Skocz do zawartości


Zdjęcie

KRAV-MAGA co się trenuje...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

KRAV-MAGA co się trenuje...
Różne bajki krążą - a więc przykład :) 8)


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

IKMF Curriculum: Compacted Version.
Below is the approved curriculum for the International Krav Maga Federation. The basic curriculum (Units 1 to 20) is the system taught to Civilians. Units 21 to 45 are primarily taught to Military Personal, Law Enforcement Agencies and Expert levels.

In all the basic curriculum (Units 1 to 20) requires approximately 180 hours of training. Put into perspective a student attending only 1, 2 hour class a week can be fully trained and proficient in less than 2 years. Compared to other martial arts it can take up to 5 years to reach a similar level of skill and proficiency.

Unit 01: General Information and Theory
Unit 02: Teaching Methodology; Human body
Unit 03: Preliminary Considerations
Unit 04: The Basics
Unit 05: Attacking with the Hands
Unit 06: Attacking with the Legs
Unit 07: Defences against Punches
Unit 08: Defences against Kicks
Unit 09: Releases from Grabs, Chokes & Holds at high level
Unit 10: Releases from Grabs & Holds at medium level
Unit 11: Releases with Throws
Unit 12: Release from holds & grabs on the floor
Unit 13: Leverages & Takedowns
Unit 14: Defence against attacks involving a stick / club.
Unit 15: Defences against attacks involving a knife (edged weapons).
Unit 16: Defence against threats involving a knife (edged weapons).
Unit 17: Defence against threats involving handgun
Unit 18: Defence against threats involving Submachine gun
Unit 19: Using common objects as weapons in defence
against armed assailants
Unit 20: Self defence against two assailants or more
(armed with knife/stick or not armed)
Unit 21-25:Military training units
Unit 25-29:Law-Enforcement training unites
Unit 30-33:Additional units for Security and VIP Protection
Unit 34: Self-defence for Children - Applications and transformations of the basic techniques and training methods for children
Unit 35: Self-defence for Women - Applications and transformations of the basic techniques and training methods for women.
Unit 36: Fighting Drills
Unit 37-38:Fighting Tactics and applications.
Unit 39: Fighting in different positions & places
Unit 40: Ways and applications of mental training
Unit 41-44:Training Methods for the above units
Unit 45: Simulations and scenarios, analyzing and training accordingly

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


OBRAZKI (uwaga niekóre śmieszne - kto walczy bronią - ten wie o co chodzi...)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
A co jest śmiesznego w tych obrazkach?
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Hm, ja się również jakoś nie mogę śmieszności dopatrzeć. Zwłaszcza, że na tych zdjątkach to m.in. Yanilow jest, a to gość z gatunku nieśmiesznych.
  • 0

budo_trochim
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 355 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Ja chyba też jestem na tyle wypaczony, że śmieszą mnie niektóre z tych fotek. Sądzę że jest nas więcej :P.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Słusznie. W grupie będzie wam raźniej. Nadal jednak nie wiadomo cóż tam było takiego śmiesznego.
  • 0

budo_wosiu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1070 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Gdynia

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Wszystko jest tam śmieszne słoniak, wszystko. Dlaczego? Pomyśl. A najpierw najlepiej przeczytaj archiwum i dziesiątki postów na temat tej żydowskiej ściemy dla naiwnych gojów, po co powtarzać w kółko to samo. Acha, jak masz jakieś wątpliwości, to weź kogoś co nie lubi kravmagi i kravmaciarzy, daj mu atrapę noża, karabinek i pistolet na kulki barwiące i przećwicz z nim przedstawione na zdjęciach sytuacje. Wnioski powinieneś już sam wyciągnąć.
PS. A w grupie to raźniej raczej krawmaciarzom jak wynika z obserwacji.


Wosiu
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

A co jest śmiesznego w tych obrazkach?


Hmm - a to że szybko, prosto, łatwo i nie ma jakoś dodanego komentarza - pod jakimi warunkami to ma działać.

To mnie rozwaliło:

Dołączona grafika

Z kijem, jak gość jest nawalony i chce postraszyć - to owszem - ale z siekierą?? Kto pracował tym narzędziem - ten NIGDY, powtarzam NIGDY- nie odważy się na jakąkolwiek konfrontację z przeciwnikiem z takim narzędziem!

Dołączona grafika

(to raczej wiadomo- no comments)


A co to ma być do cholery? Szantaż czy przygotowanie do egzekujcji??
Jak szantaż - to najgłupszy jaki widziałem...

Dołączona grafika

J.w.

Dołączona grafika

Dobra starczy - kto ma jakiekolwiek pojęcie o jakiejkolwiek broni - to żaden system nie pomoże. Po co udziwniać? MARKETING - yeah, yeah...

Amen (akcent niedzielny :) :wink: )
  • 0

budo_senior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Krav Maga jest systemem uzywanym w Izraelu. Izrael walczy z palestynczykami (kto ma racje w tym konflikcie nie wiem i chyba nikt nie wie). Jak ktos wyciaga noz to trzeba sp...ac tu jest chyba pelna zgoda. czasem jednam musisz walczyc. twoje szanse sa bardzo male Na KM nikt nie mowi ze Cie nauczy walczyc z jednym lub kilkoma uzbrojonymi napastnikami ale przynajmniej cwiczysz to i masz minimalnie wieksze szanse przezyc!!!
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Krav Maga jest systemem uzywanym w Izraelu.


Taa, myślisz że to to samo? :lol:


Jak ktos wyciaga noz to trzeba sp...ac tu jest chyba pelna zgoda. czasem jednam musisz walczyc. twoje szanse sa bardzo male Na KM nikt nie mowi ze Cie nauczy walczyc z jednym lub kilkoma uzbrojonymi napastnikami ale przynajmniej cwiczysz to i masz minimalnie wieksze szanse przezyc!!!


Słuchaj!! Wiem świetnie co napisałeś. ALE CHYBA DALEJ NIE ROZUMIESZ!! Jeszcze można jakieś robić z bronią kombinacje w stylu ktoś wyciąga gnata, dawaj np. kluczyki, stoi blisko - można to ująć na zdjęciu. A nie, do cholery broń przy głowie - to bez sensu (zwłaszcza długa). O TO CHODZI. DOSKONALE WIEM - ZE DZIESIATKI KOMBINACJI DZIALAJA W OKRESLONYCH WARUNKACH, 1% SZANS ETC. POWINNI JEDNAK TO NAPISAC TO RAZ, A DWA NIE TWORZYC STUCZNYCH SYTUACJI (bo nikt rozsądny tak nia zaatakuje).

Zdjęcie z siekierą też bez sensu - nie ma takich ataków i nie ma się szans.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

[
. ALE CHYBA DALEJ NIE ROZUMIESZ!! Jeszcze można jakieś robić z bronią kombinacje w stylu ktoś wyciąga gnata, dawaj np. kluczyki, stoi blisko - można to ująć na zdjęciu. A nie, do cholery broń przy głowie - to bez sensu (zwłaszcza długa). O TO CHODZI. DOSKONALE WIEM - ZE DZIESIATKI KOMBINACJI DZIALAJA W OKRESLONYCH WARUNKACH, 1% SZANS ETC. POWINNI JEDNAK TO NAPISAC TO RAZ, A DWA NIE TWORZYC STUCZNYCH SYTUACJI (bo nikt rozsądny tak nia zaatakuje).

Zdjęcie z siekierą też bez sensu - nie ma takich ataków i nie ma się szans.


CO ty combat opowiadasz?, niedalej jak wczoraj facet ganiał z sikierą po mieście za żonką, nie ma takich ataków?, facet trafił na policjanta poszarpali się, pad strzał i po facecie. Było o tym w wiadomościach.

Drugi błąd taki: to że ty wiesz że nie przystawiłbyś facetowi lufe do głowy nie znaczy że reszta ludzi wie (nawet ci co pracują z bronią). Owszem mając broń w rękach nie przystawił bym mu bezpośrednio do ciała, wiem to teraz po paru latach treningu, ale nie jest to wiedza powszechna, wiec takie sprawy mogą się jak najbardziej zdarzać.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Wszystko jest tam śmieszne słoniak, wszystko. Dlaczego? Pomyśl. A najpierw najlepiej przeczytaj archiwum i dziesiątki postów na temat tej żydowskiej ściemy dla naiwnych gojów, po co powtarzać w kółko to samo. Acha, jak masz jakieś wątpliwości, to weź kogoś co nie lubi kravmagi i kravmaciarzy, daj mu atrapę noża, karabinek i pistolet na kulki barwiące i przećwicz z nim przedstawione na zdjęciach sytuacje. Wnioski powinieneś już sam wyciągnąć.
PS. A w grupie to raźniej raczej krawmaciarzom jak wynika z obserwacji.
Wosiu


Nidalej jak miesiąc temu mieliśmy próby na ostro, tzn: pistolet załadowany ślepakami - ćwiczyliśmy obronę przed szantażem pistoletem z tyłu. I dzała naprawdę większość z ćwicząych poradziła sobie, część która miała to słabo opanowane łapała postrzały. Ładunek prochowy wypalł im piękne dziurki w plecach (były oparzenia).
Ale to działa, patenty z bronią nieraz były mocno "badane" przez naszych wojskowych właśnie w taki sposób. Więc nie ma powodu podważać skuteczności tych rozwiązań.

Nie wiem skąd taka zawiść i nienawiść którą można spotkać na internecie do KM, wydaje się byc to pokłosiem wojny o rynek między bjj a KM, gdzie jedni próbowali zdyskredytować drugich (a gwałcicieli z bjj łatwo zdyskredytować i naprawdę nie trzeba wiele wysiłku).
Najróżniejsi spece internetowi wypisują najróżniejsze banialuki, ale co tam psy szczekają a karawan idzie dalej.
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

CO ty combat opowiadasz?, niedalej jak wczoraj facet ganiał z sikierą po mieście za żonką, nie ma takich ataków? facet trafił na policjanta poszarpali się, pad strzał i po facecie. Było o tym w wiadomościach.


A widzisz- gołymi rękoma to ten policjant mógł się przeżegnać
:wink: :?

Drugi błąd taki: to że ty wiesz że nie przystawiłbyś facetowi lufe do głowy nie znaczy że reszta ludzi wie (nawet ci co pracują z bronią). Owszem mając broń w rękach nie przystawił bym mu bezpośrednio do ciała, wiem to teraz po paru latach treningu, ale nie jest to wiedza powszechna, wiec takie sprawy mogą się jak najbardziej zdarzać.


Hmm - nigdy nie słyszałem o takim wypadku. A tym bardziej o skutecznym rozbrojeniu. Jeśli są tacy debile- TO SUPER :twisted: . Zwłaszcza jeśli się pochylają z tą bronią... :lol:

Dobra - z bronią krótką powiedzmy - może się zdarzyć (przytocz znane wypadki - uwierzę - chyba ktoś się filmów naoglądał :) - kto tak robi), ale z długą? Przecież wystarczy wycelować mniej-więcej w kierunku :) (przy krótkim dystansie)
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...


CO ty combat opowiadasz?, niedalej jak wczoraj facet ganiał z sikierą po mieście za żonką, nie ma takich ataków? facet trafił na policjanta poszarpali się, pad strzał i po facecie. Było o tym w wiadomościach.


A widzisz- gołymi rękoma to ten policjant mógł się przeżegnać
:wink: :?
)


No tylko że wcześniej jednak była szarpanina.
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Dobra - z bronią krótką powiedzmy - może się zdarzyć (przytocz znane wypadki - uwierzę - chyba ktoś się filmów naoglądał :) - kto tak robi), ale z długą? Przecież wystarczy wycelować mniej-więcej w kierunku :) (przy krótkim dystansie)


A esesamni? :)


Rzecz w tym że większość ludzi jednak ogląda te filmy i naśladuje bochaterów, mimo że na zdrowy rozum za bardzo rozsąde to nie jest.
  • 0

budo_słoniak
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1975 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Nie spotkałem się z atakiem gościa nieuzbrojonego na faceta z siekierą. Natomiast o sytuacjach odwrotnych słyszałem. Jeżeli nie masz do zaproponowania nic lepszego poza modlitwą, to chyba lepiej jednak opanować wejście dziobem. Szansa nie jest wielka, ale jest WIĘKSZA. I o to chodzi. Było to testowane na toporach bojowych (lajtowo oczywiście) i się sprawdza.
Zastrzeżeń Wosia zrozumieć nie mogę, zwłaszcza po tym jak mnie chciał linczować za krytykę filmików Sistiemy. Tam to dopiero była jazda w stylu przyciskania sobie noża do brzucha, zakładania przeciwnikowi nieomal nogi za głowę, żeby kopnięciem wytrącić mu nóż. Pozostanę przy propozycjach KM. Nie z lokalnego patriotyzmu, ale z braku lepszych propozycji. Wymyślicie lepsze sposoby, z chęcią się ich nauczę. Choćby nawet miały znaczek Copyright by Combat.
  • 0

budo_a
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 519 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Hmm - nigdy nie słyszałem o takim wypadku. A tym bardziej o skutecznym rozbrojeniu. Jeśli są tacy debile- TO SUPER :twisted: . Zwłaszcza jeśli się pochylają z tą bronią... :lol:


[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Nie mam czasu teraz szukać w archiwum, ale było juz dyskutowane i o ile obrona przed nożem to SF, to z pistoletem w blizkim dystansie ma się szanse (co nie znaczy, pewność na obronę). Najlepiej kup pistolet na strzałki i poeksperymentuj z kumplem :)

Ludzie dzielą się na takich którzy wiedzą, że coś niemożliwe i na takich którzy nie wiedzą i robią niemożliwe. Dotyczy to obrony przed przeciwnikiem uzbrojonym, samoobrony kobiet, walki z kilkoma, obrony za pomocą syli powszechnie uznanych za nieskuteczne itp, itd.

A
  • 0

budo_obronca
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 564 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z lasów zachodnich

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Choćby nawet miały znaczek Copyright by Combat.

:) :) :) :)
Ja tyż
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Nie spotkałem się z atakiem gościa nieuzbrojonego na faceta z siekierą. Natomiast o sytuacjach odwrotnych słyszałem. Jeżeli nie masz do zaproponowania nic lepszego poza modlitwą, to chyba lepiej jednak opanować wejście dziobem. Szansa nie jest wielka, ale jest WIĘKSZA. I o to chodzi. Było to testowane na toporach bojowych (lajtowo oczywiście) i się sprawdza.


Ja nie sądzę żeby taki atak był typowy - no nic - już PRĘDZEJ nóż czy pałka... Poza tym kto to trenował na KM? (przed pałką tak - ale z atrapą siekiery :wink: 8O :lol: :?: )

Zastrzeżeń Wosia zrozumieć nie mogę, zwłaszcza po tym jak mnie chciał linczować za krytykę filmików Sistiemy. Tam to dopiero była jazda w stylu przyciskania sobie noża do brzucha, zakładania przeciwnikowi nieomal nogi za głowę, żeby kopnięciem wytrącić mu nóż. Pozostanę przy propozycjach KM.


Ehh - oczywiście ten filmik pokazał b. wiele głupot. Nie wiem, nie trenowałem na żywo - po jednym kawałku NIE OCENIAM...
KM ma ciekawe rozwiązania - ale miejscami trochę przeginają.

Kto z przeciwnikiem z siekierą się szamoce, to ten przeciwnik:

1) Albo nie chce zabić
2) Albo jest nawalony.
3) Albo to cud :wink: :twisted:

Kto wierzy w takie obrony - to zapraszam na trening... (to samo jeśli chodzi o nóż 8) ).

Nie z lokalnego patriotyzmu, ale z braku lepszych propozycji. Wymyślicie lepsze sposoby, z chęcią się ich nauczę. Choćby nawet miały znaczek Copyright by Combat.


Copyright by Combat:

1) Ucieczka.
2) Broń palna.
3) Nunchako
4) Słoniak, do jasnej cholery :wink: :wink: - ile razy Ci mówiłem NIE JEZDZIJ NA WIEJSKIE DYSKOTEKI!!!! :wink: :lol: :rofl:
  • 0

budo_combat
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3360 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...

Ludzie dzielą się na takich którzy wiedzą, że coś niemożliwe i na takich którzy nie wiedzą i robią niemożliwe. Dotyczy to obrony przed przeciwnikiem uzbrojonym, samoobrony kobiet, walki z kilkoma, obrony za pomocą syli powszechnie uznanych za nieskuteczne itp, itd.


Słuchaj - ZAKŁADNICY TO INNA DZIAŁKA. Nie włączaj mi tutaj takich sytuacji - to inna taktyka i w ogóle inna bajka!!! :X

Natomiast żaden, żaden mający chociaż trochę rozumu przestępca NIE będzie szantażował w ten sposób. A zwłaszcza długią bronią - jeśli rozumiecie o co chodzi :wink: :twisted:

Wierzcie w co chcecie... Droga wolna. :?

"Dotyczy to obrony przed przeciwnikiem uzbrojonym"

W 95% to FIKCJA. A jak nie to proszę Obrońca, Słoniak - rozbroiliście kogokolwiek w życiu? :roll:
  • 0

budo_senior
  • Użytkownik
  • Pip
  • 14 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: KRAV-MAGA co się trenuje...
Sloniak - nic dodać nic ująć. Combat proponuje modlitwe ja mysle ze KM proponuje jakas szanse
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024