocz moze do dzialu mixfighting i sobie poczytaj...min. wygrany turniej w kairze puchar europy ( oba M.Ligizynski) 2 miejsce na turnieju na litwie ( P.Jonczy) profesjonalne gale typu rings ( M.Ligizynski) -poki co ludzie z oyama jedynie moga pomazyc o takich imprezach.
p.s. drogi kolego ja trenowalem oyama karate w JCOK swietny klub swietni ludzie ale mam odrobine rozsadku w przeciwienstwie do ciebie i wiem co i jak wyglada a twoje teksty typu oyama karate jest najlepsze a inne jest ble chyba nie przysporza zbyt wielu entuzjastow tej organizacji wiec zastanow sie co robisz i co piszesz :(
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE

jak bym mial juz chodzic na jakies karate w krakowie to wolal bym do drewniaka

Co w sumie było by rozsądnym posunięciem: klub z tradycjami, dobrzy sparring partnerzy, wysoki poziom szkolenia. Bardzo dobra szkoła - sądząc po ludziach, którzy z niej wyszli.

Czytając moją wypowiedź możesz się spytać: "Skoro uDrewniaka jest tak super to czemu trenujesz Oyama u Dyducha?"
Kiedyś spytałem się kumpla, ktry trenuje u Drewniaka juz ładnych parę lat (zaczął jeszcze zanim poszedł do liceum, a teraz jest już na drugim roku studiów i nadal tam trenuje) "Jak w trakcie treningów zwraca się do ciebe twój trener?", odpowiedział : "Zwykle mówi do mnie: ty"
Tymczasem Dyduch zna wszystkich ludzi, ktrzy u niego trenują - większość z imienia, naszwiska, wykonywanego zawodu itp. W dojo nie czuesz się jak kolejna osoba w tłumie tylko widzisz, że na ciebie trenner też zwraca uwagę.
Inny chłopak, który trenował u Drewniaka i przyszedł na jeden trening do Dyducha był zaskoczony tym, że podczas ćwiczeń w parach shihan chodził po sali, podchodził do każdej pary i korygował błędy ćwiczących, dawał wskazówki, doradzazł - z czymś takim u Drewniaka się nie zetknął. Zaskoczyło mnie to, gdyż zawsze mi się wydawało, ze instruktor zwracający uwagę na błedyswych uczniówjest normą...
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE
Sory ale jak mam duzo osób na sali to faktycznie nie znam ludzi ale kiedy udaje sie do Przedszkola i trenuje z małą grupą dzieci to znam ich po imieniu.Tak więc może sam wyciągniesz wnioski z tego ?
Na Kremerowskiej ledwie mozna zamknąc salę tak więc trzeb byc grniuszem aby znac ludzi.A może panu shihanowi Drewniakowi wchodzi choroba wieku starczego tzw.schleroza ?
  • 0

budo_szczena
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Boks

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE

I co tu mamy :


2. Shorin Ryu - solidna szkoła , dobra organizacja , nie robią zawodów ale podobno dobrze w walce,



Kiedys ktos powiedzial ze Shorin Ryu powinno sie liczyc ujemnie jako doswiadczenie w walce.....racja!
  • 0

budo_slaszysz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3313 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE

Kiedys ktos powiedzial ze Shorin Ryu powinno sie liczyc ujemnie jako doswiadczenie w walce.....racja!

A możesz to uzasadnić, czy tylko tak sobie gadasz z nudów?
  • 0

budo_karateka1
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2994 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE
Rozwiń swoja myśl,gdyz umnie ma od września ruszyć ten styl ale z plakatów wynika,że moga tam się zapisywać tylko dzieci .Sory ale nie kumam o co chodzi temu mistrzuniu :)
  • 0

budo_mike^^
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE
Gdzie u Ciebie,karateka1?Shorin uderza do jednej z Waszych sal?
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE
Rzeczywiście - Oyama Karate to malutka organizacja. W porównaniu z takim kolosem jak IKO (którekolwiek :wink: ) wypadamy blado. Na świecie oddziały są tylko w USA, Kanadzie, Polsce, Rosji, Urugwaju i Japoniii, Grecji, Trynidadzie, Meksyku, Arabii Saudyjskiej nowe gałęzie mają ponoć powstać w takich krajach jak Paragwaj, Holandia i Brazylia.
To rzeczywiście Słabiutko w porównaniu ze szkołami uczącymi Kyokushin, które swoje dojo mają chyba w każdym kraju na tej planecie...
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: KARATE KONTAKTOWE W POLSCE

P.S.Kirni-dobrze,że się pokazałeś.Dzięki Tobie wiem,że w Oyama ćwiczą też normalni ludzie.

He he - to zależy jak zdefiniujesz "normalni" :)
Jeśli uważasz, że ludzie którzy płaca za to by kilka razy w tygodniu dostać po pysku, i którzy kłócą sie ze sobą o to, kto pierwszy będzie walczył z największym z przyjezdnych zawodników (no wiesz- kto pierwszy ten lepszy, bo potem facet będzie już "napoczęty" :wink: ) - to masz rację : Oyama trenują normalni ludzie. Hmm... takwięc śmiało możemy stwierdzić, że według tej klasyfikacji niemal wszyscy polscy karatecy sa normalni :) :)

A tak na poważnie - ja nie uważam, żeby Oyama miało jakieś powody do kompleksów. To prawda - jesteśmy małą organizacją, nasze zawody ustępują ilością zawodników imprezom IKO, ale u nas tez się ciężko trenuje i u nas równiez jest kilku dobrych fighterów.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024